Limundo Cafe

Puna Verzija: Prakticna Iskustva i Saveti za Prodavce
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4
Saveti i Iskustva za Prodavace...

Evo jedno zanimljivo iskustvo

Prodavao sam jedan veliki sah mesecima a cena je bila 1600 dinara bilo jedno 5 posmatraca,smanjim na 1500 i opet nista idu pitanja jel moze jeftinije,jel mozete da mi donesete itd meni vec pukao film i ja u 22:00 zbog pitanja o smanjenju cene povecam cenu na 3000 dinara i odem da spavam,kad u 8:00 budim se palim komp kad ono prodato ja u cudu nece niko mesecima za 1500-1600 a za 3000 moze odmah Bravo

Tako da je savet da (po mojoj proceni) nekad kupci misle ako je nesto povoljno da sigurno tu nije nesto uredu a neshvataju da stavljam male cene da sto pre prodam

imali neko slicnih iskustava ?
Nije cena presudna, i meni iskustvo kaze da ako je nesto prejeftino, odmah budi sumnju kupcima. Pa realno i ja kada kupujem, vidim nesto jeftino, odmah razmisljam sto li je jeftino Smile
Nema pravila, ja prodajem i extra jeftine stvari i bas bas skupe stvari. Po mojoj proceni najvise ide roba u rangu od 999 do 3999 dinara, bar je kod mene tako.
I ja sam u nedoumici...Moje cene su stvarno niske, jer mi je cilj da se rešim tih stvari. Međutim-- među tim stvarima ima i onih jednom obučenih , skoro novih, a i onih baš iznošenih kojima je i cena više nego simbolična (gde još možete kupiti neku -krpicu- za manje od cene kutije cigareta??!) Ali definitivno ima više pregleda skupljih stvari....Big smile
(26.11.2014 17:31)Lins77 Piše: [ -> ]I ja sam u nedoumici...Moje cene su stvarno niske, jer mi je cilj da se rešim tih stvari. Međutim-- među tim stvarima ima i onih jednom obučenih , skoro novih, a i onih baš iznošenih kojima je i cena više nego simbolična (gde još možete kupiti neku -krpicu- za manje od cene kutije cigareta??!) Ali definitivno ima više pregleda skupljih stvari....Big smile

imao sam slucajeva da nemam ponuda na Limundu za 10 dinara a posle prodam na Kupindu za 500 dinara

moj moto je ne samo za profit(Drajzer), vise kao dajem jeftino kupujem jeftino kao neka Karma kontam gleda to neko odozgo pa ce i meni po principu karme da se vrati (sto se cesto i desava) ali vecina clanova se nevodi karmickim principom i nece jeftino i onda moram da povecem cenu da bi se prodao predmet i umesto da se uzdaju u Karmu oni vestacki dizu cenu i onda dobijaju negativnu karmu a i cesto budu nazalost izbaceni sa sajta jer im se nakupila negativna Karma Angel
(26.11.2014 23:02)LiMuBaj Piše: [ -> ]
(26.11.2014 17:31)Lins77 Piše: [ -> ]I ja sam u nedoumici...Moje cene su stvarno niske, jer mi je cilj da se rešim tih stvari. Međutim-- među tim stvarima ima i onih jednom obučenih , skoro novih, a i onih baš iznošenih kojima je i cena više nego simbolična (gde još možete kupiti neku -krpicu- za manje od cene kutije cigareta??!) Ali definitivno ima više pregleda skupljih stvari....Big smile

imao sam slucajeva da nemam ponuda na Limundu za 10 dinara a posle prodam na Kupindu za 500 dinara

moj moto je ne samo za profit(Drajzer), vise kao dajem jeftino kupujem jeftino kao neka Karma  kontam gleda to neko odozgo pa ce i meni po principu karme da se vrati (sto se cesto i desava) ali vecina clanova se nevodi karmickim principom i nece jeftino i onda moram da povecem cenu da bi se prodao predmet i umesto da se uzdaju u Karmu oni vestacki dizu cenu i onda dobijaju negativnu karmu a i cesto budu nazalost izbaceni sa sajta jer im se nakupila negativna Karma Angel

Vrlo zanimljiv pristup trgovini! Hvala što ste podelili sa nama! Thumbs up
@ oblacak

malo se ja tu i salim ali ima vise od pola istine...

Bitan je odnos prema zivotu uopste, jer ako je istinita poslovica "ko drugom jamu kopa sam i u nju upada" onda je i istinita "poslovica" ko ne kopa drugome jamu nece ni sam upasti ili ko prodaje jeftino (bez muckanja) jeftino ce i kupiti, a oni koji drugima skupo prodaju skupo ce i platiti jer kakvim sudom sudis tako ces i biti osudjen...

