• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smejem se, a plakao bih
Kupindo 
Facepalm
Svasta ovde ima. Na primer ovo je moj isecak iz skorasnjeg razgovora sa kupcem koji je odustao od kupovine:

Kupac:
"Ne morate da dodeljujete negativnu ocenu nego kontaktirate administratora da ponisti prodaju. U slucaju da ponistite prodaju negativnom ocenom ista ce vam biti vracena. Nikom to ne treba tako da samo javite administratoru da se stornira prodaja zbog greske kupca I ja cu to potvrditi. Pozdrav I izvinite."

Kupac:
"Kada administrator stornira nema provizije I ocenjivanja."

Kupac:
"Poslao sam zahtev za storniranje, ako vam ne bude vracena provizija ja cu vam uplatiti 17 dinara i dati vam negativnu..."

Inace, kupac nije "od juce"

Citiraj
(17.12.2014, 00:30)ljubisa.va Piše: Facepalm
Svasta ovde ima. Na primer ovo je moj isecak iz skorasnjeg razgovora sa kupcem koji je odustao od kupovine:

Kupac:
"Ne morate da dodeljujete negativnu ocenu nego kontaktirate administratora da ponisti prodaju. U slucaju da ponistite prodaju negativnom ocenom ista ce vam biti vracena. Nikom to ne treba tako da samo javite administratoru da se stornira prodaja zbog greske kupca I ja cu to potvrditi. Pozdrav I izvinite."

Kupac:
"Kada administrator stornira nema provizije I ocenjivanja."

Kupac:
"Poslao sam zahtev za storniranje, ako vam ne bude vracena provizija ja cu vam uplatiti 17 dinara i dati vam negativnu..."

Inace, kupac nije "od juce"

prvo se LOL , a onda Cry uzas !!!!!
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
(17.12.2014, 00:30)ljubisa.va Piše: Kupac:

LOL

Citiraj
Onaj momenat kada ne možeš da se odlučiš da li je u pitanju neobaveštenost, glupost, zloba ili manijak sa sekirom...

Citiraj
Po meni je ovde kupac potpuno u pravu i izgleda da ne koristi tu opciju prvi put jer je dobro obavešten.
Ali je VELIKA šteta što to LT omogućava i dozvoljava tako da se to koristi maksimalno kod prevaranata i duplih naloga.
Tu treba da reaguje LT i onemogući takvu opciju.
Trasparentno svak aukcija ocena i nema dalje učešće na Limundu dok se ne oceni.
Svakim danom na LCafe -u se uočavaju razne nepravilnosti koje radi LT a samim tim i doprinose takvoj atmosferi.

Citiraj

Po kojoj osnovi je kupac u pravu za ovo?
Posto rekoste da je potpuno u pravu.

Pitanje je za @tutuko.

Citiraj
ako sam dobro razumeo ako se moze stornirati aukcija onda treba ukinuti negativne ocene

-kupac odustane od kupovine...stornira
-prodavac odustane od prodaje...stornira

ako postoji mogucnost da se stornira onda je skroz obesmisljen sistem ocenjivanja i pravilnik

Citiraj
(17.12.2014, 11:32)Vesic1 Piše:

Po kojoj osnovi je kupac u pravu za ovo?
Posto rekoste da je potpuno u pravu.

Pitanje je za @tutuko.

KRIV je Limundo ne kupac ili prodavac jer je to omogućio. kao što sam i naveo i napiso u mojoj poruci.

Citiraj
(17.12.2014, 10:55)tutuko Piše: Po meni je ovde kupac potpuno u pravu i izgleda da ne koristi tu opciju prvi put jer je dobro obavešten.

Vi ste napisali da je kupac potpuno u pravu, a kupac odustaje od kupovine i kaze da ce prodavcu dati negativnu, pa sam zato pitao po kom osnovu je kupac u pravu?

Citiraj
To je nekada moglo.
Bila je neka opcija ako je novi član sa malo ocena, ne sećam se detalja.
U aktuelnom pravilniku nema toga.
10.8. Obaveze u vezi sa protivponudom
... Jednom data protivponuda se ne može smanjiti ili povući.

ALI ima i ovo
10.1. Objavljen sadržaj, ponude i kategorije
Limundo d.o.o. zadržava pravo da izbriše ponude, protivponude, tekst, slike ili bilo koji drugi materijal sa Limundo.com i Kupindo.com internet stranica u bilo kom trenutku bez posebnog obrazloženja.

Pa sad, ako čovek zna na koja vrata da pokuca, može mu se...

No, verovatnije je da je u ovom slučaju kupac neobavešten i tumači kako mu odgovara...

Citiraj
ja prvi put cujem da moze da se stornira nakon zavrsetka

ovaj clan 10.1 razumem kad se radi o duplim nalozima itd.. ali i te kako moze da se zloupotrebi

Citiraj
Mislim da se to storniranje radi samo u nekim specificnim situacijama jer se secam kada mi je LT napisao ''najbolje bi bilo da se ova transakcija ne obavi''. To su bas bas specijalni slucajevi.

Inace da se nekome ovako cefne da stornira, to ne moze sada koliko ja znam.

Citiraj
slazem se,do sada nisam imao takav slucaj niti sam cuo da je neko imao

Citiraj
ma ne, stornirao sam mu ja....

Citiraj
sad mi nije jasno pa storniranje aukcije ne postoji na limundu,niti se ponuda moze obrisati niti prodavac moze prekinuti ako ima ponuda

ako nece da kupi onda negativna

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)