• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smanjivanje provizije i kupovina kao uslov za prodaju
Pošto se kupindo polako pretvara u muzej prasnjavih eksponata, a nadležni pokušavaju da reše situaciju taktikom "pravi se mrtav", evo moje ideje za popravljanje trenutnog stanja:

1. smanjivanje provizija na maksimalno 4%
2. uvodjenje obavezne kupovine kao uslov za prodaju(npr. za 6 meseci se mora zbirno ili pojedinačno kupiti nesto u vrednosti od 2000-3000 dinara).

Verujem da bi ovim svi bili na dobitku(u odnosu na sadašnje stanje):
- kupindo ne bi imao značajno manju proviziju u ukupnom zbiru, jer bi se povećao broj umanjenih provizija, a broj poseta i posećenih strana bi se povećao(što je bitno za oglašivače)
- prodavci bi na kupindu trošili novac koji bi i inače potrošili na drugom mestu, ali bi im se ovako vratio kroz povećanu prodaju
- kupci bi imali manje cene, zbog manjih provizija

Šta mislite o ovome?

Citiraj
(10.10.2018 15:58)snikor Piše: Pošto se kupindo polako pretvara u muzej prasnjavih eksponata, a nadležni pokušavaju da reše situaciju taktikom "pravi se mrtav", evo moje ideje za popravljanje trenutnog stanja:

2. uvodjenje obavezne kupovine kao uslov za prodaju(npr. za 6 meseci se mora zbirno ili pojedinačno kupiti nesto u vrednosti od 2000-3000 dinara).

- kupindo ne bi imao značajno manju proviziju u ukupnom zbiru, jer bi se povećao broj umanjenih provizija, a broj poseta i posećenih strana bi se povećao(što je bitno za oglašivače)
- prodavci bi na kupindu trošili novac koji bi i inače potrošili na drugom mestu, ali bi im se ovako vratio kroz povećanu prodaju

Šta mislite o ovome?

Ja mislim da ti ništa ne čitaš nego tako - kad osetiš nadhnuće otvoriš novu temu sebi za dušu.
Prvi predlog ok, drugi potpuna glupost.
Imaš još pitanja ili ćeš u novoj temi da postaviš?

Citiraj
kao prvo normalno je da bi svi prodavci hteli da je provizija što manja ili da je nema uopšte , ali ovakav predlog je kao da uđeš u pekaru i predložiš da pojeftine hleb upola cene da bi im porasla prodaja Smile što bi se nesumnjam i desilo , jedostavno Kupindo je firma i oni odlučuju o svojim cenama , da bi mi svi voleli da budu što manje to stoji ...

drugo obavezna kupovina je već na granici pristojnosti i ne znam jel negde to postoji da moraš da kupuješ Big smile ako i postoji to je robovlasništvo ...

po meni je bolje stimulisati članove nego primoravati pa npr što više prodavac prodaja na kupindu u toku 6 meseci tako mu provizija pada npr pa sa 8% kad pređe neki iznos na 7% i 6% ali ako mu opadne prodaja da se ponovo vrati na 8% npr. ili ko uplati npr 5000 dinara unapred za proviziju ima 1% manje itd ima milion načina da se provizija smanji ali kroz stimulaciju

Citiraj
(10.10.2018 16:24)serjoza Piše:
(10.10.2018 15:58)snikor Piše: Pošto se kupindo polako pretvara u muzej prasnjavih eksponata, a nadležni pokušavaju da reše situaciju taktikom "pravi se mrtav", evo moje ideje za popravljanje trenutnog stanja:

Šta mislite o ovome?

Ja mislim da ti ništa ne čitaš nego tako - kad osetiš nadhnuće otvoriš novu temu sebi za dušu.

Kao prvo, ko tebi dozvoljava da se obraćaš bilo kome na ovaj način. Ako si iskompleksiran, probaj da lečiš komplekse na drugom mestu(probaj ovim tonom nekom u realnom zivotu).
Ako si već nešto napisao, argumentuj šta si napisao - da ne bi sanjali šta si hteo da kažeš.
Ko ima mozga shvatiće da prvi predlog nije realan bez drugog.

