• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Youtube klip na Limundu
Meni bi za neke predmete odgovaralo da mogu da postavim video klip sa Jutjuba, a pretpostavljam i još nekim članovima. Recimo jedno je ako opisuješ neku igračku sa pokretnim delovima, upaljač, starinski sat itd., a drugo je kad lepo snimiš pa kupac može sam da vidi o čemu se radi.
E sad - meni bi kao prodavcu odgovaralo da je besplatno kao na Kupindu, ali bih bio spreman i da platim ako ne bi bilo preskupo.
Ima li kakvih ideja da se to uvede na Limundo?

Citiraj
Hvala na sugestiji.
Vidimo da postoji potreba za tim i na Limundu tako da je u planu da se napravi opcija za ubacivanje YT linka kao što postoji na Kupindu Smile

Citiraj
Moje misljenje o tome je da treba biti nesto takvo ali ne sa YT-a, nego da prodavac licno snimi predmet koji prodaje i da u klipu prica malo o njemu, kao i da pokazuje prednosti, mane, ostecenja itd.. ako ih ima.
Po mom nekom misljenji to je potrebno na primer kod bele tehnike, foto aparata, racunara, automobila i tako nekim stvarima gde je bolje snimiti iz svakog coska nego slikati i postavljati gomilu slika. Ako bi ste to uveli, jedna slika i jedan klip bi bili sasvim dovoljni na aukciji.
Naravno, klipove bi bilo besmisleno stvaljati za odecu, obucu i tako nesto slicno ali za ostalo bi i te kako pomoglo.

Citiraj
(03.12.2014, 00:33)zex_91 Piše: Moje misljenje o tome je da treba biti nesto takvo ali ne sa YT-a, nego da prodavac licno snimi predmet koji prodaje i da u klipu prica malo o njemu, kao i da pokazuje prednosti, mane, ostecenja itd.. ako ih ima.
Po mom nekom misljenji to je potrebno na primer kod bele tehnike, foto aparata, racunara, automobila i tako nekim stvarima gde je bolje snimiti iz svakog coska nego slikati i postavljati gomilu slika. Ako bi ste to uveli, jedna slika i jedan klip bi bili sasvim dovoljni na aukciji.
Naravno, klipove bi bilo besmisleno stvaljati za odecu, obucu i tako nesto slicno ali za ostalo bi i te kako pomoglo.

Da se razumemo - ja sam do sad postavljao SOPSTVENE SNIMKE predmeta koje prodajem na Kupindu - ne neke reklamne sa telešopa ili slično i na to sam mislio. Ne treba mnogo znanja da se besplatno postavi snimak na Jutjub, ali je jednostavnije postaviti na Jutjub i onda link staviti na Kupindo (a nadam se uskoro i na Limudo) jer se time ne opterećuj Limundo i Kupindo kad je reč o prostoru na serveru.
Dakle snimiš, postaviš na Jutjub, staviš link na Limundo/Kupindo i mirna Bačka.

Citiraj
(03.12.2014, 00:33)zex_91 Piše: Moje misljenje o tome je da treba biti nesto takvo ali ne sa YT-a, nego da prodavac licno snimi predmet koji prodaje i da u klipu prica malo o njemu, kao i da pokazuje prednosti, mane, ostecenja itd.. ako ih ima.

Pa kakve veze ima da li je ovako ili onako??? Pa ti to sto snimis mozes da okacis na YT i da ostavljanjem linka u aukciji, da se isti vidi i moze da ide u play. Potpuno je suludo da ljudi dupliraju kapacitete da bi radio upload video fajlova kad tih servisa na netu imas na pretek i daleko su efikasniji a i na kraju besplatni.

Citiraj
@zex_91
slazem se, na Kupindu vecina clanova seruje klip koji sa predmetom prodaje ima veze samo u nazivu predmeta, pa cesto ni toliko.
Ali kako to objasniti I sprovesti u delo? Tesko! Nemoguce!
Ja licno imam nekoliko predmeta za koje sam napravio slideshow I postavio na YT, na taj nacin sam prikazao 10tak fotografija jednog predmeta. Ali da se I tako nesto uradi treba vremena I zivaca, a neki clanovi (cast izuzecima) nemaju vremena ni da otkucaju naslov ili opis kako treba.

Citiraj
Uglavnom vec ima dosta limundo i kupindo klipova

Citiraj
(03.12.2014, 02:39)pallermo Piše:

Pa kakve veze ima da li je ovako ili onako??? Pa ti to sto snimis mozes da okacis na YT i da ostavljanjem linka u aukciji, da se isti vidi i moze da ide u play. Potpuno je suludo da ljudi dupliraju kapacitete da bi radio upload video fajlova kad tih servisa na netu imas na pretek i daleko su efikasniji a i na kraju besplatni.

Jeste ali na YT-u ti gleda klip ceo svet, a ovde samo potencionalni kupci Wink .
Da ocu da snimam klipove za YT vec bi odavno to radio.

Citiraj
Postovanje

Sto se tice ove teme bas sam ovih dana hteo da posaljem Limundo Timu poruku da bi moglo da se uvede kao na Kupindu YT klip gde se vidi predmet koji prodajemo u mom slucaju bi mogao i da demonstriram ispravnos mojih Konzola i Igrica koje prodajem

Pozdrav i nadam se da ce Limundo Tim skorije uvesti YT klipove na Limundo i da budu besplatni Smile

Citiraj
Smatrajte da je predlog prihvaćen. Imamo to u planu Smile

Citiraj
Dok se ne otvori opcija,postoji i ova mogucnost:

- postavi se neaktivan predmet na kupindu sa snimkom
- na aukciji se stavi link sa kupinda koji vodi do snimka

Pohvalno je postojanje ove opcije na kupini,pogotovo sto se vise ne placa,za to imam samo reci pohvale. Malo mi je cudna ta odluka jer preko snimka i yt profila moze lako da se obavi prodaja van sajta, ali valjda su i prodavci a i kupci shvatili da se to tako ne isplati raditi,zbog obostrane sigurnosti

Citiraj
(10.12.2014, 10:18)Dudadunja Piše: Smatrajte da je predlog prihvaćen. Imamo to u planu  Smile

Ako bude skorije stvarno bi mi bilo drago jer bi kupci imali uvid u stvari koje kupuju , samo sam jednom koristio na Kupindu gde sam prodavao Lap Top i kupac je bio odusevljen jer sam i lepo objasnio na snimku i brzo se prodao evo linka na Kupindu

http://www.kupindo.com/Laptopovi/2021649...per-stanje

Hvala unapred i ako mozete vec pocetkom 2015 godine da ta opcija bude uvedena na Limundu sto ce nama prodavcima pomoci da lakse prodamo skuplje predmete

Pozdrav Rukovanje

Citiraj
(10.12.2014, 10:18)Dudadunja Piše: Smatrajte da je predlog prihvaćen. Imamo to u planu  Smile

Hoće li biti uskoro nešto od realizacije ovog plana? Kontam da to nije tako komplikovano. Ili bar dozvolite da se postavljaju linkovi sa YT u opis predmeta na Limundu i eto veselja. Smile

Citiraj
Ako želite da stavite link sa YT npr. da biste prikazali kako predmet radi, možete to staviti.

Citiraj
Da li se to odnosi i na pelcer gaće ? Angel

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)