• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koliko nam Limundo pomaze u prodaji?
Ovo je moje licno pitanje..Koliko nam Limundo zaista pomaze u prodaji?imam podosta predmeta za cije je pokretanje uzeto 12 ili 25din,a aukcija prosla neuspesno,meni nikom nista,a Limundo zadrzi svoje..Cekaj bre,ako vec kopirate Ebay,treba da znate da na Ebayu ukoliko ne prodate predmet,ni pocetna provizija vam se ne naplacuje..Znam to,jer sam i kupac i prodavac na Ebay-u takodje..
 Limundo bi trebao preduzeti nesto..Ne prodajemo mi svi markice i slicne sitnice za koje ne treba provizijaSmile

Citiraj
jel ovo neko retoričko pitanje Smile ?

realno gledano svaki prodavac bira kolika će mu biti provizija , ja recimo uglavnom prodajem na Kupindu pa ni nema provizije dok ne prodam a na Limundu maksimalno koristim besplatne aukcije ili krećem od manje početne cene npr. uglavnom svaki prodavac vidi vremenom kako mu se najviše isplati da prodaje i dal mu se više isplati da plati na mostu ili na ćupriji....

Limundo pomaže prodavcima najviše savetodavno ali eto pravi i ove VISA akcije gde profitiraju prodavci koji koriste LimundoCash ....

Citiraj
Ovde je pitanje koliko limundo pomaze, a ne koliko nas dere, bar koliko ja vidim.

Sto se tice pomaganja, pomaze i te kako jer na limundu mozes prodati gluposti za koje nigde neces naci kupca osim na limundu.

Sto se tice naplate, to se slazem da oduzima dosta provizije ali zato postoji kupindo gde uzimaju samo za prodati predmet proviziju. Ja ako planiram prodati nesto po nekoj vecoj ceni, onda cekam besplatne aukcije, ako postavljam neke gluposto sa pocetnom cenim koja je besplatna ili koja se placa 3-6 dinara onda mi nije vazno kad cu je postaviti.
Moja jedina zamerka, kada dodju te besplatne aukcije, sto se u besplatne aukcije uracunavaju one aukcije koje su inace besplatne sa nekom pocetnom cenom od 10-199 dinara, zavisi od kategorije. Zbog toga kad dodju tih deset besplatnih aukcija, prvo stavim predmete sa visom cenom pa onda ono sta je besplatno ili se placa 3-6 dinara.

Citiraj
Tih 10 besplatnih aukcija je ok..ali zar ne bi bilo bolje da provizija za pokretanje bilo kakve aukcije (govorim samo o Limundu) u startu ne kosta nista (naravno,racun da ne bude u minusu),a ukoliko se predmet proda,da se naplati i standardna provizija za prodat predmet i naravno provizija za samo pokretanje aukcije..tako bi nam mnogo vise pomogli?Jer onda ako ne prodam predmet,ne skida mi se nista s racuna..i samim tim bi Limundo ponovo privukao vise prodavaca..a verujem i kupaca.
Cetiri recimo neuspele moje aukcije po 25din za pokretanje,je 100din bacenih u prazno..a to je samo mali delic,koliko inace ljudi tako svakodnevno prodje..Po toj logici,limundo nije briga za nas zar ne..oni svoju proviziju za pokretanje uzimaju svakako,a nase neprodate predmete i uzalud bacen novac,za to ih nije briga..
Kupindo je druga prica,i ujedno sajt koji nije ni blizu posecen kao limundo i iskreno nepotreban! Jer vec na limundu imamo opciju kupi odmah..s toga ne vidim smisao istog??

Za Limundo
Uklonite tu masku od 10 besplatnih aukcija mesecno sa sajta i dajte ljudima da mogu profesionalnije da posluju,..uvedite dakle pocetnu proviziju samo ukoliko se predmet proda,i vratice vam se dobar deo Limundovaca!
Kupindo vam je nepotreban i dobrim delom beskoristan.

Citiraj
(19.02.2018 21:50)xtina90 Piše: Ovo je moje licno pitanje..Koliko nam Limundo zaista pomaze u prodaji?imam podosta predmeta za cije je pokretanje uzeto 12 ili 25din,a aukcija prosla neuspesno,meni nikom nista,a Limundo zadrzi svoje..Cekaj bre,ako vec kopirate Ebay,treba da znate da na Ebayu ukoliko ne prodate predmet,ni pocetna provizija vam se ne naplacuje..Znam to,jer sam i kupac i prodavac na Ebay-u takodje..
 Limundo bi trebao preduzeti nesto..Ne prodajemo mi svi markice i slicne sitnice za koje ne treba provizijaSmile

Hoćeš da kažeš da kad postaviš listing na Ibeju NE NAPLATE TI početnu proviziju? Da li bi postavila link iz pravilnika Ibeja da vidim - ja sam čitao, ali to nisam našao?

