Limundo Cafe

Puna Verzija: Android aplikacija "Pošta Srbije"
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4 5
Od juče je dostupna Android aplikacija na Play Store "Pošta Srbije". Ko šalje pošiljke preko PostExpresa ova aplikacija nudi neke pogodnosti. https://play.google.com/store/apps/detai...androidapp

npr. ako sami nosite pošiljku na šalter pošte dovoljno je da šalterskom radniku date ID broj (dobija se kada se u aplikaciju unosu svi podaci), dakle ide brže prijem. Aplikacija može da zapamti podatak o pošiljaocu pa ne morate stalno da ukucavate iste podatke.

Ako vam kurir dolazi po pošiljku, čim ukucate sve podatke oni dobijaju poruku da dodju kod vas.

Deluje zanimljivo.
odlično , isprobaćemo sigurno Smile Thumbs up
Napokon aplikacija, nadam se samo da vazi i za fizicka lica.
Jel neko probao aplikaciju, kako radi?

Ja poslo mail Post Express-u sa nekim pitanjima sto me zanimaju ali niko ne odgovara.
Oni koji budu zakazivali kurira preko aplikacije i kojima kuriri ostavljaju adresnice, nece se spasiti, a ni kuriri koji popunjavaju iste, od popunjavanja adresnica u nekim mestima jer jos uvek nemaju svi kuriri terminale za stampanje na licu mesta.
Pretpostavljam da u manjim mestima niko nema terminal, tako da do daljnjeg se adresnice popunjavaju bez obzira kako se zakazuje kurir.

Juce sam dobio odgovor od PE na mail.
Pitao sam ih nekoliko pitanja i ovo je bilo jedno od pitanja.

Takodje korisnici aplikacije mogu koristiti slova sa kvacicama gore jer ih aplikacija podrzava.
Danas sam isprobao aplikaciju i super je.

Za one koji jos nisu koristili aplikaciju, zelim da obavestim samo da se ID broj koji je dobije nakon unetih podataka MORA zapisati na neku cedulju, sto i pise kad se pojavi jer se mora izdiktirati kuriru kad dodje. Ukoliko posiljalac sam popunjava adresnice kuci, mora u polje NAPOMENA na adresnici upisati taj ID broj jer jos svi kuriri nemaju terminal za stampanje na licu mesta, kao sto je slucaj kod mene u Somboru.
Verovatno je ID potreban centrima odakle paketi idu dalje, da ne bi morali ponovo prekucavati podatke u evidenciju, nego im se prikazu nakon ukucavanja ID broja podatci koje je posiljalac vac upisao prilikom zakazivanja kurira preko aplikacije.
Ja nigde ne vidim ID.
PS. sad sam ukapirao, ID se dobija kada se posalje zahtev za slanjem paketa, a ne po unosu licnih podataka u app
(05.02.2018 17:01)zex_91 Piše: [ -> ]Danas sam isprobao aplikaciju i super je.

Za one koji jos nisu koristili aplikaciju, zelim da obavestim samo da se ID broj koji je dobije nakon unetih podataka MORA zapisati na neku cedulju, sto i pise kad se pojavi jer se mora izdiktirati kuriru kad dodje. Ukoliko posiljalac sam popunjava adresnice kuci, mora u polje NAPOMENA na adresnici upisati taj ID broj jer jos svi kuriri nemaju terminal za stampanje na licu mesta, kao sto je slucaj kod mene u Somboru.
Verovatno je ID potreban centrima odakle paketi idu dalje, da ne bi morali ponovo prekucavati podatke u evidenciju, nego im se prikazu nakon ukucavanja ID broja podatci koje je posiljalac vac upisao prilikom zakazivanja kurira preko aplikacije.

Šta je slučaj kod tebe u SOmboru - da kuriri imaju ili da nemaju terminale.

