Limundo Cafe

Puna Verzija: Kupindo vs Limundo
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Gde se nalazi Kupindo kao deo sajta Limundo.com?
Gledam sajtove - razlika, dodjem ovde na café, opet razlika.
Clanovi cafea postavljaju predloge za Kupindo, komentarisu o Kupindu na delu za LImundo, a ovde tek po koja tema, rasprava.
Na cafeu Limundo: druzenje, kafica, filmovi, a ovde na Kupindo cafeu nista od toga...Clanovi koji su aktivniji na Kupindu salju komentare vezane za Kupindo na Limundo cafeu...
Kada se na Kupindu klikne na dugme Limundo Cash, ono zapravo vodi na Limundo, ako pozelim izmeniti podatke profila, opet me klik vodi do Limunda.
Prodam nesto preko Limundo (!) Cash-a, a zapravo sam prodao na Kupindu, i ako mi zatreba pomoc, nadlezan je Limundo, ne Kupindo tim.
Podrska ima razlicite brojeve za Limundo I Kupindo, iako sam registrovan na jednom sajtu (Limundo.com).
Nemam nista protiv razlika, neka postoje zelena I ljubicasta (limun i kupina), samo da li su potrebne svuda, na svakom koraku I da li je previse ocekivati da se nekad u nekim stvarima I usaglase, ili mozda spoje u jedan, kao koktel od limuna I kupine, mozda bi bio ukusniji? Sasvim sigurno drugaciji, a meni licno I daleko vise po volji Smile
ziveli
Pored toga mislim da je dosta neozbiljno da se na Limundu i Kupindu razlikuju kategorije. Na primer želiš da prebaciš iz Limunda u Kupindo - dešava se da je pravi lavirint pronaći adekvatnu kategoriju za pojedine predmete koje lako smestiš na Limundu. Važi i obrnuto.
serjoza, kategorije se razlikuju zbog toga šta broj i vrsta predmeta nije ista na oba sajta. Slažem se da ne treba da postoji veća razlika, ali manje razlike su jednostavno potrebne. Praksa je to pokazala više puta do sada kada smo pokušavali da preslikamo izgled kategorija sa Limunda na Kupindo.
Gevara, hvala na odgovoru, verujem da vi u LT znate nešto što je meni promaklo.
Generalno, meni bi više odgovaralo da su Limundo i Kupindo sličniji i kad je reč o korisničkom interfejsu. To su mahom sitnice, ali hajde da ih pomenem.
Recimo poruke – dok se ne srede i ne unaprede u Limundu imam prvih otprilike stotinjak karaktera svake poruke vidljivo u "prikaži sve poruke sa članom", a u Kupindu nemam. Ponekad je tih stotinjak karaktera dovoljno da znam koju poruku tražim dok u Kupindu moram da ih otvorim jednu po jednu. Sa druge strane u Kupindu mogu sa leve strane da odmah odem u primljene ili poslate, a u Limundu ne.
Bilo bi praktično da u Kupindu pod "Moj Kupindo" može da se podesi da idem direktno na AKTIVNE predmete.
Primetio sam i da ako je predmet iz liste želja na KUPINDU baš prodat onda dobijem obaveštenje - poruku, ali ako je samo deaktiviran onda ne – meni kao kupcu bi značilo da znam da li ga IMA ILI NEMA više u ponudi – bez obzira kako je nestao – da li ga je neko kupio ili ga je prodavac povukao.
Kažem – manje više sitnice, ali eto – ako bude vremena dalo bi se poboljšati, a možda LT nije privuklo pažnju do sad.
(03.12.2014, 00:42)serjoza Piše: [ -> ]Gevara, hvala na odgovoru, verujem da vi u LT znate nešto što je meni promaklo.
Generalno, meni bi više odgovaralo da su Limundo i Kupindo sličniji i kad je reč o korisničkom interfejsu. To su mahom sitnice, ali hajde da ih pomenem.
Recimo poruke – dok se ne srede i ne unaprede u Limundu imam prvih otprilike stotinjak karaktera svake poruke vidljivo u "prikaži sve poruke sa članom", a u Kupindu nemam. Ponekad je tih stotinjak karaktera dovoljno da znam koju poruku tražim dok u Kupindu moram da ih otvorim jednu po jednu. Sa druge strane u Kupindu mogu sa leve strane da odmah odem u primljene ili poslate, a u Limundu ne.
Bilo bi praktično da u Kupindu pod "Moj Kupindo" može da se podesi da idem direktno na AKTIVNE predmete.
Primetio sam i da ako je predmet iz liste želja na KUPINDU baš prodat onda dobijem obaveštenje - poruku, ali ako je samo deaktiviran onda ne – meni kao kupcu bi značilo da znam da li ga IMA ILI NEMA više u ponudi – bez obzira kako je nestao – da li ga je neko kupio ili ga je prodavac povukao.
Kažem – manje više sitnice, ali eto – ako bude vremena dalo bi se poboljšati, a možda LT nije privuklo pažnju do sad.

