Limundo Cafe

Puna Verzija: Prodavci: Koliko je vazan naslov?
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Sta mislite koliko je vazan naslov vaseg proizvoda?

Ja licno probavam razne kombinacije da vidim sta najvise "pali" kod musterija. Jedino sto nisam pokusao, jer mi je licno grozno kad vidim je ono **** SAVRSENO **** i slicno.

Trudim se da u samom naslovu sto vise u sto manje reci objasnim. Cesto pricam i sa objektivnim random licima te ih pitam sta misle o naslovu i da li su razumeli sta pise i sta prodajem.

Evo npr. do skoro mi je skoro svaki srebrni proizvod bio ovako naslovljen:
Nova srebrna (925/1000) narukvica

Onda sam shvatio sledece... Malo ko zna sta 925/1000 znaci jer me cesto pitaju jel to pravo srebro, jel ima zig, koji zig ima... Dakle SUVISNO i NEPOTREBNO.
Onda sam promislio pa mi se nije svidelo ni da pise Nova na pocetku... Pa sam i do poceo da menjam...

Trenutno novi izgled je sledeci: Srebrne mindjuše - NOVE (925 finoća srebra), pa cemo videti kako ce ici...

Kako vi to radite? Sta miliste koliko je vredno imati dobar naslov? Delimo razmisljanja radi pospesenja kupovine... Smile
Bitan je.

Kada bi pisalo samo - Prelepe mindjuse - mnogo manje bi bilo zainteresovanih.

Mislim da je naslov, pored slike i dobrog sazetog opisa, jedan od vaznih faktora kod prodaje. To je ono, posle slike ili pre, sto kupac odmah uoci pa i utice da li ce pogledati celu aukciju.

Trudim se u naslovu da sazmem sve sto je vazno (brend, sastav, stanje, model i sl.) kod predmeta koji prodajem.

Ja sam sklona da pisem, savrseno, prelepo, fantasticno... itd. Smile Ali jednostavno, takva sam, kada mi se nesto svidi tako se izrazavam. Ali razmisljam da smanjim dozivljaj Smile i da prepustim kupcu, uz moju malu pomoc, da odluci da li je nesto fantasticno. Na taj nacin samo hocu da kazem koliko je nesto zaista lepo a mozda je nepotrebno.
@Olja.Olja
"razmisljam da smanjim dozivljaj Smile i da prepustim kupcu, uz moju malu pomoc, da odluci da li je nesto fantasticno"

Upravo tako Smile I da, naslov je pre slike, slika posle naslova, a onda sve ostalo.
Nalsov treba sadrzati sve bitne detalje o predmetu.
Ako je u pitanju odeca mislim da bi naslov trebao izgledati nesto slicno ovome:
"Kaput Zara XXL Pamuk"
Dalje u opisu naravno navesti sve detalje tog kaputa, bez licnih dozivljaja. Ipak smo razliciti I necije super, meni je recimo ruzno I tako dalje.
Najlakse je kada predmet ima naziv, a nije lako kada predmet nema ime, poreklo I sl. Ali I tada treba uneti samo glavne osobine u naslov:
"Kaput XXL Pamuk"

Gledam ponekad, gomila stvari, listam, listam, zabole me I ruke I oci, ali tesko je naci u naslovu navedenu velicinu, material...sto je bar meni osnovna stvar kada nesto trazim u kategoriji odeca I obuca.
Znam, imaju filteri sa strane za velicinu I materijal, ali ja ih bar nikad nisam ukljucio jer onda propustim mnogo stvari koje se bace u "Univerzalno", "Ostalo" I sl.
Isto vazi I za sve druge kategorije/predmete. Naslov jeste bitan, svakako, ali malo njih se zamara sa tim Smile

I sad se setih, bilo bi odlicno kada bi Kupindo (Limundo) dozvolio da u naslov mozemo uneti vise karaktera nego sto je to trenutno moguce. Cesto se naslov mora smanjiti I izbaciti dosta reci zbog trenutnog ogranicenja.
Naslov predmeta značajno utiče i na pretragu.
Ako minđuše imaju oblik srca onda to navedite u naslovu.

Npr. kada ljudi traže nešto određenog "dezena" jako im je teško da to pronađu.
Prethodnu sezonu je print britanske zastave bio jako tražen - ali je isto tako bila prava muka da se pronađe.

Prodavci nisu stavljali ni u naziv predmeta ni u opis. Stoga - ako ne nešto specifično na predmetu neka se obavezno nađe u opisu i naslovu.
Odlican predlog
Jete naslov kao i opis dosta bitan ali dzabe kad ima clanova koji ne citaju ni jedno ni drugo nego pitaju preko poruka ono sto je vec napisano. LOL
slažem se sa predhodnim članom, umesto da Linudo tim nekako proverava mada ne mogu ni oni da pregledaju sve
(30.11.2014 19:56)ElMago Piše: [ -> ]Sta mislite koliko je vazan naslov vaseg proizvoda?

Ja licno probavam razne kombinacije da vidim sta najvise "pali" kod musterija. Jedino sto nisam pokusao, jer mi je licno grozno kad vidim je ono **** SAVRSENO **** i slicno.

Trudim se da u samom naslovu sto vise u sto manje reci objasnim. Cesto pricam i sa objektivnim random licima te ih pitam sta misle o naslovu i da li su razumeli sta pise i sta prodajem.

Evo npr. do skoro mi je skoro svaki srebrni proizvod bio ovako naslovljen:
Nova srebrna (925/1000) narukvica

Onda sam shvatio sledece... Malo ko zna sta 925/1000 znaci jer me cesto pitaju jel to pravo srebro, jel ima zig, koji zig ima... Dakle SUVISNO i NEPOTREBNO.
Onda sam promislio pa mi se nije svidelo ni da pise Nova na pocetku... Pa sam i do poceo da menjam...

Trenutno novi izgled je sledeci: Srebrne mindjuše - NOVE (925 finoća srebra), pa cemo videti kako ce ici...

Kako vi to radite? Sta miliste koliko je vredno imati dobar naslov? Delimo razmisljanja radi pospesenja kupovine...  Smile

Dosta je bitan,evo recimo na mom primeru napisati ovako kako se grosim kad vidim kod nekih Clanova za racunare recimo,stave naslov tipa:Gaming masina,zverina,azdaja,ubica i td ???? (a cesto to bude neki krš

Ili napisati recimo tipa : Gaming racunar/Core2Quad/ 1 TB /R9 270 Gpu

Nalov treba da privuce zainteresovane da uopste i otvore aukciju i pogledaju,ali mora odgovarati relnom stanju,Tipa zver ,azdaja,Extra,fenomenalan,nevidjeno,prejako,najjace i sl pojmove treba izbegavati

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
Sa stanovišta ponašanja kupaca prilikom pronalaženja predmeta - naslov je veoma važan.
Ključne karakteristike predmeta je potrebno navesti u samom naslovu.

Npr. nije dobro da naslov bude Jakna.
Bolje je: Crna kožna jakna vel. L ili nešto sl.

I to važi za sve kategorije u skladu sa tipom predmeta koji se prodaju.

BitterLemon

Obavezno da bude i "...samo 10 dinara!!!" u naslovu.
Meni nisu jasna "tepanja" predmetima. Farmerkice, bundica, jaknica, jaknicica, cipeliške, čizmaći... Kako ja kao kupac da nadjem u pretrazi ČIZME ako je prodavac napisao super-slatki-medeni *** čizmaći***...
Dobro me podsetiste...ima li neko slučajno u ponudi slatke, ženske, srebrne cipelice broj 46?

BitterLemon

Stranica: 1 2