• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zašto se povlađuje pojedincima to jest prodavcima
Nedavno je intrervjuisan jedan dotični prodavac sa preko **** ocena (da ga ne hvalim) NIJE zaslužio
Dobio sam aukciju dotičnog poslao predmet u roku 2 dana otvorio predmet video da je pogrešan kontaktirao ga u roku sat i po odmah vratio. Po isteku kupoprodajnog roka 2 i po dana javio da će poslati kad stigne još jedno 2-3 dana će proči. I šta sad ako pustim sistem da mi automatski oceni dovešču u zabludu ostale potencijalne kupce ako ga ocenim pozitivno onda ću svesno obmanuti iste kupce. A LIMUNDO I KUPINDO osoblje šatro imaju intervju čisto da zadovolje svoje kristerijumee jer ipak im takvi prodavci odgovaraju to jest plačaju provizuju naa prodato. Elem NISAM još nigde pročitao NI jedan NegaTIvan komentar Pravi se lud Rukovanje Facepalm
koristim elektronski potpis

Citiraj
ja nevidim gde je tu povlađivanje , daš mu negativnu i to je to što bi čekao da istekne rok za ocenjivanje daš mu pre nego što istekne rok, svako može da pogreši pa i prodavac sa dosta pozitivnih ne mora da znači da je neka namerna greška ... to kupci povlađuju jedino ko im brani da daju negativnu ocenu ...

i da dodam jel moguće da nije ovo moglo u nijednu već postojeću temu Smile

Citiraj
jutros sam poslao Limundo uredbništvu ili kako se već zovu print screen poruka da vide o čemu se radi a juće mi je dotični napisao u zadnjoj poruci nešto u fazonu ako hoću da se "častimo sa negativnim ocenama" pošto sam mu napisao a i sam vidi da mi pošalje snimak ekrana kao dokaz da je poslao pošiljku u roku što nije učinio nego 2 dana kasnije.
Nešto sumnjam da če mi Limundo uredništvo pozitivno odobriti jer ipak prodavci plačaju provizije za prodati predmet njima. I savetovano mi je između ostalog da pustim da ga sistem automatski oceni, (prevod dobiće pozitivnu kako god), što dovodi u zabludu ostale sledeće potencijalne kupce. A najgore od svega j to što sam šaljem poruke i ako imam pod pitanja 100% dobija odgovor od druge osobe zaposlenog tako da i ne čitaju predhodno napisano (vidi se po kraju poruke uvek druga osoba potpisana). Sad ćekam proizvod nadam se da je sve u redu.
Sad me stvarno dovode u nedoumicu za sledeći put kad licitiram, moraću da pitam triput da li će mi biti poslat pravi proizvod. Mnogo zezanja, sreća moja što nisam ništa obečao osobi kojoj je namenjen poklon.
Mogao je da mi umanji to jest vrati određen procenat novca kao što je običaj kod kineza ALI ipak ovo je tvz "Bizmis" preprodaja bez garancije

Citiraj
pa tu je problem što je ukinuta neutralna ocena po meni ,e sad ako hoćete strogo po pravilima vi niste obavezni da preuzmete ako prodavac nije poslao u roku za slanje i možete dati negativnu ocenu ali ako preuzmete onda ne ,onda ide pozitivna

procedura je sledaća - napiše se poruka prodavcu "ako ne pošaljete paket u predviđenom roku za slanje nastupiće raskid kupoprodajnog ugovora pošto niste ispunili vaše ugovorene obaveze " to je po meni jedini neki ispravan način ako neko baš strogo insistira na roku, samo ja bih napomeno da mi prodavci mnogo puta gledamo kupcima kroz prsta jer se ni oni ne jave ili ne uplate u roku

Citiraj
preuzeo sam jer mi treba nisam od pokvarenih nego suprotno, i ne licitiram ako nisam 120% siguran da ću uzeti, za boldovan tekst koji Ste napisali stvarno nisam znao kopiram ga momentalno. Obavestio sam prodavca ako mi u roku pošalje da mi dostavi skeniranu otpremnicu i PDF-u ili jpg  (pošto ne verujem više u rekla kazala) ali je ladno 2 i po dana posle isteka roka javio da će poslati  i posle 1 vremena na moju molbu poslao broj pošiljke, i nikom ništa još čekam odgovor od LT. A kopio sam proizvod jer je 300 dinara jeftiniji nego kod kineza. Sad se preispitujem da li skroz da pređem kod njih lakše se dogovorim ako zapne bar mi ponude neki procenat  da vrate samo da im ne bi dao negativnu ili nEUtralnu ovde je totalno druga logika poslovanja.

SAD SAm malo bolje pročitao postove poslao je ON meni u roku 3 dana pogrešan predmet i odmah sam zvao i dogovor je pao da mu vratm a ON će platiti trošak posle preuzimanja predmeta pa do slanja prošlo je 4 dana to jest skoro 3 dana po isteku roka kasnije je poslao. Znači dva put je poslao jednom pogrešan i jednom valda dobar očekujem poštara

upravo mi odgovorili iz LT moj zajeb pošten priznaje. HVALA u svakom slučaju

Citiraj
ja sam više govorio o roku za slanje kad prodavac prvi put šalje , e sad nisam baš siguran koji je rok da prodavac drugi put pošalje kad je neka reklamacijia

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)