• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem - Pretraga na Kupindu
Telefoniranje

Problem 1:
Evo sada sam usao u X kategoriju, bez filtera, bez kljucnih reci, prosto krenuo da listam stranice...
Posle 6 od preko 1000 stranica, vratilo me na pocetak, tj na 1. stranicu.

Problem 2:
To nije prvi put. Desavalo mi se I ranije, vise puta, u istoj kategoriji, bez filtera: pocnem listati I posle par stranica prikazuje da ne postoje predmeti u toj kategoriji (?!!) iako na pocetku prikaza kategorija pokazuje 100ne stranica.

Problem 3:
Jos veci problem vidjam u pretrazi kod svih kategorija. Pocnem listati stranicu po stranicu I uocim isti predmet na vise stranica. Nisam bio lenj, proverim kod prodavca I uverim se da ima samo jedan takav predmet u ponudi.

Citiraj
stavku 1 i 2 vidjam povremeno od pre koju godinu, verovatno kad je sajt opterecen

Citiraj
(14.12.2014, 22:57)ljubisa.va Piše: Telefoniranje

Problem 1:
Evo sada sam usao u X kategoriju, bez filtera, bez kljucnih reci, prosto krenuo da listam stranice...
Posle 6 od preko 1000 stranica, vratilo me na pocetak, tj na 1. stranicu.

Problem 2:
To nije prvi put. Desavalo mi se I ranije, vise puta, u istoj kategoriji, bez filtera: pocnem listati I posle par stranica prikazuje da ne postoje predmeti u toj kategoriji (?!!) iako na pocetku prikaza kategorija pokazuje 100ne stranica.

Problem 3:
Jos veci problem vidjam u pretrazi kod svih kategorija. Pocnem listati stranicu po stranicu I uocim isti predmet na vise stranica. Nisam bio lenj, proverim kod prodavca I uverim se da ima samo jedan takav predmet u ponudi.

Problem je I dalje prisutan, da li neko od K tima moze odgovoriti? Kako da prodajemo ili kupujemo kad je pretraga nemoguca?!

Evo na primer sada:
Usao sam u kategoriju "Racunari I Oprema > Desktop Rucunari" koja broji 1002 predmeta.
Pretraga bez ukljucenih filtera je izbacila 30 predmeta, odnosno celu jednu stranicu!!!
Kad ukljucim filter "Sortiraj po ceni opadajucoj" pretraga izbaci 34 stranice iz ove kategorije!?!

Ja sam ovo pomenuo jos prosle godine, u vise navrata, kao I ovde u kafeu. Pretpostavljam da su I drugi clanovi ovo primetili ili su slali slicne poruke. Ovakve I slicne (pomenute) problem vidjam cesto, a ako bih bas pratio I usao u dublju analizu, verovatno bi imalo jos mnogo slicnih situacija I u ovoj, a I u ostalim kategorijama.

Ovaj problem nije samo u navedenoj kategoriji Racunari I Oprema!!!
Ja mogu zamisliti reakciju kupca kad pocne listati predmete I naidje na ovako nesto - Odustace od dalje gnjavaze!!!

Citiraj
Hvala što ste nam skrenuli pažnju na problem! Radili smo na ispravci ove greške i trebalo bi da je sada sve u redu.

Citiraj
@g.milos, a sta je sa pretragom obuce po duzini gazista ? http://cafe.limundo.com/thread-250-post-...u#pid10279
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Saša, ostavila sam sada u pomenutoj temi komentar na vaše pitanje:
http://cafe.limundo.com/thread-250-post-...l#pid14845
Ugledam i okomim se!

Citiraj
@g.milos
da, u redu je, samo da se ne ponavi, a nije mi jasno zbog cega I sta je uzrok tome...

Citiraj
Imali smo malih problemčića u sinhronizaciji servera, pa je to sada ispravljeno.

Citiraj
Ja bih molio postavljače da imenuju predmet prodaje prema proizvodjaču a ne "po Vuku"
Baneri pohvala na rad sajta književni pismeni uz poštovanje padeža, infinitiva, slaganja po suglasnicima
ali aukcije obiliju sa "neznam" "nisam probo" "duzmem duradim" "pitaću muža kad se vrne" i sl.

Daklem, možda je lakše reći NITENDO al ja to ne dobijam ako kucam NINTENDO
a uostalom, ovi što ne znaju ime firme znaju "da to košta" pa su skuplji nego ovi koji znaju kako se piše

FALA VI

Akumulator
Akomulator
Komulator
Kumulator
i ostali delovi...
moje stanje ko na slikama

Citiraj
Problem sa pretragom kod nove kategorije na Kupindu-Pokloni za dame.
Trenutno ima 8846 predmeta na 295 strana.Pošto ne postoji kao kod drugih kategorija neka dalja podela na recimo garderoba,obuća,kozmetika....oglas veoma brzo ide na neku 5,10 ili15 stranu i ima mali broj pregleda a samim tim i male šanse za prodaju.A kad stigne do neke 40-te,50-te onda više nema nikakvih šansi za prodaju jer do tih stranica niko u pregledima ne stiže.Ideja sa kategorijom je dobra ali treba ispraviti ovo da bi i rezultati bili bolji.

Citiraj
Иста таква је и торба скоро сваке жене, 1000 предмета насумично "сложених", а ето оне после мало трагања нађу то што траже. Wink

Citiraj
(27.02.2015, 09:49)BitterLemon Piše: Иста таква је и торба скоро сваке жене, 1000 предмета насумично "сложених", а ето оне после мало трагања нађу то што траже. Wink

Pošto je na limundu ona rudarska lampa "za na čelo"? To treba svakoj pravoj ženi sa normalnom tašnom od jedno 4 do minimum 6 kg neophodnih predmeta. Obično je ona stvar koja nam baš treba tačno na dnu u najgorem uglu / mislim / ne vidi se ili nema ga nigde / mobilni / upaljač...itd Angry
Boli briga vuka šta ovca misli o njemu!

Citiraj
(27.02.2015, 19:45)elajza Piše:
(27.02.2015, 09:49)BitterLemon Piše: Иста таква је и торба скоро сваке жене, 1000 предмета насумично "сложених", а ето оне после мало трагања нађу то што траже. Wink

Pošto je na limundu ona rudarska lampa "za na čelo"? To treba svakoj pravoj ženi sa normalnom tašnom od jedno 4 do minimum 6 kg neophodnih predmeta. Obično je ona stvar koja nam baš treba tačno na dnu u najgorem uglu / mislim / ne vidi se ili nema ga nigde / mobilni / upaljač...itd Angry

Bravo Zvuči skoro kao Marfijev zakon, odnosno varijacije istog. Smile
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
:rolf:
Samo je ovde problem sto kategoriju treba da koriste muskarci Skace od srece

Citiraj
(27.02.2015, 20:04)jugana Piše:
:rolf:
Samo je ovde problem sto kategoriju treba da koriste muskarci Skace od srece

Хајде да видим и то чудо.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)