• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poruke obavestenja kada istice neka aukcija
Najbolje je da ta obavestenja nemaju dodirnih tacaka sa ovim porukama koje dobijamo kada nesto prodamo. Samo nas zatrpavate i da budem iskren smanjicete prodaju jer sam prvi neke aukcije koje treba da isteknu planirao da obrisem i ne kupim nista da mi ne bi ste zatrpali ostale poruke.
Npr.  mozete podesiti da nakon isteka aukcije te poruke se automatski obrisu. Bez obzira da li sam ja kupio ili ne nema poruke i nema zatrpavanja.

Ako neke aukcije ne stavim u posmatranje tesko nalazim clanove sa kojima saradjujem i od kojih kupujem.

Nadam se da cete sanirati ovaj problem inace cu morati sve da obrisem, pa kada naletim na nesto, a imam kintu to odmah i kupim. Ponekad za par dana istice aukcija i imam u planu da licitiram sada cu i te aukcije obrisati, sta da radim... Dok ne nadjete resenje!

Evo da vidite kako je to ruzno i jos da se nadje neka aukcija koju ste licitirali ili je neko nesto od vas kupio jedva se snadje covek.

[Slika: bgfbh1697d12ca53f1bb3.jpg]

Citiraj
Hvala vam na sugestiji i na predlogu. Vaša poruka je prosleđena.

Citiraj
pegic, znaci kod vas to da li cete pratiti neku aukciju, i da li cete na kraju i kupiti ili ne, zavisi od toga da li i koliko vam zatrpaju ostale poruke?? bas i nema nekog smisla... lako se brisu, lako se moze skrolovati i naci ostale poruke jer su bar naslovi sa dosta velikim slovima pa se jasno vidi, tako da nesto me interesuje ali necu da pratim jer eto dobicu poruku za isticanje aukcije pa mi se druga poruka nece odmah prvi videti kad udjem u poruke... ne... kod mene to nema smisla. ono kao... idem na bus ali cu poneti hiljadarku jer ce mi sitnije novcanice pretrpati dzep Big smile
dobro, vama ne odgovara ovako ali kao sto je drugi clan rekao nekom drugom clanu u slicnoj temi, niste vi jedini ovde... a nekima znaci... i ne smeta nam skrolovanje...
inace... najavili su onaj normalniji sistem poruka, stoji reklama gore, tako da sa tim onda ne bi trebalo ni toliko problema da bude...

Citiraj
Koliko god se smajli budes trudio, mi ipak dizemo kuku i motiku protiv ovog spama, meni je u inbox-u trenutno 30% nezeljenih poruka ovih obavestenja . Fora je sto ce i po novom sistemu ove poruke o isticanju aukcije biti izmesane sa porukom o podacima prodavca jer se salju sa istog naloga - Limundo (0) , znaci treba razgraniciti te 2 stvari sa dva naloga. Lepo je sto se grupise trenutno poruka limunda sa podacima prodavca zajedno sa porukama tog prodavca kada se nesto kupi.
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
Znate sta meni pada u oci? Da je ovakav potsetnik smrt za posmatrace LOL Mozda treba spojiti ovu sa onim temama gde kukaju na njih? Hmm Valjanje
OK, slazem se da poruka nije najbolji nacin obavestavanja (jos od ranije) ali MilanLT rece da je to najjednostavnije.
Tako da mozemo od pocetka: Da potsetnik ipak ne stize u vidu poruke, koja je ionako slabo tj sumnjivo vidljiva u odsudnom trenutku (da bi je uocio moras da imas bar jedan prozor koji je frisak tj. refresovan), vec u vidu pop-upa, ako mogu da biram - moze da se pojavi u desnom donjem uglu stranice, ili da diskretno izviri s desne strane, poput poziva na chat. Inconspicuous, functional and elegant Smile
Poljubac i cvece
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
(22.07.2018 16:40)SmajliNS Piše: pegic, znaci kod vas to da li cete pratiti neku aukciju, i da li cete na kraju i kupiti ili ne, zavisi od toga da li i koliko vam zatrpaju ostale poruke?? bas i nema nekog smisla... lako se brisu, lako se moze skrolovati i naci ostale poruke jer su bar naslovi sa dosta velikim slovima pa se jasno vidi, tako da nesto me interesuje ali necu da pratim jer eto dobicu poruku za isticanje aukcije pa mi se druga poruka nece odmah prvi videti kad udjem u poruke... ne... kod mene to nema smisla. ono kao... idem na bus ali cu poneti hiljadarku jer ce mi sitnije novcanice pretrpati dzep Big smile
dobro, vama ne odgovara ovako ali kao sto je drugi clan rekao nekom drugom clanu u slicnoj temi, niste vi jedini ovde... a nekima znaci... i ne smeta nam skrolovanje...
inace... najavili su onaj normalniji sistem poruka, stoji reklama gore, tako da sa tim onda ne bi trebalo ni toliko problema da bude...

Lako je nekima koji imaju vremena, ja nemam vremena, a imam tastu, majku i zenu na vratu, pa svaka bi po nesto da joj licitiram, da nesto sto imaju i prodali bi vide za koliko se od prilike moze prodati, pa onda sam i ja tu, a o deci to vec necu da komentarisem... Smile))

Imam dosta robe i ne stizem da postavim, a zamisli mene kada trazim poruke kome treba da posaljem posle 10h rada na poslu, a nekada i 12h. Ne vidim ni sebe kada prodjem pored ogledala.

