Limundo Cafe
Problem sa prodavcem - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (http://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (http://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Kupovina (http://cafe.limundo.com/forum-8.html)
+--- Tema: Problem sa prodavcem (/thread-1115.html)

Problem sa prodavcem - dachaf - 24.04.2019

Pokušaću da što kraće i konkretnije opišem situaciju. Dana 20.04.2019. sam izlicitirao predmet za određenu sumu. Kako se prodavcu verovatno ne dopada suma za koju je predmet izlicitiran, a mene nije mrzelo da malo istražim, dao je sebi pravo da taj isti predmet oglasi na drugom sajtu, a ovde maksimalno izbegava svaki kontakt, ne odgovora na poruke, čak se nije ni logovao više na limundo od pomenutog dana, niti na bilo koji drugi način obavestio nas o novonastaloj situaciji... Isti problem sa istom osobom ima još najmanje jedan limundovac koji je u istom periodu izlicitirao drugi predmet, a koji je takođe oglašen na konkurentskom sajtu i kome se takođe verovatno ne javlja... Šta raditi u ovoj situaciji? Interesuje me da li prodavac ima pravo da mene oceni negativnom ocenom, ukoliko ja kao kupac prvo ocenim njega negativnom ocenom iz iznad navedenih razloga? Ne želim da dobijem negativnu ocenu na profilu, pogotovu kada apsolutno nisam kriv. Šta i kako dalje?

RE: Problem sa prodavcem - SmajliNS - 24.04.2019

potpuno jednostavno. negativna zbog nejavljanja i gotova stvar. ako uzvrati, javis limundu na kontakt strani i oni izbrisu i to je to. nastavi da trazis sta te interesuje kod drugih prodavaca... a ako se i javi, sad je vec kasno, tako da bez problema mozes da ne saradjujes sa njim. samo u tom slucaju mu nemoj nista ni odgovoriti jer kod mene jednom prodavcu cutologu tako obrisali negativnu za nejavljanje jer mi se javio posle i ja mu odgovorio pa su to iz LT smatrali kao nastavak saradnje pa obrisali negativnu...

RE: Problem sa prodavcem - dachaf - 24.04.2019

Hvala na brzom odgovoru. Verovatno ću tako i postupiti, jer ne vidim drugo rešenje...

RE: Problem sa prodavcem - sdrII - 25.04.2019

Meni se ovo desilo koliko se sećam dva puta. Ja sam prvo obavestio limundo tim. Oni onda provere i sami ti kažu da prodavcu daš negativnu ukoliko prodavac ne želi kontakt ni prodaju. Takva negativna ostaje.

RE: Problem sa prodavcem - Orba - 28.04.2019

Ne prvi put ću napomenuti kako nemam ni najmanje dobro mišljenje o Limundo korisničkom servisu. Moje mišlje se bezmalo svakodnevno potvrđuje iznova. Evo, ovo je još jedan primer.

Da je nekome iz Limunda stalo do iskreno zadovoljnih korisnika shvatio bi kako ovde nije samo problem u ocenjivanju. Alo! Neko je ovde ispaljen. E to je suština. Da li je neko iz tima uopšte probao da reši problem nerealizovanih prodaja u slučaju "povoljne" kupovine? Ako je i probao, nije daleko odmakao.

Znate, mamac sa niskom početnom cenom nije "fora". To sa sobom nosi obaveze. Kako limundo pokušava da reši stvar obaveze? Kaže ti da prodavcu daš negativnu. Budalaština. Kao rezultat toga imamo gomilu korisnika sa "duplim" nalozima i "pogrešnim" adresama.

Sve ovo ima elemente pravnih posledica a Limundovci nam kao rešenje svakog problema: koji ih ne interesuje; ne umeju da se izbore sa njim ili problem u kom se ponašaju kao da brane nečiju stranu prodaju bubrege za muda.

Shvataš, bole njih *****, oni su maznuli svoju proviziju. Ti si za njih nebitan.

