Limundo Cafe

Puna Verzija: Kradja opisa predmeta
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Postoji li neki nacin da se spreci kradja opisa predmeta? Redovno vidjam ljude koji prodaju slicne stvari kao moje i bukvalno urade copy/paste mog opisa. A to nije nesto preuzeto sa nekog drugog sajta, vec sam licno to pisao.

Jednom prilikom sam se obratio Limundo Tim-u za pomoc, na sta su mi oni rekli da podnesem krivicnu prijavu u policiji. Odgovor kao da mi se rugaju.
Napisite opis za predmet I ostavite fajl otvoren, a zatim napravite sliku ekrana preko precice PrtSc (Print Screen) ili na neki drugi nacin.
Napravljenu sliku sacuvajte u PNG formatu, otvorite je sa nekim programom za obradu slika I stavite svoj licni pecat (watermark).
Tako obradjenu sliku postavite zajedno sa predmetom, a u opisu predmeta navedite da je detaljna specifikacija na jednoj od slika.
Nerugaju ti se nego su zakoni kod nas takvi , da bi neko bio kriv mora i da se dokaze . Naime limundo jeste sajt nekog preduzeca u Srbiji . Ali nije nadlezan da utvrdjuje sta je original a sta nije . Ovo se neodnosi samo na robu vec i na opise predmeta . Sam tekst je tesko dokazati sta je original a sta nije . Ako bi oni nekome uklonili tekst na osnovu necije prijave da je ukraden , mogli bi biti tuzeni . Nisu ovlasceni za eksprtize a i nisu sud da imaju pravo da nekoga osudjuju .Tako da su u ovom delu njima vezane ruke .
Kolega je objasnio kako mozes da postavis opis predmeta u sliku . Na taj nacin ces bar naterati nekoga da ga prekucava celog . Mada mislim da ce informacije potraziti na drugom mestu .
(29.12.2014 22:54)malimirko Piše: [ -> ]Naime limundo  jeste sajt nekog preduzeca u Srbiji .

OK. Ovo gore mi nije jasno.
(29.12.2014 22:54)malimirko Piše: [ -> ]Nerugaju ti se nego su zakoni kod nas takvi , da bi neko bio kriv mora i da se dokaze . Naime limundo  jeste sajt nekog preduzeca u Srbiji . Ali nije nadlezan da utvrdjuje sta je original a sta nije . Ovo se neodnosi samo na robu vec i na opise predmeta . Sam tekst je tesko dokazati sta je original a sta nije . Ako bi oni nekome uklonili tekst na osnovu necije prijave da je ukraden , mogli bi biti tuzeni . Nisu ovlasceni za eksprtize a i nisu sud da imaju pravo da nekoga osudjuju .Tako da su u ovom delu njima vezane ruke .
Kolega je objasnio kako mozes da postavis opis predmeta u sliku . Na taj nacin ces bar naterati nekoga da ga prekucava celog . Mada mislim da ce informacije potraziti na drugom mestu .

Samo sud može da da konačnu tvrdnju da li je nešto kradeno, da li je plagijat, falsifikat ili sl. To značajno usložnjava postupanje u ovakvim slučajevima. LimundoGrad jednostavno nema nadležnost da sudi i presuđuje van nečega što su pravila unutar našeg zatvorenog sistema - čak i tada, iznad toh pravila su Ustav i zakoni zemlje u kojoj svi živimo.

O tome kakvo je stanje po pitanju intelektualne svojine je najbolje da pročitate intervju: http://blog.limundograd.com/2013/11/inte...internetu/
kakva kradja teksta , pa nije opis aukcije knjizevno delo ili patent , morate prvo imati autorska prava pa tek onda dalje ...

npr . ja napisem u opisu " stanje blizu nekoriscenom " i neko to ponovi i ja ga tuzim :rolf:
(30.12.2014 19:03)LiMuBaj Piše: [ -> ]kakva kradja teksta , pa nije opis aukcije knjizevno delo ili patent , morate prvo imati autorska prava pa tek onda dalje ...

npr . ja napisem u opisu " stanje blizu nekoriscenom " i neko to ponovi i ja ga tuzim  :rolf:

