• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pisma-pravilno pakovanje
Imao sam par puta poteskoca oko slanja pisma pa rekoh da cujem Vasa iskustva oko pakovanja.
Recimo u jednoj posti nisu hteli da mi prime pisma jer nisu bila u sigurnosnoj koverti u rekli su da u obicnu kovertu idu samo dokumenta, navodno stigao im je dopis. Ja odem u drugu postu gde mi to uredno prime i evo ima 4-5 meseci od tada, i dalje saljem te stvari sto nisu dokumenta. Napominjem da mi je svaka koverta propisno zasticena, tj predmer u njoj, i jos mi se nije desilo da mi se pocepa ili osteti u transportu.

Onda u trecoj posti, kod jedne radnice na salteru kojoj uvek nesto smeta, odnesem da posaljem i njen komentar je ''Ovu traku ne smes da lepis, ovo ne sme ovako, ne dozvoljavaju'' Undecided
Dakel, njoj smeta sto sam kovertu zalepio trakom, jer fabricki lepak je slab i verujem da ce se otvoriti u transportu s'obzirom koliko oni to bacaju.

Treci problem je kada su mi izgubili pismo, trazio sam desetostruki iznos postarine, i kontrolor me je ubedjivao da ide petostruki(iako na sajtu poste pise da je desetostruki), i rekao da vrednije stvari saljem vrednosnim pismom.

Pa cekajte, sta se onda salje preporucenim pismom? Undecided
Rekli su samo dokumenta. Ako su samo dokumenta, pa i to su vrednije stvari koje po ovim drugim radnicima treba da idu vrednosnim pismom. Sta ja onda da saljem preporucenim?

Kakva su Vasa iskustva? Moze i neki savet, necu da se bunim Wink

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Nekako imam utisak na u jednoj Pošti nešto prođe a u nekoj ne. Desilo mi se da zapakujem nešto kako inače pakujem i odem u neku Poštu gde nisam ranije predavala pošiljke i kažu nije dobro, ne može tako i vrate me. Mogu da se raspravljam, ali mi se više isplati da odem u "moju" Poštu - tamo gde inače šaljem i da sve prođe glatko.
Kao preporučeno pismo sam dobijala i nakit, i odeću, i slala kablove. Pre neki dan mi je stigao džemper upakovan u kesi, paket uopšte nije bilo mali (doduše bio je lagan) i išao je kao preporučena pošiljka. Tako da... Pravilo je da nema pravila :-)

Citiraj
Posta navija da se salje sto skupljom opcijom zato zezaju,ja sam imao malo problema sa preporucenom tiskovinom ,svaki radnik na salteru ima svoja pravila kako treba da se spakuje,na kraju sam se zalio posti pa su malo popostili a i ja sam popustio pa pakujem tako da svi radnici poste budu zadovoljni (posiljka otvorena minimum sa jedne strane a cesto sa 2 a cesto ostavim i cosak da viri ...ako su knjige teze uvezem sa kanapom unakrsno...

Citiraj
Ja imam za sada dva losa iskustva, a nadam se da ih vise necu imati.

Prvo je oko adresovanje posiljke, ja sve pravilno napisem, jedna radnica primi, a druga pravi problem i to u istoj posti. Kao trebao si napisati malo dole i pomeriti na sredinu da se bolje vidi. Kazem ja njoj da je njena koleginica vac primala od mene posiljke i da nije pravila problem, dobijem odgovor od nje "pa necu ni je odbiti da primim ali za sledeci put da znas kako treba". Kazem ja njima svima tamo "aj se vi medusobno dogovorite kako je pravilno adresovanje posiljke i ko sta prima pa sledeci put kad dodjem mi recite da znam", okrenem se i odem Big smile

Drugo lose iskustvo je to da mi je zena na salteru namerno probila noktom koverat i rekla "eto vidis, ovo ne bi stiglo ni do naseg transportnog centra celo, a kamoli do primaoca", ja prstim od besa jer su mi ljudi kojima sam slao uplatili na racun novac za slanje preporuceno.
Inace problem je nastao tako sto sam trebao poslati neki kablic za tablet koji je blize jednog konektora imao ono okruglo debljine prsta "nadam se da znate na sta mislim i da ste vidjali takve kablove". Ja to upakovao u malo kartona i naravno od debljine koverata se malo nadovala i tu je odma nastao problem.
Najgore od svega je to sto sam ja kasnije jedva coveku kojome sam trebao to poslati objasnio sta je bilo jer i on covek nije mogao da veruje i jedva ga ubedio da mi uplati razliku za slanje Post Express-om jer ovi za slanje preporuceno prave problem.

Citiraj
Definitivno zavisi od radnika do radnika, zato se uvek treba dobro informisati, pa kada Vas tako maltretiraju, onda ih samo uputite na pravila, ili zatrazite da Vam objasne gde to pise. Nema druge.

U slucaju kada sam prodavac, uvek pomalo popustim, budem ljubazan, ne zapinjem za svaku sitnicu, itd.
E u slucaju kada sam ja stranka Poste, i placam njima uslugu, hocu da isto takvi budu, ljubazni i da ne zakeraju za ono za sta ne moraju.

Ja ne znam sta bih uradio da mi neko tako pocepa kovertu, pa na sta to lici? Kakav je to nacin?

