• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Glasanje: Da li vam se vide aukcije/predmeti u ocenama?
Ovo glasanje je zatvoreno.
Da
56.76%
235 56.76%
Ne
39.37%
163 39.37%
Ne znam šta je to
3.86%
16 3.86%
Ukupno 414 glasova 100%
* Vi ste glasali za ovo. [Prikaz rezultata]

Ocena teme:
  • 5 Glasova - 4.8 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li vam se vide aukcije u ocenama?
Na temi koja je zatvorena, jedan clan je komentarisao da smatra prodavce kod kojih se ne vidi sta su ranije prodavali - prevarantima. Ja jos uvek nisam odlucila da li cu dozvoliti tu opciju, trenutno mi je po defaultu onemogucena. Da li se na vasem profilu moze videti sta ste prodali/kupili? Ako da, zasto da? Ako ne, zato ne?

Da odgovorim prva, jos uvek nisam definitivno odlucila, verovatno cu dozvoliti tu opciju, ali jedini razlog protiv je sto mi suprug smura po profilu, a nema lozinku, pa me nervira da mi viri  Wink

Citiraj
Javno, od prvog dana uvodjenja... nemam neki poseban razlog, ovde sam dosta puta bio i kupac i prodavac, odnosno 1/3 mojih transakcija na Kupindu je kupovina, a 2/3 prodaja od ukupne aktivnosti.
Ipak, mislim da sam vise orijentisan kao prodavac i moze se reci da je to i glavni razlog zbog cega sam tako postupio.
Ako bih bio samo kupac, a nije mi bitan utisak kod prodavaca (na osnovu gledanja u moj profil), moj profil bi bio privatan ili
obrnuto, ako mi je pak stalo da prodavci znaju sa kim imaju posla.
Na primer, nije isto ako kupujem razglednice ili ako kupujem kamione. Za prvu varijantu bas mi je svejedno da li ce prodavci i kako reagovati na nevidljivost mog profila (kupovina). Opet, ako kupujem vrednije stvari, mozda bih pozeleo da potencijalni prodavac vidi da sam ozbiljan kupac i onda bi moje kupovine bile vidljive.

@the_quince
fenomenalan razlog Smile

Inace, ako je dozvoljeno i ja imam lose misljenje o prodavcima koji su "nevidljivi".
Ne bih presudio, ali svakako da u toj grupi ima i onih koji svesno i sa namerom tako rade.
Da li je ta namera losa ili dobra, moralo bi se staviti pod lupu.
Ima u toj grupi nevidljivih i onih dobronamernih koji jednostavno nemaju naviku da nesto menjaju, ali i dobronamernih kojima je uspeh i samo logovanje na sajt. Bez uvrede.

Citiraj
(06.12.2014, 15:39)the_quince Piše: Na temi koja je zatvorena, jedan clan je komentarisao da smatra prodavce kod kojih se ne vidi sta su ranije prodavali - prevarantima. Ja jos uvek nisam odlucila da li cu dozvoliti tu opciju, trenutno mi je po defaultu onemogucena. Da li se na vasem profilu moze videti sta ste prodali/kupili? Ako da, zasto da? Ako ne, zato ne?

Da odgovorim prva, jos uvek nisam definitivno odlucila, verovatno cu dozvoliti tu opciju, ali jedini razlog protiv je sto mi suprug smura po profilu, a nema lozinku, pa me nervira da mi viri  Wink

Bezveze je to tumacenje, jer mnogo je mogucih razloga zbog cega neko moze da ne prikazuje to.
Kod mene mislim da nije prikazano, a razlog je sto se nisam interesovao za to, sve mi je jedno bilo.
A ne mogu da izmenim sam, nego moram da saljem zahtev LT-u itd, tako da se za sada ne interesujem preterano.
Inace iz ugla kupca, nije lose uopste da se vidi sta prodavac prodaje.

(06.12.2014, 16:32)ljubisa.va Piše: Inace, ako je dozvoljeno i ja imam lose misljenje o prodavcima koji su "nevidljivi".
Ne bih presudio, ali svakako da u toj grupi ima i onih koji svesno i sa namerom tako rade.
Da li je ta namera losa ili dobra, moralo bi se staviti pod lupu.
Ima u toj grupi nevidljivih i onih dobronamernih koji jednostavno nemaju naviku da nesto menjaju, ali i dobronamernih kojima je uspeh i samo logovanje na sajt. Bez uvrede.

Ovo je vec ok tumacenje.

