Limundo Cafe

Puna Verzija: Несавесни продавци
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

BitterLemon

Много предмета на Лимунду свој пут не налази преко правих категорија или са правом класификацијом. Тако се неки предмети појављују у више категорија сродно неповезаних, у неким се категоријама налази мање предмета који ту припадају него оних других. Многи своје предмете класификују као половно а онда у тексту пише да је неисправно или да се продаје као неисправно.
Мислим да то много штети прегледности на Лимунду/Купинду, а потпуно обезвређује претрагу, која би требало да је основа целе платформе а не неупотребљива алатка која само успорава сервер. Казне за такве злоупотребе требало би да буду сразмерне томе, продавци свесни тога да их не кажњавају осим повременим затварањем неке продаје(и то само на пријаву члана) ту навику не мењају, већ по гашењу огласа исте покрећу у истим категоријама.
Још једна врста несавесних продаваца су они који вештим маневрима наводе купце на погрешан закључак - ставе предмет у категорију "половно" а онда напишу текст у 100 редова, и негде између убаце "продаје се као неисправно" или "не ради та функција".
Ako je stanje predmeta Polovno a u opisu piše da je neispravno, to prijavite preko opcije Zloupotreba Limundo sistema i sotfvera. Ako je netačna kategorija - prijavite preko opcije Pogrešne kategorije i duple aukcije. Svakodnevno zatvaramo ovakve prijave. Jedino kod pogrešnih kategorija vodimo računa da je zaista namerno prodavac stavio predmet u pogrešnu kategoriju, recimo farmerke u telefone. Nećemo zatvarati aukciju ako i sami ne znamo u koju kategoriju bi predmet stavili.

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
BiterLemun, pazi brate to sto si primetio jeste istinito, dosta ljudi radi to namerno, a moramo i priznati da dosta ljudi i ne zna.
Po meni je super da lik ako je nesto neispravno napise da je neispravno a ne polovno, to je sasvim korektno a da pise obrnuto, to vidjam svaki dan pa minimum 5 aukcija.

BitterLemon

Edukacija je dug put. Ponavljanje je majka znanja. Svi smo svesni činjenice da ljudi potpišu i kredit za stan a ne pročitaju ugovor a kamoli Pravilnik LimundoGrada. Volela bih ja isto kao i vi da je drugačije. Uzevši u obzir realno stanje, odlučili smo se da maksimalno edukujemo i prodavce i kupce, a to nije proces koji može da se završi za mesec ili dva. Pomaci su vidljivi u različitim oblastima. Trenutno se bavimo rasčišćavanjem kategorija na Kupindu - jer je tamo mnogo više predmeta i stanje je realno gore nego na Limundu, a ako nauče nešto za Kupindo znaće i na Limundu. Zatvaranje predmeta i kažnjavanje nije uvek najbolji način edukacije. Verujte da reaguju sasvim lepo i kada se ukaže na grešku i na način kako ta greška može da se ispravi. Uz to, na taj način se uče i kako da komuniciraju i obraćaju se drugim Limundovcima.
(26.11.2014, 09:45)neponovljiva Piše: [ -> ]Edukacija je dug put. Ponavljanje je majka znanja. Svi smo svesni činjenice da ljudi potpišu i kredit za stan a ne pročitaju ugovor a kamoli Pravilnik LimundoGrada. Volela bih ja isto kao i vi da je drugačije. Uzevši u obzir realno stanje, odlučili smo se da maksimalno edukujemo i prodavce i kupce, a to nije proces koji može da se završi za mesec ili dva. Pomaci su vidljivi u različitim oblastima. Trenutno se bavimo rasčišćavanjem kategorija na Kupindu - jer je tamo mnogo više predmeta i stanje je realno gore nego na Limundu, a ako nauče nešto za Kupindo znaće i na Limundu. Zatvaranje predmeta i kažnjavanje nije uvek najbolji način edukacije. Verujte da reaguju sasvim lepo i kada se ukaže na grešku i na način kako ta greška može da se ispravi. Uz to, na taj način se uče i kako da komuniciraju i obraćaju se drugim Limundovcima.

neponovljiva odlično sam te razumeo (zbog mog podužeg iskustva na Lim. i Kup.), imaš moju podršku i mislim da si ovim komentarom iznela suštinu uvek aktuelnih problema. Pomaka itekako ima (preko 5 godina sam limundoman) ali mora još dugo i permanentno da se radi.Zavisnik
A sta reci za predmete, gde je kao stanje obelezeno polovno, a opisi su:
- ddddddddddddddddddddddddddddd,
- ggggggggggggggggggggggg,
- ssssssssssssssssssssssssssssss,
i sl. - uz napomenu da su opisi autenticni.

Limundo bi trebao da osim minimalnog broja karaktera, ogranici i maximalan broj karaktera koji se ponavljaju, a mozda i minimalan broj reci - kako bi morao da se napise neki opis predmeta.
@sasacv68
radimo na edukaciji članova.
Što se tiče neadekvatnih opisa, njih uvek ima, ali to nije razlog da se zatvori aukcija.
Kupci na svoju odgovornost kupuju predmet sa opisom aaaaaaaaa. Prodavac na svoju odgovornost opisuje aaaaa
i dozvoljava da se takav predmet ne proda ili dostigne minimalnu cenu.
Veoma je važno pre licitiranja dobro proveriti i fotografije i opis, ako nešto ne zadovoljava kupac nije u obavezi da daje ponudu i može odustati od iste.
Prodavac će lošom prodajom biti "kažnjeg" zbog lošeg opisa.

Predlog za ograničen broj karaktera je zanimljiv i može se razmisliti o istom.
Mada postoje predmeti koji ne zahtevaju veći opis, što bi stvaralo dodatne probleme prilikom postavljanja.

BitterLemon

Meni kao kupcu ne smeta ako je neko naveo da je predmet polovan, a u opisu naveo da je neispravan. Snalazi se covek, tj. trazi svoje mesto pod suncem.

BitterLemon

@BitterLemon Ta recenica je bila sala, nego ne znam gde se nalze smajliji. Naravno, razumem zasto te to nervira, kao prodavca. Ja sam iz uloge kupca rekla da mi ne smeta kategorija u kojoj je predmet, sve dok je prodavac u opisu bio iskren i naveo mane predmeta.
jos jedna cudna stvar

ako prodajete nesto sto nije original i kao odgovoran prodavac napisete nije original vasa aukcija ce biti prekinuta ( a predmet je u slobodnoj prodaji u prodavnicama bez problema dobijete i fiskalni racun)

a ako ste neodgovoran prodavac i za isti predmen precutite da nije original nikom nista sve regularno i prakticno varate ljude legalno

ispada je bolje biti neodgovoran nego odgovoran

a da pod polovno stavljati neispravne stvari to je cista obmana kupaca pa ako prodje prodje...
Ako kupac dobije predmet koji nije onakav kakav je opisan na aukciji, ima pravo na reklamaciju, odnosno prodavac rizikuje da dobije negativnu ocenu. Tako da se prećutkivanje takve važne informacije svakako ne može isplatiti.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51