Limundo Cafe
PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (http://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (http://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Kupovina (http://cafe.limundo.com/forum-8.html)
+--- Tema: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! (/thread-982.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - mldntnskvc - 18.12.2017

(18.12.2017 11:26)LiMuBaj Piše:
(18.12.2017 10:26)LiMuBaj Piše: - sve vise
- od jednog prodavca 1 predmet sa popustom ako se plati visom

ipak ne mogu sve VISE ispravka

OK.
Znam kako to ide. Uvek sve moze, dok ne krenes nesto konkretno da obavis, onda samo iskacu problem za problemom, i javljau se neki novi momenti.
A ovo pitanje oko validnih kartica za Akciju mi je mnogo bitno, jer imam par ali neaktivnih, pa ne bih dzabe da ih obnavljam ili vadim nove i bacam pare.

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - alexvuk - 18.12.2017

(18.12.2017 11:25)fiorellino Piše:
(17.12.2017 19:17)alexvuk Piše: Rekao bih da sam prodao svoj prvi predmet na ovaj način, jer je uplata legla malopre, i to momentalno. Čak nije bilo ni poruke, da kupac plaća preko LC. No tu je i prvi problem, adresa je na Crnu goru. A status je uplaćeno, i ja treba da šaljem. Mislim da iz Limundo tima, nisu predvideli ovo, jer iz druge države svakako ne može da koristi LC, niti ja postexpres.  

Naravno pitao sam kupca da li ima srpsku adresu, no ako nema, eto posla za limundo tim.

Limundo Cash sada može da se koristi i ukoliko je kupac u drugoj državi, jer je uvedeno plaćanje karticama.
Kupac ne mora da plati u dinarima, njegova banka će automatski izvršiti konverziju.
Sada samo treba da se dogovorite oko poštarine i slanja van Srbije, ali uplata na ovaj način je regularna.

Poruku za aktivaciju niste dobili jer smo želeli da pojednostavimo sistem - kupac odmah plaća i uplata je za svega par minuta na Limundo Cash računu, ovde možete videti više informacija: http://blog.limundograd.com/2017/10/limundo-cash-najnovije-izmene/

Dobro, to je sve u redu. Pretpostavimo da se on javi i hoće da doplati na neki način i poštarinu. Šta onda raditi sa statusom na LC? Pošto nema šanse da se sve završi za 40 sati, a znamo da nema srpsku adresu.

Ako se nikada ne javi, šta raditi onda? Kako oceniti kupca? Smile

Oceni ga sa nulom. Ona nije ni pozitivna ni negativna.

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - LiMuBaj - 18.12.2017

!!! OPREZ !!! VAŽNO

nije moguće platiti običnom visa elektron karticom , ima specijalna visa elektron gift koja je za online plaćanje

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - fiorellino - 18.12.2017

(18.12.2017 11:39)alexvuk Piše:
(17.12.2017 19:17)alexvuk Piše: Rekao bih da sam prodao svoj prvi predmet na ovaj način, jer je uplata legla malopre, i to momentalno. Čak nije bilo ni poruke, da kupac plaća preko LC. No tu je i prvi problem, adresa je na Crnu goru. A status je uplaćeno, i ja treba da šaljem. Mislim da iz Limundo tima, nisu predvideli ovo, jer iz druge države svakako ne može da koristi LC, niti ja postexpres.  

Naravno pitao sam kupca da li ima srpsku adresu, no ako nema, eto posla za limundo tim.

Limundo Cash sada može da se koristi i ukoliko je kupac u drugoj državi, jer je uvedeno plaćanje karticama.
Kupac ne mora da plati u dinarima, njegova banka će automatski izvršiti konverziju.
Sada samo treba da se dogovorite oko poštarine i slanja van Srbije, ali uplata na ovaj način je regularna.

Poruku za aktivaciju niste dobili jer smo želeli da pojednostavimo sistem - kupac odmah plaća i uplata je za svega par minuta na Limundo Cash računu, ovde možete videti više informacija: http://blog.limundograd.com/2017/10/limundo-cash-najnovije-izmene/

Dobro, to je sve u redu. Pretpostavimo da se on javi i hoće da doplati na neki način i poštarinu. Šta onda raditi sa statusom na LC? Pošto nema šanse da se sve završi za 40 sati, a znamo da nema srpsku adresu.

Ukoliko paket ne može da stigne u roku, kupac će prijaviti problem i javiti korisničkoj podršci da paket nije stigao - kada stigne, uklonićemo problem i to je sve, novac će vam biti prebačen.
Retki su slučajevi da se kupac ne javi kad je već uplatio novac, ali možete vi uvek prijaviti problem i javiti to korisničkoj pa će kolege rešiti - u svakom slučaju, ovo je standardno funkcionisanje LC-a bez obzira na VISA akciju.

