• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odumiranje Limundovca
Odumiranje Limundovca: Po Darvinovoj teoriji, jedinka koja se ne prilagodi novonastalim uslovima u svom okruženju, jednostavno odumire. Pošto sam već par puta "odumreo" kao jugonostalgičar, romantičar i zanesenjak raznih pokreta i ideja, izgleda na žalost da me hvata boljka i da ću odumreti i kao "Limundovac". Limundovac sam postao 2009.godine, kada se Limundo pojavio kao jedna lepa, pomalo romantična zajednica, u kojoj se uz druženje, uvažavanje i poštovanje svakog pojedinca ( što i sad stoji u proklamovanim ciljevima firme) može i pomalo zaraditi, pa sam kao samostalni umetnik svim srcem prihvatio tu zajednicu i do dan danas iskreno širio krug korisnika Limunda među svojom rodbinom, komšijama, kumovima i prijateljima. Za učlanjenje nekih sam čak dobio i novčanu nagradu od Limunda, koji i sada daje 150 dinara za novog člana koga Vi dovedete. Bio sam na proslavi 3. rođendana Limunda u Vršcu, i to mi je dalo još više motiva da dam podršku dvojici mladih biznismena, kojima sam se iskreno divio i želeo svaki mogući uspeh, a vrlo brzo sam i sam počeo da zarađujem preko Limunda, i na tome sam i dan-danas vrlo zahvalan što Limundo uopšte postoji. Iako sam već senior po godinama, naročito u poređenju sa članovima Limundo tima, trudim se da pratim nove tehnologije u skladu sa svojim mogućnostima i potrebama. Tako sam među prvim korisnicima e-bankinga, i iako nemam redovna primanja ni neke posebne poslove, bio sam do pre nekoliko godina među 15 korisnika sa najviše elektronskih plaćanja u Komercijalnoj banci, pa su me pozvali na koktel povodom uvođenja novog sistema, i dobio sam čak i neke poklone tom prilikom. E, sad, ovo naravno ne pišem bez razloga, glupo bi bilo...Problem je u tome što ja mislim da se Limundo od tog vremena mnogo, mnogo promenio. Naravno, to se i očekivalo, momci su i imali nameru da naprave veliku, uspešnu, ozbiljnu kompaniju, koja će na kraju ipak donositi profit, ali da će toliko gurnuti u drugi plan odnos prema članovima kao pojedincima, kao živim ljudima, to nisam mogao da pretpostavim. Mi članovi, od kojih na kraju krajeva ipak živi i Limundo, svedeni smo na puke korisničke brojeve, imamo svoje obaveze, koje ako ne ispunjavamo stižu opomene i packe ( i to je u redu, ali stvarno, red ipak mora da se zna), ali o nekim pravima ili pravom razumevanju, da te neko stvarno sasluša, da proba da razume tvoj problem, o tome bolje ne razmišljajte...Ja trenutno imam problem, poništene su mi sve aukcije, oko 3000, samo zato što sam "direktno povezan" sa nalogom koji ima neki problem sa drugim članom, i dok se to ne reši, Limundo meni poništava sve aukcije i stopira prodaju. A ja sam tog člana samo učlanio i par puta mu elektronski platio dopunu za Limundo, jer nam se činilo da je to "IN". Sad, da li ja treba da snosim posledice i štetu, i što je najgore, da se osećam kao da sam saučesnik u eventualnoj prevari, ne znam. Mislim da ipak svaki član Limunda, bez obzira ko ga je doveo na Limundo, treba da snosi eventualne posledice za svoje postupke, svi su punoletni, Limundo ima podatke o svim članovima, ja konkretno sam po starim pravilima čak slao i kopije ličnih karata, što sad ne sme da se zahteva, takop da bi i Limundo i eventualno policija i drugi organi trebalo da prvo i jedino krenu od konkretnih članova i da ih eventualno kazne, i ja se zalažem za to, vrlo je bitno da svi imamo poverenje u sistem, da su prevare loše i da će biti snkcionisane. Ovako sam prvo ja blokiran, a koliko će to trajati, pitaj boga. I da je samo to ni po jada, jedna žrtva, pa šta. Limundo tim je blokirao prodaju i svim ostalim članovima kojima sam ja uplaćivao dopunu preko e-bankinga, a to su moja supruga ( 2000 prodaja) , Kumovi, komšije, prijatelji, moja ćerka koja studira u Vršcu, ali joj ja neki put uplatim dopunu, kao što plaćam i struju, telefone, komunalije, kupljene stvari na Limundu itd..itd...A dokle ide hladnoća u komunikaciji, verovatno je mnogima poznato, možete kontaktirati samo korisničku službu, i to samo e-mailom, ne daj bože da gube vreme i živce i da saslušaju ljudski živ glas... Danas sam išao još nekim poslom u grad, i rešim se, mada sm to iskreno želeo svih ovih godina, da posetim "svoj Limundo" i pokušam da sa nekim porazgovaram. Nađem zgradu, blješti sve, prijavnica, obezbeđenje, Security, lične karte, sve po "standardnim procedurama", ali po tim procedurama, nema ulaska bez zakazanog prijema, a zakažite pismeno, pitao sam da li kao novinar mogu da uđem, isto su telefonom radniku obezbeđenja javili da moram pismeno da dogovorim... To ću možda i da uradim, videću, možda zaradim i honorar...Pošto sam krenuo ovo opširno pismo sa Darvinovom teorijom, da tako i završim. Možda je stvarno vreme da ja i slični polako "odumremo", nismo mi za korporacije i biznise, čak ni male, lične biznisiće, a Limundo iz 2009. kakvog sam ja upoznao u Vršcu, već odavno ne postoji, možda je i on odumro, ovo sada je Korporacija Limundo...moderna...

