• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 4 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brisanje Negativnih Ocena
Srce 
Dosta clanova je nekad pogresilo iz razno raznih razloga neko je dobio negativnu zbog 10 dinara neko iz neznanja ili nemarnosti itd...ali na greskama se uci i glupo je da nosi stigmu do kraja zivota...

(nemam ni jednu negativnu i nepisem ovo zbog sebe)

Smatram da po odredjenim uslovima treba omoguciti brisanje negativnih ocena cak i koje su davno date

1. Kupac se nije javio-javi se izvini kupi neki premet od prodavca ili ga pocasti sa Limundo Dopunom ili za mobilni...
2. Kupac nije platio ili odustao -javi se izvini kupi neki premet od prodavca ili ga pocasti sa Limundo Dopunom ili za mobilni da mu nadoknadi propustenu dobit...
3. Prodavac se nije javio - ponudi kupcu obestecenje
4. Prodavac nije hteo da proda - ponudi kupcu obestecenje
5. Prodavac nije prihvatio reklamaciju - ponudi kupcu obestecenje

sta mislite o tome ako se obe strane sloze i dogovore,ja bih bio spreman na dogovor

negative ocene nisam davao iz obesti vec iz edukativnih razloga kao u skoli kad dobijete jedan pa na iducem casu odgovarate i popravite ocenu nije vam nastavnik dao jedinicu sto vas nevoli vec da se popravite...

ali mnogi clanovi kad dobiju negativnu neznaju da trebaju da se jave i probaju da rese problem

nedavno sam brisao negativnu jer se clan javio i izvinuo i uspesno smo obavili kupoprodaju na obostrano zadovoljstvo...

Citiraj
Mislim da je ključna stvar ovo što ste napisali: "ako se obe strane sloze i dogovore,ja bih bio spreman na dogovor". Ako član želi da se poništi ocena koju je dao, u Limundo timu nećemo biti veći katolici od Pape i to odbiti. Uvek članove upućujemo da pokušaju da se dogovore i da pronađu neko kompromisno rešenje, bez obzira koliko je vremena prošlo od aukcije - za lepu reč nikad nije kasno.

Citiraj
Administratori su prilicno otvoreni za birsanje nezasluzenih negativnih. Meni su jednu izbrisali, jos tamo iz 2011. godine.

Citiraj
Ja sam svojevremeno trazio da mi obrisu pozitivnu ocenu  Smile , jer je bila sa negativnim komentarom, odnosno svakako neopravdana. Takodje sam davno i ja dao neprikladan komentar u pozitivnoj oceni (zbog mog mog propusta), pa sam nakon primedbe prodavca, pisao LT, da obrisu taj neopravdani deo komentara, sto je LT naravno uvazio.
Tako da to funkcionise, bez problema - rok za reklamiranje ocene je 15 dana, presavijes tabak LT, objasnis situaciju, podkrepis dokazima i ako si u pravu - izbrisu neopravdanu ocenu.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(30.11.2014, 21:59)Melodi Piše: bez obzira koliko je vremena prošlo od aukcije - za lepu reč nikad nije kasno.

(30.11.2014, 22:04)ElMago Piše: Meni su jednu izbrisali, jos tamo iz 2011. godine.

Cekajte, zar nije rok za zalbu 15 dana?

Ja sam vise puta ponistavao zasluzene negativne ocene, nebitno je da li smo obavili kupopraodaju, ali ako se clan ljubazno javi i objasni zasto se nije javio, nije uplatio ili nesto drugo, uvek sam bio za dogovor, i slao LT poruke da mu poniste ocenu, iako sam u steti za proviziju. Naravno, da je veca provizija, trazio bih obestecenje od kupca.

''3. Prodavac se nije javio - ponudi kupcu obestecenje
4. Prodavac nije hteo da proda - ponudi kupcu obestecenje
5. Prodavac nije prihvatio reklamaciju - ponudi kupcu obestecenje''

Sto se tice ove tri stavke ne znam koliko je pametno, jer ce to zloupotrebiti prodavci koji nesto ne zele dati po nisko izlicitiranoj ceni.

(30.11.2014, 22:04)ElMago Piše: Administratori su prilicno otvoreni za birsanje nezasluzenih negativnih. Meni su jednu izbrisali, jos tamo iz 2011. godine.

I nemojte pogresno da shvatite, ali na osnovu cega, mislim kako ste dokazali da je ta ocena neopravdana?
Korisne bi mi bile te informacije, nemam nista protiv toga da se razumemo Smile

Citiraj
Rok za žalbu na ocenu koju ste dobili je 15 dana, ali član bilo kada može tražiti da izmeni negativnu ocenu koju je dao.

Kada ne postoji dogovor između članova o izmeni ocene, što više vremena prođe to nam je teže da ustanovimo da li je ocena bila neopravdana. Ipak ima slučajeva kada je i to moguće (recimo ako u komentaru piše da je kupac platio i preuzeo predmet ali mu prodavac daje negativnu iz nekog drugog razloga, ili kupac napiše u komentaru da je prodavac uvažio reklamaciju).

Citiraj
Naravno da pišem LT da nekome izbrišu negativnu, ako ipak ostvarim uspešnu saradnju sa nakim članovima kojima sam dao negativnu...
Put večno ide, nikada ne prestaje...

Citiraj
Sustina teme je da treba pokusati naci resenje da obe strane budu zadovoljne,mozda je proslo i godinu dana i clan je zasluzeno dobio negativnu ali sad se kaje i hoce da ispravi gresku,jer barem po mom iskustvu retko ko hoce da ispravi gresku vec pre posezu za osvetnickim negativnim ocena

Ako vam se clan javi i izvini se i nadoknadi vam neke troskove i sto ste pili lekove za smirenje itd... i dodje do dogovora onda sto nebi brisali...

a ovo je ujedno i poziv dobre volje svima koji imaju negativne ocene da kontaktiraju clanove i nadju resenje...

