• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taksa za kibicere, voajere i ostale posmatrače
Svako ko je prodavao na Limundu zna da je broj posmatrača predmeta u skoro nikakvoj korelaciji sa brojem ponuda i konačnom sumom. Znamo iz iskaza prodavaca da to što ima mnogo posmatrača, a malo ili ni jedan ponuđač ponekad frustrira i iritira.
E pa zašto se nervirati kad se može – zaraditi?!
Ideja je jednostavna: Kada Limundovac "zaprati" ili "zaposmotri" neki predmet sa njegovog računa se rezervišu dva dinara za svaku aukciju koju posmatra. Ako ponudi na toj aukciji ta dva dinara mu se vraćaju. Nije važno da li je pobedio – bitno je samo da je stavio makar jednu ponudu. Ako NE PONUDI na praćenoj aukciji ta dva dinara mu se po završetku aukcije trajno skidaju sa računa – jedan dinar ide Limundo gradu, jedan dinar ide onome ko je aukciju postavio.
Tako će:
1. Limundo grad dodatno zaraditi i nadajmo se od stečenih prihoda unaprediti platformu.
2. Prodavci koji imaju atraktivne aukcije ponešto zaraditi.
3. Posmatrači biti stimulisani da nude, a ne samo da kibicuju.

Citiraj
imali smo sličan predlog 25.1 2015 godine

(20.01.2015 18:29)Dixi26 Piše:
  1. 10 Dinara za posmatranje aukcije
  2. 5 Dinara Logovanje
  3. 3 Dinara slanje poruku kupcu
  4. 5 Dinara pretraga (subotom i nedeljom 2 Dinara)
  5. 100 Dinara Registracija

Kad je vec pocelo sve da se procentuje i naplacuje izgleda da apetiti rastu. Zato evo nekih predloga da pomognemo Limundu da jos popuni budzetod korisnika... Hmm

naravno protiv predloga

Citiraj
(25.01.2019 16:03)LiMuBaj Piše: imali smo sličan predlog 25.1 2015 godine

(20.01.2015 18:29)Dixi26 Piše:
  1. 10 Dinara za posmatranje aukcije
  2. 5 Dinara Logovanje
  3. 3 Dinara slanje poruku kupcu
  4. 5 Dinara pretraga (subotom i nedeljom 2 Dinara)
  5. 100 Dinara Registracija

Kad je vec pocelo sve da se procentuje i naplacuje izgleda da apetiti rastu. Zato evo nekih predloga da pomognemo Limundu da jos popuni budzetod korisnika... Hmm

naravno protiv predloga

Protiv KOG si ti predloga - mog ili ovog koji je zajebancija i koji si ubacio ne znam zašto?

Citiraj
a pa sta je previse, previse je. serjozino je mnogo prizemniji predlog...

Citiraj
protiv naplaćivanja posmatranja , pošto oba predloga sadrže taj deo, i ne samo što sam protiv tog predloga već je on toliko nerealan da nema šanse da bude usvojen

msm nije predlog loš u smislu dinamike ali je samo naplaćivanje problematično i izazvalo bi nezadovoljstvo kod posmatrača

Citiraj
(25.01.2019 16:11)LiMuBaj Piše: protiv naplaćivanja posmatranja , pošto oba predloga sadrže taj deo, i ne samo što sam protiv tog predloga već je on toliko nerealan da nema šanse da bude usvojen

Pa prvo to je kao da kažeš da i predlog o ubijanju masovnih ubica i predlog o rasnom zakonu i istrebljenju Jevreja naci Nemačke sadrže taj deo - o ubijanju - logički nepošteno poređenje takozvano "nameštanje".
A drugo - isto tako se smatralo da je nerealno da se uvedu takse na postavljanje aukcija pre nekoliko godina pa su ipak uvedene. To što ti ne možeš da obuhvatiš ne znači da je nerealno.  Smile

Citiraj
ok videćemo ishod ko je bio upravu ako usvoje ti si upravu a ako ne ja Rukovanje rok 10 godina

Citiraj
(25.01.2019 16:20)LiMuBaj Piše: ok videćemo ishod ko je bio upravu ako usvoje ti si upravu a ako ne ja Rukovanje rok 10 godina

Pa nije takmičenje ko je u pravu nego raspravljamo o predlogu.

Citiraj
(25.01.2019 16:22)serjoza Piše:
(25.01.2019 16:20)LiMuBaj Piše: ok videćemo ishod ko je bio upravu ako usvoje ti si upravu a ako ne ja Rukovanje rok 10 godina

Pa nije takmičenje ko je u pravu nego raspravljamo o predlogu.

meni se predlog sviđa ali smatram da je nemoguć za implementaciju , bilo kakvo naplaćivanja na sajtu nije popularno međ narodom pogotovo ne zbog nekog neobaveznog posmatranja

Citiraj
(25.01.2019 16:03)LiMuBaj Piše: ...

naravno protiv predloga

(25.01.2019 16:24)LiMuBaj Piše: ...
meni se predlog sviđa ali smatram da je nemoguć za implementaciju , bilo kakvo naplaćivanja na sajtu nije popularno međ narodom pogotovo ne zbog nekog neobaveznog posmatranja

O-ke - pišemo da ti se predlog sviđa, ali si protiv.

Citiraj
Odličan predlog koji Limundo nikada neće usvojiti. Limundu trebalu "blejači", za nabijanje statistike kojom će posle da mašu oglašivačima. Nisu mi samo jasni oglašivači koji plaćaju za ovako bezvrednu publiku. "Blejač" bi po ovom predlogu imao mogućnost izbora, ne mora da ubacuje predmet u listu želja ako ga zaista ne interesuje. Vidim da je ovde manir da se po automatizmu bude protiv, bez ikakve racionalne ideje zašto.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)