Super što ste napomenuli ove sitnice. Sitnice život znače  Wink Pa da krenem redom:
- Sistemu poruka svakako treba jedan redizajn. Dok to ne bude sređeno na Kupindu možete koristiti program za Kupindo poruke koji će vam sigurno olakšati ako dnevno dobijate veći broj poruka od Limundovaca. I na Limundu možete odmah iz sekcije Poruke da birate da li hoćete da vidite Primljene ili Poslate poruke. Opcije se nalaze na vrhu iznad svih poruka, evo slika:
[Slika: primljeneposlate.png]

- U podešavanjima za Listu želja možete podesiti da dobijete obaveštenje i ako se predmet proda:
https://secure.kupindo.com/MojKupindo/Li...odesavanja
- U delu Moj Kupindo da se odmah prelazi na Aktivni, to za sada ne može - Zapisano i stavljeno na razmatranje

Do sledećih sitnica  ziveli
Meni je interesantno, da je broj podtema i broj komentara na Cafeu, u temama Limundo i Kupindo - obrnuto proporcionalan, broju predmeta (a predpodstavljam i kupoprodajama) koji su na Kupindu, odnosno Limundu.
Pozdrav i pitanje,
na Limundu je moguce postaviti da klikom na Moj limundo odem direktno na svoje predmete, pa me sad zanima zasto to na Kupindu nije moguce. Klik na Moj kupindo me vodi u Listu želja, a to mi ne odgovara pogotovo ako u toj listi nema nista.
Pitanje je da li postoji to podesavanje a da sam ga ja previdela za Moj kupindo?

Hvala i poz
@dijanabgd
Vec receno u prethodnoj poruci,
Nije moguce podesiti izgled stranice na Kupindu.
Na zalost, ali tako je..
Izvinjavam se ali nisam videla... a mozda jos spavam Undecided pa hvala na odgovoru. I eto neka ovo bude predlog za promenu.

Mala promena, koja bi dosta nerviranja odnela Smile
@dijanabgd
Smile nikakav problem, prosto je, sve sto fali na sajtu su sitnice, i subjektivni dozivljaj pojedinca.
Tako bar kazu iz tima za odrzavanje i odnose sa javnoscu Smile
Inace, i ja sam za to da se Kupindo promeni.
Kupindo vs Limundo

Kupindo prednosti:

-nema cekanja kupite odmah i prodate "odmah"
-nema vestackog nudjenja ta je cena koja pise a bude i popusta
-nema da vas neko pretekne u zadnjoj sekundi (a cekali ste 7 dana )
-nema provizije za postavljanje (provizija jeste malo veca ali nema provizije na postavljanje)
-na Kupindu retko ko kupuje iz zezanja
-nece vam predmet otici ispod cene

Limundo prednosti

-zar iscekivanja
-mozda se proda i skuplje nego sto ste ocekivali
-manja provizija
-brzo se proda

Moj savet koristite i Limundo i Kupindo i sansa za uspesno poslovanje je mnogo veca...

