• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 4 Glasova - 3.5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duzina gazista-kako odrediti velicinu obuce
Mada dosada nisam pohvalio ovaj tutorijal (što sada činim Smile ) moram priznati da ga neprestano konsultujem kada treba da pazarim neku obuću preko neta. Svaka čast. Ipak, ima jedan sitniji problem, odlično je urađeno da se objasni lokalnim prodavcima kako da izmere obuću ali još uvek ostaje situacija kada moramo da naručimo nešto sa stranih sajteva jer oni nažalost nisu toliko precizni.

Na većini brendirane obuće je sada neki standard da piše i mera u cm ali je problem što mi tu obuću nemamo u rukama pa ne vidimo šta piše na etiketi a često je problem preko sajta naći nekog ko želi da nam izađe u susret i da i taj podatak. Na sreću na našem tržištu ima sve više brendova pa se može otići do prodavnice, isprobati obuća od nekog proizvođača i zatim naručiti preko za manji novac Smile ali šta ako tog brenda kod nas još uvek nema ili je potrebno brzo reagovati (zbog neke akcije) pa nemaš vremena za to ?

Imao sam konkretan problem sa brojem patika za ženu. Veličina stopala je 25 cm (obično bude 39 broj) i posle provere ovde sam video da se i ovde tabela slaže sa tim. E sad, tu se javlja prvi problem. Posle provere na netu ustanovim da Salamon ima broj 38 2/3 i 39 1/3. Opet gledanje u Saletovu tabelu i reko ok, u tom slučaju je bolje rešenje 39 1/3 ali posle daljih provera saznam da na broju 40 piše 25cm ? I šta sad ? Te patike uopšte (bar za mene) nisu jeftine i ne bih da se zeznem. Srećom ima u NS par modela od tog proizvođača, isprobala ih je i ustanovili smo da broj 40 definitivno odgovara. Problem rešen. No, uvek ostaju ljudi po manjim mestima koji nemaju toliki izbor brendova ili neki brendovi koji kod nas nisu ni zastupljeni.

Kako isuviše proizvođača ima neke svoje kalupe mogli bismo ovde okačiti neka svoja iskustva (ako se pokretač teme slaže ili otvoriti novu temu ako bi ova trebala da ostane samo kao uputstvo za prodavce) sa brendovima koji iskaču iz uobičajenih (barem po našem tržištu) brojeva pa onda ne bi bilo lutanja u potrazi da li je 39 broj tog brenda stvarno 39 ili nam treba broj veći ili manji.

Naprimer, osim spomenutog brenda, moje stopalo je 30cm, a odgovara mi broj 47, UK12, USA13, 30,5 cm od Karrimor brenda (UBR _nije_ vodonepropustan, ma šta oni pisali, pogotovo ne oni modeli za 20-30 evra) ili 46, UK11,5, USA12.5, 289mm (jeste vodonepropustan i to čak duže vremena po kiši) od Jack Wolfskin brenda. Iz ovoga se može videti da ili ja imam rastegljivo stopalo (često mi kažu da je šteta što i nešto drugo nije takvo) ili njihove mere nisu ujednačene. No, iz ovih podataka (i pogleda u tabelu iznad) se već može izvući zaključak koji broj bi trebao da gleda neko sa veličinom stopala 27, 23 ... ako želi da kupi taj brend patika.

Žemskama koje žele da kupe one špicaste salonke, nažalost, nema pomoći jer tu nikakve tabele ne pomažu Smile

Citiraj

Poruke u ovoj temi
RE: Duzina gazista-kako odrediti velicinu obuce - od BitterLemon - 04.03.2015 23:45
RE: Duzina gazista-kako odrediti velicinu obuce - od blistok - 03.11.2016 15:01

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)