Možda nije književno delo, ali ne radi se o tome. Na primer ti i ja (fiktivno - ništa lično) imamo iste S.T.Dupont upaljače - identične. Ja napišem "stanje blizu nekorišćenom, kreše, ali nemam plin da ga isprobam." A ti napišeš "Redak S.T.Dupond upaljač - Gatsby model proizveden u maloj seriji od 100 komada. 20 mikronska pozlata, koristi zelene patrone, ali ga je moguće dopuniti i običnim l'plinom uz odgovarajući adapter. S.T dupont je renomirana marka luksuznih upaljača i cena ovog modela kreće se u kolekcionarskim krugovima od 160 do 450 evra u zavisnosti od stanja. Preporučujem da u gugl pretragu ukucate "tekst koji sigurno vodi do stranice kolekcionara kao prvi nalaz". Upaljač radi besprekorno, sve dizne su u odličnom stanju. Karakterističan "ping" pri otvaranju je prisutan. Ako analizirate elemente koji ukazuju na kopiju videćete da je seriski broj..." da sad ne širim baš previše.
Jer meni je možda ostao od dede, a ti si kolekcionar koji zna šta ima i kakvo je stanje predmeta i ume da potencijalnog kupca koji je manje upućen privuče da istraži i možda licitira.
ako ste procitali blog videcete da se tu prakticno nista nemoze uraditi....

ali sazem se da nije korektno.... ali posto nije zabranjeno nikom nista...
Možda je najbolji način da vaši opisi budu toliko prepoznatljivi i puni ličnog pečata da niko i ne može da ga pokrade, tj. može - ali je jasno da je to vaše.Ovo pogotovo ima smisla ako ste specijalizovani za prodaju određenih vrsta predmeta.

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
(31.12.2014 10:30)BitterLemon Piše: [ -> ]Дакле препорука је да текст буде следећи:

Мобилни телефон BitterLemon у одличном BitterLemon стању, први власник BitterLemon, батерија је BitterLemon одлична. Тастатура као BitterLemon нова и сви дугмићи BitterLemon раде и нису BitterLemon излизани. Уз BitterLemon телефон иде и BitterLemon пуњач, ако BitterLemon аукција пређе BitterLemon 1000 динара добијате BitterLemon и меморијску картицу BitterLemon уз њега.
:rolf:  :rolf:  :rolf:
Da li biste serjoza prebacili u serjoza Kupindo da kupim odmah serjoza po 10 serjoza posto višoj ceni?
Pozdravljam serjoza
serjoza serjoza
Hihi

Šalu na stranu - jasno mi je da Limundo nema dovoljno "hjuman resursa" - ima i važnijih nerešebnih problema, ali nekad, kad pređe iz ove "stisnute" faze i odvaži se da preuzme šire geografsko tržište (jer rupa postoji) o ovome bi valjalo povesti računa.
Ovakve opise je nemoguće kopirati Smile
ne vidim čemu tolika frka. dešavalo mi se da kupac prepiše i opis i fotografije moje aukcije jer mu nekako ne odgovara to što je kupio, naravno posle razmenjenih pozitivnih ocena. bukvalno aukciju prosledi dalje. zašto bi mi to smetalo? ako će mu to pomoći da proda predmet, ima moju podršku. "krađa opisa" je preterivanje. mislim da si dobio/la adekvatan odgovor od limundo tima.
postavljam aukciju
knjiga identicna kao tvoja ,sta tu smeta copi past ,
isti izdavac isti pisac ...
nije u pitanju nekreativnos limundovca vec samo ubrzavanje postavljanja aukcija
Ma o kakvoj kradji teksta pricamo Undecided
99% ljudi ce tehnicke specifikacije prekopirati sa net-a, zar to onda nije kradja od tog sajta, sto niko ne navede ukrao sam tekst od sajta itsvet, gsmarena ,tehnomanija .... limundo i kupindo su oglasi a ne licni dnevnik clanova i njihov blog.

Ono sto meni smeta kod copy-paste tekstova je sto neko ne proveri informacije, pa se ne podudare sa onim sto prodaje, kupac ne mora da proverava validnost teksta koji prodavac postavi, i za ovakav propust je prodavac kriv, osim u slucaju kada navede da su informacije sa interneta i da kupac za svaki slucaj proveri.
Stranica: 1 2