• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 11 Glasova - 4.45 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlozi i ideje za Limundo.com
Limundo 
Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Citiraj
Sistem poruka. Strašno je nepregledan. Mislim da nema potrebe da navodim naše i strane sajtove i kako je to sve pojednostavljeno i što je bitno deluje ozbiljnije.

Citiraj
Hvala na predlogu. Slažemo se da sistem poruka sada nije pregledan i da treba da se menja. Razlog zašto već nije promenjen je što zahteva dosta resursa.
Na Kupindu postoji program za poruke http://www.kupindo.com/Pomoc/Program-za-...poruke/185
tako da je u planu da se on napravi i za Limundo, dok ne bude dorađen sam prikaz poruka na sajtu.

Citiraj
Mislim da bi limudno tim trebalo da napravi limundo oglase gde bi se oglasavali usluzne radnje, kao sto je servisiranje necega i ostalo, i koje bi se placale na nedeljnom ili mesecnom nivou.
Pre jedno par meseci mi je neko iz limundo tima odgovorio na poruku kad sam nesto bio pitao (samo se nesecam sta Big smile) da je u planu ketegorija "prodaja usluga" ili tako nesto. Moje misljenje je da bi to bila apsolutno promasena kategorija iz toga razloga sto postoji gomila intervencija i limundo kredit ljudi ne bi mogli da naplacaju koliko bi intervencija stavili.
Navescu Vam samo nekoliko primera zasto mislim da bi ta kategorija "prodaja usluga" bila promasena kategorija:
Automehanicar - gomila intervencija, gomila razlicitih modela automobila, za svaku intervenciju kao i za svaki model automobila razlicita cena intervencije
Autoelektrocar - isto vazi kao i za automehanicara
Serivise racunar - gomila intervanticja koji se razlicite cene za laptop i desktop racunare
Moler - nije svacija kvadratura kuce ista
i td..

Ovo su samo neki od primara ali ima ih jos mnogo, tako da mislim da bi pomenuta ktegorija apsolutno bila promasena.

Citiraj
(18.11.2014, 13:59)gevara Piše: Hvala na predlogu. Slažemo se da sistem poruka sada nije pregledan i da treba da se menja. Razlog zašto već nije promenjen je što zahteva dosta resursa.
Na Kupindu postoji program za poruke http://www.kupindo.com/Pomoc/Program-za-...poruke/185
tako da je u planu da se on napravi i za Limundo, dok ne bude dorađen sam prikaz poruka na sajtu.

Hvala i Vama na odgovoru. Probaću program i drago mi je da će i na Limundu doći do promena na tu temu.

Citiraj
Konacno zavrsiste s krecenjem Cafea ☺ ...srecno!

Procitah ovde u pravilniku...Prijava potencijalno neregularnih aukcija se vrši isključivo preko opcije “Prijavi aukciju”, koja se nalazi u donjem desnom uglu svake aukcije.
Obzirom da klikom na to dugme ne postoji opcija ˝Nudjenje radi vestackog podizanja cene˝ - odnostno da ste je uklonili, predlazem da vratite i tu opciju u padajuci meni. Navedena situacija se, koliko sam gledao, ne moze podvesti ni pod jednu drugu iz liste - pa ostaje pitanje kako prijaviti takvu aukciju, ukoliko se ne vrati i ta opcija.

Citiraj
@sasacv68
Da, ta opcija je ukinuta nedavno. Glavni razlog je bio taj, jer su Limundovci prijavljivali veliki broj aukcija za koje se ispostavilo da nisu imale nikakve veze sa veštačkim nuđenjam. Pošto je sama provera takvih aktivnosti dosta kompleksna i zahteva više resursa unutar Limundo tima, a nismo želeli da Limundovci prijavljuju a da to niko od nas ne proverava, odluka je bila da ukinemo tu opciju.
Razmišljamo da nađemo neki bolji način kako bi takve aukcije mogle da se prijave, a da te prijave opet imaju smisla.
Za sada ih možete prijaviti tako što ćete poslati poruku Limundo timu putem Kontakt strane.

Citiraj
Potpuno se slazem sa clanom sasacv68, jer kod nekih clanova je postalo nemoguce licitirati, uvek se pojavljuju isti koji mu pomazu. Prodaje se po 3 puta isti laptop (isti seriski broj) ili selo ima 10 kuca, a zato ima bar 9 prodavaca iz njega koji prodaju racunare i tehniku???? Da li postoji mogucnost da uvedete neku vrstu IP tracera, pa ako ima 3 naloga, prijavljena na 3 razlicite adrese(grada) da vidite da se loguje stalno sa istog racunara, sto je nemoguce iz 3 grada? Ili zar nije ocito (sem u kategoriji kolekcionarstvo, numizmatika i filatelija) kada clan od 25 ocena ima 24 od istog clana i da je kupio samo laptopove, racunare i skupu tehniku? Mislim da se relativno lako moze stati tome na put, ako postoji bar malo volje.

