Limundo Cafe
PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (http://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (http://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Kupovina (http://cafe.limundo.com/forum-8.html)
+--- Tema: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! (/thread-982.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - TOB6718 - 17.12.2017

pa dobro, već sam rekao da može biti sumnjivo... verovatno ima bezbroj takvih situacija da prođu neopaženo. Mogli smo i na lim/kup da se dogovorimo, ista stvar...
meni krivo što sve pošteno uradiš, i dobiješ onu stvar
Pisao sam timu, nadam se da će prihvatiti moju žalbu.
Neka bar drugi znaju, ako već hoće da iskoriste akciju, neka se dogovaraju na limundu/kupindu...

(17.12.2017 16:29)nesa-s Piše: Znaci treba da se molimo da nam ne kupuju oni iz blize okoline jer ce odmah biti sumljivo, posto bismo mogli da jedno drugom vratimo novac odnosno predmet i da VISA-inu doplatu podelimo!!!
Sve mi se cini da ova akcija nece dugo trajati.
A mozda je bolje da je sam otkacim nego da rizikujem suspenziju.

ja sam dobio blokadu 15 dana ... bez razloga, koliko god sumnjivo bilo...
limundo keš nisam ranije koristio, sad ga aktivirao, misleći da će mi pomoći... al šta mi znači kada se ovako nešto dešava... ja se sad nerviram i gubim vreme pišući tamo i vamo... deaktiviraj i pozdrav...

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - Branka030025 - 17.12.2017

(17.12.2017 16:29)nesa-s Piše: Znaci treba da se molimo da nam ne kupuju oni iz blize okoline jer ce odmah biti sumljivo, posto bismo mogli da jedno drugom vratimo novac odnosno predmet i da VISA-inu doplatu podelimo!!!
Sve mi se cini da ova akcija nece dugo trajati.
A mozda je bolje da je sam otkacim nego da rizikujem suspenziju.

Uvek je sumnjivo kada kupuju oni iz vase blize okoline, npr ulice. Predpostavljaju da znate komsije

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - alexvuk - 17.12.2017

Rekao bih da sam prodao svoj prvi predmet na ovaj način, jer je uplata legla malopre, i to momentalno. Čak nije bilo ni poruke, da kupac plaća preko LC. No tu je i prvi problem, adresa je na Crnu goru. A status je uplaćeno, i ja treba da šaljem. Mislim da iz Limundo tima, nisu predvideli ovo, jer iz druge države svakako ne može da koristi LC, niti ja postexpres.

Naravno pitao sam kupca da li ima srpsku adresu, no ako nema, eto posla za limundo tim.

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - gibica - 17.12.2017

(17.12.2017 19:17)alexvuk Piše: Rekao bih da sam prodao svoj prvi predmet na ovaj način, jer je uplata legla malopre, i to momentalno. Čak nije bilo ni poruke, da kupac plaća preko LC. No tu je i prvi problem, adresa je na Crnu goru. A status je uplaćeno, i ja treba da šaljem. Mislim da iz Limundo tima, nisu predvideli ovo, jer iz druge države svakako ne može da koristi LC, niti ja postexpres.  

Naravno pitao sam kupca da li ima srpsku adresu, no ako nema, eto posla za limundo tim.

Uplata je morala da ide iz Srbije koliko ja znam  Hmm
Ako ima nekog da mu uplati iz Srbije, sigurno ima nekoga i da mu primi iz Srbije.  Wink

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - serjoza - 17.12.2017

(17.12.2017 19:17)alexvuk Piše: Rekao bih da sam prodao svoj prvi predmet na ovaj način, jer je uplata legla malopre, i to momentalno. Čak nije bilo ni poruke, da kupac plaća preko LC. No tu je i prvi problem, adresa je na Crnu goru. A status je uplaćeno, i ja treba da šaljem. Mislim da iz Limundo tima, nisu predvideli ovo, jer iz druge države svakako ne može da koristi LC, niti ja postexpres.  

GDE legla? Javljeno odl Limunda da je kod njih leglo ili tebi na račun? Ako je tebi na račun - to nije LC.
REKAO BI - Pa valjda znaš da sve LC transakcije vidiš s leve strane pod Limundo Cash - kupovina/prodaja/promet. Tu mora da se pojavi i da pratiš status.
I za admine - ovo je tema za Iskustva za Limundo Cash - valjalo bi prebaciti jer nije vezano za ovu viza akciju.

(17.12.2017 19:52)serjoza Piše:

GDE legla? Javljeno odl Limunda da je kod njih leglo ili tebi na račun? Ako je tebi na račun - to nije LC.
REKAO BI - Pa valjda znaš da sve LC transakcije vidiš s leve strane pod Limundo Cash - kupovina/prodaja/promet. Tu mora da se pojavi i da pratiš status.
I za admine - ovo je tema za Iskustva za Limundo Cash - valjalo bi prebaciti jer nije vezano za ovu viza akciju.

Ti kao da sam ja od juče na ovom sajtu Facepalm Da je legla meni na račun, što bih pisao sve ono? Naravno da je LC. Ono "rekao bih" je zato što ja ne mogu znati kako je on platio, samo je stigla poruka da je uplaćeno. Sve se desilo u roku jednog minuta, adresa je inostrana, i jednostavno po mom iskustvu ovo nije moglo da se desi drugačije nego da je vizom platio, jer obrada LC uvek traje bar pola sata, sat. I to radnim danom, a danas nedelja. Inače, koristim LC na svim predmetima, maltene od njegovog nastanka Wink

(17.12.2017 19:43)gibica Piše:

Ako ima nekog da mu uplati iz Srbije, sigurno ima nekoga i da mu primi iz Srbije.  Wink

Ja se iskreno nadam da ima, no glavno pitanje ovde je šta raditi ako nema? On uplatio i čeka, a adresa na CG. Da li je uplata morala da ide iz Srbije, ili je mogao da plati i iz CG, najbolje neko iz limundo tima da nam kaže, ako već nema negde rečeno.

