• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zašto...
...Limundo neće/ne želi/ne može da natera prodava i ujedno pošiljaoca da pokrene potranžicu?

Citiraj
Daš negativnu ocenu i tražiš novac nazad pa će onda da pišu potražnicu samo tako...

Citiraj
(18.04.2019 22:06)LiMuBaj Piše: Daš negativnu ocenu i tražiš novac nazad pa će onda da pišu potražnicu samo tako...

Znaš kako? Moje lično mišljenje o Limundu je i pre aktuelnog problema bilo vrlo loše. Trenutni problem je samo potvrdio moj stav. Dakle, svakom novom članu tima korisničkog servisa s kojim sam imao prepisku sam morao ispočetka da objašnjavam situaciju. Valjda ih mrzi da čitaju, šta li? Drugo, ispostavilo se da oni ne uvažavaju pokretanje potražnice kao legitiman akt. Lično ne razumem Limundov stav da odustaje od rešavanja problema pre nego što se iscrpu sva pravna sredstva koja su pri tom obuhvaćena sistemom prenosa pošiljki. Jednom rečju, boli ih ***** za to da li si oštećen ili nisi. Glavno da su oni maznuli svoju proviziju. Pri tom, hteo bih da napomenem da sam u prepisci sa korisničkim sistemom rekao kako nudim da platim pokretanje potražnice.

P.S. Što se negativne ocene tiče, po pravilniku ne možeš da je daš po ovom osnovu.

Citiraj
(19.04.2019 09:25)Orba Piše:
(18.04.2019 22:06)LiMuBaj Piše: Daš negativnu ocenu i tražiš novac nazad pa će onda da pišu potražnicu samo tako...

Znaš kako? Moje lično mišljenje o Limundu je i pre aktuelnog problema bilo vrlo loše. Trenutni problem je samo potvrdio moj stav. Dakle, svakom novom članu tima korisničkog servisa s kojim sam imao prepisku sam morao ispočetka da objašnjavam situaciju. Valjda ih mrzi da čitaju, šta li? Drugo, ispostavilo se da oni ne uvažavaju pokretanje potražnice kao legitiman akt. Lično ne razumem Limundov stav da odustaje od rešavanja problema pre nego što se iscrpu sva pravna sredstva koja su pri tom obuhvaćena sistemom prenosa pošiljki. Jednom rečju, boli ih ***** za to da li si oštećen ili nisi. Glavno da su oni maznuli svoju proviziju. Pri tom, hteo bih da napomenem da sam u prepisci sa korisničkim sistemom rekao kako nudim da platim pokretanje potražnice.

P.S. Što se negativne ocene tiče, po pravilniku ne možeš da je daš po ovom osnovu.

pa nije baš tako a evo šta kaže zvaničnio Limundo povodom ovakve situacije

https://pomoc.limundo.com/hc/sr/articles...ije-stigao

Prodavac kaže da je poslao predmet, ali on mi nije stigao
Ako je prodavac poslao predmet a isti vam još uvek nije stigao, najbolje bi bilo da mu zatražite broj pošiljke, odnosno dokaz o slanju na osnovu koje možete proveriti gde se pošiljka nalazi i kada ćete moći da je preuzmete.

U slučaju da je pošiljka izgubljena, a kupac je već platio dati predmet, potrebno je da prodavac refundira novac kupcu, a prodavac će tražiti nadoknadu štete od službe koja je izgubila predmet.

i još

https://pomoc.limundo.com/hc/sr/articles/202460262

Uplatio sam predmet, ali mi isti nije stigao?
Prodavac je dužan da kupcu pošalje predmet u roku od 8 dana od dana završetka aukcije. Ovo ne važi samo u slučaju da su se kupac i prodavac dogovorili da odlože saradnju.

Prodavci se uglavnom trude da predmet pošalju što pre nakon uplate, ali nemate razloga za zabrinutost i ako prođe koji dan više između plaćanja i slanja, sve dok to ne premaši predviđeni rok od 8 dana.

U slučaju da prodavac tvrdi da je poslao predmet, a on vam nije stigao, najbolje je da mu zatražite dokaz o slanju (fotografisanu adresnicu ili broj pošiljke) na osnovu koje možete pronaći i preuzeti pošiljku.

Ukoliko predmet niste dobili ni posle 8 dana, koliki je rok za saradnju, prodavca možete negativno oceniti sa odgovarajućim komentarom.