Citiraj
odumiranje i novo rađanje je prirodan proces a posebno ako se ne izmiruju dugovi Smile

drugo kako odumiru kad ih za desetak godina ima 900.000+ više to je po meni rast Smile

Citiraj
rast duplih, troduplih itd. naloga, ne toliko vise clanova... to je problem...

Citiraj
(03.06.2019 15:38)SmajliNS Piše: rast duplih, troduplih itd. naloga, ne toliko vise clanova... to je problem...

kažu da dobijaju 150 kinti za to Hmm , nego smajli to ti sad spekulišeš nemaš baš dokaza samo nagađamo Smile

i šta sad ako ja otvorim na 10 članova moje porodice i oni idu u minius na računu jel ja to moram da platim ?

Citiraj
(03.06.2019 15:23)dragisto Piše: Odumiranje Limundovca: Po Darvinovoj teoriji, jedinka koja se ne prilagodi novonastalim uslovima u svom okruženju, jednostavno odumire. Pošto sam već par puta "odumreo" kao jugonostalgičar, romantičar i zanesenjak raznih pokreta i ideja, izgleda na žalost da me hvata boljka i da ću odumreti i kao "Limundovac". Limundovac sam postao 2009.godine, kada se Limundo pojavio kao jedna lepa, pomalo romantična zajednica, u kojoj se uz druženje, uvažavanje i poštovanje svakog pojedinca ( što i sad stoji u proklamovanim ciljevima firme) može i pomalo zaraditi, pa sam kao samostalni umetnik svim srcem prihvatio tu zajednicu i do dan danas iskreno širio krug korisnika Limunda među svojom rodbinom, komšijama, kumovima i prijateljima. Za učlanjenje nekih sam čak dobio i novčanu nagradu od Limunda, koji i sada daje 150 dinara za novog člana koga Vi dovedete. Bio sam na proslavi 3. rođendana Limunda u Vršcu, i to mi je dalo još više motiva da dam podršku dvojici mladih biznismena, kojima sam se iskreno divio i želeo svaki mogući uspeh, a vrlo brzo sam i sam počeo da zarađujem preko Limunda, i na tome sam i dan-danas vrlo zahvalan što Limundo uopšte postoji. Iako sam već senior po godinama, naročito u poređenju sa članovima Limundo tima, trudim se da pratim nove tehnologije u skladu sa svojim mogućnostima i potrebama. Tako sam među prvim korisnicima e-bankinga, i iako nemam redovna primanja ni neke posebne poslove, bio sam do pre nekoliko godina među 15 korisnika sa najviše elektronskih plaćanja u Komercijalnoj banci, pa su me pozvali na koktel povodom uvođenja novog sistema, i dobio sam čak i neke poklone tom prilikom. E, sad, ovo naravno ne pišem bez razloga, glupo bi bilo...Problem je u tome što ja mislim da se Limundo od tog vremena mnogo, mnogo promenio. Naravno, to se i očekivalo, momci su i imali nameru da naprave veliku, uspešnu, ozbiljnu kompaniju, koja će na kraju ipak donositi profit, ali da će toliko gurnuti u drugi plan odnos prema članovima kao pojedincima, kao živim ljudima, to nisam mogao da pretpostavim. Mi članovi, od kojih na kraju krajeva ipak živi i Limundo, svedeni smo na puke korisničke brojeve, imamo svoje obaveze, koje ako ne ispunjavamo stižu opomene i packe ( i to je u redu, ali stvarno, red ipak mora da se zna), ali o nekim pravima ili pravom razumevanju, da te neko stvarno sasluša, da proba da razume tvoj problem, o tome bolje ne razmišljajte...Ja trenutno imam problem, poništene su mi sve aukcije, oko 3000, samo zato što sam "direktno povezan" sa nalogom koji ima neki problem sa drugim članom, i dok se to ne reši, Limundo meni poništava sve aukcije i stopira prodaju. A ja sam tog člana samo učlanio i par puta mu elektronski platio dopunu za Limundo, jer nam se činilo da je to "IN". Sad, da li ja treba da snosim posledice i štetu, i što je najgore, da se osećam kao da sam saučesnik u eventualnoj prevari, ne znam. Mislim da ipak svaki član Limunda, bez obzira ko ga je doveo na Limundo, treba