ziveli
@LiMuBaj
mislio sam pre svega na razlike u funkcionalnosti, izgledu... Postoji I ta razlika koju ste naveli, ali ta razlika mora da postoji Smile , a mislim da I drugima ne smeta. Ono sto bode oci, pravi probleme, smeta dok kupujemo, prodajemo I sl. su razlike koje sada postoje izmedju ova dva sajta I koje bi trebalo ublaziti, svesti na minimum.
@ ljubisa.va

znam na ste mislili procitao sam ranije postove,ali posto je tema Kupindo vs Limundo nisam promasio Undecided...

svesni su administratori svih razlika i nedostataka ali vidite da sajt zivi i malo po malo ide na bolje... Skace od srece
@LiMUBaj
Niste nista promasili Smile
Samo sam pomislio da niste moju poruku razumeli Smile
Neverovatno, ali istinito:

Dudadunja rece danas:
"Limundo je kako videh, nedavno dobio novi izgled poruka:
Novi izgled poruka na Limundu Smile
- sada su jasnije odvojene Primljene i Poslate poruke (napravljeni su tabovi)
- poruke koje nisu pročitane su uočljivije i osim što je naslov poruke boldovan imaju plavu pozadinu
- napravljene su nove ikonice za poruke za aukciju, odnosno za poruke sa članom
- dugme za snimanje poruka je podignuto sa dna stranice"

I ovako poruke na Limundu sada izgledaju. Elem, na Kupindu su odavno unete slicne (!) izmene u porukama. Nazalost, izmene rade dva tesko posvadjana coveka (ili zene, ili mesovito). Ovako izgledaju poruke na Kupindu trenutno:

Limundo
[Slika: 16441105250_60ce44c451.jpg]

Kupindo
[Slika: 16005942264_e11fa5d9d1.jpg]

- Ako nekome nije jasno gde je dugme za arhiviranje na ovoj slici (dugme za snimanje poruka) - eno ga na dnu, skroz dole, na kraju svih poruka.
- Tabovi? Ne, oni ne postoje na Kupindu, postoji samo naglasen naslov poruke, a one tabove sa Limunda je moguce dobiti ako se poigramo sa jacinom kontrasta na ekranu - drugacije nikako, sve je jednobojno (prazno).
- Ikonice (Avatari?) clanova u porukama pored imena koje Dudadunja pominje ne postoje! Objasnjenje? Ja ne znam. Mozda ovima na Kupindu nije do toga. Mozda je vecina izglasala da im to ne treba. Ja doduse slabo ucestvujem na anketama, pa mozda sam prespavao jednu takvu.
- Dudadunja nije rekla u svojim novostima, ali ja kod onih poruka na Limundu vidim jos jedno dugme, a to je dugme za "Poruke sa clanom". Da li ga ima na Kupindu? Neee, tamo su samo prosta slova, bez okvira, bez dugmadi. Doduse, dobiju jednu donju crtu kad stavimo mis preko Smile Valjda je ovima na Kupindu I to previse. Sta ce im vise, zar ne?
- Iako su dugmad na oba sajta zaobljeni, posle ove izmene na Limundu su pravougaona dok ne postavimo mis na njega, dok su ista dugmad na Kupindu takva kakva jesu, mozemo izlomiti mis preko njih, oni se ne menjaju.

ovo su bila "povrsinska" razmatranja, ako kopamo dublje, udjemo u poruku na Limundu, vidimo sledeci prizor:

- Poruke je moguce listati preko dugmadi "Sledeca" I "Prethodna", a da ne izlazimo iz poruke koju upravo gledamo. Opet, ako to pozelimo uraditi na Kupindu, Nece moci! Na Kupindu se moramo vratiti nazad, izaci iz poruke, pa onda pogadjati koja bese sledeca ili prethodna Smile I direktnim klikom misa je otvoriti.

- Razlika jeste, mada ne znam cemu sluzi, ali kod ovih novih poruka na Limundu izgleda je moguce I odgovoriti na poruke koje bi trebale biti bez mogucnosti odgovora (kao sto je poruka o dopuni racuna). Kao sto je I na Kupindu zaboga! Tamo je samo crveno dugmence za obrisati!

Limundo
[Slika: 16421123957_ff39ce9067.jpg]

kupindo
[Slika: 16442623089_35df7d572b.jpg]
Stranica: 1 2