• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 3 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zanimljive situacije
Šokiran 
Posto sam ovde svasta zanimljivo procitao resih da otvorim ovu temu u kojoj bih zeleo da clanovi pisu o svojim nesvakidasnjim iskustvima, kao sto sam naprimer procitao da je kupac prodavca pitao ''Da li je Obrenovac Vase drugo prezime pored postojeceg?'' :rolf:

Pa da pocnem.
Standardna situacija, kupac kupio nesto, ima negativne i zeli pouzece jer nema vremena da uplati iako to nije u opcijama placanja. Tvrdi da ima firmu i da je ozbiljan.
Ja da ispadnem covek, kazem neka uplati dopunu na mob u vrednosti postarine,a ja cu platiti postarinu pri slanju, pa nakon toga saljem na otkup, kako bih bio siguran da ce prihvatiti posiljku.
Sledeci dan stize dopuna i ja saljem.
Nakon prijema stize poruka tipa ''Vi rekoste da ste platili postarinu a meni uzeli 60din preko onog iznosa za otkup, ovo je strasno!!! Da ste mi odmah uplatili 90din nazad ili sledi NEGATIVNA OCENA. IMATE ROK DVA DANA'' .
Ne secam se svakog slova poruke, ali znam da je bila u imperativu i da je bio mnogo drzak. Znam da je trazio da mu vratim vise novca nego sto su mu naplatili. I znam da je tvrdio da ima firmu, a ispade da ne zna ni kako ide placanje pouzecem.

Naravno, ja mu kulturno odgovorim i objasnim da je to kao da mi trazi novac nazad jer mu je Posta uzela proviziju za uplatu, i da nema pravo na negativnu jer ja imam dokaz da sam platio ptt.
Vise nije odgovarao na poruke ali mi je pozitivnoj oceni napisao negativan komentar, koji je naravno obrisan.

Citiraj
@ Vesic 1

zato ja sve manje izlasim u susret formula je 2+3+3 plus opcije slanja i placanja koje su navedene, neka tolerancija postoji ali retko ko kaze hvala ako uradite nesto sto niste obavezni,ako ja mogu da se "cimam" po postama i bankama kad kupujem od clana koji ima 20 pozitivnih onda i meni mogu da uplate unapred sa 950 pozitivnih ,a pogotovo jos kad mi neko kaze posaljite pouzecem a ja izricito napisao da ne saljem tako...

ipak bizarne situacije iako ih pamtimo nisu bas cesta pojava,zanimljivih primera ima normalno i pozitivnih i negativnih ja najvise pamtim da sam obavio 2 kupoprodaje bez ikakve komunikacije i kontakta od strane kupca (ja pisao ,on uplatio,ja poslao,on ocenio)

Citiraj
Evo jedna zanimljiva situcija

gledam profil jednog clana a on za 2 godine samo kupovao od jednog te istog clana u razmacima od mesec dana otprilike i imao je tad 15 pozitivnih a 1 jedinstvenu LOL

Citiraj
Meni to odmah ukazuje na nesto, ali ne smem da pricam Hihi

Citiraj
evo jos jedna

clan sa oko 500 pozitivnih ocena, koliko vidim sve clanove sa kojima saradjuje

ocenio sa " sve okej " Kisni oblak sic po guzi LOL

Citiraj
(07.12.2014, 13:31)Vesic1 Piše: Meni to odmah ukazuje na nesto, ali ne smem da pricam  Hihi

a sto ne bi smelo da se prica ? nije dozvoljeno samo postaviti link ka takvom clanu - uostalom sada cemo videti da li je dozvoljeno ili ne.

U takvom slucaju se najverovatnije radi o visestrukom nalogu, koji povremeno - s vremena na vreme (ima jedna pesma tako...), podize cenu  - dakle, vrlo verovatno - nudjenje radi vestackog podizanja cene.

Mislim bas suprotno, da bi trebalo pricati o takvim i slicnim situacijama - kako bi manje iskusni Limundovci, obratili vise paznje i znali cega se treba cuvati.

Ja ga rece  Cool
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(07.12.2014, 13:29)LiMuBaj Piše: Evo jedna zanimljiva situcija

gledam profil jednog clana a on za 2 godine samo kupovao od jednog te istog clana u razmacima od mesec dana otprilike i imao je tad 15 pozitivnih a 1 jedinstvenu LOL

Molim vas da nam link pošaljete preko kontakt strane, vrlo rado ćemo proveriti.

