• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX
Duga 
Kako se snalazite sa pakovanjem tj. u sta upakovati,i na sta ste nailazili kada ste pakete primali ???

[Slika: JHgz118.jpg]

Muku mucim ako su kabastije stvari u pitanju. Milion puta sam rekao da cu pre naci 1000din na ulici nego veliku kutiju u radnji, obidjem ih sve a oni nemaju kutiju ni od cipsa. Kao da robu dobijaju u dzakovima.

A onda kada treba da se upakuje, slede vratolomije, od dve kutije pravi jednu, guzvane novine, karton od jaja umesto stiropora za apsorbovanje potresa, pola kg selotejpa, folija .... u prevodu prodavao stvar od par stotina pakujem kao da je par hiljada dinara, i to pozdravljam kod svakog prodavca, jeste ispravan nacin ali mi se nekad smuci kad treba nesto da upakujem. Takodje i ako saljem postekspresom kod kojih nemam zamerke, znam da svi oni bacaju pakete pa moram da mislim unapred i na to da li ce to upakovano moci da podnese letenje i sile od 3G

Od primljenih stvari, izdvojio bih mobilni telefon koji je bio umotan u list A4 papira i stavljen u postexpress kesu  Facepalm , posto je klinac prevarant bilo mu je vraceno kako sam i dobio. Jedno od najbolesnijih pakovanja koje sam video

Sa druge strane nekad neku sitnicu koju uzmem prodavac tako dobro upakuje, da vise potrosi materijala nego sto je vrednost robe, skidam kapu Klanjam se

Citiraj
Mene poznaju svi u rodicu , moja kolica za kupovinu su ista kao njihova za odlaganje kartona kad otpakuju robu.U prevodu kad me vide sklanju prazne kutije . Jedno vreme su cak mislili da skupljam stari karton .
U sustini posiljku pakujem maksimalno da nesme da se osteti , karton , puskavi najlon (skoro sam ubedio coveka u tehnomaniji da mora bar pet puta da obmota pec sa njim jer moze da se osteti do kuce ), papir za pakovanje , stiropori (obicno kad negde vidim da se radi fasada pokupim otpatke ), siroki selotep .
Posiljka je moja odgovornost dok je neprimi kupac , ocekujem da neko dobije ono sto je kupio u stanju kako je video .
Neretko kad je lomljivo , pakujem bar u duplo vecu kutiju .
Kao kupac ocekujem da kad nesto kupim dobijemu stanju kako je bilo prikazano . Polazeci od sebe kad kupim nesto , prvi utisak i otvaranje posiljke je najvazniji . poludim kad vidim da nije dobro spakovani i da je predmet ostecen unisten . Vise nije bitno dali ce biti uvazena reklamacija , ja sam kao kupac ocekivao predmet kupovine i kad sam dobio osteceno neupotrebivo zgadi mi se kupovina . Polazeci od sebe napravio sam takav odnos za moje musterije . Dosta musterija se vraca zbog toga , nove se obavezno zahvale na pakovanju .

Citiraj
do sada je vazilo jedno kad vidimo nekog da skuplja karton, a od skoro, kazu za njega da radi na Limundu/Kupindu
Smile

Citiraj
Do sada nisam imala nikakvih problema sto se tice pakovanja posiljki, mada i nisam cesto slala glomazne i lomljive predmete koje je teze upakovati. Za manje predmete koverta ili kesa + Post ekspresova folija, za vece kesa i pak - papir iz knjizare, a to mi nije nikakav problem.
Kada sam primala posiljke uvek sam bila zadovoljna kako je posiljalac upakovao, nikad se nije desilo da mi paket stigne ostecen, a jednom sam dobila knjigu poslatu kao preporucenu tiskovinu, jedva sam je otvorila u koliko je folija bila upakovana i naravno - neostecena. Da napomenem, i kao kupac i kao prodavac uvek biram Post ekspres, eventualno ako situacija dozvoljava (gabarit predmeta, uslovi prodaje) kao preporucenu posiljku.

Citiraj
Dok mi je Postexpress bio prekoputa, bilo je svega, finih kutija, puckave folije, debelog papira,
kanapa, stiropor smokija, tankog i debeog stiropora, uđeš pitaš dobiješ.
Sada je idea tu par metara dalje, beskonačna količina kartonskih kutija i ambalaže.
"Sakupljači sekundarnih sirovina" imaju redovne ture tuda i kupe sve, pa ih treba preduhitriti.
Mada par puta u povratku s posla naiđem tu na njih, kažem Treba mi jedna ta kutija.
Kolika? Pokažem rukama otprilike. Ovaj pogleda gomilu spljoštenih i naslaganih kutija
i izvuče jednu negde iz sredine. Otvorim, apsolutno tačno onolika koliku sam tražio. Kažem
Uuu hvala, svaka čast majstore! Ovaj sav srećan pred kolegama, a ja našao kutiju...

