• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nesnosni službenici Pošte
Ovo je da se čovek izbezumi.

Dugo sam slala ljudima pakete preko Pošte i PostExpressa, ali sad mi dođe da unajmim goluba pismonošu.

Pre samo mesec dana nije bilo problema kad bih donela knjigu koja treba da se šalje kao preporučena tiskovina. Upakovane u novine, najlon, karton - može se slati, samo da je sve naznačeno kako treba i da se vidi da je štampana stvar u pitanju.

Ali cvrc, eto ti neke nove ćurke za šalterom, i sad mogu samo popa da pozovem kad dođem na red sa svojom pošiljkom. Iscepa mi pakovanje, izdere se, i posla me da kupim pak papir (one fraj prazne koverte koje mi je njena prethodnica davala služe da na njima igra iks oks).

Bolje da sam kupila onu kovertu čiji će ćošak da secne, a meni da je naplati celu. Preporučenom tiskovinom se ne bavim više nikad.

Citiraj
ima tema već Smile http://cafe.limundo.com/thread-445.html

a to jeste znaju da zezaju oko pakovanja tiskovine poneki radnici pošte

Citiraj
Dobro pak papir bar nije skup...

Citiraj
(16.07.2019 19:34)Green_dragon Piše: Ovo je da se čovek izbezumi.

Dugo sam slala ljudima pakete preko Pošte i PostExpressa, ali sad mi dođe da unajmim goluba pismonošu.

Pre samo mesec dana nije bilo problema kad bih donela knjigu koja treba da se šalje kao preporučena tiskovina. Upakovane u novine, najlon, karton - može se slati, samo da je sve naznačeno kako treba i da se vidi da je štampana stvar u pitanju.

Ali cvrc, eto ti neke nove ćurke za šalterom, i sad mogu samo popa da pozovem kad dođem na red sa svojom pošiljkom. Iscepa mi pakovanje, izdere se, i posla me da kupim pak papir (one fraj prazne koverte koje mi je njena prethodnica davala služe da na njima igra iks oks).

Bolje da sam kupila onu kovertu čiji će ćošak da secne, a meni da je naplati celu. Preporučenom tiskovinom se ne bavim više nikad.

Pošalješ mail centrali u Beogradu i da vidiš od sutra kako su ljubazne i kako se izvinjavaju...

Citiraj
To bi samo slalo imejlove i pretilo poštarima. Big smile
Poštanski paket, pismo, pošiljka kao takva ODUVEK - otkad je Pošte morao je da bude jednobojan i upakovan po propisima. i to ima i zašto, ali to sami guglajte.
To što se kasnije opustilo pa može praseći but da se pošalje u većoj koverti kao tiskovina jer mu je priložena knjiga - to je druga stvar.
Mada, ne znam - moguće da su nešto menjali - dvajsprvi je vek.

Citiraj
(19.07.2019 00:33)serjoza Piše: To bi samo slalo imejlove i pretilo poštarima. Big smile
Poštanski paket, pismo, pošiljka kao takva ODUVEK - otkad je Pošte morao je da bude jednobojan i upakovan po propisima. i to ima i zašto, ali to sami guglajte.
To što se kasnije opustilo pa može praseći but da se pošalje u većoj koverti kao tiskovina jer mu je priložena knjiga - to je druga stvar.
Mada, ne znam - moguće da su nešto menjali - dvajsprvi je vek.

Kakve sad pretnje i poštari? Prijava je prijava, a pravila su pravila. Svaki službenik ima obavezu da se ponaša profesionalno. Ili je odjednom navedeno ponašanje postalo u redu? 
Da se vratim na temu: nije samo u pakovanju stvar. ako pak papir treba, nije problem. Razumem da pravila postoje, platiću, jeftin je. Ali ne može jedan službenik da tvrdi da je okej da se pošalje paket u novinama, drugi da mi traži da ga prepakujem, a treći da mi cepa pakovanje. 
Znači radije bih da pravila ostanu jedna te ista svuda, da znam šta da radim i da se ne maltretiram za džabe. 
Drugo, i da ovnujsku glavu šaljem, niko nema pravo da me ponižava. Niko nema prava da urla, cepa pakovanja, i vraća me sto puta, svaki put sa novim zahtevom. Ali šta znam, možda se nešto promenilo. Mudro zboriš, dvajsprvi je vek.

Citiraj
Ako je neko takav od radnica, prijavi je...

Citiraj
(27.07.2019 18:10)SmajliNS Piše: Ako je neko takav od radnica, prijavi je...
I jesam. Zauzvrat dobih pretnje od dotične.  LOL

Citiraj
Kad je rec o posti, od danas je na snazi novi cenovnik postanskih usluga.
Ako neko krece u postu sa posiljkama bolje da se pripremi psihicki a i finansijski.

Citiraj
pa majku mu poljubim ja već razglasio pre više od 6 sati na sva zvona dajte nešto što ne znamo svi Smile

http://cafe.limundo.com/thread-25-post-6...l#pid66172

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)