Limundo Cafe
Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (http://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Zajednica (http://cafe.limundo.com/forum-18.html)
+--- Forum: Limundovci pomažu (http://cafe.limundo.com/forum-30.html)
+--- Tema: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi (/thread-863.html)

Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - ALEKSEJ983 - 08.02.2017

Zdravo svima, hteo bih da uputim apel svim Limundovcima koji su u Beogradu i voljni su da pomognu.
Otac mi ima operaciju u utorak 14. februara 2017. Iako je dobrovoljni davalac krvi koji je dao krv skoro 100 puta dok ga je zdravlje služilo, zbog nestašice krvi i obima operacije mi u porodici moramo skupiti određene količine namenski donirane krvi za njega.
Ako imate neku od sledećih krvnih grupa:
AB-
B-
A-
O-
možete pomoći potpunom strancu da pregura ovo.
Krv se daje samo u Beogradu u Zavodu za transfuziju krvi u ulici Sv. Save 39 do subote.
Ko ima volje, vremena i ne boji se igala nek se javi porukom na moj nalog na limundu:
https://www.limundo.com/Clan/ALEKSEJ983/PostaviPitanje
gde ću svima koji su voljni  dati podatke mog oca jer u Zavodu moraju da naprave zabeleđku da je krv nameski data za njega.
Pošto će ova tema na forumu biti reklamirana i na društvenim mrežama, neka ovo bude poziv svima koji imaju neku drugu krvnu grupu da daju krv jer trenutne nestašice krvi u svim krvnim grupama.
Delite ovaj post na društvenim mrežama.
Najlepše hvala svima.

Samo oko 20% populacije ima ove krvne grupe, pa ako ste među njima, javite se.

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - ALEKSEJ983 - 08.02.2017

14. februara je operacija.

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - AndreaKv - 08.02.2017

(08.02.2017, 15:40)ALEKSEJ983 Piše: 14. februara je operacija.

aleks ja sam o+,ali jesi li prbao da se cendzuje,neka druga krvna grupa da se nadomesti u zavodu umesto te?

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - ALEKSEJ983 - 08.02.2017

Hej, Andrea!
Obično može, ali su sada nestašice i ograničeni smo samo na ove grupe koje su navedene u postu.
Tako su mi je doktor rekao u KCS.
Malo je i besmisleno, jer će te krvne grupe trebati nekom drugom, ali tako je kako je.
Hvala na javljanju

Šeruj post i na FB ako ga imaš:
https://www.facebook.com/Limundo/posts/10154982899258048

Hvala i pozdrav

Ti svakako možeš dati krv , nekom će svakako trebati.

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - AndreaKv - 08.02.2017

Sharovah,ne brini, bicemo u kontaktu..

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - kristiola - 08.02.2017

Dragi Aleksej,
nadam se da cete skupiti dovoljno krvi i da ce sve proci u najboljem redu.
Da li je tvoj otac AB?

Moram nesto da te pitam, odnosno da ti kazem da proveris. Po saznanjima iz zadnjih godina, ono staro pravilo koje je glasilo da je AB opsti primalac a 0 opsti davalac 'navodno' ne vazi, tj. da je preporucljivo da se preferira apsolutno ista grupa.
Molim te da to proveris.
Odnosno, po najnovijim saznanjima, najbolje je da svako prima samo svoju grupu (sto je ranije vazilo samo za 0).

Lep pozdrav i sve najbolje!

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - AndreaKv - 09.02.2017

Da,i mene Aleks zanima,u principu ako se ne nadje ta krvna grupa,daje su supstitucija..0+ je davalac..

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - Branka030025 - 09.02.2017

Covek je najverovatnije AB- kada se pogleda koje krvne grupe moze da primi

https://youtu.be/5jWKpTnKHJw slikovito

Pozitivan faktor ne moze da donira negativnom Rh
Koliko sam razumela iz biohemije, ako je RhD- dobije Rhd+ tokom transfuzije doci ce do koagulacije krvi jer ce antitela RhD+ da prepoznaju kao strano telo? Za ovo se navodi cak kao primer kod trudnoce kada je majka RhD- a plod, fetus RhD+.

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - AndreaKv - 09.02.2017

da zavisi od fakrora,rh,od tod rezus majmuna,a dolazi do aglutinacije zbog razlicitih antitela,supstitucija je u nekom slucaju plazma,ne sami eritrociti,tako da si u pravu...

