• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Povlacenje uplate (uplate koje su pogresno uplacene)
Desavale su mi se razne stvari pogresnih uplata, da kupac uplati na Limundo Cash racun umesto na moj i tako jos ponesto, ali ovo mi se prvi put desava.

Danas:

12:46 , poruka od jednog kupca ''Poslacu vam u naredna dva tri sata post netom.''

13:39 Stize mi poruka od Poste da je pristigla PostNet uputnica.

14:29 se javlja kupac koji kaze da je uplatio PostNet-om.

Posto ne ocekujem nista vise od uplata na taj nacin, kontam da je to taj kupac, logicno.

17:09 Stize od Poste,u vezi iste te uputnice, ''Izvinite, uputnica broj ************* je ponistena. Vasa Posta''

Kupcu sam naravno trazio broj uputnice da utvrdim da li je to ta, ali 99% jeste.

Jel moguce da je kupac uplatio, pa u medjuvremenu povukao uplatu?

Ne znam neku drugu logicnu stvar koja je se mogla desiti. Sta Vi mislite o tome, da li ste imali ovakve situacije?

Citiraj
samo nam je jos ovo falilo,da uplati pa povuce uplatu...

Citiraj
Ja još nisam čuo za takav slučaj.

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Ma ja sam tekuci racun i poslao, ali je on samostalno odlucio i uplatio PostNet-om.
Cekam broj uputnice od njega, rece da mu je u kolima. Smile

A sutra definitivno moram u Postu.
Nadam se samo da necu morati da se mnogo cimam u dokazima da uplata nije podignuta.

@gevara
Nemoj nista da Vas cudi kod mene, kod mene se redovno desavaju neke takve situacije koje se skoro nikome ne desavaju. Big smile

Citiraj
Da je rekao da mu posaljes hitno odmah posle uplate delovalo bi da je prevara. Ovako je cudno.

Citiraj
Zvuči kao da je čovek pogrešio Hmm
Šta vam je rekao, zašto je povukao uplatu?

Citiraj
I meni je zvucalo da je neko pogresio, ali mi je cudno da se vreme ovako ispoklapa i da 11119 kod na pocetku uputnice bas odgovara mestu adrese kupca  Wink

Nista mi za sada nije rekao, na ovome se zavrsilo.

Ja: Mozete li mi dati broj uputnice?
Kupac: Poslacu vam je malo kasnije veceras. U kolima mi je.
Ja: U redu. Posto je neka uputnica stigla, pa mi je malo kasnije stiglo da je uputnica ponistena.

Moja poruka je poslata 19:45 ova na kraju, a njegova poslednja aktivnost je u 18:28.
Ovo moze znaciti da nije procitao poruku, ali i ne mora.

Za sada cekam, ukoliko ne posalje broj idem do Poste sutra da se raspitam.

Citiraj
(08.12.2014, 23:03)Vesic1 Piše: Moja poruka je poslata 19:45 ova na kraju, a njegova poslednja aktivnost je u 18:28.
Ovo moze znaciti da nije procitao poruku, ali i ne mora.

poruke stizu I na email.
Postnet uplata je skupa, zahteva odlazak do poste I sl. provizija ogromna...
Ako je vec uplatio drugacije nego kako ste zahtevali, trebao je da posalje novac na Vasu adresu, ne da idete u postu I uzimate isti.
To nije u redu.

Citiraj
Pa da, to i kazem. Moze znaciti da nije procitao poruku, ali i ne mora da znaci upravo zbog mail-a.

Jedva cekam da vidim sta je bilo, skroz mi je interesantna situacija.
Uglavnom dobro je da nije veliki iznos u pitanju.

Citiraj
Meni se desilo sa jednom bivsom Limundovkom, uplatila je Post Netom, na svoju inicijativu, isto kao i Vas kupac, meni nije stigla doduse poruka da je uplata ponistena, ali kada sam dosla na salter, receno mi je da ne mogu da podignem jer je uplatilac povukao novac. Tada su mi objasnili da uplatilac na to ima pravo. Ja sam je pozvala i ona je tvrdila da je uplatila i da nista nije povlacila, u Posti su tvrdili drugacije, ona je pretila da ce me prijaviti Limundu i da ima dokaz u vidu uputnice - tada ili nije postojalo ili ja nisam znala da postoji online pracenje uputnice, i taman da popustim i posaljem predmet, sta cu, namagarcena sam, pogledam njen profil - ona preko 30 negativnih u roku od par sati. U roku od 48 sati joj je bio zabranjen pristup, tako da sam spasena.

Citiraj
posle kazu prodavci muvaju,strahujem da ce sad kupci da iskoriste ZZP pa u lov na postene prodavce

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Broj ce biti isti, jer je ista i ponistena.

Ja bih mu odmah napisala da je uplata ponistena i ne mogu da podignem novac, da vidi sta je u pitanju.

Napisala taj broj njemu. Ako on kaze da je to taj broj, ponistena je?!

Ako da drugi broj - nema uplate jer nije stigao sms sa tim brojem.

Skrati se procedura. I daje se kupcu na uvid da se zna da je ponistio, ako jeste. Mozda je pogresena suma bila uplacena pa je ponisteno, mozda je Posta pogresila... itd. To kupac treba da zna.

I da, ako je, a jeste, ponistio, trazite mu da uplati na racun.

Sto da se cimate do Poste.

Citiraj
Meni je sada najvaznije da vidim sta ce kupac da kaze, a da vidim i sta ce Posta da kaze.
Uputnica je sigurno od tog coveka, jer mnogo je se stvari poklopilo, i vreme i adresa i sve ostalo.

Ne verujem da je pogresna suma, a evo i zasto.
U 17:09 je ponistena uputnica, a kupac se oglasio oko 18:30
''Poslacu vam je malo kasnije veceras. U kolima mi je ''
logicno bi bilo da ako je pogresio to i javi tada, a ne da se ponasa kao da je sve u redu.

Ako kupac nista ne muti, jedino objasnjenje bi bilo da je Posta povukla uplatu.

Prosto ne mogu da iscekam sutra da vidim sta je u pitanju, mnogo me golica Hmm

(08.12.2014, 23:15)the_quince Piše: tada ili nije postojalo ili ja nisam znala da postoji online pracenje uputnice

Ako se uputnice prate ovde, a prate se, ove moje nema.
http://www.posta.rs/struktura/lat/aplika...utnice.asp

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)