• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napomena: Indeksiranje predmeta je u toku.
Napomena: Indeksiranje predmeta je u toku. Najčešće je potrebno 15-60 minuta da vaš predmet bude dostupan kupcima.

Mili moji upravnici kafea,

Rado bih znao kako se imam upravljati prilikom postavljanja predmeta imajući u vidu ovih par rečenica.
Da li se to dešava u određeno doba dana ili s vremena na vreme?
Da li postoji neko trajanje indeksiranja pa mi je zgodnije sačekati dok se ono završi?
Da li pomaže ako stavim da aukcija krene 60 minuta kasnije?
Da li to znači da će predmet biti vidljiv i dostupan kupcima i 15-60 minuta nakon isteka vremena predviđenog da ga ima?
Koji su to načini na koji se tako snažno borite da bi se to vreme svelo na nulu?

Mili moji posetioci kafea,

Rado bih da ovde, na posebnom mestu op...letete po ovom, za mene novom, načinu da se nešto što ne radi kako treba uvede u normu umesto da se popravi. Kao kad bi vam u servisu na štednjak koji je pod garancijom a crkla mu je jedna ringla nalepili obaveštenje: Jedna ringla ne radi i savetovali vam da je ne uključujete.

Potpuno sam svestan da se je indeksiranje bilo objašnjenje zašto nefunkcioniše sajt na način koji je očekivan i pristojan i to više puta (u temama koje se bave nefunkcionisanjem na klipundu), ali je ovo prvi put da vidim da je institucionalizovano. I ako je neko već o tome bezobrazluku progovorio, molim za oprost.

Moj Vlada
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
Da li vam se dešavalo da kasni prikaz postavljene aukicje?

Limundo i Kupindo imaju veliki broj predmeta (zbirno, preko 2 miliona). Kada se postavi novi predmet, potrebno je vreme da ga sistem "indeksira" tj. ubaci u pretragu, kategorije i tako dalje. U najvećem broju slučajeva to ide veoma brzo, ali postoje situacije kada je potrebno malo sačekati i zbog toga je stavljeno obaveštenje.

Nemojte pogrešno da me shvatite, svima je u interesu da aukcija bude vidljiva odmah na celom sajtu, međutim, postoje i tehničke prepreke. Radimo stalno na optimizaciji sistema, što verujem da se vidi po brzini sajta, pretrage i tako dalje.

Citiraj
Da, primetili smo. Pricali smo o tome. Obavestenje je posledica toga sto je opleteno.
Desava se da gledam predmete nekog kupca, vece lada postavi aukcije, a da sutra dan vidim predmet koji sinoc nije bio prikazan, te za celokupnu ponudu sacekam 24h. Smile

A ja cekam da rese aukcije na kojima kao slika stoji NEMA SLIKE neko vreme. Ovo mi je bas misterija.
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
Ne bi trebalo da se dešava da toliko kasni prikaz. Ako naiđete na takav primer, možete javiti ovde pa ćemo proveriti.

Citiraj
Ne kasni toliko.
Prodje sat vremena od postavljanja (vise manje), ali ja sacekam 24 h da pogledam celokupnu ponudu zbog kašnjenja (nisam merila koliko kasni prikaz)

Citiraj
[Slika: ski_oprema.png]
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
fantastican bagić

sasacv68 pobedio si

Citiraj
Popravlja se ... radi se ... doduse postoje dva predmeta sa stanjem 1komad na lageru ... mozda je to ... ccc

[Slika: ski_oprema_1.png]
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(16.07.2018 12:43)g.milos Piše: Da li vam se dešavalo da kasni prikaz postavljene aukicje?

Limundo i Kupindo imaju veliki broj predmeta (zbirno, preko 2 miliona). Kada se postavi novi predmet, potrebno je vreme da ga sistem "indeksira" tj. ubaci u pretragu, kategorije i tako dalje. U najvećem broju slučajeva to ide veoma brzo, ali postoje situacije kada je potrebno malo sačekati i zbog toga je stavljeno obaveštenje.

Nemojte pogrešno da me shvatite, svima je u interesu da aukcija bude vidljiva odmah na celom sajtu, međutim, postoje i tehničke prepreke. Radimo stalno na optimizaciji sistema, što verujem da se vidi po brzini sajta, pretrage i tako dalje.

Evo ako budeš imao strpljenja da pogledaš odavde i još sledeće dve strane - detaljno sam objasnio o čemu je reč pre skoro dve godine i ovo je i dalje aktuelno - novopostavljeni predmet se vidi skoro odmah, a onda posle ponoći nestane na nekoliko sati. UVEk je tako - to je pravilo, ne izuzetak. Evo link - od ovog posta:
http://cafe.limundo.com/thread-399-post-...l#pid55008

Pa onda ima nekoliko postova o podsetnicim, nije vzano za ovaj problem, pa se objašnjenje nastavlja ovda
http://cafe.limundo.com/thread-399-post-...l#pid55410

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)