(20.02.2018 14:46)xtina90 Piše: Tih 10 besplatnih aukcija je ok..ali zar ne bi bilo bolje da provizija za pokretanje bilo kakve aukcije (govorim samo o Limundu) u startu ne kosta nista (naravno,racun da ne bude u minusu),a ukoliko se predmet proda,da se naplati i standardna provizija za prodat predmet i naravno provizija za samo pokretanje aukcije..tako bi nam mnogo vise pomogli?Jer onda ako ne prodam predmet,ne skida mi se nista s racuna..i samim tim bi Limundo ponovo privukao vise prodavaca..a verujem i kupaca.
Cetiri recimo neuspele moje aukcije po 25din za pokretanje,je 100din bacenih u prazno..a to je samo mali delic,koliko inace ljudi tako svakodnevno prodje..Po toj logici,limundo nije briga za nas zar ne..oni svoju proviziju za pokretanje uzimaju svakako,a nase neprodate predmete i uzalud bacen novac,za to ih nije briga..
Kupindo je druga prica,i ujedno sajt koji nije ni blizu posecen kao limundo i iskreno nepotreban! Jer vec na limundu imamo opciju kupi odmah..s toga ne vidim smisao istog??

Za Limundo
Uklonite tu masku od 10 besplatnih aukcija mesecno sa sajta i dajte ljudima da mogu profesionalnije da posluju,..uvedite dakle pocetnu proviziju samo ukoliko se predmet proda,i vratice vam se dobar deo Limundovaca!

A zašto bi ih bilo briga što ti postavljaš previsoke početne cene pa niko ne kupuje?

I kako to da se POČETNA provizija naplaćuje tek kad se proda - zašto bi se zvala početna provizija ako se naplaćuje naknadno?

Citiraj
aha znači vi pod pomaganje ustvari podrazumenate ukidanje provizije za pokretanje aukcije i da se od aukcisjkog sajta ustvari napravi prodaja u stilu Kupinda gde ima Kupi odmah i fiksna neka početna cena a da je kupindo kao web šop neportreban iako ima oko 2 miliona predmeta Smile koji se mogu kupiti svakog momenta bez čekanja

meni na kupindu super ide bolje nego na limundu ali ne zalažem se za ukidanja Limunda jer je potreban aukcijski sajt

provizija za pokretanje služi da se ne stvara šum velikog broja predmeta po nerealno viskoj početnoj ceni ali ako neko vać želi to i plati ...

apsolutno se ne slažem da je Kupindo beskoristan u zadnjih 24 sata sam prodao 6 knjiga npr a na limundu nepamtim kad se to desi npr...

Citiraj
(20.02.2018 14:46)xtina90 Piše: Kupindo je druga prica,i ujedno sajt koji nije ni blizu posecen kao limundo i iskreno nepotreban! Jer vec na limundu imamo opciju kupi odmah..s toga ne vidim smisao istog??

Ako nesto ne prodas, ne placas proviziju.

Takodje, pokrenes nesto jednom i ono stoji, a na Limundu pokrenes, istekne, pa pokreces opet.

Kupi odmah na Limundu ima ukoliko je prodavac ponudi, na Kupindu ima uvek.

Eto nekih par razlika, nije bas da nema smisao.

Citiraj
(20.02.2018 14:46)xtina90 Piše: ...
Opet moja omiljena vrsta predloga - za ukidanje - Živac
Evo meni je Kupindo potreban, kao odlicna web-prodavnica polovnih stvari.
Cini mi se najbolja web-prodavnica knjiga u Srbiji, cak, na teritoriji citanja na srpsko-hrvatskom.
Kome se ne svidja moze slobodno da je ignorise, zauvek! Jednostavno, zaboravite da Kupindo postoji? OK? Biggrin
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
Citat:Sto se tice pomaganja, pomaze i te kako jer na limundu mozes prodati gluposti za koje nigde neces naci kupca osim na limundu.

(20.02.2018 19:26)jugana Piše: Cini mi se najbolja web-prodavnica knjiga u Srbiji, cak, na teritoriji citanja na srpsko-hrvatskom.

Saglasan sa navedenim. Cool
Folk is not dead!

Citiraj
inače ovo je praktično duplikat ove teme http://cafe.limundo.com/thread-138.html

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)