• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kradja "identiteta" na Limundu
Ne znam da li je mesto za ovu temu,

ali jedno pitanje: da li Vam se desilo da na drugim aukcijama i kod drugih prodavaca vidite svoje slike (imate specifične i jedinstvene slike) kao i ceo kopiran tekst od reči do reči ( tekst za koji se trudim da bude tačan, precizan i jedinstven, tj, prepoznatljiv za mene kao prodavca).

Pošto sam naišla na takav primer ne znam kako da reagujem jer je reč o očiglednoj kradji mog Limundo "identiteta"?

Citiraj
Mojih slika na Kupindu ima koliko hoćete. Na slici čak piše Sridsigma ali to za "pozajmlivače" nije bitno.
Slao sam poruke tim članovima, neki uklone slike neki i ne odgovore.
Na kraju sam odustao, pa sad ko hoće nek uzima

Citiraj
I ja sam razmišljala dal da mu pošaljem poruku, bar da mu dam priliku da se zahvali Smile ali reko' da vidim prvo ovde Vaša iskustva.

Jako sam se loše osećala, jer sam utrošila i vreme i trud, a neko samo klik i gotovo.

I na kraju ne želim da neko ko vidi moje "lažne slike" pomisli da je imam još jedan Limundo nalog pod drugim imenom.

Citiraj
Zato uvek zastitite slike tekstom, manja je verovatnoca da ce neko ''pozajmiti'' Smile

Citiraj
A ako se i na to ne obaziru kao kod @sridsigma?

Citiraj
Posalji poruku i obavesti ih da to sto rade se moze smatrati krivicnim delom

Citiraj
Jednom prilikom sam kod prodavca decije odece videla aukciju na kojoj prodaje preslatke pantalonice, i navodi da su par puta nosene, kao nove. Da su preslatke znam jer imam iste takve, ali po fotografiji na toj aukciji, to je nesto sto bih poslednje pomislila. Pastelno ljubicasta boja ispala kao neka murgavo siva, ne vide se srebrne niti kojima su protkane pantalonice, tamno ljubicasti kajis ispao neka trula visnja... I tako, pratim ja aukciju nekoliko krugova, prodavac stavio dooobru cenu, niko ni da pridje. Bi mi zao njegove provizije, pa mu posaljem poruku kako mu te slike ic ne valjaju, i da zato ne moze da proda, pa slikam moje pantalonice i posaljem mu link ka mojoj fotografiji. Prihvatio oberucke. U roku od 24h imao ponudu, kasnije i pozitivnu ocenu.
Ne vidim nista lose u pozajmljivanju slika, eto, ja sam i dobrovoljno ustupila.

Citiraj
Ja nadjem ponekad moj tekst iskopiran, slike sa potpisom.... i ja uzmem tudje slike, ali trudim se da to budu obradjene slike, bez teksta, bez pozadine I da potpuno odgovaraju mom predmetu (najcesce slike sa zvanicnih sajtova). Zatreba mi takva pozajmica samo na kratko, I ne tako cesto.
Opet, kod unosa teksta, uvek to radim rucno, na svoj nacin I uglavnom su to specifikacije, opet sa zvanicnih sajtova, ali cak ni tada ne bih mogao uneti kompletan tekst, odnosno iskopirati ga.

Citiraj
Čitam i čudim se.
Ljudi pa valjda treba da slikate svoj predmet. Kakvo pozajmljivanje od drugih.
Po meni to je čist falsifikat i prevara kupaca, ma makar to bio i nov predmet.

Citiraj
Kako prevara ako imam nov predmet koji se ni po cemu ne razlikuje od onog iz prodavnice?

Citiraj
Slike nisam uzimao od nikoga niti planiram ,dobru ideju nekad i tekst za knjigu cesto iskopiram jer zurim sa postavljanjem

nekad mi neko iskopira uslove prodaje ili nesto sto sam napisao na profilu ,mada mi je to simpaticno

P.S. nemoj da bi neko iskopirao 10 Limundo zapovesti i Odu Kupcu jer sam ja autor ili moze ali neka napise autora tj. Krstitelj moju malenkost

Citiraj
Od mene su uzimali gomilu slika za sve i svasta.
Slao poruke clanovima da skinu i obavestavao ih da je to protivzakonito ali sve dzaba...
Par njih je samo skinulo, ostali ignorisali.

Citiraj
Isti slučaj. Imao sam u ponudi predmet koji je u tom trenutku bio jedinstven na Kupindu, odnosno niko ga drugi nije prodavao. Onda se pojavio neki tip koji ne samo što mi je maznuo slike nego je prepisao i kompletan opis, od reči do reči. Pošto nije bilo šanse da sam to promeni i stavi svoju fotografiju, obratio sam se administraciji. Da li ima potrebe da posebno naglasim da ništa nije bilo urađeno po tom pitanju?
Isti tip je to isto uradio i na nekim drugim sajtovima, neću sad da ih reklamiram, tamo su u vrlo kratkom roku takvi oglasi bili pobrisani...

Od onda na fotografije stavljam žigove, i to popriličan broj.

Citiraj
Moracu i ja da pocnem da rokam watermark...ne vredi...

Citiraj
Znači samo " samozaštita" Smile jer očiglrdno ništa drugo ne pali.

To je ok sa slikama, a šta sa tekstom?

Zar je stvarno teško potruditi se i sastaviti par rečenica, ili je samo copy/paste bez uključivanja mozga najlakše?

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)