Citiraj
U mojoj Posti nikada nisam imao slicnih problema, a kao preporuceno pismo sam slao posiljke velikih dimenzija (predmete zapakovane u velike kartonske kutije), vazno je samo da ispunjavaju ove uslove:

"Pismo je svako pisano saopštenje u zatvorenom omotu (kovertu), kao i svaka druga pošiljka koja, u pogledu dimenzija i mase, odgovara uslovima za pismo, ukoliko i ne sadrži pisano saopštenje.
Omot ili pakovanje pisma mora osigurati nepovredivost sadržine pošiljke u svim fazama obavljanja poštanskih usluga. Izuzetno, u otvorenom omotu se može primiti pismonosna pošiljka koja sadrži čestitku ili razglednicu.
Pismo može biti mase do 2 kg i mora odgovarati sledećim dimenzijama: zbir dužine, širine i visine može biti najviše do 900 mm, s tim da najveća od te tri dimenzije može biti najviše 600 mm. Najmanje dimenzije pisma su 90x140 mm.
Ako je pismo u obliku valjka, najveća dimenzija odgovara zbiru dužine i dva prečnika najviše do 1040 mm, s tim da najveća od tih dimenzija može biti do 900 mm. Najmanja dimenzija pisma u obliku valjka je da zbir dužine i dva prečnika mogu biti najmanje 170 mm, s tim da dužina pisma može biti najmanje 100 mm."

Citiraj
Posto je vezano za pakovanje, da pitam ovde.

Posto mi ponestaje onog pucketavog ''najlona'' za pakovanje, zanima me gde Vi to nabavljate?
Mislim ne mora to, moze i nesto drugo sto je dobro za pakovanje/sticenje osetljivih predmeta.
Ja sam bio po knjizarama, ali ne nadjoh ni u jednoj, a obisao sam ih dosta.

Citiraj

Citiraj
(04.12.2014, 18:29)BitterLemon Piše:
(04.12.2014, 18:14)Vesic1 Piše: Posto je vezano za pakovanje, da pitam ovde.

Posto mi ponestaje onog pucketavog ''najlona'' za pakovanje, zanima me gde Vi to nabavljate?
Mislim ne mora to, moze i nesto drugo sto je dobro za pakovanje/sticenje osetljivih predmeta.
Ja sam bio po knjizarama, ali ne nadjoh ni u jednoj, a obisao sam ih dosta.

Имаш у Роди. Купиш фрижидер, шпорет или телевизор и то добијеш гратис. Smile
Шалу на страну, имаш у Метроу.

E ova je dobra - ma sta frizider, najmanje zamrzivac!

Ja imam srecu da mi za firmu stizu razne posiljke, obezbedjene razlicitim materijalima, tako da uglavnom uvek, imam gratis: pucketavu foliju, vazdusne jastucice, ˝smoki˝ stiropor, viseslojni PVC i slicne materijale koji se namenski i koriste za zastitu predmeta i obezbedjenje transportnih pakovanja.
Osim navedenog (ili kad mi nestanu zalihe) za zastitu osetljivih predmeta koristim i višeslojni karton, krep (talasasti) papir, novinski papir, stiropor ili PE - penastu foliju.

Ja  sve "nezgodne predmete" (ostre ivice, nepravilni oblici, lako lomljivi i sl) predhodno ubacim u kutijicu, zalepim na karton ili jednostavno oblepim kartonom, uz predhodnu ispunu praznog prostora, kako bi osigurao da se predmeti ne dodiruju i ne pomeraju i da bih dobio prihvatljiv i pravilan oblik - i nakon toga ili ubacim u obican koverat ili obmotam papirom (A4, A3).

Ako ne mozete naci pucketavu foliju, mislim da su sasvim pogodni i prihvatljivi i:
- meki stiropor (raznih debljina od 1-10cm), ili
- penasta folija koja se inace koristi za postavljanje laminata (debljine 2 ili 3 mm, cini mi se),
koje mozete sigurno naci u gotovoj svakoj prodavnici boja, gvozdjari i sl
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Hvala obojici, sutra idem u potragu Smile

Citiraj
Ima taj pucketavi najlon posebno u prodaji, samo neznam koliko kosta.
Ja sam ranije koristio onu tanku foliju, sundjer ili kako se vec zove sto se koristi ispod laminata. Kod mene u Somboru to cudo kosta 25din/kvadrat, odem uzmem 10 kvadrata i miran sam jedno odredjeno vreme.
Sad posto mi se nakupilo novina, pogotovo onih plastificiranih sto slabo gore (blic zena i lisa) sto moja mama cita, guzvam te novine i pakujem.

Citiraj

Citiraj
@Vesic1
Definitivno zavisi ne samo od pošte, već i od samog službenika.

Recimo, preporučene i vrednosne uvek zapakujem u najlon (kesicu, prijanjajuću foliju) da bi se zaštitile od vlage, a potom u dvostruki sloj papira (oba adresirana) -- za slučaj da dođe do cepanja gornje koverte/papira. Ako je u pitanju nešto lomljivo ili nepravilnog oblika, gledam da ide u kutiju, ili bar da predmet dobro osiguram kartonom sa spoljašnje strane (unutra idu kese i zgužvane novine, jer odlično amortizuju udarce). I pored toga, naletim na službenike koji gunđaju i insistiraju na prepakivanju. Za manje pošiljke, insistiraju da se kupi pucketava koverta (koja bi podigla troškove slanja na nivo PostExpressa), a za veće da idu kao paket. Iako po dimenzijama odgovaraju specifikaciji pisma.

Skoro je u mojoj pošti stigla nova službenica koja me je zbunjeno pitala za povratnu adresu na preporučenom pismu: "A zašto ste precrtali ovu adresu?" Wink

Što se tiče preporučenog i vrednosnog pisma, preporučeno se knjiži samo u odlaznoj pošti, a vrednosno i u odlaznoj i u dolaznoj pošti. Za vrednosno postoji i kod za praćenje. Od preporučenih su mi se do sada izgubile četiri pošiljke, i osim ukoliko nije u pitanju tiskovina ili neki baš mali predmeti, ne volim da ih šaljem na taj način.

Citiraj
I za preporuceno postoji pracenje Smile

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)