Limundo Cafe
Sme li se ovo? - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (http://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Kupindo (http://cafe.limundo.com/forum-10.html)
+--- Forum: Kupovina (http://cafe.limundo.com/forum-11.html)
+--- Tema: Sme li se ovo? (/thread-423.html)

Stranice: 1 2 3

Sme li se ovo? - clumsy_mom - 20.04.2015

Čovek prodaje dve knjige na Kupindu - udžbenik i radnu svesku. Cena je recimo 450. Kupovina je obavljena recimo subotu u 21:43. Pola sata kasnije mi od Kupinda stiže poruka da je cena artikla smanjena na 200. Od prodavca mi odmah nakon kontakta stigne poruka sa brojem žiro računa za uplatu. U ponedeljak nakon uplate obavestim prodavca da je novac uplaćen a prodavac me obaveštava da je, ako slučajno nisam primetila, udžbenik prodat i da sam ja u stvari kupila samo zbirku te da je ista poslata. ''Hvala na saradnji, nadam se da ste zadovoljni''. Hmm

Nisam ja mlad Limundovac kao dotični prodavac sa jednocifrenim brojem pozitivnih pa da ne znam pravila. S razlogom ljuta iskritikujem dotičnog, da radi mimo pravila na šta me on obavesti da je u stvari on oštećen i da je njemu naplaćena provizija i za prvu i za drugu knjigu i to više nego što treba (ovo bih molila d ami objasnite kako može), da ovakav način postavljanja očigledno može da zbuni ali da sam ja jedina kriva jer nisam čitala Angry

I da Vas ne davim više, kratko pitanje: mogu li ja da postavim na prodaju par čarapa za 100din, nakon dva dana pored jedne čarape napišem - prodato i snizim cenu na 50 din, a onda da se pravim blesava i da kupca tek nakon uplate obavestim da će mu jedna noga ostati bosa jer je kriv što brza pa ne čita šta piše? Pritom na slici i dalje stoje obe čarapice, rame uz rame samo je u naslovu množina svedena na jedninu?

RE: Sme li se ovo? - BitterLemon - 20.04.2015

Ништа ја тебе не разумем.

Прочитао сам још неколико пута, и даље не разумем. Како може од Купинда да стигне обавештење да је цена смањена након куповине?

RE: Sme li se ovo? - clumsy_mom - 20.04.2015

Hoces printscreen mojih poruka? To se i ja pitam kako moze. Pored toga sto se pitam i kako na jednoj ponudi mozes prodavati dva razlicita artikla.

То није дозвољено. Али не знам колико си ти уплатила на крају?

RE: Sme li se ovo? - gibica - 20.04.2015

Meni je otprilike jasna situacija.
Samo se postavlja pitanje da li je menjao tekst aukcije nakon prve prodaje
Mozes li da postavis link ka aukciji?

RE: Sme li se ovo? - elajza - 20.04.2015

Mene zanima sme li da stoji aukcija ili ponuda ovako:

Pošto tražim za sebe nov mob pa gledam ko je kupio u mts i sl. pa prodaje jeftinije uključim opciju nekorišćeno i ovako:

U obaveznim opcijama piše NEKORIŠĆENO

a u opisu ispod korišćen samo 2 nedelje Tuzan

Zar to nije polovan telefon?

I nije li to dovođenje kupca u zabludu, ja ga ladno pokvarim za dve nedelje.

RE: Sme li se ovo? - blistok - 20.04.2015

Tehnički gledano sve što je izneto iz prodavnice je polovno. Znači ovde ne bi ništa smelo da bude označeno kao novo, nekorišćeno ako nisu firme stavile u ponudu. No, da ne idemo baš tako daleko. Da li je dve nedelje ok ili ne zavisi šta misli pod koristio. Obavio razgovor, poslao poruku (testiranja radi) i posle držao u fioci ili aktivno koristio dve nedelje. Ako je ovo drugo onda ide pod polovno.

RE: Sme li se ovo? - serjoza - 20.04.2015

(20.04.2015, 20:59)blistok Piše: Tehnički gledano sve što je izneto iz prodavnice je polovno. Znači ovde ne bi ništa smelo da bude označeno kao novo, nekorišćeno ako nisu firme stavile u ponudu. No, da ne idemo baš tako daleko. Da li je dve nedelje ok ili ne zavisi šta misli pod koristio. Obavio razgovor, poslao poruku (testiranja radi) i posle držao u fioci ili aktivno koristio dve nedelje. Ako je ovo drugo onda ide pod polovno.

E sad... kako polovno ako je originalno zapakovano recimo u blister pakovanju ili je pakovanje još zaštićeno nalepnicom koja se MORA pocepati prilikom otvaranja ili tome slično? Facepalm
Meni je ovde najzanimljivije prvo što je opis situacije nemušta, ali se i dalje raspravlja kao da je jasan, a drugo što imamo teme za ovo. Na primer Nesavesni prodavci, Dozvoljeno i nedozvoljeno... Čak je i Gorkom pao gard pa ne opominje nego se hvata u kolo.
Već vidim Blistoka za koji dan kako "sažima". Hihi

(20.04.2015, 20:59)blistok Piše: Tehnički gledano sve što je izneto iz prodavnice je polovno. Znači ovde ne bi ništa smelo da bude označeno kao novo, nekorišćeno ako nisu firme stavile u ponudu. No, da ne idemo baš tako daleko. Da li je dve nedelje ok ili ne zavisi šta misli pod koristio. Obavio razgovor, poslao poruku (testiranja radi) i posle držao u fioci ili aktivno koristio dve nedelje. Ako je ovo drugo onda ide pod polovno.