Primer:

zaznes nekog na Limundu = sutra ti crkne Televizor,sve odradis posteno i sutra odlicno prodjes na Kupindu

ko misli da ce sa nepostenim nacinom dobro proci u zivotu grdno se vara sve se vrati kao bumerang po karmickom principu Krstitelj

e sad zasto ja nekad dizem cenu verovatno se neko pita , pa zato sto u odredjenom momentu niko nece da kupi neki predmet zato sto je jako jeftin znaci da se nakupila negativna karma i mora da se isprazni ja onda dignem cenu duplo i negativna karma se isprazni u moj dzep,ako neko ima bolje objasnje da cujem Hihi

Mogao bi o ovome da napisem 1000 strana (ali suvise je komplikovano cak i meni) Wink
Sta ja znam... Na Limundu prodajem garderobu, imam je mnogo pa cesto zbog nedostatka prostora prodajem na gomili, a opet mi ide bolje pojedinacna prodaja po skupljim cenama, npr 1 farke za 300 nego 2 para za 199, nemam objasnjenje.

Sto se Kupinda tice 99% prodajem nakit i tu mi se cene krecu od 300 - 55.000. E tu opet ima nekih pravila, vise me njakaju kupci za 500 dinara nego za 15.000 to je nesto neverovatno. Imao sam skoro jednu tako tesku musteriju za 500 dinara da to svet nije video. Naime, nosila je mindjuse na poklon i NIJE HTELA DA SE BRUKA, pa je trazila plisanu ukrasnu kutiju, popust uz sve garanciju kesu i poklon olovku. Dao sam joj, uz divan cinican komentar na kraju. Ali sutradan odma sam prodao za 12.000 coveku koji nije rec rekao jos je nazvao kad je stiglo da se posebno zahvali... Sto bi Limubaj reako karma ili sta vec.
Sam limundo i kupindo imaju veliki izbor robe i kupaca . Nekih predmeta ima istih po razlicitim cenama , svako ima svoju racunicu . Neki prodavac racuna bolje prodati jedan nego prodati dva i zaraditi isto . Sa druge strane su kupci koji nekad vide samo jedan predmet i kupe , a sa druge strane nekad pregledaju sve u potrazi za jeftinijim .
Bilo je primera da predmet kosta 420 dinara na kupindu , a isti postavim i na limundo po pocetnoj ceni 199 pa zavrsi na 1340 din .
Zavisi ko je sta video u tom trenutku i dali je uopste gledao .
(03.12.2014 23:58)malimirko Piše: [ -> ]Sam limundo i  kupindo imaju veliki izbor robe i kupaca . Nekih predmeta ima istih po razlicitim cenama , svako ima svoju racunicu . Neki prodavac racuna bolje prodati jedan nego prodati dva i zaraditi isto . Sa druge strane su kupci koji nekad vide samo jedan predmet i kupe , a  sa druge strane nekad pregledaju sve u potrazi za jeftinijim .
Bilo je primera da predmet kosta 420 dinara na kupindu , a isti postavim i na limundo po pocetnoj ceni 199 pa zavrsi na 1340 din .

pa da ima svakakvih slucajeva i pravilo je da nema pravila (ja se malo zezam sa karmom ali mozda i tu ima neke istine Undecided )

e sad kako moze da dodje do problema kupac se zaleti i kupi na limundu predmet za 1340 dinara a on na kupindu ima za 420 dinara naizgled sve regularno ali on to primeti pa resi da vrati predmet jer "nije zadovoljan" jos da mu prodavac vrati i postarinu pa ponovo kupi taj predmet koji je na kupindu 420 dinara nadam se da ste me razumeli znaci zastitom kupca se obesmisljava licitacija je smisao licitiranja je ko da vise njegovo a ne da se posle predomislja jer je nasao jeftinije,koliko je meni poznato nigde u svetu nije moguce odustati nakon licitacije odnosno jeste ali se snose posledice...
Prošle sedmice sam imao ovaj nosač https://secure.limundo.com/kupovina/NOSA...3/30497523 na Limundu po ceni od 499din i nije bilo ponuda dok sam u isto vreme prodao takav nosač na Kupindu po ceni od 999din http://www.kupindo.com/Ureznice-i-narezn...EZNICA-MK3

A Letos sam prodavao neku polovnu plinsku bocu za auto na Limundu, cena je bila 99din i bilo 10 posmatrača, ali nije bilo ponuda pa ja bocu prebacim na Kupindo, stavim cenu 450din i posle 2,3 dana je prodam. Cool
(05.12.2014 00:05)smuk88 Piše: [ -> ]Prošle sedmice sam imao ovaj nosač https://secure.limundo.com/kupovina/NOSA...3/30497523 na Limundu po ceni od 499din i nije bilo ponuda dok sam u isto vreme prodao takav nosač na Kupindu po ceni od 999din http://www.kupindo.com/Ureznice-i-narezn...EZNICA-MK3

