• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uplata unapred?
Nemam poseban problem sa prodavcima koji traže uplatu unapred, ali zar ne bi trebalo razdvojiti te uplate unapred na uplata post netom i uplata na račun banke.

Jer ja recimo trebala bih u slučaju prve opcije da odem do ptt koji mi je 3 km od kuće, a za ovu drugu opciju mi je potrebno par klikova na računaru.

Ne živimo svi ćošak od ptt-a i da li je stvarno tako teško staviti pored te opcije i način plaćanja unapred...pa meni ovo bukvalno može značiti i ovo: Neeee, Vi meni donesite pare na kućnu adresu, a ja ću Vam nakon toga poslati izlicitirano.

Ovo sam isto pitala i pre ohoho godina, ništa se tu ne menja.
Boli briga vuka šta ovca misli o njemu!

Citiraj
Ćao, Elajza,
Imaš istomišljenike pa pogledaj temu baš o ovome.
http://cafe.limundo.com/thread-37.html

Citiraj
Verujem da bi pomoglo da pre licitacije pitate prodavca (ako vec nije napisao u uslovima) da li se placa uplatom na bankovni racun ili preko Post neta.

Citiraj
(14.12.2014, 23:17)Emot Piše: Verujem da bi pomoglo da pre licitacije pitate prodavca (ako vec nije napisao u uslovima) da li se placa uplatom na bankovni racun ili preko Post neta.
Pa to ljudi i rade, ali bi uvođenje ove opcije povećalo preglednost i smanjilo količinu suvišnih poruka.

Citiraj
Ja ne radim, jer sam lenja, a posle kad mi prodavac spomene Post Net ujedam se za .... od muke. Mrrrzim Post Net, osim kad na salter stizem sa brojem uputnice Smile

Citiraj
Apsolutno je neophodno uvesti detalje o plaćanju unapred.

Kako bi bilo da u opcijama slanja stoji npr.
*Pošta
*Kurirska služba
*Lično preuzimanje

Kupci trebaju imati informaciju kojom službom se šalje predmet.
Isto tako mora se znati da li je uplata na račun, postnet, kako već...

Citiraj
(15.12.2014, 00:16)the_quince Piše: Ja ne radim, jer sam lenja, a posle kad mi prodavac spomene Post Net ujedam se za .... od muke. Mrrrzim Post Net, osim kad na salter stizem sa brojem uputnice Smile
Eto! Argument više Thumbs up

Citiraj
(15.12.2014, 00:17)hasegawa Piše: Apsolutno je neophodno uvesti detalje o plaćanju unapred.

Kako bi bilo da u opcijama slanja stoji npr.
*Pošta
*Kurirska služba
*Lično preuzimanje

Kupci trebaju imati informaciju kojom službom se šalje predmet.
Isto tako mora se znati da li je uplata na račun, postnet, kako već...

U pravu ste skroz.
Doduse, ja sam jedan od tih koji u uslovima prodaje nije oznacio na koji nacin se uplacuje novac.
Ali ja uvek trazim uplatu na racun koja verujem da vecini odgovara, ali nisam pravio problem nikome ni ko je zeleo da uplati PostNet-om, za manje sume sam dopustao i mobilne dopune i tako dalje, stvar dogovora.

Citiraj
(14.12.2014, 19:16)serjoza Piše: Ćao, Elajza,
Imaš istomišljenike pa pogledaj temu baš o ovome.
http://cafe.limundo.com/thread-37.html

Hvala mnogo, nisam znala da je tema već otvorena Smile U svakom slučaju, eto, ima nas više koje ta uplata unapred zbunjuje.

Citiraj
(15.12.2014, 00:16)the_quince Piše: Ja ne radim, jer sam lenja, a posle kad mi prodavac spomene Post Net ujedam se za .... od muke. Mrrrzim Post Net, osim kad na salter stizem sa brojem uputnice Smile

Postnet-preskup,cimanje po posti cekanje u redu.