@Vesic1

ne moze prodavac da zloupotrebi jer ako nije hteo da proda po nekoj ceni neka plati obestecenje npr. 5000 dinara pa neka odustaje do mile volje

Citiraj
Nije pisao ElMago, ja sam Big smile

Onda ja Vas ne razumem.
Znaci uzecu u obzir naprimer ovo ''4.Prodavac nije hteo da proda - ponudi kupcu obestecenje''.

Kupac je izlicitirao nesto, i nebitno iz kog razloga prodavac nece da mu proda, znaci nebitan razlog.
Znaci prodavcu sleduje negativna ocena zbog odbijanja da proda predmet-odustajanje od saradnje(po pravilima).

Vi predlazete resenje da ukoliko prodavac nece da proda, a kako bi izbegao negativnu ocenu plati obestecenje npr 5000 kupcu?

Citiraj
ili naprimer

poslali ste puzecem pre godinu dana paket , paket se vratio vi platili duplu postarinu i popili pola kutije lekova za smirenje
sad kupca svrbi negativna i ponudi vam npr. 1000 dinara da brisete negativnu i vi ako pristanete obisete

e sad koga ne svrbi da ima negativne, nikom nista...

(30.11.2014, 23:52)Vesic1 Piše: Nije pisao ElMago, ja sam Big smile

Onda ja Vas ne razumem.
Znaci uzecu u obzir naprimer ovo ''4.Prodavac nije hteo da proda - ponudi kupcu obestecenje''.

Kupac je izlicitirao nesto, i nebitno iz kog razloga prodavac nece da mu proda, znaci nebitan razlog.
Znaci prodavcu sleduje negativna ocena zbog odbijanja da proda predmet-odustajanje od saradnje(po pravilima).

Vi predlazete resenje da ukoliko prodavac nece da proda, a kako bi izbegao negativnu ocenu plati obestecenje npr 5000 kupcu?

da

Citiraj
Da, bude situacija gde se I posle isteka rokova, clan izvini I pokusava zavrsiti transakciju. U takvim situacijama nije problem pisati I traziti ponistenje ocene, odnosno njenu promenu iz negativne u pozitivnu.
Pa nije problem I da se dve strane dogovore na neki drugi nacin, pa I uz neku odstetu. Dogovor je dogovor I ako ne krsi pravila, on ce biti I prihvacen.
Bilo je I situacija gde su kupci odustajali od kupovine, ali uz dogovor da uplate proviziju, problem bih resavao I davao pozitivnu ocenu, a predmet ponovo postavljao na prodaju.
Jednostavno, ima I takvih situacija, kada neko pogresi, ali oni kojima je do toga stalo, oni I nadju resenje, a oni drugi... pa njima ide negativna.

Meni je Limundo ponistio negativnu ocenu od prodavca I hvala im na tome.
Ocena je bila pre zbog mog neznanja, nego iz lose namere, I desila se na samom pocetku, po registraciji.
Nisam hteo platiti unapred I pored toga sto u uslovima prodaje nije bio neki drugi nacin placanja (pouzecem).
Sada, ne bih sebi tako nesto dozvolio, ali valjda sam I pametniji malo Smile

Citiraj
@ljubisa.va

pa nije dovoljno samo da vam plati proviziju ipak ste izgubli 10 dana i ponovo morate da cekate novih 10 ili 7 dana koliko traje aukcija,mora da bude neko obestecenje pa makar i simbolicno jer nas narod najbolje nauci pravila kad ga to kosta po dzepu

Citiraj
(01.12.2014, 00:00)LiMuBaj Piše: ili naprimer

poslali ste puzecem pre godinu dana paket , paket se vratio vi platili duplu postarinu i popili pola kutije lekova za smirenje
sad kupca svrbi negativna i ponudi vam npr. 1000 dinara da brisete negativnu i vi ako pristanete obisete

e sad koga ne svrbi da ima negativne, nikom nista...

(30.11.2014, 23:52)Vesic1 Piše: Nije pisao ElMago, ja sam Big smile

Onda ja Vas ne razumem.

da

Cisto sumnjam da postoji prodavac koji bi dao 5000 da mu ne ostane negativna ocena. Bolje mu se isplati i jeftino da proda nego da da tolike novce. Bar ja tako razmisljam.

Citiraj
@Vesic1

taj iznos je samo primer sve zavisi ima ljudi stave i automobil pa ode jako jeftino ili nesto skupoceno a nece da kvari profil

npr dobiliste negativnu za telefon koji vredi 15000 dinara a zavrseno za 3000 dinara i niste hteli da prodate i proslo mesec dana a vas svrbi negativna ,sve se cesete niko nece vise da vam nudi jer necete da prodate po ceni koja vam ne odgovara i onda ponudite coveku npr. 4 -5 crvenih i ako pristane brise vam negativnu i svi zadovoljni

znaci sve je stvar dogovora

ja sam imao slucaj na kupindu covek odustao i pitao me da me obesteti ja pristao sve ok...

Citiraj
(01.12.2014, 00:16)LiMuBaj Piše: @ljubisa.va

pa nije dovoljno samo da vam plati proviziju ipak ste izgubli 10 dana i ponovo morate da cekate novih 10 ili 7 dana koliko traje aukcija,mora da bude neko obestecenje pa makar i simbolicno jer nas narod najbolje nauci pravila kad ga to kosta po dzepu

Znam, ali meni su to bile situacije gde clan stvarno pogresi pri kupovini I odmah to I resimo, bez cekanja na rokove. Sve ukupno, nemam mnogo losih iskustava, ipak je mnogo vise dobrih ljudi Smile

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)