(10.10.2018 16:25)LiMuBaj Piše: kao prvo normalno je da bi svi prodavci hteli da je provizija što manja ili da je nema  uopšte , ali ovakav predlog je kao da uđeš u pekaru i predložiš da pojeftine hleb upola cene da bi im porasla prodaja Smile što bi se nesumnjam i desilo , jedostavno Kupindo je firma i oni odlučuju o svojim cenama ,  da bi mi svi voleli da budu što manje to stoji ...

drugo obavezna kupovina je već na granici pristojnosti i ne znam jel negde to postoji da moraš da kupuješ Big smile ako i postoji to je robovlasništvo ...

po meni je bolje stimulisati članove nego primoravati pa npr što više prodavac prodaja na kupindu u toku 6 meseci tako mu provizija pada npr pa sa 8% kad pređe neki iznos na 7% i 6% ali ako mu opadne prodaja da se ponovo vrati na 8% npr. ili ko uplati npr 5000 dinara unapred za proviziju ima 1% manje itd ima milion načina da se provizija smanji ali kroz stimulaciju
Paralela sa hlebom nije odgovarajuća, jer kupindo nije proizvodjač već posrednik(nije toliko uslovljen materijalnim troškovima). Zaista ne mogu da shvatim nijednog prodavca kome bi ova sića bila problem, pogotovo ako će da mu se vrati preko povećane prodaje.

Citiraj
(10.10.2018 16:33)snikor Piše:
(10.10.2018 16:24)serjoza Piše:

Šta mislite o ovome?

Kao prvo, ko tebi dozvoljava da se obraćaš bilo kome na ovaj način. Ako si iskompleksiran, probaj da  lečiš komplekse na drugom mestu(probaj ovim tonom nekom u realnom zivotu).
Ako si već nešto napisao, argumentuj šta si napisao - da ne bi sanjali šta si hteo da kažeš.
Ko ima mozga shvatiće da prvi predlog nije realan bez drugog.

Dozvoljava mi moj status i rad na ovom forumu i opšta kultura ponašanja na svakom normalnom forumu. Iskompleksiran jesam - ako si Jungovac onda znaš da je svako živo ljudsko biće iskompleksirano. Ak si Pinkovac pa si tu reč naučio od pevaljaka - tako nisam? Ovim tonom pričam sa svakim ko je bahat i ne poštuje pristojno ponašanje - izvoli pa dođi da se izdivanimo lično. Bez nasilja. Ima bar 6 tema gde si mogao ovo da postaviš, a ne da otvaraš novu temu
Argument je da ne postoji NIGDE i NIKAD sistem u kom moraš da kupuješ da bi mogao da prodaješ - to nije bilo ni u jednom društvenom uređenju i kao takvo je glupost. U čemu je razlika "moram da kupujem" i "plaćam proviziju"?
Ja nemam mozga - objasni mi kako jedno ne ide bez drugog?

Citiraj
(10.10.2018 16:25)LiMuB Piše: po meni je bolje stimulisati članove nego primoravati pa npr što više prodavac prodaja na kupindu u toku 6 meseci tako mu provizija pada npr pa sa 8% kad pređe neki iznos na 7% i 6% ali ako mu opadne prodaja da se ponovo vrati na 8% npr. ili ko uplati npr 5000 dinara unapred za proviziju ima 1% manje itd ima milion načina da se provizija smanji ali kroz stimulaciju

Ovo ima logike, ali ne bi skoro uopšte povećalo kupovinu.

Citiraj
problem je u tome što je verovatno svaki član za smanjenje provizije kao što bi i svaki moj kupac voleo da su moji svi predmeti što jeftiniji ili besplatni e sad da li ima smisla predložiti nešto što hoće svi a možda neće neko ko hoće što veći profit Smile da Kupindo hoće da smanji proviziju on bi ti uradio je svi članovi to hoće nema potrebe to predlagati jer hoće SVI Smile drugo jer vi zaista mislite da je vama jedinome to palo na pamet do sad ?

smanjivanje cena provizije je najverovatnije najčešći predlog i sugestija ....

a kako povećati kupovinu po meni treba više da razmišljaju sami prodavci Hmm

Citiraj
Citat:opšta kultura ponašanja na svakom normalnom forumu

Sako krajnje bezobrazan čovek može ovo da napiše posle onakvog prvog komentara.

