• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 1 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Rangiranje " clanova Cafe tima
Kao prvo, da se zna, uvek ce izmedju veterana i novajlije stajati znak jednakosti (we are all equal). Jer je vecina nas ovde dosla da bi se zabavili, nesto naucili ili dali neku sugestiju.
E sad...posto je ovo ostalo nedoreceno, mozda bi neko od administratora mogao da odgovori na osnovu cega se vrsi rangiranje (dobijanje statusa) clanova tima.

1.
- ugled od clanova
- broj komentara
- ugled od poruka
- broja tema
- "radnog staža" Smile na Cafeu
ili sve zajedno

2.
Koliko clan moze dodeliti +1 ugleda u toku dana?

Naleteh na par komentara clanova starog kafea koji se pitaju "kako to da sam ja novajlija". Ne znam.
Verovatno je moto tima bio:"Nov cafe - nov pocetak" , i to je u redu.
U krajnjem slucaju svi smo mi ovde "primus inter pares".
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
Guti1, citiram te:"Jer je vecina nas ovde dosla da bi se zabavili" I IMAŠ MOJU PODRŠKU (ja sam najviše zbog toga ovde, zarada mi nije u prvom planu - volim druženje) !!! A uvek će biti onih, koji "ozbiljnim komentarima", zapravo (već sam to jednim postom, na nekoj temi, pomenuo) - MLATE PRAZNU SLAMU i pokazuju koliko ne poznaju problematiku u temi u kojoj učestvuju i daju komentar .... Uz DUŽNO POŠTOVANJE onima koji zaista imaju konkretne informacije, dobre savete ...).

Citiraj
pezzys, samo dobar covek prepoznaje jednako dobrog coveka, a to se vidi u komentaru. Ja sam uzivao u tvojim, komentarima sasacv68, BitterLemon, LiMunBaj i komentarima mnogih drugih na cafe-u. Nece se naljutiti sto ih nisam pomenuo, a ima ih jos puno.
Vise su mi znacili ti komentari nego citav Limundo/Kupindo pravilnik. Dobijete neposrednu informaciju, predlog ili savet iz prve ruke. Ja sam samo kupac, nemam nekog preteranog iskusttva i nisam se mesao u teme koje ne poznajem, vec sam pazljivo citao iskustva drugih. Tako se uci.
Nego...uplasih se da nisi pomislio - da sam ja pomislio (zvuci smesno Smile ) da zbog ovog tvog potpisa "limundoveteran" nisam stvorio krivu sliku o nekome.NE!
Ako sam hteo da nesto naucim, ovde se naslo dosta dobrih ucitelja.
A druzenje...na prvom mestu!!!

Citiraj
Ha,ha,ha .... drago mi je da tako rezonuješ. Ma ni slučajno nisam pomislio apsolutno ništa što je vezano za moj Potpis - Limundoveteran
Dobro je što si pronicljiv, što čitaš iskustva drugih i učiš, mada nisi baš novajlija.
Bravo i za ovaj komentar ziveli

Citiraj
ziveli pezzys!

Citiraj
Ja nekada mlatnem slamu

Citiraj
ne znam na kojoj se platformi zasniva ovaj forum ali se obicno status clana menja u zavisnosti od broja poruka , kojim se tempom ovde ide mislim da ce pomerati brojace na nove vrednosti, jer nesto brzo ljudi postaju zlatni

odgovor na ovo drugo pitanje je 10.
10 hvala mozes dodeliti na dan,dal svi mogu da idu jednoj osobi, nemam pojma, ne zamaram se sa tim , pogotovo sto ce se pojaviti lozaci na reputaciju koji ce jedan drugom nabijati ugled do iznemoglosti, pa u slucaju jednog foruma moze da se dodje do brojne vrednosti koja se vise nece moci preci Smile , pa ce se menjati algoritam

Citiraj
(20.12.2014, 00:55)Olja.Olja Piše: Ja nekada mlatnem slamu

Nisam kliknuo ..... ma nikako .... ali, ODLIČAN IZLOG Wink

Citiraj
Kriterijumi kod rangiranja:
1. novajlija
2. u usponu (min 6 komentara)
3. bronzani (min 50 komentara)
4. srebrni (min 200 komentara)
5. zlatni (min 500 komentara)
6. platina (min 1000 komentara)
7. dijamant (min 2000 komentara)

Citiraj
Na zalost, rangira se po kvantitetu a ne kvalitetu postova. Sve dok se broje i threadovi sa igrama.

