Limundo Cafe
Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (http://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (http://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Kupovina (http://cafe.limundo.com/forum-8.html)
+--- Tema: Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu (/thread-937.html)

Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - genius89 - 16.07.2017

Pozdrav ljudi, hteo bih da podelim svoje prvo lose iskustvo na ovom sajtu izmedju prodavca i limunda tima.
Ukratko cu napisati sta se desilo.

Pre 20-ak dana sam na limundu izliticirao aparat za kokice i naravno preuzeo sam ga uredno istog dana kad je posiljka stigla. Kad sam stigao kuci otvorio sam posiljku i primetio da je aparat ostecen, bio je polomljen plasticni prozorcic i jedan deo koji je drzao serpu je ispao iz svog lezista. Posle toga sam proverio ceo aparat da vidim da li mu jos nesto fali i kad sam krenuo da merim dimenzije aparata primetio sam da su u skoro svim uglovima manji za po 10cm nego sto je prodavac naveo u opisu predmeta i ja naravno nisam hteo da reklamiram aparat u posti zbog toga. Pitao sam prodavca sta da radim jer je doslo do ostecenja u "transportu" i da mi je poslao aparat sa potpuno drugim dimenzijima on mi je rekao da reklamiram paket u posti sto ja naravno nisam hteo i pitao sam ga da li zeli da mu vratim aparat a da mi on vrati novac koji sam ja platio u posti za aparat a da ga ne ocenjujem negativno, on mi je odgovorio da ga slobodno ocenim negativno i rekao mi da sam ja "cepidlaka" (cepidlaka sam sto mi je poslao manji aparat nego sto je napisao u opisu predmeta) i rekao je da ce njemu limundo tim obrisati tu negativnu ocenu sto se na kraju desilo. Istog dana kad sam ga ocenio negativno limundo mu brise ocenu i meni pisu sledece u privatnim porukama:

Dobar dan Slobodane,
Član "taj i taj" (necu napisati jer ne znam da li smem) nam se obratio u vezi negativne ocene
kojom ste ocenili vašu saradnju za naručeni predmet
"Aparat za kokice "

Žao mi je što je došlo do problema prilikom transporta.

U tom slučaju, svakako podležete pravu na reklamaciju.
Važno je samo da pre davanja loše ocene, problem prijavite kod kurirske službe kako bi se napravio zapisnik o nastaloj šteti.
Ukoliko se ustanovi da je paket bio adekvatno zaštićen,
kurirska služba će nadoknaditi određeni novčani iznos.
U suprotnom, teret ide na prodavca.

Stornirali smo trenutno unetu ocenu za ovu saradnju dok se situacija ne reši.
Predlažemo da putem poruka kontaktirate prodavca nakon što dobijete zapisnik od kurirske službe.

Ako nakon toga bude potrebna pomoć u komunikaciji sa prodavcem, javite nam.

Oni mi pisu ovo a ja im objasnjavam da nisam hteo da reklamiram u posti jer mi je prodavac dao pogresne dimenzije aparata i posto on ne zeli da mu vratim aparat ocenjujem ga negativno sto je po svim pravilima ovog sajta.
Evo i tih pravila:
10.11.
Opis predmeta
Opis predmeta je deo ugovora i prodavac ima obavezu da obezbedi da predmet
odgovara opisanim karakteristikama.
Ukoliko prodavac ne garantuje za neki podatak, to se mora jasno naznačiti inače će se
smatrati da prodavac garantuje i za taj podatak.
Prodavac je odgovoran za nedostatak Predmeta koji nije opisao u ponudi, a koji utiče na
njegovu vrednost ili redovnu upotrebu, a u skladu sa važećim zakonima republike Srbije.

Uzgred da napisem koje je dimeznije prodavac naveo a koje sam ja dobio:
Opis prodavca:
Sirina aparata: 33cm
Duzina aparata: 35cm
Visina aparata: 50cm
Kad je stigao kod mene izgleda mi da se smanjio:
Sirina aparata: 23cm
Duzina aparata: 26cm
Visina aparata: 43cm

Prodavac kad je video da je pogresio pise mi da izmerim aparat sa tockicima sto nema nikakvog smisla da merim jer su tockici van njega, ispostavlja se da je i tada manji za 7cm sto se sirine tice i 6cm sto se duzine tice..