Filozofe, procitaj recenicu kako treba. Wink
(05.02.2018 22:09)zex_91 Piše: [ -> ]

Filozofe, procitaj recenicu kako treba.  Wink

U redu - dozvoljavam mogućnost da sam ja iznimno glup, ali opet ne razumem. Nećeš objasniti - nećeš.
Ali, pitam te sledeće: Ako već popunjavaš adresnicu za kurira zašto bi onda popunjavao i obrazac na aplikaciji? Ili obrnuto? Jer vidi - ako imaš taj ID broj - džaba popunjavaš adresnicu, je li? Jer šta god ti napisao na adresnici oni će svakako uzeti podatke iz baze podataka na osnovu ID i pošiljka će otići sa tim podacima - papirna adresnica ti je višak koji ne govori ništa - važan je ID. Jer na primer ja na obrascu aplikacije napišem da se šalje Peri Periću u Paraćin, a na adresnici da se šalje Ivanu Ivanoviću u Inđiju - gde će otići pošiljka - u Paraćin ili u Inđiju?
E pa to ces njih morati pitati, a ne mene.
Evo ti print screen odgovora od PE koje sam dobio na mail

[Slika: Untitled.jpg]

Nisam ni ja znao da se upisuje ID u napomenu do danas jer sam danas prvi put probao zakazati kurira preko aplikacije i kada je kurir dosao rekao je da mu moram dati ID broj, koji je upisao u napomenu.
A popunjavanje adresnice je potrebno da bi posiljalac dobio primerak sa brojem za pracenje.
(05.02.2018 23:42)zex_91 Piše: [ -> ]E pa to ces njih morati pitati, a ne mene.
Evo ti print screen odgovora od PE koje sam dobio na mail

[Slika: Untitled.jpg]

Nisam ni ja znao da se upisuje ID u napomenu do danas jer sam danas prvi put probao zakazati kurira preko aplikacije i kada je kurir dosao rekao je da mu moram dati ID broj, koji je upisao u napomenu.
A popunjavanje adresnice je potrebno da bi posiljalac dobio primerak sa brojem za pracenje.

Ma jebemu miša maloga, pa ja jesam ćorav, ali tri puta sam čitao ovaj printskrin odgovora koji si dobi od PE i ne videh nigde dase u NAPOMENI pisane adresnice treba pisati ID broj. Ono - kako si ti to lepo još i boldovao: "Ukoliko posiljalac sam popunjava adresnice kuci, mora u polje NAPOMENA na adresnici upisati taj ID broj", Toga u odgovoru PE koji si prezentovao NEMA.
Ljubazni ljudi iz PE su ti napisali da ako kurir ima terminal onda nije potrebno popunjavati adresnicu, a U SUPROTNOM je to neophodno - oće da kaže ako kurir NEMA terminal.
A ovo danas je uz pomoć štapa i kanapa - tvoj paket je sad možda u Paraćinu, a možda u Inđiji - zavisi da li su oni koji unose pošiljku u sistem gledali šta si napisao na adresnici ili su se vodili ID brojem.
Vidi ovako, to da se u napomenu treba upisati ID broj ni ja nisam znao jer sam i ja procitao to sto si procitao i ti. Ja sam za svaki slucaj popunio adresnicu uz paket jer sam pretpostavio da nasi kuriri u SO nemaju terminale za stampanje na adresi, ID broj nisam upisivao na adresnicu, upisao sam na papir jer je u aplikaciji nakon potvrde zakazivanja kurira pisalo da se obavezno zapamti.
Kada je kurir dosao da preuzme paket, uzeo je popunjenu adresnicu, upisao broj posiljke i rekao mi da mu moram dati ID broj, kad sam mu dao broj on je upisao u napomenu.
Tako da sam po tome zakljucio da treba

E sad, ne znam da li ti razumes sta je terminal, terminal je uredjaj za stampanje potvrde. To je onaj uredjaj sto stampa potvrdu kao fiskalni racun. Mislim, tako su ga bar oni krstili ali ja nisam siguran da se to tako zove.

Verovatno je potrebana adresnica zbog potvrde koju dobije posiljalac.

Meni jedino sto nije jasno u toj prici, zasto je kurir napisao broj posiljke i ID, kada pracenje paketa preko aplikacije zahteva samo ID broj. Moguce da dok se to ne razradi kako treba ili skroz promeni, kuriri ce upisivati i broj posiljke (PE xxx xxx xxx RS) i ID broj jer preko ID broja se moze pratiti samo preko aplikacije, a preko sajta nemoze preko ID broja (bar za sada) nego samo preko broje posiljke (PE xxx xxx xxx RS).