A Letos sam prodavao neku polovnu plinsku bocu za auto na Limundu, cena je bila 99din i bilo 10 posmatrača, ali nije bilo ponuda pa ja bocu prebacim na Kupindo, stavim cenu 450din i posle 2,3 dana je prodam.  Cool

pa ja zato najvise prodajem na Kupindu mada ima i obrnutih slucajeva npr. niko nece na kupindu za 500 dinara a na Limundu bude 1500 dinara,eto ja i supruga posmatrali na kupindu zensku tasnu 700 dinara (mesecima) na kraju clan prebaci tasnu na Limundo i proda za 3200 dinara
(04.12.2014 14:10)LiMuBaj Piše: [ -> ]
(03.12.2014 23:58)malimirko Piše: [ -> ]Sam limundo i  kupindo imaju veliki izbor robe i kupaca . Nekih predmeta ima istih po razlicitim cenama , svako ima svoju racunicu . Neki prodavac racuna bolje prodati jedan nego prodati dva i zaraditi isto . Sa druge strane su kupci koji nekad vide samo jedan predmet i kupe , a  sa druge strane nekad pregledaju sve u potrazi za jeftinijim .

pa da ima svakakvih slucajeva i pravilo je da nema pravila (ja se malo zezam sa karmom ali mozda i tu ima neke istine  Undecided  )

e sad kako moze da dodje do problema kupac se zaleti i kupi na limundu predmet za 1340 dinara a on na kupindu ima za 420 dinara naizgled sve regularno ali on to primeti pa resi da vrati predmet jer "nije zadovoljan" jos da mu prodavac vrati i postarinu pa ponovo kupi taj predmet koji je na kupindu 420 dinara nadam se da ste me razumeli znaci zastitom kupca se obesmisljava licitacija je smisao licitiranja je ko da vise njegovo a ne da se posle predomislja jer je nasao jeftinije,koliko je meni poznato nigde u svetu nije moguce odustati nakon licitacije odnosno jeste ali se snose posledice...

Moguce je da dodje do problema , ali nisam imao nameru nikoga da oderem . Kupcu je naplaceno samo 420 dinara i skrenuta mu je paznja da obraca paznju i na kupindo .
Same kupce moramo podeliti u vise kategorija .
1, Prvi put su na nekom sajtu i kupuju nesto sto misle da im treba . Obicno kad je to limundo zalete se i neznajuci kako radi krenu da dizu sami sebi cenu . Neki put im u tome pomaze jos jedna ista takva osoba , a neki put nesavestan prodavac . Cesto im to sto su kupili i netreba uopste , licitiraju jer su u licitacionom transu da pobede . Kad se zavrsi licitacija ukapiraju da nije lutrija i da treba platiti pobedu . Najgora podvrsta su ljudi koji treaze da im se posalje pa odbiju paket . Najbolja normalni ljudi jave se izvinu se izmisle neko objasnjenje i pitaju dali mogu da nadoknade stetu ako je napravljena .
2, Kupci koji nemaju vremena da cekaju kraj aukcije , to su obicno poslovni i radni ljudi . Cesto se desava da i nevide da su pobedili , ili pak tek posle vise meseci ukapiraju da nisu kupili taj predmet a neznaju vise nista im je trebao . Isti ovi kupci kad kupe na kupindu jave se i traze hitno slanje to znaci da im predmet treba i obicno hitno .
3, Iskusni kupci znaju da pretraze sta im treba i da nadju jeftije , takodje dobro uporedjuju proizvode i gledaju ocene onoga ko prodaje .
@ malimirko

sve stoji sto se napisali ali Limundo treba shvatiti ozbiljno,to sto neko olako shvata to je njegov problem,moja ciljna grupa su ozbiljni kupci a ovi neozbiljni ili se uozbilje (zbog negativnih ocena ) ili uzmu novcanik i odu u prodavnicu,znaci nije na nama da sazaljevamo neciju neozbiljnost zato postoji pravilnik i sistem sankcionisanja, i ja sam se vise puta zaleteo kao kupac ali nisam kukao i vrdao vec sam platio izlicitiranu cenu i to je to...
(05.12.2014 16:13)LiMuBaj Piše: [ -> ]@ malimirko

sve stoji sto se napisali ali Limundo treba shvatiti ozbiljno,to sto neko olako shvata to je njegov problem,moja ciljna grupa su ozbiljni kupci a ovi neozbiljni ili se uozbilje (zbog negativnih ocena ) ili uzmu novcanik i odu u prodavnicu,znaci nije na nama da sazaljevamo neciju neozbiljnost zato postoji pravilnik i sistem sankcionisanja, i ja sam se vise puta zaleteo kao kupac ali nisam kukao i vrdao vec sam platio izlicitiranu cenu i to je to...

E ovo boldovano je poenta i ja sam to nekoliko puta pisao "nezadovoljnim" kupcima. Ja kad licitiram i kad se "zajebem" da izvinite na izrazu, ja lepo platim i CUTIM. Ne moze se uvek proci extra za 100 ili 200 dinara
Stranica: 1 2 3 4