U slučaju da vam predmet ne stigne ni 15 dana od dana kada se aukcije završila, molimo da nam javite preko kontakt strane, kako bismo pomogli da se situacija reši. Tada je potrebno da nam
prosledite i dokaz o uplati.

Citiraj
@LiMuBaj
Ala si zapenio, a ne razumeš o čemu čovek govori:
http://cafe.limundo.com/thread-1110.html  Stručan i savestan admin je bez razloga zatvorio temu iako je PROBLEM OZBILJAN pa nismo mogli tamo da raspravljamo.
Dakle prodavac IMA DOKAZ - na praćenju se vidi da je pošiljka isporučena Orbi, a on kaže da NIJE PRIMIO pošiljku.
Evo citiraću jer je ovo stvarno ozbiljan problem - čuo sam od jednog prodavca da mu se desilo tokom ovog poslednjeg štrajka da stižu otvorene pošiljke u kojima nedostaju predmeti. Pošta je u pitanju - redovna pošta.

Imam problem koji nije moguće rešiti te utehu tražim u tome što ovo nekome moram da ispričam. Evo o čemu se radi.

Pre par dana na Limundu sam kupio nekoliko predmeta. U dogovoru sa prodavcem plaćam i predmete i poštarinu za vrednosnu pošiljku želeći da eliminišem mogućnost gubljenja. Prođe par dana a pošta nikako da stigne. Odem na sajtu pošte, ukucam broj pošiljke i tamo pročitam da mi je pošiljka uručena. Ja sam pri tom siguran da tu pošiljku nisam primio.

E tu nastaje problem. Jedino čime mogu da dokažem da pošiljku nisam primio jeste da dobijem na uvid deponovani potpis koji je pri uručenju obavezan. Raspitao sam se u pošti gde su mi rekli da ne postoji procedura po kojoj taj potpis mogu da vidim. Jedino što je moguće uraditi jeste da pošiljalac zatraži da se za pošiljkom pokrene takozvana potražnica. Međutim, dodali su i to da će potražnica rezultirati istim onim informacija koji se o toj pošiljci mogu pročitam na sajtu pošte te da potražnica takođe ne podrazumeva kopiju potpisa primaoca. Princip – kadija te tuži, kadija ti sudi. Jedini moj dokaz protiv pošte nalazi se kod njih.

Sve u svemu počinjem da bivam svesan kako preda mnom stoji nerešiv problem. Platio sam predmete, pošta pošiljku tretira kao isporučenu, ne mogu da proverim potpis primaoca, nemam potvrdu o pošiljci (jer nisam pošiljalac već primalac) kojom bih mogao pa pokrenem barem utešnu proceduru potražnice. Na moju žalost ni prodavac nije ispao baš fer. Odbija da prihvati ovu neobičnu situaciju iako sam se odmah izjasnio kao neko čija molba da mi pomogne nije inspirisan novcem te da mu ga ni ne tražim. Čak je odbio da mi opiše koverat kako bih eventualno negde mogao da ga prepoznam.

Da li pri tom treba da kažem kako me novac stvarno ne interesuje i kako mi je samo krivo predmeta koje nisam dobio jer mi je do njih baš stalo. U pitanju su predmeti iz kategorije "Kolekcionarstvo" pa sad možete predpostaviti koliko mi ih je žao.

Šta da vam kažem. Ostao sam bez aduta pa sam odlučio da odustanem. Ipak, ako neko ima dobar predlog raspoložen sam da ga čujem.

Citiraj
pa u prvom postu ove teme to nije bilo navedeno da je kupac "dobio" , pa šta ima od potražnice da dobije papir crno na belo da je uručeno ?

po meni on treba da stisne kontolora u svojoj pošti i da digne galamu da nije dobio , pa neka pogledaju ko je potpisao

ja bi išao svuda od pošte advokata policije pisao glavnoj centrali pošte itd

Citiraj
(19.04.2019 13:52)LiMuBaj Piše: pa u prvom postu ove teme to nije bilo navedeno da je kupac "dobio" , pa šta ima od potražnice da dobije papir crno na belo da je uručeno ?

po meni on treba da stisne kontolora u svojoj pošti i da digne galamu da nije dobio , pa neka pogledaju ko je potpisao

ja bi išao svuda od pošte advokata policije pisao glavnoj centrali pošte itd

E to je već odgovor.

Citiraj
Evo transkripta kako bi onima koji prate temu bilo jasnije.

