• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Originalnost robe?
Neverovatna je količina falsifikovane robe koja se prodaje na vašem sajtu.Konkretno,obuća (patike) i parfemi.Ima nekoliko članova koji su prodali stotine i hiljade pari falsifikata Nike,Adidas i ostalih marki a sve uz prećutan blagoslov sa vaše strane.Na ovaj način se diskredituju pošteni prodavci koji nude originalnu robu pa čak moraju i da naglase da je original iako se to po pravilima Limunda a i po Zakonu podrazumeva?Vaš odgovor je bio da nemate mogućnost da kontrolišete to niti da imate prizužbe.Ja sam onda konkretno naveo aukciju gde se vidi da je u pitanju čist falsifikat i naravno opet nije bilo reakcije sa vaše strane.Jednostavno vama se isplati da prođe što više aukcija ato što kršite Zakon to nema veze.Sramota je da legalizujete kriminalne aktivnosti.Mi ovde kao kupci želimo da kupimo kvalitet (polovan ili nov) a kao prodavci da budemo zaštićeni od prevaranata.Konkretno morali biste da ubacite u opcije prodaje neko polje čijim bi čekiranjem prodavac garantovao originalnost i da se to jasno vidi na aukciji.Pored onog upozorenja da je falsifikovanje kažnjivo,pošto ga ni prevaranti a i vi ignorišete.

Citiraj
(06.12.2014, 12:00)Avalon76 Piše: Neverovatna je količina falsifikovane robe koja se prodaje na vašem sajtu.Konkretno,obuća (patike) i parfemi.Ima nekoliko članova koji su prodali stotine i hiljade pari falsifikata Nike,Adidas i ostalih marki a sve uz prećutan blagoslov sa vaše strane.Na ovaj način se diskredituju pošteni prodavci koji nude originalnu robu pa čak moraju i da naglase da je original iako se to po pravilima Limunda a i po Zakonu podrazumeva?Vaš odgovor je bio da nemate mogućnost da kontrolišete to niti da imate prizužbe.Ja sam onda konkretno naveo aukciju gde se vidi da je u pitanju čist falsifikat i naravno opet nije bilo reakcije sa vaše strane.Jednostavno vama se isplati da prođe što više aukcija ato što kršite Zakon to nema veze.Sramota je da legalizujete kriminalne aktivnosti.Mi ovde kao kupci želimo da kupimo kvalitet (polovan ili nov) a kao prodavci da budemo zaštićeni od prevaranata.Konkretno morali biste da ubacite u opcije prodaje neko polje čijim bi čekiranjem prodavac garantovao originalnost i da se to jasno vidi na aukciji.Pored onog upozorenja da je falsifikovanje kažnjivo,pošto ga ni prevaranti a i vi ignorišete.

Ja sam u jednom trenutku kupila parfem, znala sam da je falsifikat, kako Vi kazete, i mislim da svako normalan zna zbog cene.. A za muske smo kupili patike na drugom sajtu, ista prica.. tako da to nema veze sa limundom, svuda je tako.. lud je svako ko misli da po toj ceni moze dobiti originial. Ako Vi ne mozete da prodate, to nije zato sto neko sumnja, vec zato sto vecina ljudi sada nema para za originale, na zalost..

Citiraj
Tema je prebačena u Limundo -> Prodaja

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Imali smo nekoliko ovakvih situacija: pravni zastupnik neke kompanije od nas traži da prekinemo aukciju sa proizvodom te kompanije jer nije original. Mi tu aukciju prekinemo, prodavac se (opravdano) naljuti, odnese predmet na veštačenje i dokaže pravnom zastupniku te kompanije da je predmet zaista original.  Jako je teško razlikovati original od kopije, i cena predmeta nije dokaz za to - svako ima pravo da svoje stvari prodaje po bilo kojoj ceni koju odredi.

Pokretanjem aukcije na Limundu prodavac garantuje da je predmet original - ako se dokaže suprotno, svakako ćemo zatvoriti tu aukciju, ali zaista ne bi bilo korektno da taj korak preduzimamo napamet, samo na osnovu sumnje da se možda radi o kopiji.

Citiraj
(06.12.2014, 16:43)Melodi Piše: Imali smo nekoliko ovakvih situacija: pravni zastupnik neke kompanije od nas traži da prekinemo aukciju sa proizvodom te kompanije jer nije original. Mi tu aukciju prekinemo, prodavac se (opravdano) naljuti, odnese predmet na veštačenje i dokaže pravnom zastupniku te kompanije da je predmet zaista original.  Jako je teško razlikovati original od kopije, i cena predmeta nije dokaz za to - svako ima pravo da svoje stvari prodaje po bilo kojoj ceni koju odredi.