Citiraj
hipoteticki zanimljiva situacija

clan ima 5000 jedinstvinih ocena i pehar a nista nije ni prodao ni kupio Bravo

kako ?

prodaje neispravne predmete i uvazava reklamacije i dobija pozitivne Tongue

kupuje, sve reklamira posle 13 dana i dobija novac nazad Tongue

LOL

(07.12.2014, 14:29)gevara Piše:

Molim vas da nam link pošaljete preko kontakt strane, vrlo rado ćemo proveriti.

joj zaboravio sam ima vise meseci od kako sam to primetio,koliko se secam stisnuo sam prijavi aukciju i to je to... mislim da je bilo u racunari i oprema ...

Citiraj
Ne znam jel sam pominjao ovu poruku Smile

''Zdravo Nenade. Znam da je cena totalno mala pa ako ti se isplati ti mi posalji a i ne moras nece biti problema i ocenicu te pozitivno.

Ti odluci pa mi javi

poz''

Dusa od coveka, izlicitirao jeftino, pa mi nudi da mu ne saljem jer se meni ne isplati, hehehe.
Nece covek da kupi po maloj ceni Big smile
Naravno kroz dalji razgovor utvrdjeno da se njemu odustaje. Kakvih interesantnih ljudi sve ima  LOL

Citiraj

A, sta je tu cudno i ja sam imao clanova koji su samo kupovali seme od mene jer su kupovali po drugim sajtovima, bili prevareni i kada su od mene dobili to sto su i kupili naravno da je normalno da ce kupiti opet.

(08.12.2014, 01:09)Vesic1 Piše: Ne znam jel sam pominjao ovu poruku Smile

''Zdravo Nenade. Znam da je cena totalno mala pa ako ti se isplati ti mi posalji a i ne moras nece biti problema i ocenicu te pozitivno.

Ti odluci pa mi javi

poz''

Dusa od coveka, izlicitirao jeftino, pa mi nudi da mu ne saljem jer se meni ne isplati, hehehe.
Nece covek da kupi po maloj ceni Big smile
Naravno kroz dalji razgovor utvrdjeno da se njemu odustaje. Kakvih interesantnih ljudi sve ima  LOL

Meni se desilo pre dve godine da licitiram i osvojim aukciju takoreci za dzabe sam izlicitirao predmet koji je zaista jako skup i bilo mi je zao clana koji je postavio aukciju od 10din, a na kraju se zavrsila sa 30din.
Jednostavno sam se stavio u njegov polozaj i pomislio kako bi bilo da sam ja postavio sa cenom od 10din, a predmet vredi oko 15000din.
Clan je bio spreman da mi posalje predmet i to da ne uplacujem nista. Kasnije sam kroz razgovor sa njim dosao do informacije da je dosta toga postavio jeftino jer su mu trebale pare za lek detetu i danas dan mi je drago sto sam tako postupio i bas mi je bilo drago da se samo ta aukcija zavrsila lose, odnosno dobro jer nisam zeleo da uzmem coveku robu za dzabaka.

Citiraj
@pegic,

u celom Vasem tekstu jedino mi se ne svidja: "nisam zeleo da uzmem coveku robu za dzabaka." .. Vama svaka cast, ali mi ovde ne uzimamo nista, i sama cesto prodam po 10 dinara, posaljem i kazem da mi uplate dopunu za iznos postarine, neko uplati, neko ne.. cesto ostanem i bez ocene.., ali ne mislim da su mi uzeli, sama sam stavila 10 dinara pocetnu cenu Wink . Oni su KUPILI
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
Upravo tako.
Inace clan koji je kupio kod mene je kupio po sasvim standardnoj ceni po kojoj i ja i moja konkurencija prodaje po Kupindu, tako da je jasno da moj pacijent nije dobrica, nego je iz nekog razloga zeleo da odustane.