(18.12.2017 12:47)LiMuBaj Piše: !!! OPREZ !!!   VAŽNO

nije moguće platiti običnom visa elektron karticom , ima specijalna visa elektron gift koja je za online plaćanje

Provereno može VISA elektron (ne gift internet, već obična). Smile

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - LiMuBaj - 18.12.2017

[/quote]
[/quote]

pa ja ne mogu ni limundo račun da dopunim kaže nije prihvaćeno a imam 40.000 na kartici Hmm

piše Vaša transakcija nije odobrena. Molimo izaberite drugu karticu.

@LiMuBaj

Moguće da je neki specifičan račun u pitanju, testirali smo plaćanje uz VISA elektron običnu karticu i prošlo je više puta bez problema. Možda da proverite detalje sa bankom?

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - serjoza - 18.12.2017

(18.12.2017 14:45)fiorellino Piše: ...

(18.12.2017 12:47)LiMuBaj Piše: !!! OPREZ !!!   VAŽNO

Provereno mojom - ne može.
Pitao banku kaže - ne mere.

@serjoza
Imate li CVC broj na poleđini kartice?

(18.12.2017 15:22)fiorellino Piše: @serjoza
Imate li CVC broj na poleđini kartice?

Imam - kako bih inače probao. Probao sam dopunu Limundo računa prekjuče.

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - Branka030025 - 18.12.2017

Isfotkopieraj im karticu s obe strane , da oni ipak pokusaju s tbvojom da dopune (ovo nikada raditi da napomenem )

LOL

RE: PRIKLJUČITE SE AKCIJI, PRODAJTE VIŠE! - alexvuk - 18.12.2017

(18.12.2017 14:45)fiorellino Piše:
(18.12.2017 11:39)alexvuk Piše:

Ukoliko paket ne može da stigne u roku, kupac će prijaviti problem i javiti korisničkoj podršci da paket nije stigao - kada stigne, uklonićemo problem i to je sve, novac će vam biti prebačen.
Retki su slučajevi da se kupac ne javi kad je već uplatio novac, ali možete vi uvek prijaviti problem i javiti to korisničkoj pa će kolege rešiti - u svakom slučaju, ovo je standardno funkcionisanje LC-a bez obzira na VISA akciju.

To ne zvuči kao loše rešenje. Ali ako je već napravljeno da može da plaća limundo kešom iz druge države, onda nije baš dobro odrađeno jer svakako mora da plati i poštarinu posebno. Dakle malo je glupo da plaća dva puta na dva različita načina, zar ne? To zbog njega, meni je svejedno Smile Ali 90% kupaca će ovo da oceni kao bespotrebno cimanje. Neko sigurno ima nalog na Ebay, pa se tamo može proveriti kako funkcioniše opcija invoice. Recimo opcija da kada proverim poštarinu, mogu da kliknem na neko slično dugme, i njemu stigne poruka da uplati i poštarinu na isti način kao i predmet. Siguran sam da bi to bilo bolje rešenje nego ovo.

Kupac je potvrdio da je platio viza karticom iz druge države, kaže da mu ništa nije jasno, jer je sve radio po proceduri. Nastavljamo razjašnjavanje pa videćemo šta će biti  Smile

E, stvarno ste zagušili ovu temu sa ovom situacijom sa kupcem iz inostranstva - to je slučaj, koristan i edukativan, ali za temu Iskustva sa LC, ne za ovu koja je vezana za POPUSTE pri plaćanju Vizom preko LC. Fiorellino, trebalo bi da isprebacuješ komentare u temu o LC - trebaće nekad nekome.

(18.12.2017 15:59)serjoza Piše: E, stvarno ste zagušili ovu temu sa ovom situacijom sa kupcem iz inostranstva - to je slučaj, koristan i edukativan, ali za temu Iskustva sa LC, ne za ovu koja je vezana za POPUSTE pri plaćanju Vizom preko LC. Fiorellino, trebalo bi da isprebacuješ komentare u temu o LC - trebaće nekad nekome.

Slazem se. Jutros kad sam to predlozio ovde su me napali ti isti, sa dodatnim oftopikovanjem... 
Lepo mu je rekao admin, kao i ja jutros da je to druga tema koja ovde interesuje 1 promil ljudi zainteresovanih za ovaj popust. A lik i dalje izmislja neke potencijalne probleme i situacije koje nemaju veze sa ovom akcijom sada vec na 4 strane... iako je dobio konkretne i odgovore i predloge. A ima toliko jos bitnijih nedoumica i nepoznanica u vezi popusta i kartica. Zbog kojih ne bih da preplatim neke predmete nadajuci se popustu ili da me blokiraju zbog nekih inace dozovljenih radnji. Evo tih pitanja:

-Sta je sa Visa Prepaid karticom iz komercijalne, da li je neko koristio i vazi li za popust? I moze li obicna Visa electrom iz komercijalne, vidim ovde nekima (iz drugih banaka) ne moze?

-Citam i da su neki suspendovani. Pa me interesuje da li je dozvoljeno npr. da nekome  kazem da postavi LC opciju da bih mu kupio predmet (iz lise zelja, na kupindu npr.) i ostvario popust, ili da trazim da grupise par predmeta iz ponude?

@LiMuBaj i @serjoza

Prosledila sam kolegama da provere, javljam kad budem imala više info.