Zatim jos jednom saljem poruku limundo timu i pitam ih zasto su obrisali opravdanu ocenu koju sam dao prodavcu, odgovaraju mi:

Zdravo Slobodane,

Rado bismo vratili negativnu ocenu ali to nije moguće,
jer bi to značilo da prodavca primoravamo da bez obeštećenja
primi nazad polomljen predmet, za čiji lom možda on nije odgovoran.

Ako biste ponudili prodavcu neki drugačiji dogovor,
recimo da se vrati deo novca, pošto je predmetu sada umanjena vrednost,
mi bismo to svakako podržali.

Hteo sam ovo da podelim sa vama i da vidim da li je jos neko imao slicnih iskustava i sta bi predlozili da uradim?

Naravno ne znam da li smem javno da napisem koji je prodavac u pitanju i da vam dam link od aukcije jer on ima 8000 pozitivnih ocena (bez negativne) i ociglednu pristrasnost limundo tima ali mogao bih da dodam slike ovde da se svi uverite da je ono sto mi je prodavac poslao potpuno drugacije nego sto je pisalo na aukciji, u to su se uverili i LIMUNDO TIM i PRODAVAC jer sam im poslao slike kao dokaz. Pozdrav i svako dobro.

RE: Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - LiMuBaj - 16.07.2017

što se tiče pravila tako je (manje više)

da niste spomenuli oštećenje prodavac bi morao da vrati pare, da ste napisali ne odgovara mi nisu te dimenzije on bi vratio pare a vi predmet nazad...

možda i nije loša ta ideja da vrati deo novca Hmm

RE: Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - genius89 - 16.07.2017

(16.07.2017, 13:39)LiMuBaj Piše: što se tiče pravila tako je (manje više)

da niste spomenuli oštećenje prodavac bi morao da vrati pare, da ste napisali ne odgovara mi nisu te dimenzije on bi vratio pare a vi predmet nazad...

Znaci po vama trebalo je da ga slazem da mu ne kazem da je doslo do ostecenja u transportu i da mu jednostavno kazem da mi je poslao aparat sa drugim dimenzijama i da mu vratim ostecen aparat?
Takodje gore nisam napisao da je prodavac bedno upakovao aparat u samo dva kartonska paketa (lomljivu stvar) i da je mozda i on kriv sto je doslo do ostecenja u transportu..

RE: Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - LiMuBaj - 16.07.2017

(16.07.2017, 13:54)genius89 Piše:
(16.07.2017, 13:39)LiMuBaj Piše: što se tiče pravila tako je (manje više)

Znaci po vama trebalo je da ga slazem da mu ne kazem da je doslo do ostecenja u transportu i da mu jednostavno kazem da mi je poslao aparat sa drugim dimenzijama i da mu vratim ostecen aparat?
Takodje gore nisam napisao da je prodavac bedno upakovao aparat u samo dva kartonska paketa (lomljivu stvar) i da je mozda i on kriv sto je doslo do ostecenja u transportu..

tako je ili da slažete ili da reklamirate kurirskoj službi pa kad oni odluče ko je kriv oni ili prodavac onda dalje...u svakom slučaju vi dobijate novac nazad ali ako nećete ni da reklamirate ni da lažete onda je tako kako je sad...

RE: Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - blistok - 16.07.2017

To što je prodavac napisao pogrešne dimenzije jeste osnovani razlog za reklamaciju i negativnu ocenu. Sa te strane ste potpuno u pravu. Problem je u tom oštećenju. Da ste uradili onako kako vam je LT savetovao sada biste imali ili svoj novac nazad ili bi prodavac imao negativnu ocenu. Ovako ostajete bez ičega. Zašto ? Pa zato što ne postoji dokaz o oštećenju da je ono nastalo u toku transporta. Jedna strvar je kada vraćate stvar u istom stanju u kome ste je primili (znači zbog manjih dimenzija) a sasvim druga stvar ako je vraćate oštećenu. Moguće je sasvim i da je prodavac poslao tako ali isto je tako moguće i da ste je vi polomili naknadno pa tvrdite da je to nastalo u transportu. Ne kažem da je išta od toga istina, verujem vam na reč, ali ja nisam zainteresovana stranka i meni se to može. S druge strane, prodavac će jedino dobiti obeštećenje ako vi podnesete zahtev (što više ne možete da uradite) i LT će imati pismeni dokaz da je oštećenje nastalo u transportu (bez obzira da li je krivica do pošte ili do prodavca) i tek onda može da pritisne prodavca da vam refundira novac. Ovako bi ga bez ikakvog dokaza sililo da dobije oštećen predmet nazad i da ima štetu. Verujem da vama to ne zvuči fer, možda ni meni bi ako bih bio u vašoj koži, ali probajte da sagledate priču i iz drugog ugla pa ćete videti da ako vi kažete - baš me briga za zahtev, onda i druga strana to isto kaže za vaš zahtev. Da li je namerno ili slučajno pogrešio u vezi mera ne znam ali opet stoji da je jedino zapisnik od kurirske službe validan dokaz da je oštećenja došlo. Sa druge strane, ne, ne bi bilo ok da ste prećutali da je došlo do oštećenja jer bi ste onda vi napravili prekršajno delo i onda bi i prodavac i LT imali pravo da vas pritisnu.

