• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sortiranje predmeta u pretrazi na Kupindu
Recimo osnovna pretraga - ključna reč.
Da li neko zna šta znači ono Sortiraj po traženom - koji je to kriterijum? Po vremenu nije ili bar nije uvek i za sve predmete, po azbuci ili abecedi nije, po prodavcu nije - provereno.
I kad sam već ovde da uzalud zatražim da se u toj pretrazi osim cene može sortirati i po vremenu postavljanja (po broju pregleda ne smem ni da spomenem Hihi ).

Citiraj
Trebalo bi da sortira po procentu ili stepenu pogodjenosti fraze ili reci (koja se trazi), ili ucestalosti trazene fraze ili reci. Ali bi stvarno bilo lepo da nam neko iz LT-a objasni kako tacno zaista sortira Smile
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
(22.02.2018 18:36)jugana Piše: Trebalo bi da sortira po procentu ili stepenu pogodjenosti fraze ili reci (koja se trazi), ili ucestalosti trazene fraze ili reci. Ali bi stvarno bilo lepo da nam neko iz LT-a objasni kako tacno zaista sortira Smile

Trebalo - ne trebalo - nije tako. Probaj na primer da tražiš "Na zapadu ništa novo" ili jednostavno "lopta". Big smile
I nedostatak da se ne vidi KAD je predmet postavljen, ali da ne zbunimo upravu - nek odgovore prvo ovo. Big smile

Citiraj
Samo da kazem, jos jednom, po ko zna koji put, da je pretraga besmislena ako se ne omoguci iskljucivanje pojmova.
Recimo trazim "srebro", 2/3 pogodaka ce biti "tibetansko srebro".
Inace pretraga po trazenom daje rezultat kakav se moze ocekivati.

Citiraj
(24.02.2018 15:13)jugana Piše: Samo da kazem, jos jednom, po ko zna koji put, da je pretraga besmislena ako se ne omoguci iskljucivanje pojmova.
Recimo trazim "srebro", 2/3 pogodaka ce biti "tibetansko srebro".
Inace pretraga po trazenom daje rezultat kakav se moze ocekivati.

Pa dobro, ali kakav je to rezultat? Koji je kriterijum?

Citiraj
Ti to mene pitas koji je kriterijum za sortiraj po trazenom? PA vec sam ti odgovorila : podudarnost sa trazenom recju ili frazom koju si ukucao u tragac. Ne kapiram sta tu nije jasno.

Citiraj
(24.02.2018 18:04)jugana Piše: Ti to mene pitas koji je kriterijum za sortiraj po trazenom? PA vec sam ti odgovorila : podudarnost sa trazenom recju ili frazom koju si ukucao u tragac. Ne kapiram sta tu nije jasno.

Ajde, ne bilo ti zapoveđeno, deder objasni de mi tu podudarnost na ovom primeru. Klot pretraga za "lopta". Ovo je prvih 20 rezultata (prazno polje je nevidliva reklama koju je turio Limundo grad). U dva dela - dve slike
[Slika: 9fKXZpl.jpg]
[Slika: zncQJNj.jpg]

Citiraj
Ne kapiram sta nije jasno, glupo je da zagadjujemo temu sad. Svuda imas loptu u naslovu. Na 55 strani vrv vise nemas loptu u naslovu, ali je imas negde u tekstu. E sad postoji li dodatni kriterijum po kom izbacuje pogotke - obicno postoji. Koji je - to moze da ti kaze neko iz LTa.

Citiraj
(24.02.2018 18:21)jugana Piše: Ne kapiram sta nije jasno, glupo je da zagadjujemo temu sad. Svuda imas loptu u naslovu. Na 55 strani vrv vise nemas loptu u naslovu, ali je imas negde u tekstu. E sad postoji li dodatni kriterijum po kom izbacuje pogotke - obicno postoji. Koji je - to moze da ti kaze neko iz LTa.
Pa kako ne kapiraš - NARAVNO da ima LOPTA negde u tekstu - najbolje sad da NEMA lopta pa da izađe, ali ZAŠTO je na primer ribok nešto ispred adidas fracas? I zašto je sve to ispred samo "lopta" na 15 strani?
TO ja pitam, a koliko vidim ti isto ne razumeš, ali se praviš da razumeš, ali n'umeš d'objasniš. Big smile
Ništa ne zagađujemo jer upravo pričamo o temi.

Citiraj
Pa nisi pitao zasto je samo "lopta" na 15. Strani. Zato sto vuku podatke sa razlicitih servera, izmedju ostalog. Isti razlog zbog kog pretraga u drugim segmentima ne radi kako treba. Ali je najbolje da oni odgovore, mozda i pocnu da popravljaju i to. Umesto da saraju i uvode dugmice umesto linkova Facepalm Ubr, jako me znima - KOME TO TREBA?

Citiraj
(24.02.2018 18:39)jugana Piše: Pa nisi pitao zasto je samo "lopta" na 15. Strani. Zato sto vuku podatke sa razlicitih servera, izmedju ostalog. Isti razlog zbog kog pretraga u drugim segmentima ne radi kako treba. Ali je najbolje da oni odgovore, mozda i pocnu da popravljaju i to. Umesto da saraju i uvode dug,ice umesto linkova Facepalm Ubr, jako me znima - KOME TO TREBA?

Pa MENI TREBA! Hoću da kad nešto tražim na Kupindu vidim najskorije postavljeno, a ne nabacano ko na buvljaku kad stručnjaci istresu garderobu iz vreća na ceradu pa moram SVE da pregledam da mi ne promakne novo. I ako već ne može da se tako sortira - najnovije prvo - onda hoću da znam KAKO JE SORTIRANO da bih mogao da se snađem.

Citiraj
Pa sto onda tako ne kazes? Evo ja ne verujem da vreme postavljanja uopste postoji kao kriterijum za traganje na Kupindu, koliko god to cudno izgledalo. Bas zbog raznih servera.
A ja bih, na primer, da omoguce iskljucivanje pojmova Wink Poljubac i cvece Big smile
P.S. Nisam pitala tebe, Serjoza, nego LTKome trebaju sareni dugmici umesto linkova Big smile,

Citiraj
Sad sam se setila da sam svojevremeno predlagala da se uvede vreme kao drugi i obavezni kriterijum pretrage bas da bi se sprecilo lutanje predmeta po stranama Hmm To bese pre sto godina i evo nista nisu uradili Facepalm Big smile

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)