• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pocetna cena
Zvezda 
U zadnje vreme dosta cesto vidjam aukcije sa abnormalnim pocetnim cenama.
Tipa TV od 55000, racunar od 63000 ili gitaru od 78000rsd.. mislim da je neki lik trazio oko 180 000 za neki fensi orman tj vitrinu..
Zar ne bi limundo trebao da bude licitacija a kupindo direktna prodaja?

Eto lik prodaje racunar pocetna cena 62999, i opcija kupi odmah za 63000
 LICITACIJA
Znaci u samom startu je prodavac onemogucio bilo kakav vid licitacije.
pa po cemu je to onda razlicito od kupinda?

Ja kontam da Limundo zivi od provizija ali da li u realnom svetu neko zaista i proda / kupi nesto ovako..
Zanima me da li je neko od vas nekada kupio / prodao neki predmet sa pocetnom cenom od preko 40 000rsd?
I kakva su vasa misljenja o tome?

Citiraj
moje je mišljenje da je suština problema ne razlikovanje aukcije od oglasa , odnosno možda su i neki kretali od 10 dinara pa pukli par puta pa se opekli dok njihova konkurencija za isto ima milion ponuda i uvek je najtraženija pa se promeni taktika Smile ima tu još ali to je jedna stavka ... a ima i koji tako lupetaju cene ubeđeni da će Gospod sa nebesa da ih pogleda i da ubedi nekog budalu da kupi po totalno nerealno viskokoj ceni...

inače o ovome je već bilo reči u nekoj od 800 tema Big smile

Citiraj
Pa dobro ako nisi spreman da "puknes" kao sto ti kazes, onda ni ne treba da stavljaju aukciju zar ne?
za to postoje oglasi, tamo stavis svoju cenu pa ko hoce hoce ko nece ne mora..

Pa ja trazio po temama ali nisam nasao a bas me zanima sta drugi misle o ovome Smile

Citiraj
(24.01.2018 23:18)dreamfreak84 Piše: U zadnje vreme dosta cesto vidjam aukcije sa abnormalnim pocetnim cenama.
Tipa TV od 55000, racunar od 63000 ili gitaru od 78000rsd.. mislim da je neki lik trazio oko 180 000 za neki fensi orman tj vitrinu..
Zar ne bi limundo trebao da bude licitacija a kupindo direktna prodaja?

Eto lik prodaje racunar pocetna cena 62999, i opcija kupi odmah za 63000
 LICITACIJA
Znaci u samom startu je prodavac onemogucio bilo kakav vid licitacije.
pa po cemu je to onda razlicito od kupinda?

Ja kontam da Limundo zivi od provizija ali da li u realnom svetu neko zaista i proda / kupi nesto ovako..
Zanima me da li je neko od vas nekada kupio / prodao neki predmet sa pocetnom cenom od preko 40 000rsd?
I kakva su vasa misljenja o tome?

1. Takve aukcije nisu protivne pravilima i to je otprilike to - tačka. Ako ti se ne sviđa - zamisli da ne postoji.
2. Gornje rečeno - ima prostora za divan. Ljudi koriste "besplatne" aukcije da svoju robu promovišu i na Limundu jer postoje ljudi koji gledaju samo L ili samo K pa će ovako "zavrteti" predmet i na Limundu i proširiti domet svoje ponude
3. Imajući u vidu praksu (verovatno na osnovu iskustava) sa Ibeja - podela na Limundo i Kupindo je veštačka. Nema potrebe za dve platforme kad se svi predmeti mogu naći na jednoj - neki kao aukcijske prodaje, a neki po fiksnoj ceni - jednostavan klik u filteru rzdvaja ove stvari - možeš da vidiš predmete sa fiksnom cenom ili predmete na aukciji (ili i jedne i druge). Tu se još doda "ili najbolja ponuda" opcija, rezervna cena još par sitnica i to je to.

Citiraj
(24.01.2018 23:50)dreamfreak84 Piše: Pa dobro ako nisi spreman da "puknes" kao sto ti kazes, onda ni ne treba da stavljaju aukciju zar ne?

Pa ja trazio po temama ali nisam nasao a bas me zanima sta drugi misle o ovome Smile

pa kao što rekoh u startu mnogi Limundo vide kao Oglasnik i ponašaju se shodno tome pa imamo i druge elemente da pišu cena po dogovoru , nije fiksno , ostavljaju broj telefona itd itd sve što je svojstveno oglasima...

Citiraj
(24.01.2018 23:54)LiMuBaj Piše:
(24.01.2018 23:50)dreamfreak84 Piše: Pa dobro ako nisi spreman da "puknes" kao sto ti kazes, onda ni ne treba da stavljaju aukciju zar ne?

pa kao što rekoh u startu mnogi Limundo vide kao Oglasnik i ponašaju se shodno tome pa imamo i druge elemente da pišu cena po dogovoru , nije fiksno , ostavljaju broj telefona itd itd sve što je svojstveno oglasima...

Ajoj, leba ti, i svega svetog - idi napij se, nađi neku laku da ne kažem, okupaj se u ledeno DUnavo - bilo šta samo se odfiksiraj sa oglasa, kumim te Bogom. LOL

Citiraj
(24.01.2018 23:56)serjoza Piše:
(24.01.2018 23:54)LiMuBaj Piše:

Ajoj, leba ti, i svega svetog - idi napij se, nađi neku laku da ne kažem, okupaj se u ledeno DUnavo - bilo šta samo se odfiksiraj sa oglasa, kumim te Bogom. LOL

tema je tvoje mišljenje a ne tvoj komentar mog mišljenja

slične teme

http://cafe.limundo.com/thread-87.html
http://cafe.limundo.com/thread-922.html

a da sam upravu evo i dokaz evo aukcija gde je cena po dogovoru Big smile čai i zamena može a ima ih stalno..

https://www.limundo.com/kupovina/Tehnika...a/62972061

Citiraj
mogla je odma' i telefon da ostavi da se ne mucimo preko poruka Big smile Big smile

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)