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - serjoza - 17.12.2017

(17.12.2017 20:06)alexvuk Piše:
(17.12.2017 19:52)serjoza Piše:

Ti kao da sam ja od juče na ovom sajtu  Facepalm  Da je legla meni na račun, što bih pisao sve ono? Naravno da je LC. Ono "rekao bih"  je zato što ja ne mogu znati kako je on platio, samo je stigla poruka da je uplaćeno. Sve se desilo u roku jednog minuta, adresa je inostrana, i jednostavno po mom iskustvu ovo nije moglo da se desi drugačije nego da je vizom platio, jer obrada LC uvek traje bar pola sata, sat. I to radnim danom, a danas nedelja. Inače, koristim LC na svim predmetima, maltene od njegovog nastanka  Wink

(17.12.2017 19:43)gibica Piše:

Ja se iskreno nadam da ima, no glavno pitanje ovde je šta raditi ako nema? On uplatio i čeka, a adresa na CG. Da li je uplata morala da ide iz Srbije, ili je mogao da plati i iz CG, najbolje neko iz limundo tima da nam kaže, ako već nema negde rečeno.

Pa znam da nisi od juče - zaro mi je i bilo čudno.
A kakve ima veze ODAKLE ide uplata - ide sa interneta, majka mu stara pa da je i iz tunguzije. I što Crnogorac ne bi imao dinarsku vizu?
Ja bih na tvom mestu stisnuo problem. Smile

Ih bre Somborac, odmah problem....
Pricekaj da vidis sta covek kaze, lako ces da pritisne problem ako ti ne odgovori ili ako nema adresu u Srbiji.

Pa da, za sad je čekalica varijanta, dok se ne javi za adresu. Ili dok on ne stisne problem Smile Da li on može da ima dinarsku vizu, to ne znam, mogao bi neko iz Limunda da odgovori bar na neka pitanja odavde.

Na kraju, ne bi ni bilo loše da on i iz druge države može da plati preko LC, s tim što bi se moralo produžiti vreme isporuke, i na neki način uplatiti i poštarina. Tipa ono dugme što ima na ebay, send invoice.

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - nesa-s - 17.12.2017

(17.12.2017 20:32)alexvuk Piše: Pa da, za sad je čekalica varijanta, dok se ne javi za adresu. Ili dok on ne stisne problem Smile  Da li on može da ima dinarsku vizu, to ne znam, mogao bi neko iz Limunda da odgovori bar na neka pitanja odavde.

Na kraju, ne bi ni bilo loše da on i iz druge države može da plati preko LC, s tim što bi se moralo produžiti vreme isporuke, i na neki način uplatiti i poštarina.  Tipa ono dugme što ima na ebay, send invoice.

Znaci problem je u postarini tj kako je naplatiti. Ne znam kakve uslove slanja i prodaje navodis ali je moguce da te je nova situacija zatekla nespremnog.
Zbog situacije u kojoj drzavi zivimo i kakve su mogucnosti slanja i placanja sa inostranstvom potrebno je u uslovima prodaje dati preciznija objasnjenja ili ogranicenja makar i na ustrb prometa bas zbog ovakvih situacija.
Ako to nisi uradio mislim da ti LT ne moze pomoci. Duzan si da isporucis predmet.
Ne razumem zasto bi se on javljao za adresu, pa ti si dobio adresu. Ako nisi naveo u uslovima da ne saljes u inostranstvo to je adresa za slanje a za postarinu si mogao da navedes u tom slucaju neki drugi nacin placanja.

Pazi, ja sam svoje uslove skratio koliko mogu, jer sam kroz godine ukapirao da je bolje tako. Šaljem i slao sam u sve zemlje sveta, prihvatam gotovo svaki način plaćanja. Ali ostaje jedino da on uplati i poštarinu nekako, a vreme za limundo keš će svakako isteći, pa će onda morati i predmet da plaća jer koliko ja znam, ako se ne obavi transakcija preko LC njemu ide novac nazad. A već je platio i dobio popust.

Jeste malo zamršeno za sad, al videćemo šta će biti. Update - kupac nema srpsku adresu za slanje.

Nisi u pravu, ako je navedeno placanje pre slanja, a ne postoji mogucnost da se postarina naplati prilikom preuzimanja, kupac je u obavezi da uplati i troskove postarine pre nego sto mu se predmet posalje.

p.s. Osim ako nije navedeno da je postarina besplatna.

Znam, malo sam izmenio post. Sad još i da on skonta šta je u obavezi a šta nije...ima samo jednu ocenu. I to negativnu Big smile

E to menja stvari, mozda ne zeli da skonta Wink
Besplatna postarina do Crne Gore zvuci lepo Smile

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - nesa-s - 17.12.2017

@alaxvuk
Pogledao sam. Ti imas bas liberalne uslove ali i mogucu glavobolju.
Ja imam prilicno restriktivne, ali iz iskustva znam da to niko i ne cita. To meni daje slobodu da se dogovaram pa ako ne ide dogovor mogu da se pozovem na ugovor.
Posalji mu odmah poruku sa zahtevom da plati postarinu. Cekanje ti ne ide u prilog.