• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(NE)Ispunjenja Ocekivanja vs Cepidlacenje
Dodje mi nekad sa se zalim prodavcu da mi vrati novac plus postarinu jer predmet je u boljem stanju nego sto je opisan...

Salu na stranu posto sam i Kupac i Prodavac video sam obe strane medalje

mislim da dosta greski bude kod obuce pogotovu duzine unutrasnjeg gazista ali kako imati srca em kupili jeftino em sve uredno obavljeno jedino cipele malo vece nego sto je pisalo nema veze obucu deblje carape i resen problem ( reklamirao bih samo da je veliki problem glupo mi bilo i da kazem prodavcu da je promasio gaziste za 1cm )

Hocu da kazem da (pogotovo kod polovne robe) vrlo je lako da ima neku sitnu manu zato i ima ono vidljivi znaci koriscena a i nisu svi clanovi experti za ono sto prodaju svako savestan napise onoliko koliko se on razume...

eto citam da ima i clanova koji se zale sto je neispravan predmet neispravan i jos prodavac treba da vrati novac plus postarinu

imao sam zamerku od kupca da je strip prljav iako je slikan u 3 slike iz razlicitih uglova i vidi se na slikama da je prljav malo itd...

ako imate extremne kriterijume kao kupci mozda ce te to doziveti i kao prodavci...

Ipak velika vecina kupaca nisi cepidlake ali cudi me i kad dobiju nesto veoma dobro da napisu u oceni sve ok pa mislim se bilo je bolje nego samo ok... ziveli

Citiraj
Zanimljiva tema, vidim da se pominje i moj slucaj za reklamiranje neispravnog Smile
Taj mi je slucaj onako najvise ostao u secanju, inace ovako ima raznih. Tako i mene nekada ocene sa ''sve ok'', a meni to kada vidim zvuci kao da je kupac totalno nezadovoljan, ali mora dati pozitivnu ocenu.
Cesto se to desava zato sto kupca mrzi, evo bas sam skoro coveku poklonio nesto pri kupovini, nisam dobio ni ''hvala'', a ocene tri komada ''sve ok''.

Citiraj
Ja sam danas od prodavca, u komentaru, dobio objasnjenje da je moje nezadovoljstvo njegovim predmetom, samo subjektivno misljenje.

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
A sto ga prizivas? Dal mu i dalje vazi zabrana? Hehehe.

Citiraj

Citiraj
(28.11.2014, 23:25)ljubisa.va Piše: Ja sam danas od prodavca, u komentaru, dobio objasnjenje da je moje nezadovoljstvo njegovim predmetom, samo subjektivno misljenje.

za sitnije mane ne cepidlacim (nemam prevelika ocekivanja) ali za vece mane normalno prigovorim a do sada sam vratio jedan predmet jer sam dobio cipele za broj manje da su bile za broj vece nebi se zalio

imao sam jako malo zamerki oko 0.5% ali neke su stvarno bile trazenje dlake na jajetu

a dosta puta sam progledao kroz prste mozda nisam trebao ali stacu nisam zahtevan kupac eventualno posaljem poruku prodavcu da nisam bas zadovoljan i to je to...

u svakom slucaju imate pravo na reklamaciju...

Citiraj
Nisam zakeralo, ali I ne oprastam nista. Necije neznanje mogu da razumem, ali ne I da placam, dok neciji bezobrazluk ne zelim ni da razumem.
Kad dobijem poklon, onda ne pitam nista, kad placam, hocu da znam sve.

Citiraj
Kad smo kod cepidlacenja, ja sam svoju jedinu negativnu ocenu dobio jer je kupac uplatio 11 (jedanaest) dinara vise za postarinu gde su bili u pitanju slicice i ja sam napisao u aukciji postarina je tolika i na kraju je trazio da mu vratim razliku. Iz principa nisam hteo, jer je zakerao nesto od pocetka i 2 puta hteo da odustane. Smo prosle nedelje sam kupio gomilu stvari i na skoro svim aukcijama sam pretplatio postarinu, i naravno da nisam trazio razliku, to su stvari koje se desavaju. Limundo mi je savetovao da mu vratim novac, ali ne razumem ni njih, ako je na aukciji pisalo, poštarina 100 dinara, zar nije kupac svojim učestvovanjem prihvatio uslove aukcije.

Citiraj
Kupcu se može naplatiti samo izlicitirana suma. Ako vam plati unapred poštarinu 100 dinara, a iznos poštarine bude manji, recimo 89 dinara, kupac može od vas da traži da mu vratite tu poštarinu.

Citat:zar nije kupac svojim učestvovanjem prihvatio uslove aukcije.
Uslov aukcije ne važi ako je u suprotnosti sa opštim uslovima korišćenja Limunda.
lotr

Citiraj

Citiraj
@ BitterLemon
Zasto bi vazilo, Vi treba da znate kolika ce biti postarina, odnosno kupac i uplacuje onoliko koliko mu kazete.

Citiraj

Citiraj
Resenje je Placanje posle slanja Smile
(ali i za to treba da bude pouzdan kupac)

Ja predlozim prodavcu, ako vec ne moze da definise postarinu, da mi prvo posalje predmet, pa javi koliko je iznela postarina + koverta - i ja mu naravno odmah uplatim ukupnu sumu. - cak i u slucajevima kada je samo opcija Placanje pre slanja ponudjena. Ali za tako nesto je ipak potrebna dobra reputacija i tako su ispunjena obostrana ocekivanja..
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Citat:Да ли важи исто и у контра смеру? Ако наплатим 100 динара а буде 108 динара, могу ли ја под претњом негативном да тражим од купца 8 динара?

Ako biste dali negativnu kupcu, ona bi bila poništena. U toj situaciji je kupac platio izlicitiranu sumu i preuzeo predmet, zbog čega treba da dobije pozitivnu ocenu, što se razlikuje od prve situacije kada je prodavac naplatio više nego što je trebao.

Ovo su situacije kada je način plaćanja - plaćanje pre slanja, a način slanja - Pošta. Uglavnom prodavci saopštavaju kupcima koliki bi bio trošak poštarine kod ovakvog slanja. Ako ste vi saopštili kupcu da je trošak 100 dinara, a bude 108 dinara, možete od kupca da tražite da vam uplati 8 dinara dodatnih, ako ste već poslali paket. Uzmite u obzir da tada kupac, jer ste mu vi kao prodavac dali pogrešnu informaciju o trošku poštarine, treba ponovo da obavlja plaćanje + verovatno će platiti i proviziju za plaćanje.
lotr

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)