Citat:Ovim tonom pričam sa svakim ko je bahat i ne poštuje pristojno ponašanje

To možeš da pričaš nekom drugom, takvi kao ti su i iskompleksirani jer su u realnom životu manji od bubice.
Pošto sam ja ispao bahat i nepristojan, OBJASNI OVDE SVIMA KAKO.

Citat:to nije bilo ni u jednom društvenom uređenju

kao ni točak i mnoge druge korisne stvari u  nekom trenutku

Citat:U čemu je razlika "moram da kupujem" i "plaćam proviziju"

Pošto samoljublje zagljupljuje čoveka, evo objasniću ti: kupićeš ono što ćeš i inače da kupiš na drugom mestu, platićeš proviziju - ali manju, i tako umanjena provizija će se smanjiti uvećanom prodajom.

Citat:Ja nemam mozga - objasni mi kako jedno ne ide bez drugog?

Da bi predlog bio realan za sve, mora i jedno i drugo. Samo tako je winwin situacija i za korisnike i za kupindo(smanjena provizija se kompezuje povećanom kupovinom).

Citat:problem je u tome što je verovatno svaki član za smanjenje provizije kao što bi i svaki moj kupac voleo da su moji svi predmeti što jeftiniji ili besplatni e sad da li ima smisla predložiti nešto što hoće svi a možda neće neko ko hoće što veći profit [Slika: smile.gif] da Kupindo hoće da smanji proviziju on bi ti uradio je svi članovi to hoće nema potrebe to predlagati jer hoće SVI

Hoće svi, ali niko nije predložio model da to zaista i bude realno(povezano sa predlogom 2).

Citiraj
i još nešto masa raznih firmi iz bilo koje delatnosti u početku imaju niske i stimulativne cene da privuku nove mušterije jel , da bi vremenom cene rasle kako i popularnost raste često se desi da budu i skuplji od konkurencije jer su stekli ime brend , msm ovo je nepisano pravilo

npr . kod mene u mestu ima jedna dobra hamburgerija u kojoj više ne kupujem msm i dalje dobro rade ali bili su jako povoljni pa stalno poskupljivali i onda su onaj višak "šum" kupaca odbili sa visokim cenama Smile

msm ko god ima i malo mozga zna da manje cene većinom stvaraju veću potražnju tj obim prodaje

( mada mi se često dešavalo da knjigu koju niko neće na limundu za 99 dinara kasnije prodam na kupindu za 400 npr.
Big smile možda je zato veća provizija Hmm )

Citiraj
Snikore,

Ok, pišem Pinkovac, ne Jungovac.
Zanemariću tvoje kvalifikacije mog lika i dela poput bezobrazan itd pa ću ti potanko objasniti:
Kada je neko nov na uhodanom forumu valja mu potražiti teme u kojima je pisano o onome što on namerava da piše. Recimo u tvom slučaju ključna reč je "Predlog" odnosno "Predlozi" ili "Provizija". Da si tako učinio našao bi teme u kojima si mogao da postaviš svoje predloge. Da je ovo neki uređen forum admini bi ti već skrenuli pažnju i prebacili ovo u odgovarajuću temu, ali nije. Zašto sam reagovao sada? Zato što ti je ovo ČETVRTA tema koja je nepotrebna odnosno koja već postoji na forumu pre tvog pojavljivanja, a ti pišeš u najvećem broju SAMO u svojim temama što ukazuje da te baš briga šta smo mi ovde radili i pričali godinama – ti teraš svoje i pre mene potop. Tako da si dobro prošao – obično reagujem već posle drugog, ili trećeg puta. Da li ti je sada jasnije zašto tvoje ponašanje kvalifikujem kao bahato i nepristojno?
Ne bih baš bio sklon da tvoj "izum" za Kupindo poredim sa izumom točka – možda grešim, ali ne verujem.
Ja ću kupiti ono što tražim tamo gde je proizvod kvalitetan i povoljna cena – svakako neću gledati da popunim kvotu na Kupindu.
Vidim po tvom kompenzacionom ekonomskom modelu Kupinda da ti ciljaš na to da Kupindo zadrži ISTI profit, ali da upotrebi više resursa i radnih sati – kompenzacijom više transakcija sa nižim provizijama. Moderna ekonomija ne funkcioiše tako već traži stalni rast profita uz optimizaciju odnosno smanjenje ulaganja i troškova i povećanje profita.
I dalje ne razumem zašto mora i jedno i drugo – osim ako nije kompenzacioni model koji je kao što rekoh - anahron.
A za bubicu – jedva čekam da se izdivanimo uživo.