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - s.bogi - 10.02.2017

Pozz,ne živim u Beogradu ali da sam tamo rado bih da krv.Nego sam hteo da pitam da li si se raspitao u Crvenom Krstu on se takodje bavi DDK (Dobrovoljnim Davalaštvom Krvi) tako da ako nisi to je odlična solucija.

Pozz

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - ALEKSEJ983 - 11.02.2017

Želim da se zahvalim svima na rečima podrške i na pomoći.
Skupljene su dovoljne količine krvi za operaciju i sada čekamo utorak.
Pozdrav svima i hvala svima.

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - bolec - 16.02.2017

И у Нишу несташице крви, мене су звали пре двадесетак дана требала им нулта негативна, дао сам 1.фебруара, јубиларни десети пут. Да немам фобију од игала, било би и више.

RE: Potrebni dobrovoljni davaoci krvi - AndreaKv - 16.02.2017

(16.02.2017, 23:32)bolec Piše: И у Нишу несташице крви, мене су звали пре двадесетак дана требала им нулта негативна, дао сам 1.фебруара, јубиларни десети пут. Да немам фобију од игала, било би и више.

Blago vama,i ja imam fobiju od igala,ali kada krenu ka meni,inace kada ja rukovodim njima,nemam...

p.s blago vama u smislu svaka cast na skupljenoj hrabrosti uprkos fobiji

HITNO POTREBNA KRV - fajfer - 15.07.2017

Poštovani članovi limunda, drage kolege i saradnici,

suprug mi je oboleo pre dve godine, da nesreća ne ide sama, u pitanju su dve zloćudne bolesti.
Hitno nam je potrebna krv nulta negatina (0-). Svi koji mogu i žele da pomognu, krv mogu dati
na institutu za transfuziju, Svetog Save 39, Beograd. Obevezno naglasiti da se daje za
Fajferić (Bore) Bogoja iz Kladova. Za one koji su iz unutrašnjosti prvo neka provere u svom mestu,
da li primaju namensko davanje. Takodje, svi koji su iz kladova i okoline, krv mogu dati u Kladovu,
uz obaveznu napomenu za koga se daje. U Novom Sadu može da se da, ali naglasiti za koga je i da se pošalje institutu za transfuziju u Beogradu. Za sada, ovo mu je jedini lek. Molim samo da mi javite ko i gde ja dao krv.

Unapred od srca hvala, svima koji mogu da pomognu

Ljiljana

kontakt: 064 2346 656

Takodje i ovde možete namenski za njega dati:

Субота, 15. јул 2017.
Палилула,аутобус,Борча, Shoppi Retail Park - 10-15ч
Зведара, Спортско-рекреативни центар „Олимп" од 10 до 15 ч
Понедељак, 17.јул 2017.
Чукарица, Жарково, аутобус, Супер Веро - 12-18ч
Велико Градиште, Летња кампања, аутобусу центру града - 09-15ч                                               
Уторак, 18. јул 2017.
Звездара, аутобус, испред зграде Општине -  11-17ч
Рума, Летња кампања, аутобус, градски трг - 11-17ч
Вождовац, Окружни затвор - 10-15ч           
Среда, 19. јул  2017.
Чукарица, Летња кампања, аутобус,испред Дома здравља „др Симо Милошевић“ - 12-18ч
Гроцка, Летња кампања,Општина - 09-14ч                                                           
Четвртак, 20. јул 2017.
Нови Београд, аутобус, стари Меркатор - 15-19ч           
Краљево, Летња кампања, аутобус,градски трг - 09-16ч
Палилула, ПКБ корпорација - 08-13ч
Петак, 21. јул 2017.
Вождовац, аутобус, Shopping centar „Stadion“- 12-18ч
Врњачка бања, Летња кампања, аутобус,променада код хотела - 09-14ч
Субота, 22. јул 2017.
Стари град,аутобус,Бео Зоо врт - 11-17ч
Жабари, Летња кампања, аутобус, Четерешко прело - 10-16ч
Петровац, Летња кампања, Дубочка, Дом културе - 09-15ч
Недеља, 23. јул 2017.
Стара Пазова, Нова Пазова, основна школа „Растко Немањић-Свети Сава“ - 08-13ч

RE: HITNO POTREBNA KRV - LiMuBaj - 15.07.2017

po meni ovu temu treba spojiti sa ovom http://cafe.limundo.com/thread-863.html nema potrebe da ima 2 iste teme