Citiraj
Ja sam veliki zagovornik transparetnosti i bio veliki protivnik "sakrivanja" ocena (jos jedan razlog zasto sam se prebacio na Kupindo ) i tad kad su skrivene ocene, dosta nas se bunilo ali pobedila zastita privatnosti

sad je ponudjeno opciono e ja sad bas necu uostalom prodajem na kupindu dakle nema vestasckog nudjenja niti je ikad bilo (mozda se predomislim pa ukljucim ali nevidim smisao cak mi je porastao promet od kako se nevide ocene)

ima i tu pozitivnih strana ako se nevide ocene

- kupite nekom nesto za poklon pa necete da se vidi koliko ste platili
- kupite nesto jeftino pa necete da se vidi koliko ste platili jer planirate da prodate skuplje npr...
- kod mene nema vestackog nudjenja i sta onda neko ima da glada sta sam kupio i prodao

znaci ovi sto varaju sigurno to nece da ukljuce i sta onda meni to vredi jer ionako sam posten okljucio ili ne (jedno 90% aukcija mi je prodato po pocetnoj ceni malo me i sramota koliko sam puta pukao ali nije me sramota jer sam na gubitku vec me je sramota sto drugi koriste vestacko nudjenje a ja necu pa ispadam postena "budala")

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Opcija je "Ne prikazuj na mom profilu za koje transakcije sam ocenjen" bez obzira da li je u pitanju kupovina ili prodaja. A jednostavno ne želim da iko ima uvid u ono šta kupujem, jer je to privatan podatak.

Ukoliko bi postojala opicija pomoću koje bi aukcije gde sam bila prodavac bile vidljive, ne bih imala ništa protiv, štaviše smatram da je to dobra reklama i odlika transparentnog odnosa prema kupcima.

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Slažem se, dobra ideja! Proveriću može li se ovako nešto implementirati.

Citiraj
(06.12.2014, 16:42)Vesic1 Piše: Kod mene mislim da nije prikazano, a razlog je sto se nisam interesovao za to, sve mi je jedno bilo.
A ne mogu da izmenim sam, nego moram da saljem zahtev LT-u itd, tako da se za sada ne interesujem preterano.
Inace iz ugla kupca, nije lose uopste da se vidi sta prodavac prodaje.

Mozete izmeniti samostalno, ako zelite, ne morate pisati LT - to da li ce se videti i transakcije uz ocene.

Udjete u MOJ LIMUNDO/Moji podaci (ispod Promena lozinke), pa u Podesavanjima odcekirate box ispred.
Limundo je prilikom uvodjenja ove mogucnosti, podesio tako da je box cekiran - odnosno da se ne vide transakcije uz ocene, dok Limundovac sam to ne promeni.

[Slika: xc7ktg.jpg]

Slazem se da je odlican predlog, to da se doda i mogucnost izbora - da se ne vide samo kupljeni predmeti.

Generalno, kad kupujem, obavezno pogledam profil prodavca i aukcije u toku, cisto da otklonim eventualne nedoumice, ako imam bilo kakve sumnje. Ako mi to nije dovoljno, prelistam i par zavrsenih, ako je to omoguceno. Mislim da je i inace korisno za prodaju, da se vide ranije prodati predmeti, pogotovu ukoliko prodavac ima i dalje u ponudi isti ili slicane predmete.
Ipak, to sto je neko ˝sakrio˝ svoje predmete u ocenama, svakako ne znaci da je prevarant, mozda ima neke licne razloge ili jednostavno ne zna da postoji mogucnost da to moze promeniti. U svakom slucaju, ako neko i zeli da pogleda sta je neko prodavao, moze pokusati pretragom u Google - verovatno ce mu izaci par predmeta.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
@sasacv68
Znam kako se podesava, gledao sam, ali posto je meni LT umesto broja telefona stavio ''Kontakt porukama'', za svaku stvar koju hocu da izmenim u delu ''Moj Limundo'', moram poslati zahtev LT-u. Smile

Citiraj
(06.12.2014, 21:03)Vesic1 Piše: @sasacv68
Znam kako se podesava, gledao sam, ali posto je meni LT umesto broja telefona stavio ''Kontakt porukama'', za svaku stvar koju hocu da izmenim u delu ''Moj Limundo'', moram poslati zahtev LT-u. Smile

Ispustih, taj detalj, sorry...Facepalm

...ali verovatno ima Limundovaca koji koji ne znaju za tu mogucnost, pa eto, neka pojasnjenje ostane zbog njih.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
E to bi bila super opcija, da mogu da se vide samo prodavani predmeti, onda moj muz moze do mile volje da smura Smile

Citiraj
Moje misljenje, dobro je sto su uveli tu opciju! Jer ... po meni je bolje da ima dve opcije, pa... 100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 s... ooups. ziveli

Ja smatram da je to moja privatna stvar i tako zelim da ostane.
My momma always said, `Life was like a box of chocolates. You never know what you`re gonna get.

Citiraj
Vide se.

Tako mi se vise dopada, mislim i da pruza vise poverenja kod kupaca.

A i, ne krijem nista.

Citiraj
@Olja.Olja
Vi se prodajom na Limundu bavite profesionalno? Ja ne. Ja prodajem uglavnom odecu moje dece koju su prerasli, pa im onda kupujem drugu. Izuzetno retko prodajem nesto svoje ili suprugovo. Cesto kupim poklon za nekoga. Ne volim, iz tog razloga da neko vidi koliko sam sta platila, a imam par drugarica koje Limunduju i znaju moj nick.
Vi kao profesionalni prodavac nemate, a i ne treba Vam pravo na privatnost na Limundu. Vama koristi da se ranije aukcije vide.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)