Citiraj

Šta mislite o ovome?

1. Vrlo dobar predlog, ali
U ovom trenutku ni smanjivanje provizije ne verujem da bi pomoglo, pitanje je koliko bi prodavaca zapravo smanjilo cenu predmeta zbog umanjene provizije. Ono gde bi kupindo možda dobio je povećanje broja predmeta jer bi se moglo očekivati da neki predmeti koji se ne postavljaju zbog visine provizije „probiju“ na sajt. Rukovodstvo sajta je sigurno* uzelo u obzir računicu manja provizija/veći promet nasuprot veća provizija/manji promet i došli su do nekih zaključaka. Dalo bi se zaključiti da nemaju poverenja u mogućnosti svoje platforme i kapacitete prodavaca da će frekvencija prodaje da nadomesti niže provizije, odnosno, da je procena da je kupindo udario u plafon i da bolje nema i da su cifre koje dobijaju dovoljno dobre da ih nema potrebe poboljšavati. Ili u prevodu:
Od ovoga bolje ne mere kidamo kako smo dobri baš su nam male provizije i ovako, šta 'oćeš više od nas da dajemo za džabe, nema za džabe, ni kod onih pre nije bilo džabe...odlutao sam/Od ovoga bolje ne možete, ako vam smanjimo provizije samo ćemo dobijati manje od provizija, prodajete smeće koje niko neće, ajde pali.

*kad kažem sigurno to je sa sve da se za malo prekrstim, jer sam toliko puta mislio da sigurno da misle a ispostavilo se da im nije ni palo na pamet.

2. Evo, neću da kupujem da bih prodavao. I kupindo gubi prodavca. Ne moram to biti ja, neko ko se ratosilja nepotrebnih sitnica i malo igra prodaje, ali svaki prodavac bi sa svakim pravom to morao da kaže i? ćao kupindo. Pokušao sam da vidim kako bi to imalo smisla, ali nisam uspeo.
Svakako je moguće da grešim.
*kad kažem sigurno to je sa sve da se za malo prekrstim, jer sam toliko puta mislio da sigurno da misle a ispostavilo se da im nije ni palo na pamet.

Nešto što se zove pisanje mimo teme i što nije u redu, ali se izgleda u ovoj temi toleriše od strane administratora, pa ću se priključiti...Draga/i pokretaču teme, želim da ti pružim podršku i da te ohrabrim u tvom naporu da obogatiš ovaj kutak limunda idejama, temama i stavovima. Konsultuj se sa Pravilnikom i neka ti on bude vodilja i uzdanica. Što se tiče negodovanja, i na Isusa su dizali glas, ali su teme koje je zastupao, makar i ako ih je ukrao od Budista, i danas širom sveta drže za ispravne.
Ako ništa drugo, i uzburkane strasti su nekakve strasti.

A admini da stvarno umeju da moderiraju bi umeli da spajaju teme i da komuniciraju sa članstvom i da napišu Pravilnik i da spreče da se sa teme koju je pokretač otvorio sklizne u prepucavanje.
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
(10.10.2018 17:19)serjoza Piše: Snikore,