da snosi eventualne posledice za svoje postupke, svi su punoletni, Limundo ima podatke o svim članovima, ja konkretno sam po starim pravilima čak slao i kopije ličnih karata, što sad ne sme da se zahteva, takop da bi i Limundo i eventualno policija i drugi organi trebalo da prvo i jedino krenu od konkretnih članova i da ih eventualno kazne, i ja se zalažem za to, vrlo je bitno da svi imamo poverenje u sistem, da su prevare loše i da će biti snkcionisane. Ovako sam prvo ja blokiran, a koliko će to trajati, pitaj boga. I da je samo to ni po jada, jedna žrtva, pa šta. Limundo tim je blokirao prodaju i svim ostalim članovima kojima sam ja uplaćivao dopunu preko e-bankinga, a to su moja supruga ( 2000 prodaja) , Kumovi, komšije, prijatelji, moja ćerka koja studira u Vršcu, ali joj ja neki put uplatim dopunu, kao što plaćam i struju, telefone, komunalije, kupljene stvari na Limundu itd..itd...A dokle ide hladnoća u komunikaciji, verovatno je mnogima poznato, možete kontaktirati samo korisničku službu, i to samo e-mailom, ne daj bože da gube vreme i živce i da saslušaju ljudski živ glas... Danas sam išao još nekim poslom u grad, i rešim se, mada sm to iskreno želeo svih ovih godina, da posetim "svoj Limundo" i pokušam da sa nekim porazgovaram. Nađem zgradu, blješti sve, prijavnica, obezbeđenje, Security, lične karte, sve po "standardnim procedurama", ali po tim procedurama, nema ulaska bez zakazanog prijema, a zakažite pismeno, pitao sam da li kao novinar mogu da uđem, isto su telefonom radniku obezbeđenja javili da moram pismeno da dogovorim... To ću možda i da uradim, videću, možda zaradim i honorar...Pošto sam krenuo ovo opširno pismo sa Darvinovom teorijom, da tako i završim. Možda je stvarno vreme da ja i slični polako "odumremo", nismo mi za korporacije i biznise, čak ni male, lične biznisiće, a Limundo iz 2009. kakvog sam ja upoznao u Vršcu, već odavno ne postoji, možda je i on odumro, ovo sada je Korporacija Limundo...moderna...

Sve te ja dobro razumem i sve sto si napisao je isitna od voza romantike do dana današnjeg.

Uspeli su sve velike limundovce da rasteraju koji su držali ovaj sajt

Odumiranje limundovaca je krenulo onog trenutka kada su krenuli da otklanjaju šumove sa aukcija...

Zato imaju konstantan pad i sada je limundo na 30-om mestu po posećenosti dok je konkurencija medju prvih deset najposećenijih sajtova u Srbiji. Limundo ima konstantan pad u svim segmentima poseta, prodaja, bidovi, sve...

Taj šum od aukcija nikada nisu otklonili...

Preko desetoro mladh ljudi je dobilo otkaze u kompaniji limundo grad u poslednje vreme.

Limundu i kupindu se jako loše piše, jednostavno već 5-6 godina niti jedan mesec nisi napredovali za jednu poziciju na sajtu koji meri najprecviznije posećenost sajtova....Bili su na listi posećenosti sajtova 3 pa 6 pa 9, pa 15 pa 20. pa 26 i sada na tridesetom mestu sa konstantnom krivuljom na dole.

Citiraj
mene više zanimaju konkretne brojke nego pozicija na listi , jer npr. prosečan posetioc Limunda pogleda 3 strane više nego kod konkurencije

evo postavio sam 2 knjige i tamo i ovde istovremeno , tamo imam 31 i 17 pregleda a ovde 36 i 32 msm statistika je čudo Smile

Citiraj
(05.06.2019 12:03)LiMuBaj Piše: mene više zanimaju konkretne brojke

redwine i govori o konkretnim brojkama(alexa), a ne o pojedinačnim iskustvima pere, žike ili mike.
Ako ti misliš da je normalno da na 1600 aukcija nemaš nijednu ponudu - ne znam šta bih ti neko više rekao.
Sve se svelo na lažnu statistiku, i sve "vrišti" od duplih naloga. Limundo je izgleda rešio da zaokruži ciklus: od nule do legende - pa onda ponovo do nule.