Citiraj
Ja evo danas bio do galerije podova, uzeo 10m podloge za laminat, 39din/m i miran sam duze vreme.
Eto, nekome ce mozda koristiti. Smile

Citiraj
pa sve zavisi sta se salje ako je nesto tesko ostetiti nema potrebe za preteranim pakovanjem,a lomnjive stvari treba dobro zapakovati

P.S. vidjao sam i negativne ocene zbog preteranog pakovanja jer je paket bio dosta tezak pa otisla postarina u djavo

Citiraj
(23.12.2014, 18:34)LiMuBaj Piše: P.S. vidjao sam i negativne ocene zbog preteranog pakovanja jer je paket bio dosta tezak pa otisla postarina u djavo

Kupcima je nekada tesko udovoljiti  Wink

Podlogu za laminat koristim odavno, a vece kutije nabavljam po raznim supermarketima.  
Za manje stvari, odlicne su, a jos su i besplatne kutije od Postexpress-a  Thumbs up

Citiraj
ako kuriri normalno ( postari )rukuju sa predmetom pakovanje je samo za ukras ,ali ako ga bacaju kako stignu dzabe i pakovanje (malo ublazi udarce )

Citiraj

Slicno nesto sam video i kod nas  Wink

Citiraj
i onda prodavac kriv cccccc

Citiraj
Pakujem onako kako bih voleo da meni neko zapakuje kada sam ja kupac.
A sta posle kuriri rade sa tim posiljkama mogu samo da zamisljam.

Citiraj
Drugar mi bas rekao na zeleznickoj stanici kako ih je video da prebacuju pakete, kaze gadjaju se sa njima.

A imao sam slucaj da sam tft monitor odneo u postu, slanje postexpress-om,kazem sta saljem, i da polepi one stikere LOMLJIVO, sto je ona i uradila, tutnula meni da potpisem da sam ja pakovao monitor, kako oni ne bi odgovarali sa transport, ali kada je prenosila paket sa vage do drugog stola upustila je monitor  Facepalm  pred mojim ocima i svim onim ljudima,  dzabe i nalepnice lomljivo i sto sam ja potpisao  sic po guzi

Njen komentar dok je menjala boje u licu je bio , pa jesi li dobro upakovao. Na sta sam joj rekao da bas iz tog razloga ja pakujem da paket moze da se baca, monitor je preziveo naravno

Obozavam ovu emisiju

Citiraj
Pošto je zatišje u frkama aj sad malo nešto konstruktivno da pišemo Smile
Sinoć čitam Bitterovo rešenje za pakovanje akumulatora pa me je to malo ponukalo na razmišljanje.
Prvo pohvala kolegi Foxu, tek sam sada video ovu temu, ovo je druga tema koju je pokrenuo a da se radi o praktičnim problemima poslovanja.
Zatim još jednom pohvale za kolegu Vesića na pakovanju predmeta. Da li je ono u šta si umotao punjač ta podloga za laminat ? Korisna stvar, koliko si je stavio mogli su fudbal da igraju pa opet ne bi bilo oštećenja Smile

Kartonske kutije nisu problem, nije problem ni stiropor, ako ga i ne nađem ima da se kupi na građari pa uzmem debljinu koja mi treba, nabavim i streč da sve to još čvršće povežem. Sada ću kupiti i tu podlogu za laminat. Tako da sa te strane je ok.

Ono što jeste problem je idejno rešenje za paket. Mali predmeti su dosta jednostavni ali već od srednje veličine pa ka stvarno krupnim predmetima to zna da bude problem.

Primeri :
1. Sobni trenažer. Kabasta stvar a čak i da uspem da ga rastavim da li će kupac uspeti da ga sastavi. Znači šaljem ga ucelo. Ako ga obložim sa kartonom to je pipav posao do bola a ako se samo ustrečuje onda postoji opasnost da se ošteti jer ipak je to samo najlon pa čak i kada više puta obmotam. Ok, sad vidim rešenje u toj podlozi za laminat, dobra je poput kartona a mnogo lakše ću da je iskrojim.
2. Stari tip tv-a. Pogotovo oni što su preko 54 cm dijagonale. Obično se brine za ekran ali to je najmanji problem. Staviš 5 cm fasadni stiropor, ustrečuješ i nema problema. Mnogo veći problem je kućište. To je plastika koja je sva u prevojima. Uvek me jeza hvata, zbog nje, kada šaljem paket. Stavim ja karton odnazad ali je problem u tome što ne smeš da preteraš jer će biti nezgodno za nošenje. Ti uređaji su ionako teži a ako ih još i preterano obložiš onda imaju problem kako da ga uhvate. Opet, ako ne staviš dovoljno zaštite onda...
3. Razni kućni aparati koji nemaju lep "ćoškast" izgled a pri tom su većim delom od plastike. Nisu problem ako se radi o 10-ak nedeljno ali su itekakav problem kada ih bude po 50-60 u nedelji. Svaki zahteva neki specifičan pristup a često se nema vremena da se osmisli i odradi kvalitetno.
4. Globus lampa. Deluje smešno ali imao sam problem sa tim pa ih sada šaljemo rasklopljene da se ne bi izitoperilo pri pritisku.
...
Ima još gomila ali obećao sam da neću više pisati kilometarske poruke Smile
Bilo bi lepo kada bi ovde kačili idejna rešenja za pakovanje predmeta sa kojima smo se mučili. Siguran sam da će to pomoći gomili prodavaca jer ne samo iz mog iskustva već i iz zadataka koje nam daje Dr.Evil (čitaj Alduin) se vidi da dosta problema bude baš zbog što se paketi ne spakuju kako treba.

Citiraj
Hvala kolega. Da, to je ta podloga za laminat. Jeftina je, a dugo traje iako se ne stedi.
Inace ja uglavnom saljem manje predmete, pa nemam nesto preterano iskustva sa tim kabastim stvarima.
Ali sto se televizora i slicnih stvari tice, ja bih to pakovao slicno kao kada se kupi nov tv, pa isto onako kako su oni oblozeni stiroporom sa svake strane, i naravno ispisao ''lomljivo'' na paketu za svaki slucaj.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)