RE: Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - genius89 - 16.07.2017

Ja samo hocu da pravda bude zadovoljena, da prodavac dobije zasluzenu ocenu. Ovo sam hteo da podelim jer je u pitanju nepravda prema kupcu (meni).

(16.07.2017, 14:08)genius89 Piše: Ja samo hocu da pravda bude zadovoljena, da prodavac dobije zasluzenu ocenu. Ovo sam hteo da podelim jer je u pitanju nepravda prema kupcu (meni).

niste ispunili vašu obavezu kao kupac da reklamirate oštećenje kuriruskoj službi to je zakočilo pravdu...

(16.07.2017, 14:06)blistok Piše: To što je prodavac napisao pogrešne dimenzije jeste osnovani razlog za reklamaciju i negativnu ocenu. Sa te strane ste potpuno u pravu.

Dovoljno je ovo sto ste napisali, sve ostalo sto ste napisali je totalno nebitno u svemu ovome i ne treba se o ovome raspravljati..

Limundo tim

Citat:Rado bismo vratili negativnu ocenu ali to nije moguće,
jer bi to značilo da prodavca primoravamo da bez obeštećenja
primi nazad polomljen predmet, za čiji lom možda on nije odgovoran.

Ovde *ebe lud zbunjenog. Ja ne trazim da vratim predmet prodavcu nego da dobije zasluzenu ocenu, jednom sam mu ponudio, nije pristao i kraj price. Predmet koji sam kupio cu da zadrzim.

Svestan sam da niko vise nece stati na moju stranu (mozda neko ko bude prevaren kao ja) i da ce svi braniti ugled sajta ali je ovde ocigledno ko je u pravu..

RE: Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - alexvuk - 16.07.2017

Zakomplikovao si ionako komplikovanu situaciju kada si mu dao negativnu ocenu, jer se to radi samo kada prodavac odbije reklamaciju, ili kada nema predmet, ili kada ti ga ne pošalje, u ostalim slučajevima procedura se zna, možda je loša, ali bolju trenutno nemamo.

Ovde su na forumu članovi, koji nemaju razloga da brane Limundo i njegov ugled, kritikovali smo ih stotinu puta. Ali kada za nešto nisi u pravu - onda nisi, ljudi su ti lepo objasnili. Ni kad ideš na sud, ne sudi se po pravdi, nego po napisanom pravu, tako je slično i ovde.

tako je.... alex mi pročitao misli neradi se po pravdi već po pravilima i procedurama koje znaju da budu komplikovane a mnogi ih i ne znaju jer se ređe dešava itd...

ovako ste vi sebe stavili u poziciju sudije iako objektivno se sa sigurnošću ne zna koje tu 100% kriv mada najverotnije prodavac al se ne zna 100%

a procedura kod oštečenja je da se reklamaira kurirskoj službi...jer ako su oni krivi glupo je da prodavac plaća ceh...

i da dodam da ako kupac zadržava predmet ne može negativna ocena...

kao što rekoh na početku da niste spomenuli oštećenje u transportu ili bi imali novac nazad ili prodavac negativnu...
prodavac bi reklamirao kurirskoj službi i dobio oštetu ili ne sve zavisi kako ste vi spakovali nazad...

(16.07.2017, 16:31)alexvuk Piše: Zakomplikovao si ionako komplikovanu situaciju kada si mu dao negativnu ocenu, jer se to radi samo kada prodavac odbije reklamaciju, ili kada nema predmet, ili kada ti ga ne pošalje, u ostalim slučajevima procedura se zna, možda je loša, ali bolju trenutno nemamo.