E-baking -najjeftinije ,lacanje iz kuce sa racunara,nije to komplikovano uopste

Citiraj
Naravno da to treba da bude naznaceno. Ni ja ne uplacujem Postnetom znaci izbegavam takve licitacije. U par slucajeva kada nije bilo naznaceno a trazili mi uplatu postnetom uspem nekako da se dogovorim pouzecem il uplata na mobilni ako je manja suma. Tako da se slazem sa vama da ne bi dolazili u neprijatne situacije da se poradi na tome.

Citiraj
(14.12.2014, 19:05)elajza Piše: Nemam poseban problem sa prodavcima koji traže uplatu unapred, ali zar ne bi trebalo razdvojiti te uplate unapred na uplata post netom i uplata na račun banke.

Jer ja recimo trebala bih u slučaju prve opcije da odem do ptt koji mi je 3 km od kuće, a za ovu drugu opciju mi je potrebno par klikova na računaru.

Ne živimo svi ćošak od ptt-a i da li je stvarno tako teško staviti pored te opcije i način plaćanja unapred...pa meni ovo bukvalno može značiti i ovo: Neeee, Vi meni donesite pare na kućnu adresu, a ja ću Vam nakon toga poslati izlicitirano.

Ovo sam isto pitala i pre ohoho godina, ništa se tu ne menja.

Nemogu da shvatim clanove,bar one koji se ozbiljnije bave prodajom,da neće da odvoje pola sata vremena i otvore racun u nekoj od banaka(inace je besplatno) i da posle koriste e-baking (online ) stede sebi vreme(nema potrebe da stalno vise u pošti i cekaju u redu novac brzo ,lako i jednostavno podignu na bankomatu) a ujedno stede vreme i novac kupaca(placaju online e-bakingom ,negube vreme ispred saltera,a ako placaju u istoj banci gde prodavac ima racun nemaju dodatnih provizija-0 din,dok provizije postneta nisu bas zanemarljive)

Citiraj
Javljali su se ovde prodavci kojima je skupo odrzavanje racuna 150 din., ali zato je provizija za Post Net nesto sto ih ne potresa - sve dok je placa kupac. Uzgred, neke prodavce koji su trazili uplatu Post Netom sam direktno pitala zasto nemaju racun, neki tvrde da imaju ali im je vezan za kredit, a novac im treba. Apsurdno,kao da ne mogu otvoriti drugi racun. A ima i kvaka ako predjete 100000 din. mesecnog priliva na racunu, zove vas banka da "informativno" utvrdi poreklo novca, a uskoro mogu da vas pozovu i poreznici.

Citiraj
(14.03.2015, 10:34)the_quince Piše: Javljali su se ovde prodavci kojima je skupo odrzavanje racuna 150 din., ali zato je provizija za Post Net nesto sto ih ne potresa - sve dok je placa kupac. Uzgred, neke prodavce koji su trazili uplatu Post Netom sam direktno pitala zasto nemaju racun, neki tvrde da imaju ali im je vezan za kredit, a novac im treba. Apsurdno,kao da ne mogu otvoriti drugi racun. A ima i kvaka ako predjete 100000 din. mesecnog priliva na racunu, zove vas banka da "informativno" utvrdi poreklo novca, a uskoro mogu da vas pozovu i poreznici.

Htedoh danas da uplatim prodavcu. Ne radi poštanska štedionica, realizacija uplate u ponedeljak, ma daj da uplatim, svakako idem do centra, odem do Inteze, ne radi Inteza, ma hajde...da platim post net jer pošta (gle čuda) radi??? Nema šanse. Čekam ponedeljak... Na žalost mene kao kupca, na žalost i prodavca...iako nisu neke pare, ali, zar je bitno? Imala sam dobru volju, potrudila se...i nedam pošti 70 ili koliko već dinara za uplatu od stotinjak, prodavac mi je dao broj računa.

Citiraj
To je taj fini osećaj za trgovinu koji fali mnogim prodavcima.Mnogi predmeti kad se saberu svi troškovi i nisu baš ispod tržišne vrednosti.
Sad u kojem procentu to utiče na celokupan broj prodaja...Undecided
U potrazi za smislom. Promenjljivog uspeha. 

Dealla L/K

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 3 Gost(a)