Pokretanjem aukcije na Limundu prodavac garantuje da je predmet original - ako se dokaže suprotno, svakako ćemo zatvoriti tu aukciju, ali zaista ne bi bilo korektno da taj korak preduzimamo napamet, samo na osnovu sumnje da se možda radi o kopiji.

parfemi nisu original, sama sam se uverila, ne treba mi vestak, imam original i kupljen na limundu. Na ovoj kopiji (podsecam da na aukcijama ne pise da je kopija) se cak ogulila farba sa bocice !!!! Dislike
ali opet kazem, znala sam da ne mogu da kupim 80ml originala za 1500 dinara Wink

16. Jul. '13
10:58 parfem nije original kako je prodavac u opisu tvrdio. Razocaran sam.
Negativna
(od kupca)
20. Feb. '13
22:13 Korektna saradnja, ali od mene ipak "negativna" iz razloga sto tamo pise : "Pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću tvrdim da je predmet ove aukcije original", a daleko od toga da je ORIGINAL!
Negativna
(od kupca)
20. Jan. '13
19:59 predmet je toliko losa kopija da ja neznam kako prodavca nije sramota da ponudi ovako nesto!Jos odgovara pod punom krivicnom odgovornoscu da je predmet original!SRAMOTA!!!!!
Negativna
(od kupca)
27. Okt. '12
23:48 nije naglasio dali se radi o originalu ili kopiji
Negativna
(od kupca)

izgleda da nisam jedina Pravila

Citiraj
Ssvettlana, ako predmet koji ste kupili nije original, imate pravo na reklamaciju. Slobodno se i nama obratite preko Kontakt strane u slučaju da prodavac ne pristane da je uvaži.

Citiraj
ja ne zelim da reklamiram, samo pitam da li je dozvoljeno da prodaje kopiju, a da to ne navede? S obzirom da svi znamo ono: pod punom materijalnom i..... Pravila ???

Citiraj
Kopije uopšte nije dozvoljeno prodavati, ni sa ni bez navođenja da se radi o kopiji. Slobodno nam svaku takvu aukciju prijavite preko opcije Prijavi aukciju, i izvršićemo dodatne provere kako bismo bili sigurni da je reč o kopiji. Za zatvaranje svake pojedinačne aukcije moramo imati čvrst dokaz da se na njoj prodaje kopija, jer ne možemo zatvoriti aukciju samo zbog sumnje da predmet nije original.  

Citiraj
Ovo je kao sve u nasoj drzavi... Svi znaju ali nista se ne moze. Baterije od 4000mAh su mi bile hit.

Citiraj
Ja ne verujem šta ova devojka priča..Nisam ja lud da ne znam da originalni parfem ne mogu da kupim za 1500 din niti ja to mislim da mogu.Poenta je da gomila falsifikovane robe nalazi put za prodaju preko ovog sajta.Ja se ne žalim kao prodavac već kao kupac.Poenta je da mora da bude originalna roba jer je prodaja falsifikata kažnjiva?O čemu pričamo?Pogledajte Nike patike,pa 95% je fake...

(06.12.2014, 18:13)Melodi Piše: Kopije uopšte nije dozvoljeno prodavati, ni sa ni bez navođenja da se radi o kopiji. Slobodno nam svaku takvu aukciju prijavite preko opcije Prijavi aukciju, i izvršićemo dodatne provere kako bismo bili sigurni da je reč o kopiji. Za zatvaranje svake pojedinačne aukcije moramo imati čvrst dokaz da se na njoj prodaje kopija, jer ne možemo zatvoriti aukciju samo zbog sumnje da predmet nije original.  

Koji dokaz ja Vama mogu da ponudim?Jedin poruku u kojoj mi prodavac jasno kaže "Druže,ja ih dobijam sa Kosova a ove druge iz Bugarske"?Ovde ova devojka pametuje šta ja očekujem za tako male pare?Poenta je da kopije i falsifikate kupujte na buvljacima i pijacama...Zašto ja moram svaki put da pitam prodavca da li je original roba?