Ja
15.04.2019. 14:52
Poštar mi je priznao, ako se to tako može reći, da je pošiljku dao komšijama, iako to zvuči potpuno neverovatno. Komšije su koverat izgubile i to je to. Kako sad dalje?

Limundo
15.04.2019. 16:18
Zdravo Miroslave,
Hvala vam na obaveštenju.
Žao mi je što je došlo do nesporazuma i što su komšije izgubile koverat.
Prodavac je svoje obaveze izvršio, tako da ovu saradnju moramo smatrati završenom. Mi, kao ni prodavac, ne možemo biti odgovorni za eventualni propust Pošte / vaših komšija.
Želim vam uspešnije naredne saradnje.

Ja
15.04.2019. 17:01
Ma ja se uopšte ne složem s vama. Sem pravnog regulisanja odnosa postoji i ugled. Mog ugled je kod tog prodavca, bez obzira što sam ocenjen pozitivno, narušen. U pošti dobijam oprečna objašnjenja pa ne znam šta je istina ali ako bi pokrenuo potražnicu postoji šansa da bi na uvid dobio potpis primaoca. Time bi se potvrdilo da sam bio u pravu. Takođe, spreman sam skenirati moj potpis pre pokretanja potražnice i poslati vam ga radi kasnijeg upoređivanja.

Ja
16.04.2019. 18:24
Moram da vam kažem kako vrlo bezobraznim smatram ignorisanje moje poruke. Pri tom, smatram da ste nepristojno indolentni prema ovom problemu jer vas, u suštini, boli paja, obzirom da niste vi oštećeni. Evo, ja vas pitam, šta se dešava sa mojim novcem?
Vi smatrate da je poštarevom tvrdnjom problem rešen. A šta ako ne govori istinu? Obzirom da sam oštećen svaki detalj smatram izuzetno važnim.
Po vama je ovde kraj a uopšte nije. Ovde i te kako ima šta da se uraditi. Pošiljalca može pokrenuti potražnicu, koju sam kako rekoh spreman da finansiram. U koliko se pokaže da nisam primio pošiljku, kao što tvrdim da nisam, podnosilac potražnice ima pravo na višestruku odštetu. Mislim da se radi desetostrukom iznodu vrednosti pošiljke, odnosno, poštarine. Od tog povraćaja bi se mogao pokriti moj trošak a i njemu bi ostalo i te kako dovoljno.
Jesam li ja taj koji treba da vas uči kako i šta treba da se radi?

Limundo
16.04.2019. 19:06
Zdravo Miroslave,
Sada je sve do vas i Pošte.
Mi se ne možemo baviti eventualnim propustima drugih službi.
Žao mi je zbog neprijatnosti, želim vam uspešnije naredne saradnje.

Citiraj
Vidi kolega. čak da prodavac napiše Potražnicu on će od pošte samo da dobije odgovor da je uručeno tog i tog dana i kraj, neće dobiti nikakav iznos odštete jer je URUČENO

poštar priznao svoju grešku komšije izgubile koverat i slučaj rešen , nikakve obveze nema niti prodavac niti Limundo prema vama

vi sad trebate poštara za gušu i da vam on nadoknadi štetu a on za gušu komšije da oni njemu i to je to ... rešen problem

vi imate još dosta opcija ta pošta je u vašem mestu možete podneti i žalbu na rad tog poštara itd ,prodavac ne može ništa osim da konstatuje da je uručeno

Citiraj
U ovom slučaju ima mnogo detalja koje je ovde teško objasniti. Jedna od tih je da sam tokom trajanja istrage (ako se tako može nazvati) dobijao mnoge informacije koje su često bile oprečne. U trenutku kada sam pisao citiranu temu u pošti sam dobio informaciju kako potražnica rezultira samo informacijom. Neko je najverovatnije "pokrivao" kolegu. Kasnije nisam otkrivao detalje već samo tražio da mi se objasni procedura. Tada su mi rekli da potražnica rezultira uvidom u potpis.

Ali sve to i nije bitno. Po meni je najbitnije to da, kao što sam rekao, Limundo odustaje od rešavanja problema pre nego što se iscrpu sva pravna sredstva koja su pri tom obuhvaćena sistemom prenosa pošiljki.

Za moj stav o Limundu kao, bolje da ne kažem kakvom sistemu, jeste to što evo i posle najmanje nedelju dana mojih prepiski s njima na više frontova niko neće da mi objasni u čemu je problem da se kontaktira prodavac i zatraži od njega da potraži potražnicu.