RE: Problem sa prodavcem - lemip - 28.04.2019

Zamoliću vas da obratite pažnju na način komunikacije i da ne koristite izraze poput gore navedenih tokom diskusija u Cafe-u, smatram da nema potrebe da vas banujemo jer i te kako dozvoljavamo vama i ostalim članovima da slobodno diskutujete o raznim temama. Takođe, ukoliko ste nezadovoljni ili smatrate da možemo da vam pomognemo, možete se obratiti putem kontakt strane sajta.

RE: Problem sa prodavcem - Orba - 28.04.2019

OK. Evo povlačim reč, odnosno rečnik. I to iskreno.

P.S.
Al problem ostaje.

RE: Problem sa prodavcem - LiMuBaj - 28.04.2019

po meni negativna ocena prodavcu je dovoljno jaka kazna ako neće da proda jer nije zadovoljan sa izlicitiranom cenom npr. , to funkcioniše ovde tako već godinama , kome to nije dovoljno advokata pa neka tuži prodavca što nije ispoštovao kupoprodajni ugovor

prodavaci sa lažnom adresom verovatno postoje ali oni su u startu u problemima niko nije obavezan da kupi od njih ako dostavi različite podatke i ne samo to može da mu da negativnu ocenu jer traži uplatu na peru perića a on marko marić i slično tome

eto problem rešen Smile

RE: Problem sa prodavcem - crusaster - 04.05.2019

(28.04.2019 15:35)Orba Piše: Ne prvi put ću napomenuti kako nemam ni najmanje dobro mišljenje o Limundo korisničkom servisu. Moje mišlje se bezmalo svakodnevno potvrđuje iznova. Evo, ovo je još jedan primer.

Da je nekome iz Limunda stalo do iskreno zadovoljnih korisnika shvatio bi kako ovde nije samo problem u ocenjivanju. Alo! Neko je ovde ispaljen. E to je suština. Da li je neko iz tima uopšte probao da reši problem nerealizovanih prodaja u slučaju "povoljne" kupovine? Ako je i probao, nije daleko odmakao.

Znate, mamac sa niskom početnom cenom nije "fora". To sa sobom nosi obaveze. Kako limundo pokušava da reši stvar obaveze? Kaže ti da prodavcu daš negativnu. Budalaština. Kao rezultat toga imamo gomilu korisnika sa "duplim" nalozima i "pogrešnim" adresama.

Sve ovo ima elemente pravnih posledica a Limundovci nam kao rešenje svakog problema: koji ih ne interesuje; ne umeju da se izbore sa njim ili problem u kom se ponašaju kao da brane nečiju stranu prodaju bubrege za muda.

Shvataš, bole njih *****, oni su maznuli svoju proviziju. Ti si za njih nebitan.

Navedite bar jednog člana koji je proveren od strane Limunda ili drugih sajtova imenom i prezimenom da ga admin pozove ili na bilo koji drugi način proveri njegov indentitet. Imao sam slučaj pre dve godine i skoro pre 7 dana iz mog mesta lično preuzimanje tako da znam o čemu pišem. Prvi slučaj dogovorim se sa dotičnim da ću ga zvati kad stignem pred njegovu zgradu što sam i uradio i "cvrc" dobijena adresa i broj objekta NE postoji, nazovem dotičnog i kaže mi adresu bukvalno na drugom kraju grada dođem za 25 minuta i preuzmem robu.
Drugi slučaj isto iz mog grada dogovorim se sa dotičnim telefonski malo mi čudan glas kao klinac ali ajd valjda sam se zeznuo dođe do mene klinac nema ni 15 godina predstavi se isti nik name kao sa sajta On meni novac Ja njemu proizvod malo divanimo. Prvi slučaj "pogrešna adresa". Drugi slučaj "maloletna osoba" klinac uzeo od roditelja Ličnu kartu i registrovao se na sajtu. Pitam sad admine ustvari neću jer znam glupi odgovor.