Citiraj
Da li limundo treba da postuje ovaj zakon.
Deklaracija o oglašavanju

Podaci koje unosite činiće Deklaraciju, koja je po Zakonu o oglašavanju (član 11.), obavezna za oglašavanje u ovoj kategoriji.

Oglašivač je dužan da prilikom postavljanja oglasa tačno popuni sve obavezne podatke. Ovi podaci neće
biti javno dostupni i tretiramo ih kao poverljive u skladu sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti.

Do sada na dva sajta mi je izbacilo da treba da popunim licne podatke zbog oglasavanja.Mislim da bi i limundo trebao da to uvede shodno sa zakonom.

Citiraj
Zdravo basinac, dobro došao!
Limundo nije oglasnik, pa zbog toga za njega nije krovni Zakon o oglašavanju, već Zakon o el. trgovini.

Citiraj
Ja mislim da je veliki problem na Limundu veliki broj laznih profila koji ometaju mnoge aukcije.
Mislim da biste trebali da uvedete opciju ''block'' naprimer, kako ne bih recimo morao da slusam ''kupca'' koji ima 15 negativnih ocena, i zali se sto je dobio negativnu posle 10 dana, a nije ni kontakt ostvario, samo je potrosio moje vreme.

Takodje nama prodavcima, veliki problem predstavlja, sto iako smo napisali u uslovima prodaje da komuniciramo iskljucivo putem sajta, opet mnogi ljudi zovu, i cak se i ljute sto NECU da komuniciram telefonom. Ja naravno ne mogu ponaosobo da objasnjavam zasto sam tako odlucio, ali razlozi su brojni i sasvim opravdani.

Takodje bih voleo kada bi imalo pravilo da se kupcima koji imaju negativne ocene ne salje pouzecem, to jest da prodavac moze da ukljuci takvu opciju. Mozda deluje kao diskriminacija, ali ja sam zbog takvih kupaca ukinuo opciju placanja pouzecem, sto kupcima ne odgovara, a meni smanjuje obim posla. Posteni kupci manje kupuju, meni manje posla, Vama manje provizije. Realno, nikome ne odgovara.
Jos jedan predlog vezan za ovo bi bio da jednostavno kupac ne moze da poruci predmet dok ne plati, kao na stranim sajtovia, e tu vise ne bi bilo vracenih paketa od strane neodgovornih ljudi.

Pozdrav, pa razmislite.

Citiraj
Zdravo Vesic1, dobrodošli na Limundo Cafe! Smile
Hvala na puno lepih predloga.

Što se tiče opcije za blokiranje, u planu je da uskoro počnemo da se bavimo izradom te opcije!

Što se tiče kontaktiranja na br. mob. telefona umesto preko poruka možemo da vam izađemo u susret kao velikom prodavcu, da u vašim podacima umesto broja tel. napišemo "Kontakt putem poruka na sajtu".
Da li vam tako nešto odgovara?

Citiraj
Provizije necu da spominjem ovaj put sto mora da se plati mora Smile

Ono sto treba uraditi je crna lista,blokiraj korisnika...nazovite to kako hocete....

I naravno da se limundo malo graficki uredi Smile prijalo bi neko osvezenje

Kako ja mogu i ostali da budu "novajlija" ?

4 godine sam na limundu Smile ovo Vam je losa opcija u cafe-u

Citiraj
@Gevara
Hvala, mnogo bi mi znacilo, i evo par razloga zasto mi smeta da me zovu:
-u slucaju konflikta, nemam nikakav dokaz
-student sam, cesto ne mogu da pricam, a mogu da kucam
-ima ljudi koji zovu u 7 ujutru, ako oni ne spavaju, mozda ja spavam, po meni je to nepristojno
-ne mogu da popamtim sta je ko rekao u detalj, a kada imam u porukama, tesko da cu nesto ispustiti Wink

To bi bilo ukratko, i hvala jos jednom! Smile

Citiraj
Ne dopada mi se što me limundo automatski izloguje ako neko vreme nisam aktivna na sajtu. Čini mi se da je u pitanju 40-tak minuta, što je prilično malo vremena. Ako ulogovani korisnici "guše" rad sajta, donekle i razumem, ali ako to radite isključivo zbog naše zaštite (da ne bi slučajno ostali ulogovani na tuđem kompjuteru), dajte nam barem opciju da sami štikliramo da li želimo ili ne želimo automatsku odjavu, i ako želimo, da sami odredimo vreme kada da nas odjave - neko realnije - 2 ili 3 sata.

Izvinjavam se ako spamujem, setih se još nečeg - nigde nisam videla da prilikom postavljanja predmeta na prodaju možemo da predložimo kategoriju koja eventualno fali, pa smo primorani da predmet stavljamo pod "ostalo", što u mom slučaju duplira procenat provizije. Konkretan primer - gde postaviti portiklu za bebu? To, realno, nije odeća za bebu. Možda aksesoar, ali te kategorije nema. Pametniji od mene svrstali pod odeću i izbegli proviziju od 10%, a ja glumim poštenje pa pošteno i platila Big smile

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 3 Gost(a)