Citiraj
(23.12.2014, 18:02)BitterLemon Piše:
(23.12.2014, 17:21)xzy Piše: Na zalost, rangira se po kvantitetu a ne kvalitetu postova. Sve dok se broje i threadovi sa igrama.

У праву си, требало је рангирати по лајковима, мада у суштини то и није важно, само говори некоме ко тек дође колико је неко дуго овде, ништа друго.

Upravo tako, postoji i ono: delim lajkove i "šakom i kapom", svakog dana do poslednjeg a dobijam ih "upola manje" ili obrnuto rečeno, volim da se skoro svaki moj komentar lajkuje a ređe (zamalo ''ič'') volim da lajkujem. I onda, dobije se "kriva slika". Hmm
Kako oceniti kvalitet postova i šta je kvantitet? Ko je kompetentan za to? Threadovi sa igrama su takođe sastavni deo zabave u Cafe-u, kao što je zabavno kad neko "davi gugutke" misleći da je nešto "mudro rekao" .... bitno da mu se postovi množe i množe. Ćutimo i uživajmo.

Citiraj
Dobro.Ja jesam novajlija i priključio sam se iskjučivo zbog zabave.I lično baš me briga da li će neko da mi lajkuje nešto što sam napisao ili da mi UDELI ugled.
U sveopštem sivilu treba nam više vakih stvari malo da se opustimo a usput nešto i naučimo.Razumeš ba!!! Thumbs up Cool Bravo

Citiraj
pa ne treba sve shvatati tako ozbiljno, bar ne lajkove u komentarima...
od lajkova na kafeu ne zavisi prodaja ili kupovina na Kupindu ili Limundu, prosto 10% lajkova je za nesto korisno receno, a ostalo je za nesto drugo

Citiraj
(23.12.2014, 16:50)Dudadunja Piše: Kriterijumi kod rangiranja:
1. novajlija
2. u usponu (min 6 komentara)
3. bronzani (min 50 komentara)
4. srebrni (min 200 komentara)
5. zlatni (min 500 komentara)
6. platina (min 1000 komentara)
7. dijamant (min 2000 komentara)

Meni onda da vratite dijamante iz proslog kafea, moze i u markicama Big smile
Kupujem ozbiljne i samo jake kolekcije filatelije podrucje bivse Jugoslavije, cena nebitna

Citiraj
(20.12.2014, 09:58)pezzys Piše:
(20.12.2014, 00:55)Olja.Olja Piše: Ja nekada mlatnem slamu

Nisam kliknuo ..... ma nikako .... ali, ODLIČAN IZLOG Wink

Verujem Hihi

Hvala na lepim recima! Bice jos lepsi! Skace od srece

Sto se teme tice, ja lajkujem ono sto mi se dopadne, slika necijeg ljubimca, neciji nacin razmisljanja, necija duhovitost... itd. Kao i vecina, verujem.
I to je bas simpa, mogucnost da se necije izlaganje podrzi na taj nacin.
Nekada nema potrebe za pisanjem, samo se klikne rucica dole. Smile

A to sto se spominje stari kafe i kao neki veterani,... a sam sajt je relativno "mlad"... mislim da se spominje jer je bilo dosta i lepo u tom kafeu. Kada je bilo pisanje bez cenzure to je bio zagarantovan smeh do suza.
Desavali su se i verbalni obracuni, sa svesnim rizikom od kazne Smile ma svasta,... bilo dobro.

U tom kafeu sam ja dosta naucila o prodaji.
Znala sam da cu tamo najbrze nauciti.
Nadam se da cu imati vremena i ovde podeliti neko svoje znanje sa novijim clanovima.

Mada je sada sve dosta bolej definisano, nema mnogo lutanja.

Volela bih da i ovaj forum, pored korisne i odlicne svrhe za razmenu saveta/misljenja, za pomoc itd. bude delom i zabavan, znaci mesto gde se covek i nasmeje dobro i debelo zamisli.
Verujem da hoce.

A za to cemo biti zasluzni svi ... bez obzira na rang, poene itd.

Ajd sad svi po jedan lajk za ovaj moj tekst - Olja.Olja, milina te citati! Klanjam se

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)