• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DAJ PONUDU - NUDIM - MOJA PONUDA
Kupindo 
Pozdrav
Predlažem da se ubaci mogućnost ponude za proizvode za koje smo zainteresovani.
Jer je većina predmeta na Kupindu fiksna i ima relativno jaču cenu i to su želje prodavca da toliko dobiju za svoj predmet koji prodaju ali da ta realnost nema podršku od potencijalnih kupaca.
Mislim da bi ova opcija omogućila veću prodaju i realniju cenu proizvoda.
Ako je Limundo zamišljen da se predmet proda po što nižoj ceni a Kupindo po fiksnoj ovim dobijamo i treću opciju da je kupcima omogućeno da ponude koliko su spremni da dajuDogovor za taj predmet opet po nekoj određenoj ceni,
Time se samo izražava želja kupca da ga kupi po jedinstvenoj njemu ceni a ne utiče na prodaju jer da bi do nje došlo morao bi i prodavac da se saglasi sa istom. Rukovanje

Citiraj
Pa nije zabranjeno da prodavcu putem poruke ponudite svoju cenu, pa ako zeli da je snizi on ce to i uraditi. Stavise, ja sam nekoliko puta i pitala prodavca da li bi spustio cenu, tj. cenjkala sam se, i nekoliko puta je upalilo. Takodje, ne bih imala protiv ni meni da kupac ponudi dogovor.

Citiraj
Nije zabranjeno, a predlog od gore je sasvim na mestu. I ja sam se cenkao i mene su pitali može li za toliko i toliko i sve je to ok ali ima i ljudi koje je sramota da direktno pitaju. To postoji na ebayu i prodavac ima opciju ako želi da je uključi.

Citiraj
Trebao sam da dodam pravu reč CENKANJE
Isto sam i ja koristio to u porukama ali se ljudi ustrulavaju zbog kršenja pravila ili tome slično ovako bi to bilo regularno a i efikasno.
Pre mesec dana sam kupovao klavir i dao nekoliko ponuda, samo mi je jedan odgovorio i to negativno da bi pre neki dan i sam ponudio istu tu moju cenu samo je sada kasno jer kupovina obavljena.
Ovo ima po meni efekta kod skupljih stvari ako što je eto klavir od 600e i koji stoje dosta dugo na kupindu.
JER teorija svakog prodavca je da mu je potreban samo jedan kupac pa je i takva cena kad tad će doći

Citiraj
@tutuko
ako prodavcu posaljete ponudu sa cenom koju ste spremni platiti, preko poruke na Kupindu, to nije krsenje pravila. Na to imate pravo, kao i svaki clan Limunda/Kupinda.
Naravno, svaki prodavac na takvu ponudu treba odgovoriti, a oni koji su profesionalni i pored neogovarajuce ponude, odgovorice Vam u poruci sa jednim kratkim "Hvala na ponudi".
Oni drugi kojima je stalo da prodaju predmet reci ce manju cenu pa mozete se onda i "cenkati" dok se ne nadjete na "sredini".
Oni koji Vas ne udostoje odgovora, od njih nemojte ni kupovati, pa kako god predmet bio primamljiv!

Kada kupujem na Kupindu, uvek posaljem svoju ponudu prodavcu pre kupovine.
Kada kupujem offline, u prodavnici, udjem, uzmem, platim i izadjem, bez cenkanja.

Citiraj
jos nikom nisam nudio manju cenu,a imao sam dosta takvih ponuda ponekad pristanem ako je ponuda fer ali ima dosta "nepristojnih ponuda" pa onda jos i povecam cenu,vec sam opisao slucaj kad sam posle takve ponude sa 1500 digao cenu na 3000 dinara i sutra ujutro se prodalo za 3000 dinara mogu zamisliti kako se osecao onaj koji nije hteo za 1500 pa video da se prodalo za 3000 dinara,takav sam retko se cenkam cak i na pijaci niti volim da mi neko nudi manje od onoga sto sam napisao jer kako se niko neseti da ponudi vise ?

Citiraj
Ne slažem se sa predlogom. Ne volim cenkanje, a verujem da u tome nisam jedini.

Citiraj
Ima članova koji baš baš žele mogućnost da se cenkanju i neki uređen sistem po tom pitanju a ima i onih koji su veoma protiv. Trenutno kao što su članovi i objasnili svaki kupac putem poruka može da zamoli prodavca na sniženje cene. Na prodavcu je da odbije ili prihvati. Skoro smo promenili i dizajn dugmeta za kontakt sa prodavcem - i povećao se značajno broj klikova i poruka ka prodavcima.
Pronalazim načine, a ne izgovore.

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Vise puta sam imao situaciju da prodje I po mesec dana od moje ponude (licno to ne zovem cenkanjem I mrzim taj izraz), a onda mi prodavac salje poruku I pita jesam li jos zainteresovan.
Nista lose tu nema po meni. Naravno, ne treba biti dosadan. Mora se znati kad da stanes i kad da budes uporan.

Citiraj
U nekim krajevima to zovu ne cenkanje (i meni malo neprijatno zvuči) nego POGAĐANJE - kao ti i ja se pogađamo oko cene. Ideja nije loša i ako se uvede kao MOGUĆNOST onda nema brige - ko ne voli da se cenjka ili pogađa - ne mora da aktivira - isto kao slanje pouzećem na primer.

Citiraj
Nemam nista protiv cenkanja, ali kao sto je Limunbay rekao vrlo cesto se dobiju vise nego BEzOBRAzNE ponude.

Protiv sam uvodjenja tako necega.

Citiraj
Nema potrebe za time, ko hoće može da ponudi manju sumu preko poruka.
Kupindo je prodavnica kojoj treba bolja reklama, ne da još više postane buvljak.
Cenjkanje je ok, ali ima onih koji su pogledali dve epizode kako to rade u Rikovoj
zalagaonici, pa misle da svuda može tako.

Citiraj
Meni je ovaj predlog super,koliko sam razumeo kupac bi mogao da odredi koja mu je ponuda najprimamljiva i mogao bi da proda predmet ili da ceka drugu mozda bolju,jer tako.A mislim da iako smo u savremenom svetu koliko toliko neki ljudi naprosto vole da se cenkaju i to nije lose,pogotovo na pijacama jer privlace i druge kupce .Ja sam konkretno tako kupio radio za kola koji je kostao 2000 prodavac mi je spustio na 1800 ali sam na neki nacin izasao u susret  prodavcu i rekao mu da moze da posalje kako god on zeli.CENKANJE JE SUPER Cool Thumbs up
Amor vincit omnia Claude os, aperi oculos! Dum spiro spero
Ljubav sve pobjeđuje Ćuti i gledaj Dok dišem (živim), nadam se

Citiraj
Ne znam da se cenkam. Undecided

Inace, nije losa ideja, odlicna je.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)