Citiraj
Izlicitirao meni čovek 2 predmeta, oba po 10 dinara. Pošalje mi copy-paste dokaz o elektronskoj uplati, ja slučajno primetim uplaćen iznos - 40 din. Pošaljem mu poruku gospodine, vi ste pogrešili, trebalo je da mi uplatite 20 din. On odgovara ovako: "Ma da... Bilo mi je bezveze da uplatim 20. I 40 je bezveze. Nekad me baš nervira ovaj limundo"... Ulepšao mi je dan. Smile

Citiraj
(05.12.2014, 14:11)Vesic1 Piše: Posto sam ovde svasta zanimljivo procitao resih da otvorim ovu temu u kojoj bih zeleo da clanovi pisu o svojim nesvakidasnjim iskustvima, kao sto sam naprimer procitao da je kupac prodavca pitao ''Da li je Obrenovac Vase drugo prezime pored postojeceg?''  :rolf:

Pa da pocnem.
Standardna situacija, kupac kupio nesto, ima negativne i zeli pouzece jer nema vremena da uplati iako to nije u opcijama placanja. Tvrdi da ima firmu i da je ozbiljan.
Ja da ispadnem covek, kazem neka uplati dopunu na mob u vrednosti postarine,a ja cu platiti postarinu pri slanju, pa nakon toga saljem na otkup, kako bih bio siguran da ce prihvatiti posiljku.
Nakon prijema stize poruka tipa ''Vi rekoste da ste platili postarinu a meni uzeli 60din preko onog iznosa za otkup, ovo je strasno!!! Da ste mi odmah uplatili 90din nazad ili sledi NEGATIVNA OCENA. IMATE ROK DVA DANA'' .  
Ne secam se svakog slova poruke, ali znam da je bila u imperativu i da je bio mnogo drzak. Znam da je trazio da mu vratim vise novca nego sto su mu naplatili. I znam da je tvrdio da ima firmu, a ispade da ne zna ni kako ide placanje pouzecem.

Naravno, ja mu kulturno odgovorim i objasnim da je to kao da mi trazi novac nazad jer mu je Posta uzela proviziju za uplatu, i da nema pravo na negativnu jer ja imam dokaz da sam platio ptt.
Vise nije odgovarao na poruke ali mi je pozitivnoj oceni napisao negativan komentar, koji je naravno obrisan.

AngelAngel

(14.12.2014, 08:07)andjelcic2 Piše:
(05.12.2014, 14:11)Vesic1 Piše: Posto sam ovde svasta zanimljivo procitao resih da otvorim ovu temu u kojoj bih zeleo da clanovi pisu o svojim nesvakidasnjim iskustvima, kao sto sam naprimer procitao da je kupac prodavca pitao ''Da li je Obrenovac Vase drugo prezime pored postojeceg?''  :rolf:

Pa da pocnem.

AngelAngel

AngelAngel ZNAS KAKO U OVOM BOZIJEM OBORU IMAS SVASTA OD NADRI BIZNISMENA LAZNIH UMETNIKA I SVASTA NESTO .DOBRO DA IMAS ZIVCE ZA TAKVE TIPOVE.JA TO RESAVAM NA DRUGI NACIN KOJI NIJE ZA NET STO KAZE U POZNATOM FILMU"KRATKO I JEBITACNO" DO VEOMA LEPO FUNKCIONISE I NEMA PROBLEMA.cao
AKO ZELIS DA SE OSETIS BOGATOM\IM,PREBROJ ONE STVARI KOJE IMAS,A KOJE SE NOVCEM NE MOGU KUPITI.

Citiraj
Cudo je dokle ide bezobrazluk pojedinih.

Kupac kupio predmet kod prodavca i posto nije postovao uslove dobio je negativnu ocenu. Naravno, odmah je usledila osvetnicka, koja je obrisana od strane Limunda.
Kupac sav besan, jer je zamislite dobio negativnu zbog nepostovanja pravila, izlicitira prodavcu sve aukcije koje je prodavac postavio sa nekim vrtoglavim iznosima kako bi osigurao pobedu.

Prodavac se pozalio timu, medjutim i pored loseg iskustva pitao clana da uplati na sta je dobio odgovor ''platicu ti kao i proslog puta'' .

Prodavac naravno krenuo da deli 27 negativnih ocena i od kupca dobija poruku:

''Ko da je problem otvoriti novi.

****** se zali mami da ga neko uznemirava.

Ja cu ti biti veran kupac, u to se mozes kladiti.

Imas li jos nesto za prodaju ili samo saniranu robu sa buvljaka. ''

Pa ovo je vrh bezobrazluka. I kako ce se sada zastiti prodavac, kada kupac moze napraviti na stotine laznjaka i namerno ometati prodavca?
Ovo se realno svima nama moze dogoditi.

Postoji jos bezobraznog materijala od strane tog kupca koji necu iznositi jer je u najmanju ruku nepristojan.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)