Технички гледано овде је категорија ново/некоришћено. Да би нешто било некоришћено не мора бити ново. Ја имам кошуљу коју сам купио пре 4 године и још ми стоји у целофану - да ли је нова? Није. Да ли је некоришћена? Јесте.

RE: Sme li se ovo? - elajza - 20.04.2015

(20.04.2015, 22:12)BitterLemon Piše:

Технички гледано овде је категорија ново/некоришћено. Да би нешто било некоришћено не мора бити ново. Ја имам кошуљу коју сам купио пре 4 године и још ми стоји у целофану - да ли је нова? Није. Да ли је некоришћена? Јесте.

Ček, ja pišem da u opisu piše: Korišteno je 2 nedelje. Zar nije u suprotnosti? Ipak je korišteno. Tvoja košulja je nekorištena, mogao si je i iznosati dve nedelje i oprati, zar ne? Kako bi j etada opisao?

(20.04.2015, 22:41)elajza Piše:
(20.04.2015, 22:12)BitterLemon Piše:

Ček, ja pišem da u opisu piše: Korišteno je 2 nedelje. Zar nije u suprotnosti? Ipak je korišteno. Tvoja košulja je nekorištena, mogao si je i iznosati dve nedelje i oprati, zar ne? Kako bi j etada opisao?

Ово је одговор на "технички гледано све што изађе из радње је половно", није категорија "ново" него "некоришћено", кошуља ношена две недеље није некоришћена, кошуља у целофану јесте. Не видим повезаност твог питања мени са мојим коментаром. А иначе, не бих ни описивао моју кошуљу, да је вреди описивати вероватно бих је и обукао за 4 године. Wink

Moj komentar je bio više u smislu da nisu baš najsrećnije imenovali kategoriju. Mislim da u kevinom ormanu još ima nekih stolnjaka starih i preko 20 godina koji nikada nisu korišteni. Stara škola Smile Ako nisam već nekom dao onda i ja imam jedno dve takve košulje kao i ti...
Za potrebe Limunda i ovako je ok, nećemo baš cepidlačiti, ali inače novo i nekorišćeno bi trebalo da budu dve kategorije. Deo robe koju nabavim recimo potiče iz prodavnice, novo, nikada korišteno ali je stajalo u izlogu duži period. Već oni to prodaju kao B klasu (znatno niža cena) a onog momenta kada je došlo u moje ruke je polovno bez obzira što to niko nije koristio.

RE: Sme li se ovo? - clumsy_mom - 20.04.2015

Problem je sto su tu iskrsla 2 problema:

1. Prodavac je na jednoj aukciji prodavao dva predmeta - udzbenik i knjigu - po razlicitim cenama ali uz mogucnost da ih proda i odvojeno. Nisam upoznata sa tom mogucnoscu na Kupindu - svaki artikal se prodaje na svojoj aukciji a grupne su moguce samo ako prodajete vise istih po istoj ceni pa kupindo automatski smanjuje lager. Uzbenik je prodat , naslov aukcije je promenjen u "zbirka", cena je smanjena na 200din ( pocetna je bila 450) . Pitanje je kako je moguce da se prodaja dva razlicita artikla tako odradi. Barem se na Kupindu ne placa postavljanje. Jer ako je prodavac prodao udzbenik po ceni od 350 dinara kako je to regulisano kod postavljanja aukcije posto prodavac tvrdi da mu je uzeta provizija i na iznos od 350din za udzbenik i od 200din za zbirku u sta sumnjam

2. Poruka o promeni uslova aukcije ( u ovom slucaju je promenjen naslov, cena i pored opisa udzbenika je dopisano ''prodato") mi je stigla pola sata kasnije. Da budem iskrena, izdvajanje artikala u listu zelja obavljala sam na laptopu a samu kupovinu sam vrsila preko telefona. Ne bas pregledno ali ni sa kompjutera mi ne bi palo na pamet da proveravam da li kupujem ceo artikal, narocito jer na fotografiji i dalje stoje obe knjige

Pitanje je i dalje isto: moze li se tako prodavati? Udzbenik 350, zbirka 200 a ako uzmete zajedno 450. I ako moze uputite me gde se na strani za ubacivanje novog artikla to moze podesiti

Ovo pitanje će biti bolje da uputite LT jer mislim da nikome ovde nije jasno kako mu je to uspelo.

@ Serjoža
Blistok je odustao još na 340. Ako oni koji su plaćeni za to nisu zainteresovani što je ovde otvoreno više tema nego u skupštini (sa otprilike istim uspehom Smile ) onda ne vidim zašto bi se ja trudio.

RE: Sme li se ovo? - Vesic1 - 20.04.2015

Sve mi se cini da ovde nije nesto hronoloski lepo opisano.

@clumsy_mom

Zasto nam ne biste okacili link kad predmetu koji ste kupili?