Ovde su na forumu članovi, koji nemaju razloga da brane Limundo i njegov ugled, kritikovali smo ih stotinu puta.  Ali kada za nešto nisi u pravu - onda nisi, ljudi su ti lepo objasnili. Ni kad ideš na sud, ne sudi se po pravdi, nego po napisanom pravu, tako je slično i ovde.

Ne moze niko na ovom svetu da me ubedi da ja nisam u pravu i to necu da prihvatim nikad. U ovom slucaju je prodavac odbio reklamaciju nije hteo da mu vratim predmet a on meni novac.. Vidim da vi imate 6 negativnih ocena na vasem limundo profilu i uglavnom ste dobili lose ocene jer ste dali pogresan opis predmeta i dobili negativnu ocenu zbog toga. Zasto ja ne bih mogao nekom da dam negativnu ocenu za pogresan opis predmeta?

pa kupite u radnji , pa odnesite fizički oštećen predmet pa ćete videti jel će vam primiti nazad...

a negativna ne može zbog opisa samo ako neće da vrati pare a nije obavezan da vrati ako je slomljeno a vi niste hteli da reklamirate kuririma i ispada da ste vi krivi e to je razlika između nečega što vi mislite da je pravda od pravila i procedura...

drugo limundo je promenio neke procedure i doktrine u zadnje 2 godine pa što je ranije moglo da bude negativna sad ne može ukinuta je i neutralna ocena čak

recimo ja sam jednom reklamirao da nisam zadovoljan garderobom jer boja nije intenzivna kako je stojalo na aukciji , limundo mi je tražio dokaz ja poslao sliku i dobio odgovor da se nevidi na slici i skinuli me sa dnevnog reda,međutim sad od kako je uveden zzp je drugačija situacija sad mogu da vratim bez ikakvog obrazloženja...

RE: Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - alexvuk - 18.07.2017

(16.07.2017, 17:06)genius89 Piše:
(16.07.2017, 16:31)alexvuk Piše: Zakomplikovao si ionako komplikovanu situaciju kada si mu dao negativnu ocenu, jer se to radi samo kada prodavac odbije reklamaciju, ili kada nema predmet, ili kada ti ga ne pošalje, u ostalim slučajevima procedura se zna, možda je loša, ali bolju trenutno nemamo.

Ovde su na forumu članovi, koji nemaju razloga da brane Limundo i njegov ugled, kritikovali smo ih stotinu puta.  Ali kada za nešto nisi u pravu - onda nisi, ljudi su ti lepo objasnili. Ni kad ideš na sud, ne sudi se po pravdi, nego po napisanom pravu, tako je slično i ovde.

Ne moze niko na ovom svetu da me ubedi da ja nisam u pravu i to necu da prihvatim nikad. U ovom slucaju je prodavac odbio reklamaciju nije hteo da mu vratim predmet a on meni novac.. Vidim da vi imate 6 negativnih ocena na vasem limundo profilu i uglavnom ste dobili lose ocene jer ste dali pogresan opis predmeta i dobili negativnu ocenu zbog toga. Zasto ja ne bih mogao nekom da dam negativnu ocenu za pogresan opis predmeta?

Kada ja budem hteo da se piše o ocenama koje sam dobio i dao, otvoriću posebnu temu za to, a ovde se razmatra tvoj slučaj, zar ne? Bar se razmatrao, pošto ne više ne vidim poentu rasprave sa čovekom koji smatra da niko na ovom svetu ne može da ga ubedi kako nije u pravu. Što će reći, tema je otvorena, samo da bi ti ljudi odali počast kako si u pravu, a ako to ne urade, onda brane Limundo i njegov ugled. Kafica2

RE: Limundo tim ne postuje pravila i brise opravdanu ocenu - serjoza - 18.07.2017

(18.07.2017, 12:23)alexvuk Piše:
(16.07.2017, 17:06)genius89 Piše:

Kada ja budem hteo da se piše o ocenama koje sam dobio i dao, otvoriću posebnu temu za to, a ovde se razmatra tvoj slučaj, zar ne? Bar se razmatrao, pošto ne više ne vidim poentu rasprave sa čovekom koji smatra da niko na ovom svetu ne može da ga ubedi kako nije u pravu. Što će reći, tema je otvorena, samo da bi ti ljudi odali počast kako si u pravu, a ako to ne urade, onda brane Limundo i njegov ugled.  Kafica2

On, Papa, rahmetli Koba, kineski carevi i Tito - ima nepogrešivih ljudi, samo ti ne znaš, aleksvuče - lati se knjige. LOL