• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unos PAK-a kod adrese
Kao sto kaze naslov, predlazem da svaki clan unese svoj PAK, za one koji ne znaju, to je postanski adresni kod i po njemu se tacno odredjuje adresa, ne moze se pogresiti.

Mnogo clanova uopste nema ispravnu adresu, ovo sam najvise primetio od kada sam poceo da trazim pak za svaku posiljku.
A PAK trazim da mi iz Post express-a ne bi rekli ''nema te ulice'', negde i zahtevaju za preporuceno da se popuni PAK, a i manja je verovatnoca da ce se pismo zagubiti na ovaj nacin.
Dakle, ja ne vidim nista lose ako bi bila obaveza da svako unese PAK.

Evo samo ove nedelje dobijam ulice iz Beograda, za koje pisu npr da su Mirijevo, a u Mirijevu ne postoji ta ulica, pripada nekom drugom delu.
Onda kontaktiram kupca i kazem mu to, on prvi put cuje za PAK i trazi da mu se posalje bez PAK-a, i tako se komplikuje, a kada se zagubi, isti taj mi se popne na glavu.

Jednom sam i poslao pouzecem Post express-om, iako nije bilo ponudjeno, i posto je isto bila pogresna adresa, paket je odmah vracen i dobio sam poruku '' ama ja vise prema Vama nemam obaveza, Vi ste poslali na pogresnu adresu'' . Kasnije sam izmolio da mi dostavi PAK, cime sam utvrdio da kupac zapravo ne zna svoju tacnu adresu i da je zbog toga nastao problem. Limundo je naravno stao na njegovu stranu.

Sta mislite? Smile

Citiraj
Meni nije jasno zašto u poštama ne traže PAK.... mislim, kad su ga već uveli onda neka se odluče da li je obavezan ili nije, a ne da to zavisi od radnika na šalteru.....što se tiče Limunda - trebalo bi da se doda i to među podatke, a ne da posebno pitamo svakog kupca......ako se ne varam, pričalo se o tome i u starom kafeu, ali očigledno se ništa nije promenilo......a, verovatno ni neće dok u pošti ne počnu da traže......

Citiraj
U Posti koliko sam upoznat postoji pravilo da se upisuje PAK, samo sto kod dosta sluzbenika prolazi pismo bez PAK-a, sto uopste ne podrzavam.
Ali realno, nemam ja vremena za svakog ponasob da trazim PAK, jer to ponekad bas oduzme vremena jer mora tacno da se ukuca ulica kako se zove, sto kod nekoh naziva i nije jednostavno.

Inace za sada se snalazim ovde http://www.posta.rs/struktura/lat/aplika...zultat.asp

Citiraj
Da, dobar predlog. Često se provlači u porukama koje nam šalju prodavci.
Problem je što taj sistem izgleda nije zaživeo sasvim, niti svako danas zna koji je njegov PAK.

Citiraj
Pre nekih 10-ak dana se jedna radnica nervirala što mora da upisuje PAK-ove, ali mi nije rekla da treba da ga upišem ja. Samo je preuzela pošiljke......

Što se tiče broja - ima ga na svakom računu struja, telefon, infostan......

Citiraj
(17.12.2014, 17:04)msjevtic Piše: Što se tiče broja - ima ga na svakom računu struja, telefon, infostan......

Upravo to!

Citiraj
(17.12.2014, 17:03)gevara Piše: Da, dobar predlog. Često se provlači u porukama koje nam šalju prodavci.
Problem je što taj sistem izgleda nije zaživeo sasvim, niti svako danas zna koji je njegov PAK.

Ovo nije tacno, u mojoj posti traze obavezno upisivanje PAK-a.
To stoji i na sajtu poste tako da nemam pravo da se bunim:

"Pravilno adresovanje pošiljaka:

podrazumeva dopunu dosadašnje adrese PAK-om, odnosno pošiljalac na adresnoj strani pošiljke treba da navede sledeće podatke, jedan ispod drugog:
titula, ime i prezime ili naziv primaoca;
ulica i broj, podbroj, broj stana (ili broj poštanskog pregratka, ili broj i naziv vojne pošte ili oznaka „post restant”/„poste restante”);
naziv naseljenog mesta (odredišta);
poštanski broj i naziv odredišne pošte;
poštanski adresni kod (PAK).
Za pošiljke koje su adresovane na „post restant”, poštanski pregradak ili na vojnu poštu, pošiljalac nije u obavezi da navede poštanski adresni kod (PAK) odredišne pošte."

Posto kupci ne znaju svoj PAK, ja onda moram da izgubim pola sata na trazenje PAK-ova preko sajta poste, jer neki ne znaju ni tacnu adresu na kojoj zive (dovoljno je jedno pogresno slovo u nazivu ulice, pa da PAK ne moze da se pronadje na sajtu poste). O ovome sam vam vec pisao, ali vas to izgleda ne zanima posto se u nekim postama jos uvek tolerise slanje pisama na kojima nije upisan PAK.

Citiraj
Kod mene u pošti PAK traže samo za pošiljke sa otkupom.
Iste ne šaljem, ali vidim da se retko kad drže tog pravila, softver im valjda
sam ubaci PAK ako je neka normalna adresa.
Pošto ima adresa sa "pored groblja", "blizu crkve" i "prekoputa benzinske pumpe", ne znam
kako to prolazi u PE...
Kod manjih mesta nema ulice, često se piše ImeMesta BB, što je prolazilo neko vreme, sada
kažu, barem u "mojoj" pošti, ne može više BB, pa stavim br.1. Kaže službenica Ma znaju
oni tamo njihovi kad im stigne, zasad i jesu znali...

Citiraj
PAK se lako pronalazi na sajtu pošte: http://www.posta.rs/struktura/lat/aplika...zultat.asp

Citiraj
Ja sam 3-4 puta pokušala da preko tog linka pronađem PAK i nije mi uspelo.....sad ni ne pokušavam

Citiraj
Mislim da se PAK moze naci i na racunu za fiksni telefon.
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
(18.12.2014, 03:28)moonster Piše: PAK se lako pronalazi na sajtu pošte: http://www.posta.rs/struktura/lat/aplika...zultat.asp

Vec smo stavili taj link gore.

Da li mi mozete naci PAK npr za sledece podatke:

Ulica Ulofa Palmea 8a
Mirijevo-Beograd ? Te podatke sam ja dobio od kupca.

Verovatno da ne mozete, jer kada ukucate Beograd, i tu ulicu, ona izlazi samo na Zvezdari.
E zbog takvih stvari ja kazem da se uvede PAK, jer neki kupci ne znaju svoju pravilnu adresu.

Citiraj
(18.12.2014, 10:40)BitterLemon Piše:
(18.12.2014, 10:36)Guti1 Piše: Mislim da se PAK moze naci i na racunu za fiksni telefon.

Можеш свој.

Pa zar je tesko pitati kupca koji ima fiksni da vam dostavi svoj PAK.

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
"Лимундо све то може да спречи, сву ту муку, простим увођењем ПАК поља које би било обавезно. Што они то не ураде за мене је непознаница. Можда то тако треба а ја сам глуп."

@BitterLemon

Rukovanje
Pruzam ti ruku za predlog. Tako bi se izbegle sve gore navedene situacije.
I ova kod Vesic1 u narednom komentaru.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)