Citiraj
(05.06.2019 15:09)snikor Piše:
(05.06.2019 12:03)LiMuBaj Piše: mene više zanimaju konkretne brojke

redwine i govori o konkretnim brojkama(alexa), a ne o pojedinačnim iskustvima pere, žike ili mike.
Ako ti misliš da je normalno da na 1600 aukcija nemaš nijednu ponudu - ne znam šta bih ti neko više rekao.
Sve se svelo na lažnu statistiku, i sve "vrišti" od duplih naloga.  Limundo je izgleda rešio da zaokruži ciklus: od nule do legende - pa onda ponovo do nule.

pa dajte konkretne borojke ja nisam video ni jednu brojku , koliko na dan poseta tamo vamo koliko na dan prodaja tamo vamo to su konkretne brojke

ne znam da li razumete šta mene briga ko je koji na listi ako prodaja ide najbolje npr. na Kupindu

jedno je gledanje stranica a jedno je količina kupovina prodaja

i nemam 1600 aukcija već nešto preko 100 a ostalo su predmeti Smile

Citiraj
Onaj sajt nije relevantan za kolekcionarstvo. Evidentna je razlika ovde:
LIMUNDO
Mobilni telefoni (874)
Laptop i tablet (1120)

KONKURENCIJA
Mobilni telefoni (39300)
Laptopovi 10755)
Evidentno je sta "redwine" navodi, konstatan je pad u posecenosti. Prethodni Limundo bi imao jak povod da obelezi 13 godina postojanja sa svojim clanovima, npr. skup na ADI ili voznja vozom romantika ili nekako drugacije, ovaj sadasnji je samo na svom blogu objavio da je rodjendan???? Velika je razlika ovom Limundu i onom "Limundo to smo svi mi". Sada su izgleda samo oni......

Citiraj
https://www.alexa.com/siteinfo/limundo.com

Citiraj
(05.06.2019 15:21)snikor Piše: https://www.alexa.com/siteinfo/limundo.com

dajte vi meni brojke ne linkove

drugo po meni ta 2 sajta su neuporedivi

na Limundo nema Nekretnina i životinja i hrane itd , nema potržnje nema usluga samim tim je uskraćen za jedan deo tržišta drugo Limundo je podeljen na 2 glavna sajta Limundo i Kupindo i samim tim je svoj promet podelio na 2 dela itd itd

bitno je kako je u praksi po meni nema govora da je tamo bolje , ima u nekim kategorijama bolju ponudu i to je sve ali prodaja po analizama ide na Limundo najbolje , džabe ponuda ako nema prodaje

meni najbolje ide na Kupindu znači ni ODS ni Limundo već Kupindo

ali stalno u praksi istražujem sva 3 sajta ne govorim napamet

Citiraj
Citat:dajte vi meni brojke ne linkove

Sve ti tamo piše, ako hoćeš da čitaš.

Citiraj
(05.06.2019 15:32)snikor Piše:
Citat:dajte vi meni brojke ne linkove

Sve ti tamo piše, ako hoćeš da čitaš.

da tamo nešto piše vi bi napisali a ne link slali ...

eto razuverite me da nije tako ...

Citiraj
Citat:da tamo nešto piše vi bi napisali a ne link slali ...

Ako ne znaš da "čitaš", evo ti sažeto prepričano: opšti pad broja pregledanih strana, opšti pad vremena provedenog na sajtu, rast broja napuštanja sajta posle pregledane samo jedne strane.

Citiraj
(05.06.2019 15:48)snikor Piše:
Citat:da tamo nešto piše vi bi napisali a ne link slali ...

Ako ne znaš da "čitaš", evo ti sažeto prepričano: opšti pad broja pregledanih strana, opšti pad vremena provedenog na sajtu, rast broja napuštanja sajta posle pregledane samo jedne strane.

evo pošto se kriju brojke znam ja neke

Na Limundu prosečan posetilac pogleda 3 više stranice nego na ODS ali provede 1 minut manje vremena nego na ODS i šta sad šta nam ti podaci govore po meni ništa ...

zašto na Limundu gleda više strana , možda mu zanimljivije .. zašto provede minutu manje vremena pa možda je pretraga bolja pa mu treba manje vremena msm radi se o 14 i 13 minuta tamo i vamo ..

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)