(19.04.2019 17:23)LiMuBaj Piše: Vidi kolega. čak da prodavac napiše Potražnicu on će od pošte samo da dobije odgovor da je uručeno tog i tog dana i kraj, neće dobiti nikakav iznos odštete jer je URUČENO
Nije tačno. Takva pošiljka se smatra neuručenom. Zato se primopredaja i verifikuje potpisom.

Citiraj
to se slažem potražnica košta 46 dinara , neka to uradi i ćao ja bih vrlo rado uradio da sam ja bio prodavac

Citiraj
(19.04.2019 17:33)LiMuBaj Piše: to se slažem potražnica košta 46 dinara , neka to uradi i ćao ja bih vrlo rado uradio da sam ja bio prodavac

Laki je malo nervozan. Moju poruku u kojoj sam probao da mu objasnim situaciju nazvao je gomilom gluposti. Odmah posle me je blokirao, zato sam i zatražio pomoć od sistema.

Citiraj
@Orba

Putem tiketa smo vam pojasnili da je problem nastao kod usluge Pošte. Radnik Pošte vam po proceduri nije uručio pismo i prihvatio je tuđi potpis.

Vi kao oštećeni primalac morate tu informaciju dostaviti Pošti, jer prodavac ne može biti odgovoran što je radnik Pošte predao pošiljku drugom licu, koje uzgred tvrdi da je pošiljka izgubljena. U slučaju da prodavac pokrene potražnicu, dobiće odgovor da je pošiljka uručena.

Citiraj
Iz prepiske sa Limundom mogu da posumnjam u jedno od sledećeg:
- branite prodavca;
- imate problem s intelektom;
- imate dil sa poštom.
Ja sumnjam u svo troje.

Branite prodavca jer od njih živite. Što se tiče intelekta, ili se pravite ludi ili niste zainteresovani ili ne čitate prepisku. Moje pitanje ovde je glasilo: "Zašto Limundo neće/ne želi/ne može da natera prodava i ujedno pošiljaoca da pokrene potranžicu?". To je, gle čuda, jedino pitanje na koje nista dali odgovor. Ni u ličnoj prepisci, ni kroz forum. Ne sunjam, siguran sam da ga neću ni dobiti.

A sad da repliciram na odgovor.

(19.04.2019 18:27)Ilajdzam Piše: @Orba

Putem tiketa smo vam pojasnili da je problem nastao kod usluge Pošte. Radnik Pošte vam po proceduri nije uručio pismo i prihvatio je tuđi potpis.

Pa lepo si ovo rekao. Znači: pošta nije ispoštovala proceduru? Čime se dokazuje da pošta nije ispoštovala proceduru? Pokretanjem potražnice. A ovo će biti jedno sedamdeset osmi jubilani put da objašnjavam kako je potvrda kod prodavca.

(19.04.2019 18:27)Ilajdzam Piše: @Orba

U slučaju da prodavac pokrene potražnicu, dobiće odgovor da je pošiljka uručena.

Ko si ti da to tvrdiš? Jel radiš u pošti? Da li si ikad radio u pošti? Da li si pročitao statut rada pošte? Ako je odgovor: "ne", imam apsolutno pravo da smatram da iznosiš laži i dezinformacije. I to sa predumišljajem. Čak i da si u pravu oko toga čime rezultira pokretanje potažnice a ja sam sve sigurniji da potpis mora imati neke veze jer ga u suprotnom ne bi tražili. Postaje baš očigledno da vas problem ne interesuje jer niste oštećena strana.

Da ste sistem koji iskreno želi da izađe u susret korisnicima, mogli ste da mi recimo odgovorite sledeće: "Nije u našoj obavezi da rešavamo problem pošte kao sistema ali na prijateljskoj bazi ćemo kontaktirati prodavca I pitati ga da li toliko može I želi da vam učini."

Uostalom, smatraj ovo zvaničnim pitanje upućeno direkto tebi. Na osnovu čega tvrdite da, citiram: "U slučaju da prodavac pokrene potražnicu, dobiće odgovor da je pošiljka uručena"? Aj baš da vidim kad ću da dobijem odgovor.

Citiraj
evo ja sam nedavno pisao potražnicu za pošiljku koja je uručena da bi dobio naknadu štete zbog prekoračenja roka dostave

i ništa dobiješ papir na kojem piše da je uručeno tog i tog dana a potpisnik piše onaj iz praćanja sa sajta, oštampano na laserskom štampaču naravno nigde nema potpisa pošto je potpis u njihovoj dostavnoj knjizi

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)