Takodje ne iskljucujem to, da kuriri jos nisu upuceni u taj novi sistem i da ce proci neko vreme dok ne skontaju sta i kako treba. Ja njih naravno ne krivim zbog toga jer ko zna koliko godina rade jednu stvar i sad im odjenom preko noci dosla druga, za njih nova stvar, kojoj se moraju prilagoditi.
(06.02.2018 01:22)zex_91 Piše: [ -> ]Vidi ovako, to da se u napomenu treba upisati ID broj ni ja nisam znao jer sam i ja procitao to sto si procitao i ti. Ja sam za svaki slucaj popunio adresnicu uz paket jer sam pretpostavio da nasi kuriri u SO nemaju terminale za stampanje na adresi, ID broj nisam upisivao na adresnicu, upisao sam na papir jer je u aplikaciji nakon potvrde zakazivanja kurira pisalo da se obavezno zapamti.
Kada je kurir dosao da preuzme paket, uzeo je popunjenu adresnicu, upisao broj posiljke i rekao mi da mu moram dati ID broj, kad sam mu dao broj on je upisao u napomenu.
Tako da sam po tome zakljucio da treba

E sad, ne znam da li ti razumes sta je terminal, terminal je uredjaj za stampanje potvrde. To je onaj uredjaj sto stampa potvrdu kao fiskalni racun. Mislim, tako su ga bar oni krstili ali ja nisam siguran da se to tako zove.

Verovatno je potrebana adresnica zbog potvrde koju dobije posiljalac.

Meni jedino sto nije jasno u toj prici, zasto je kurir napisao broj posiljke i ID, kada pracenje paketa preko aplikacije zahteva samo ID broj. Moguce da dok se to ne razradi kako treba ili skroz promeni, kuriri ce upisivati i broj posiljke (PE xxx xxx xxx RS) i ID broj jer preko ID broja se moze pratiti samo preko aplikacije, a preko sajta nemoze preko ID broja (bar za sada) nego samo preko broje posiljke (PE xxx xxx xxx RS).

Takodje ne iskljucujem to, da kuriri jos nisu upuceni u taj novi sistem i da ce proci neko vreme dok ne skontaju sta i kako treba. Ja njih naravno ne krivim zbog toga jer ko zna koliko godina rade jednu stvar i sad im odjenom preko noci dosla druga, za njih nova stvar, kojoj se moraju prilagoditi.

Ajde što ja ne znam, ali ni PE podrška ne zna, kuriri ne znaju - matori pa ne mogu da ukapiraju, ama ti znadeš.  Hihi
Ukratko - postoji aplikacija, može se adresovati paket i predati na dva načina (bar):
1. Na šalteru: reći službeniku ID i on odmah iz baze povuče podatke odštampa adresnice i to je to.
2. Kuriru koj iIMA TERMINAL - slično kao i na šalteru.
Ako kuriri nemaju terminale, a oni kupe paket koji pošiljalac šalje - nema potrebe da se drnda sa aplikacijom jer svejedno mora kuriru predati popunjena adresnica.
Ovo sad je prelazni period kad tako neko kao ti hoće da iskoristi sistem koji su iz centrale uveli, je li – uveli su, ali ljudima nisu dali alat da to što su ovi UVELI i isprate na terenu odnosno te terminale što ti misliš da je ne znam šta su. Hihi I sad – ti si kuriru dao taj ID i on MORA to da poštuje iako nema uređaj (terminal - pomenuti) i onda je to upisao da bi "štiklirali" na sistemu da je taj paket preuzet da kontrolorima ne bi opet skidali 10 posto od plate bez ikakvog razumnog razloga.
A sve to jer pametnjakovići menadžerčići sa pola srednje škole i diplomama koje su dobili pouzećem koji videli paket nisu "osmišljavaju" sistem i "uvode inovacije", a kuriri Postekspresa nemaju kompletne uniforme, o ambalaži za provinciju da ne govorimo.
Kakvi to kao ja? Ne razumem.

Normalno je da cu koristiti ono sto je meni lakse, a sad sto oni moraju raditi kako sistem u njihovoj firmi zahteva, to mene kao korisnika njihove usluge netreba da zanima.
Ti pises o nekom sazaljenju, mani me toga.
Imali su neki kao "strajk", jesu li uradili nesto, naravno nisu. Upravo ti pametnjakovici menadzercici su smirili raju sa jednom mesecnom platom i vratili na naposao jos gori nego sto je bio. Sta smo mi korisnici tome krivi, naravno nista.
Ko ce mene da zali? Naravno niko.
Stranica: 1 2 3 4 5