Spavanjac

(23.07.2018 10:15)jugana Piše: Znate sta meni pada u oci? Da je ovakav potsetnik smrt za posmatrace LOL Mozda treba spojiti ovu sa onim temama gde kukaju na njih? Hmm Valjanje
OK, slazem se da poruka nije najbolji nacin obavestavanja (jos od ranije) ali MilanLT rece da je to najjednostavnije.
Tako da mozemo od pocetka: Da potsetnik ipak ne stize u vidu poruke, koja je ionako slabo tj sumnjivo vidljiva u odsudnom trenutku (da bi je uocio moras da imas bar jedan prozor koji je frisak tj. refresovan), vec u vidu pop-upa, ako mogu da biram - moze da se pojavi u desnom donjem uglu stranice, ili da diskretno izviri s desne strane, poput poziva na chat. Inconspicuous, functional and elegant Smile
Poljubac i cvece

Ja sam sve skoro obrisao, a za one koji samo posmatraju nije to smrt za njih ako ne prodaju, sta njih briga da li ima poruka u inboksu ili ne... Problem je nama koji smo mnogo zauzeti i ne stizemo da obrisemo cak i te aukcije na koje smo zakasnili i koje su istekle ili na kojima smo licitirali ili sacuvali zbog prodavca.
Dao sam predlog da se te poruke automatski obisu nakon zavrsene aukcije. Sta mi treba poruka kada je to vec istekla aukcija licitirao ili ne poruka je prisutna, a bitna je samo do isteka aukcije.

Da postoji opcija da neke prodavce sacuvamo kako bi smo opet pazarili od njega ili nje ne bi mi ni cuvali njihove aukcije u posmatranju. Imamo izbor svesku i upisivanje clanova koji prodaju, a mi pazarimo povremeno jer smo zadovoljni ili da trazimo nasumice, pa ako se setimo nadimka. Postoji spisak kupaca, ali ne i prodavaca, pa ko covek upisem npr. odlican alat, kvalitetna garderoba, dobra obuca...... nadam se da me razumete nasta mislim.  Kafica

Citiraj
(23.07.2018 22:59)pegic Piše: Da postoji opcija da neke prodavce sacuvamo kako bi smo opet pazarili od njega ili nje ne bi mi ni cuvali njihove aukcije u posmatranju.

Pracenje prodavaca ili kljucnih reci ... zasto komplikovati zivot gomilanjem liste zelja, pracenja, poruka, bookmarka, papira i olovke
[Slika: yWrixq3.jpg]

Citiraj
Dovoljno je u profilu podesiti kako da stižu i da li uopšte da stižu obaveštenja. Na primer, kod mene je sve isključeno osim da mi na mejl stigne kad mi stigne nova Limundo poruka. A sa druge strane isključena je i opcija "Pošalji mi podsetnik za istek aukcija u listi želja" i sad mi inbox više nije pun. A kad sam prvi put videla poruku "Požurite, za 30 minuta..." baš mi je bila iritantna. Opet, neko možda voli da ga Limundo tako obaveštava pa zašto ukidati svima, kad je već moguće da se to podesi na profilu.
I ova nova poruka koja kao pop up izlazi - prijavi se na newletter isto je dosadna

Citiraj
Eto kako pazimo na casu LOL Hvala suzanas Big smile

Citiraj
(24.07.2018 16:24)jugana Piše: Eto kako pazimo na casu LOL Hvala suzanas Big smile

Thumbs up did I miss smth?

BTW, ideja sa pop up porukom može da bude lepo rešena ako je diskretna. I ako ima mogućnost da se takođe isključi. Evo gledam neke sajtove a kad izleti onaj kao opereter koji je onlajn i pitanje kako možemo da Vam pomognemo, a ti gledaš onako informativno sajt šta prodaje i slično... A on na svakoj strani izleće...

Citiraj
Pa svi smo izgleda zaboravili da moze da se iskljuci Big smile Kod mene je doduse vec godinama sve iskljuceno pa i nije cudo Big smile
A ti sa chatom mogu bas da budu fini i neupadljivi, kad se pojave u dnu stranice gde nikome ne smetaju i kad su mali,, dovoljni za par kucanih redova. To mi je najblize pameti. A cim "popne" na ekran vidljivo je Smile

Citiraj
(24.07.2018 16:15)suzanas Piše: A sa druge strane isključena je i opcija  "Pošalji mi podsetnik za istek aukcija u listi želja" i sad mi inbox više nije pun. A kad sam prvi put videla poruku "Požurite, za 30 minuta..." baš mi je bila iritantna. Opet, neko možda voli da ga Limundo tako obaveštava pa zašto ukidati svima, kad je već moguće da se to podesi na profilu.

Drugim recima sada ne primas vise nigde obavestenja o isteku aukcije, ni na mail ni u inbox, i to je dobro ? Pravi se lud

Citiraj
Ja ovde vidim samo jedan problem:
Kad mi stigne LIMUNDO poruka da ističe aukcija i da po'itam da licitiram za aukciju (a ne za predmet ili NA aukciji - pozdrav za lektore) zašto mi ne stigne i IMEJL da mi je STIGLA LIMUNDO PORUKA da za pola sata ističe aukcija? Jer nije isto imejl da za pola sata ističe aukcija i imejl da mi je na Limundu stigla poruka da ističe aukcija za pola sata.

Citiraj
Ok - moj suFtilni pokušaj sarkastične provokacije nije urodio plodom pa da se ovako jasno odrazim:
SMARAJU poruke podsetnici na sajtu! El može to da se isključi, a da i dalje stiže imejl da ističe aukcija?
I kad smo već kod toga umete li da napravite ono da se markiraju poruke pa da se sve označe kao pročitane - muka me uhvati ako kupujem značke sličke il salvete?

Citiraj
Zbog sveobuhvatnog opstenarodnog razumevanja,  sarkasticne poruke se moraju izdvojiti i naglasiti roze drecavim slovima Thumbs up , evo primera:

- Ja obozavam da dobijam obavestenja o isticanju aukcije putem privatne poruke Facepalm

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)