Ok, pišem Pinkovac, ne Jungovac.
Zanemariću tvoje kvalifikacije mog lika i dela poput bezobrazan itd pa ću ti potanko objasniti:
Kada je neko nov na uhodanom forumu valja mu potražiti teme u kojima je pisano o onome što on namerava da piše. Recimo u tvom slučaju ključna reč je "Predlog" odnosno "Predlozi" ili "Provizija". Da si tako učinio našao bi teme u kojima si mogao da postaviš svoje predloge. Da je ovo neki uređen forum admini bi ti već skrenuli pažnju i prebacili ovo u odgovarajuću temu, ali nije. Zašto sam reagovao sada? Zato što ti je ovo ČETVRTA tema koja je nepotrebna odnosno koja već postoji na forumu pre tvog pojavljivanja, a ti pišeš u najvećem broju SAMO u svojim temama što ukazuje da te baš briga šta smo mi ovde radili i pričali godinama – ti teraš svoje i pre mene potop. Tako da si dobro prošao – obično reagujem već posle drugog, ili trećeg puta. Da li ti je sada jasnije zašto tvoje ponašanje kvalifikujem kao bahato i nepristojno?
Ne bih baš bio sklon da tvoj "izum" za Kupindo poredim sa izumom točka – možda grešim, ali ne verujem.
Ja ću kupiti ono što tražim tamo gde je proizvod kvalitetan i povoljna cena – svakako neću gledati da popunim kvotu na Kupindu.
Vidim po tvom kompenzacionom ekonomskom modelu Kupinda da ti ciljaš na to da Kupindo zadrži ISTI profit, ali da upotrebi više resursa i radnih sati – kompenzacijom više transakcija sa nižim provizijama. Moderna ekonomija ne funkcioiše tako već traži stalni rast profita uz optimizaciju odnosno smanjenje ulaganja i troškova i povećanje profita.
I dalje ne razumem zašto mora i jedno i drugo – osim ako nije kompenzacioni model koji je kao što rekoh - anahron.
A za bubicu – jedva čekam da se izdivanimo uživo.
Sada ti zaista i verujem kada si napisao "Ja nemam mozga"(ovo najmanje kažem zbog toga što ti je trebalo skor sat vremena da mi "odgovoriš" na moj prethodni komentar upućen tebi).
Pošto ja nisam čovek koji dozvoljava da mu neko zamenjuje teze, još jednom ću te pitati(ako možeš da odgovoriš ovaj put,i u nekom kraćem vremenu):
Pošto kažeš da sam ja ispao bahat i nepristojan, OBJASNI OVDE SVIMA KAKO?
Kada to odgovoriš, postavi link do teme koja predlaže istu ideju.

Citat:obično reagujem već posle drugog, ili trećeg puta
Da li si ti moderator ovde(što bi bilo zaista poražavajuće za kupindo).

Citat:Ne bih baš bio sklon da tvoj "izum" za Kupindo poredim sa izumom točka
Još jedan dokaz onog tvog priznanja("Ja nemam mozga").

Ako još uvek ne razumeš zašto mora i jedno i drugo, verovatno je povezano sa tvojim ranijim priznanjem.

Citiraj
Još jedna stvar koja je veoma bitna. Kupindo je napravljen prvenstveno da bi privukao pravna lica. Sećam se kad su ga pravili i koliko je članova kukalo i pljuvalo i klelo se da nikad tamo neće i da će to da im propadne. I prežive. I neki se prebacili samo na kupindo. I bre, razradili im sajt. I privukli im pravna lica. E sad, možda, pazi, možda je kupindu dovoljno što uzima proviziju od pravnih lica pa ga nešto i nije briga za mene i za moju muku sa velikom provizijom. Vrlo moguće.
Ima jedno pravno lice koje me fascinira na kupindu. U pitanju je korisnik https://www.kupindo.com/Clan/Delfi_knjizare koji ima 13486 artikala i 1130 pojedinačnih kupaca. To znači da je 1130 osopa došlo na kupindo i kupilo knjigu koju može da kupi na sajtu tih istih Delfi knjižara sa popustom i (ako preskoči cifru od 2000 rsd) besplatnom poštarinom. To su dakle ljudi sposobni da koriste internet, ali, eto, plaćaju više. Zašto da kupido radi bilo šta na poboljšanju usluge kad ljudi ne umeju da iskoriste bolje?
Ovo je težak oftopik, ali me baš briga.
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
Vidi, lutko, ja n'umem jednostavnije da objasnim.
Zadruga počinje u 23:44

Citiraj
(10.10.2018 17:55)serjoza Piše: Vidi, lutko, ja n'umem jednostavnije da objasnim.
Zadruga počinje u 23:44

Znači da imaš još vremena do 23:44, pa bi mogao da mi odgovoriš.

Pošto je uklonjen "šum" sa ove teme, pozivam sve da razmisle o ideji, jer:
Citat:- kupindo ne bi imao značajno manju proviziju u ukupnom zbiru, jer bi se povećao broj umanjenih provizija, a broj poseta i posećenih strana bi se povećao(što je bitno za oglašivače)

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)