Limundo Cafe
Problemi u funkcionisanju - Kupindo - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (http://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Kupindo (http://cafe.limundo.com/forum-10.html)
+--- Forum: Ostalo (http://cafe.limundo.com/forum-17.html)
+--- Tema: Problemi u funkcionisanju - Kupindo (/thread-292.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Problemi u funkcionisanju - Kupindo - Vesic1 - 12.01.2015

Postavljam predmet, ucitam slike, oznacim koja je glavna, i kada aktiviram predmet, obavezno je neka druga slika glavna, nikada nije glavna ona koju sam ja oznacio?! Smile

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - sasacv68 - 12.01.2015

Nisam ovih dana nista postavljao, ali je znalo ranije da se i to desi.

Kobajagi sam ucitavo jednu po jednu sliku (a ne sve tri odjednom), pa mi se cini da je tako na kraju ostajala kao glavna  - ona koja je oznacena da bude glavna.
Ipak je to, ako je uopste to caka, nadmudrivanje sa sistemom ... tako da se treba resiti problem.

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - deqi - 13.01.2015

Ne razumem kako je moguće postaviti (učitati) tri slike odjednom, samo može jedna po jedna.
Ja sam pre dva dana pustio jednu aukciju sa dve slike i drugu sliku mi je označio kao glavnu i ako uvek ubacujem da prva slika bude glavna i označena je da bude glavna.

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - Vesic1 - 13.01.2015

Naravno da moze i 50 slika odjednom da se ucita bez problema.
Inace na aukcijama mi se ne desava, nego na Kupindu.

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - the_quince - 13.01.2015

(13.01.2015, 01:23)deqi Piše: Ne razumem kako je moguće postaviti (učitati) tri slike odjednom, samo može jedna po jedna.
Ja sam pre dva dana pustio jednu aukciju sa dve slike i drugu sliku mi je označio kao glavnu i ako uvek ubacujem da prva slika bude glavna i označena je da bude glavna.

Pa kad ucitavas slike, drzis SHIFT i obelezis koliko god hoces fotografija.

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - deqi - 13.01.2015

(13.01.2015, 01:39)the_quince Piše:
(13.01.2015, 01:23)deqi Piše: Ne razumem kako je moguće postaviti (učitati) tri slike odjednom, samo može jedna po jedna.

Pa kad ucitavas slike, drzis SHIFT i obelezis koliko god hoces fotografija.

skroz sam zaboravio Facepalm

(13.01.2015, 01:37)Vesic1 Piše: Naravno da moze i 50 slika odjednom da se ucita bez problema.

Isti slučaj je i kod mene na Kupindu.

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - ljubisa.va - 13.01.2015

SHIFT ili Ctrl

Sto se tice izbora glavne slike to je nemoguc posao. Trenutno ima samo to dugme pored slike za oznaku glavne slike, a trebalo bi da postoji mogucnost da izaberemo redosled svih slika po nasoj zelji, sto je sada nemoguce.
Nekad to I nije bitno, ali u nekim situacijama je ipak bitno kojim redom se slike prikazuju kod kupca.
Potrebno je nesto u vezi toga uraditi, ali pretpostavljam da bi ta novina zahtevala dosta vremena, a mozda I nije u interesu prodavaca ili kupaca (kako obicno bude naveden razlog).

Evo na primer predmet sa 6 (sest) slika, uredno placene, tri slike koje prikazuju ceo predmet I tri slike koje prikazuju detalje predmeta.
Postavio bih tih sest slika jednu za drugom po nekom logicnom redosledu, prvo one koje prikazuju ceo predmet, a onda detalj po detalj, ali NE, ja to ne mogu da uradim!
Ubacicu sest slika, selektovati glavnu sliku iz 3. puta (prva dva nece raditi) I onda cu na kraju gledati kako sav moj trud nema smisla, jer sta:
Slike su rasporedjene bez ikakavog smisla: glavna je u redu, a onda ide slika sa detaljom!? Dalje ide slika sa prikazom celog predmeta, pa opet u krug!!!??

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - the_quince - 20.01.2015

Ja sam aktivirala na kupindu promotivnu opciju na jednom predmetu - "Top potkategorija", medjutim mog predmeta nema na vrhu stranice. Skinuto mi je sa racuna, inace. Zna li neko zasto?

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - oblacak - 20.01.2015

(13.01.2015, 09:23)ljubisa.va Piše: Sto se tice izbora glavne slike to je nemoguc posao.

U pravu ste, nema šta.
Više članova nam je skrenulo pažnju da tu postoji problem.
Biće rešeno.

(20.01.2015, 14:57)the_quince Piše: Ja sam aktivirala na kupindu promotivnu opciju na jednom predmetu -  "Top potkategorija", medjutim mog predmeta nema na vrhu stranice. Skinuto mi je sa racuna, inace. Zna li neko zasto?

Upravo proverila, jakna je se pojavila kao TOP u potkategoriji.
Nekada je potrebno samo malo vremena da sistem indeksira unešene izmene, pa se može desiti da prikaz kasni.  Smile

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - ljubisa.va - 20.01.2015

@oblacak
iz tvojih usta u usi programera
Smile

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - ElMago - 21.01.2015

(13.01.2015, 01:37)Vesic1 Piše: Naravno da moze i 50 slika odjednom da se ucita bez problema.

Isti problem, uvek moram double check da uradim.

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - BitterLemon - 29.01.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - fiorellino - 29.01.2015

(29.01.2015, 09:12)BitterLemon Piše: Већ неколико пута се дешава да ујутру Купиндо не функционише како треба, са Лимундом је све у реду, али на Купинду постоје проблеми. Не виде се линкови за улазак на налог, странице чланова, оцене, предмети и фотографије. Мислио сам да је до мог лаптопа и подешавања у истом али данас се десило на послу такође. Има ли још неко такав проблем? Нажалост нисам стигао да снимим екран, то јест нисам се сетио.

Hvala što ste nam ovo javili. Da li ste primetili da se dešava u neko tačno određeno vreme prepodne? Značilo bi nam da nam ukoliko ponovo nestane neki od elemenata na stranici print screen pošaljete putem kontakt strane.

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - BitterLemon - 29.01.2015

RE: Problemi u funkcionisanju - Kupindo - BitterLemon - 31.01.2015