• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sortiranje po traženom - šta to znači?
Pitanje 
Kao što naslov pita - šta znači sortiranje po traženom?
Primetio sam da se od danas to sortiranje preselilo kao difolt sa Kupinda na Limundo, a meni stvarno nije jasno koji je kriterijum.
Pored toga od pamtiveka na Limundu se pretraga po difoltu sortira po "isteku najskorije" što je, bar meni, logično ili sam se samo navikao - nije ni važno.
E sad - ili ja previše kupujem na Limundu ili oni koji su ovu promenu uveli kupuju premalo uglavnom eto pitanja:
Šta znači sortiranje po traženom? I zašto je to novi difolt?

Citiraj
Možda je to priprema terena za Limundo prodaju po fiksnim cenama pa nije po isteku jer traje 6 meseci

Citiraj
(11.03.2019 23:59)serjoza Piše: Kao što naslov pita - šta znači sortiranje po traženom?
Primetio sam da se od danas to sortiranje preselilo kao difolt sa Kupinda na Limundo, a meni stvarno nije jasno koji je kriterijum.
Pored toga od pamtiveka na Limundu se pretraga po difoltu sortira po "isteku najskorije" što je, bar meni, logično ili sam se samo navikao - nije ni važno.
E sad - ili ja previše kupujem na Limundu ili oni koji su ovu promenu uveli kupuju premalo uglavnom eto pitanja:
Šta znači sortiranje po traženom? I zašto je to novi difolt?

Može li odgovor ili moram da napravim novi nalog i novu temu da bi uprava obratila pažnju na pitanje?

Citiraj
Tek su sad sa tvojim pitanjem shvatili da ni oni ne znaju, pa moras sacekati da se dogovore sta to znaci pa ce ti onda javiti LOL

Citiraj
Vase pitanje je prosledjeno. Odgovor mozete ocekivati u narednim nedeljama ili mesicima.
Hvala Vam sto cinite da Limundo Grad bude bolje mesto za sve nas.  Rukovanje

Evo da pomognem malo adminima posto vidim da su trenutno svi zauzeti.  Angel

Citiraj
Ama nemojte vas dva šereta da mi jedite upravu - stvarno me zanima jer ne mogu da shvatim kriterijum a sad će misliti da se zezam, a ne zezam se. Kao da je neki algoritam koji ukršta, ali ŠTA?  Hmm

Citiraj
@serjoza - Sortiranje po traženom predstavlja novi vid pretrage na Limundu koji funkcioniše po principu best match. Dakle, ređaju se aukcije koje najviše odgovaraju traženom pojmu bez obzira na vreme isteka istih. Ako recimo u pretrazi ukucate reč iPhone 6s, prvo će se pojaviti aukcije sa telefonima, pa tek onda maske, punjači itd, a ne aukcije koje imaju navedeni pojam a uskoro ističu.

Citiraj
(14.03.2019 15:24)lemip Piše: @serjoza - Sortiranje po traženom predstavlja novi vid pretrage na Limundu koji funkcioniše po principu best match. Dakle, ređaju se aukcije koje najviše odgovaraju traženom pojmu bez obzira na vreme isteka istih. Ako recimo u pretrazi ukucate reč iPhone 6s, prvo će se pojaviti aukcije sa telefonima, pa tek onda maske, punjači itd, a ne aukcije koje imaju navedeni pojam a uskoro ističu.

A sad - ti meni kažeš "Nije šija nego je neck" - prevođenje nerazumljivog termina na engleski ne objašnjava algoritam koji stoji iza njega. Evo na primer, hajde mi objasni ovo: Pretraga je ne po ključnoj reči nego po prodavcu - meni. Naslov skoro isti - razlikuje se po broju. Ja sam sortirao da se poklapaju vremenski raspored i redni brojevi praporaca 1 do 4, a slika ispod prikazuje taj best meč ili "po traženom" redosled u kom oni idu drugim rasporedom, vidi:

[Slika: 3Fcv0A8.jpg]

I kako je sad praporac 3 betr meč od praporaca 2 i 4 - ajde mi to objasni?

Citiraj
Precnik praporca ide od najveceg ka najmanjem

Citiraj
Tako je! I kada vec administracija ovko dobro zna engleski moram i ja da dodam! Bigger is always better!

Citiraj
(14.03.2019 19:06)mirjanamama Piše: Precnik praporca ide od najveceg ka najmanjem

Poljubac i cvece
TI BOKCA!  Klanjam se
E, a aj onda kad si već zagrejana...
Deder reši mi ovaj redosled:

[Slika: ga8TsgS.jpg]

Cool

Citiraj
Hm, zatvorska kazna je ponajveći bed, a prsluk za plivanje, pa još za decu...deca su naša uzdanica, to svak zna, a s prslukom se nećeš utopiti i blah, blah... ukratko - od totalnog beznađa prema nekakvom zračku nade, jel...

Predobro mi je ovo ispalo Rukovanje
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
Iiiii... novi obrt u misteriji sortiranja po traženom ili po srpski best meč.

Evo ponovo printa od sinoć, dakle 14.03.2019. oko 23:30

[Slika: ga8TsgS.jpg]

A evo i sortiranja od danas, 15.03.2019. oko 12h

[Slika: YjV5SkB.jpg]

U tom međuvremenu ni jedna aukcija nije završena, niti je prodato nešto iz lagera, nikakve izmene ni na jednoj aukciji nisam vršio, ni jedna aukcija nije dodata. Isti je upit bio - sve moje aukcije otvoreno iz istog linka u bukmarks u istom pretraživaču koji nije apdejtovan, isto sortiranje - po traženom. Evo i tog linka pa ko želi može da pogleda i prati:
https://www.limundo.com/pretragaLimundo....=-1&Submit=
Ajde da čujem objašnjenje kako je redosled po traženom promenjen, molim lepo.

Citiraj
Ovo je misterija za Holmesa i Watsona!

Dakle, prvo što upada u oči je nenajavljeni i neočekivani ulazak drugog dečjeg prsluka (većeg) kao i nožića Gillette, a istodobno definitivni nestanak Lauševića i loptica za tenis HEAD.

Očigledno se redosled spontano menja na svaki klik , nema druge Facepalm
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
(14.03.2019 15:24)lemip Piše: @serjoza - Sortiranje po traženom predstavlja novi vid pretrage na Limundu koji funkcioniše po principu best match. Dakle, ređaju se aukcije koje najviše odgovaraju traženom pojmu bez obzira na vreme isteka istih. Ako recimo u pretrazi ukucate reč iPhone 6s, prvo će se pojaviti aukcije sa telefonima, pa tek onda maske, punjači itd, a ne aukcije koje imaju navedeni pojam a uskoro ističu.

Ma sve je to cool...neka postoji mogucnost...ali ostavite da po defalutu bude sortiranje po isteku...

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)