Citiraj
Bas juce pitam jednog prodavca za neku COLMAR jaknu, da li je original, a njegov odgovor... znas, pravi se u Kini, mislim da je pod licencom, nosim istu takvu, odlican kvalitet, nabavljam preko ovog onog, meni stizu ovako.....

Citiraj
(08.12.2014, 15:25)Avalon76 Piše: Ja ne verujem šta ova devojka priča..Nisam ja lud da ne znam da originalni parfem ne mogu da kupim za 1500 din niti ja to mislim da mogu.Poenta je da gomila falsifikovane robe nalazi put za prodaju preko ovog sajta.Ja se ne žalim kao prodavac već kao kupac.Poenta je da mora da bude originalna roba jer je prodaja falsifikata kažnjiva?O čemu pričamo?Pogledajte Nike patike,pa 95% je fake...

(06.12.2014, 18:13)Melodi Piše: Kopije uopšte nije dozvoljeno prodavati, ni sa ni bez navođenja da se radi o kopiji. Slobodno nam svaku takvu aukciju prijavite preko opcije Prijavi aukciju, i izvršićemo dodatne provere kako bismo bili sigurni da je reč o kopiji. Za zatvaranje svake pojedinačne aukcije moramo imati čvrst dokaz da se na njoj prodaje kopija, jer ne možemo zatvoriti aukciju samo zbog sumnje da predmet nije original.  

Koji dokaz ja Vama mogu da ponudim?Jedin poruku u kojoj mi prodavac jasno kaže "Druže,ja ih dobijam sa Kosova a ove druge iz Bugarske"?Ovde ova devojka pametuje šta ja očekujem za tako male pare?Poenta je da kopije i falsifikate  kupujte na buvljacima i pijacama...Zašto ja moram svaki put da pitam prodavca da li je original roba?

Ja sam gospodine aukcije prijavila, i prekinute su, mislim da ste delimicno procitali komentare.. Prijavite aukcije za koje smatrate da predmeti nisu original.. Ono sto ja stvarno nisam znala (deluje glupo, ali tako je) da nije dozvoljeno prodavati kopije, jer je Limundo pun kopija.. Kada su mi rekli da nije dozvoljeno, ja sam prijavila Pravila . Do tada sam mislila da Limundo tolerise, ako se proizvodjaci ne bune..
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
(06.12.2014, 18:13)Melodi Piše: Kopije uopšte nije dozvoljeno prodavati, ni sa ni bez navođenja da se radi o kopiji...

A je l'? Da li biste onda bili ljubazni da u pretragu ubacite UGG i da vidite šta ćete dobiti? Nema potrebe da navodim nikog konkretno, i nisam niti kupovala niti nameravam da prodajem originale ili "dobre kopije" pa da mi je neko konkurencija. Ali iskreno, kada sam videla šta se sve nudi pod UGG došlo mi je da se Cry

Ok, mogu da prihvati da neko napiše "kao UGG", "u fazonu UGG", mada, kod nas se za taj model čizama odomaćio naziv "marsovke" pa mogu i tako da se krste. Ali uredno viđam da ljudi napišu da prodaju UGG, kao proizvođača navedu UGG, a onda napišu da je maerijal veštačka koža ili tekstil??? Ili kao, najnoviji model UGG od veštačke kože sa ortopedskom petom [Slika: 15gcdb9.jpg]
Eto, možda sam baksuz, možda cepidlaka, ali brate sa zloupotrebom ovog brenda ga preteraše!
Uostalom, ja ako poželim da na Limundu kupim original UGG, moram da pregledam goooomilu oglasa, svaki da pročitam, sve fotografije da pogledam ( a ima gi razni, pa dok se dobro ne pogleda ne zna se da li jeste ili nije original) i od u gomile "original UGG" daj bože da nađem 2-3 da to zaista i jesu.

Citiraj
Što se tiče robnih marki i originalnosti proizvoda sarađujemo gotovo sa svim većim brendovima koji posluju na našem tržištu. Princip koji primenjujemo se zove "notice and take down" i on je aktuelan i u svetu. Radi se o tome da zastupnici robnih marki proveravaju proizvode i šalju nam prijave za ono što smatraju da je plagijat. Mi na osnovu toga obaveštavamo prodavce da uklone predmete ili dostave dokaz o oruginalnosti. Ukoliko imaju dokaz o originalnosti onda stupaju u direktnu komunikaciju sa zaštitnicima brenda jer ni niti jedna platforma ne može da utvrdi originalnost proizvoda - za to je nadležan sud.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)