• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravila lepog ponasanja Limundovca
• Limundovac treba da procita Limundo Pravilnik I da ga postuje I primenjuje
• Limundovac treba da kaze ono sto misli, ali probranim rečima i ne vređajući tuđe stavove.
• Limundovac treba da kaze „hvala“ jer će vas ljudi više ceniti i rado će vam izaci u susret.
• Limundovac treba da se izvine kada pogreši
• Limundovac treba da daje komplimente osobama koje su ljubazne
• Limundovac ne treba da se sam hvali – pustite druge da uvide vaše kvalitete i uspehe
• Limundovac treba da bude ljubazan sa kupcima/prodavcima
• Limundovac treba ono sto napise u aukciji to I da ispuni
• Limundovac ne treba da se ruga drugim Limundovcima - ako želite nekog da zasmejete napravite šalu na svoj račun
• Limundovac treba da vodi racuna o izgledu svojih aukcija I o napisanom tekstu
• Limundovac treba uvek da persira prilikom obracanja drugim clanovima - to leto zvuci I nista ne kosta - osim ukoliko oni instistiraju na tome da im ne persirate.
• Limundovac treba da bude strpljiv, pazljivo da saslusa kupca/prodavca I da kratko ali jasno odgovori na postavljeno pitanje ”.
• Limundovac u vezi opšte komunikacije - preporučuje se ponašanje kao da sa ljudima razgovarate “oči u oči”
• Limundovac treba da pomogne novim članovima savetom; setite se da ste i vi jednom bili “newbie”, novi. Niko se nije naučen rodio.
• Limundovac treba da obrati paznju na sva pisana i nepisana pravila, imajte na umu da ovde važe i državni zakoni.
• Limundovac treba da obrati paznju da sve što je ilegalno u stvarnom životu ilegalno je i na Internetu. Nemojte se zavaravati misleći da se možete sakriti iza nadimka.
• Limundovac treba da postuje druge i bićete poštovani I uvazavani
• Limundovac ne treba da isteruje svoju pravdu! Za to postoje administratori . Preduzimajući vlastite akcije samo ćete pogoršati stanje. Sve možete prijaviti administratoru.
• Limundovac ako je nov clan – ne treba da se ponasa arogantno I bahato jer vaše pametovanje neće naići na dobar odziv
• Limundovac ako pogresi treba svoju gresku I da ispravi
• Limundovac treba da zna da su I Admimnistratori ljudi I da se na fin nacin ponasa prema njima jer su oni tu da nam pomognu
• Limundovac nikada ne treba da se predstavlja kao neko drugi

Poštujete li ova pravila?

Citiraj
Odlicni su saveti, svaka cast!

Citiraj
Hvala Vam Smile

Citiraj
Svaka čast na savetim ! Oduševila sam se Smile

Citiraj
@duxsilni

Svaka čast! Veoma korisni saveti za sve Limundovce. Nije ni čudo to što su svih vaših 2.246 ocena pozitivne. Smile

Citiraj
odlicna pravila , kad bi ih svi primenjivali makar 50%

kome je ovo tesko da primeni ima 10 Limundo Zapovesti

http://cafe.limundo.com/thread-51-page-2.html

Citiraj
Bra'o!

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Knjiga iz koje sam učila pravopis i gramatiku se zove: "Izvinite, izvinuo sam se" Wink

Evo je i ovde: http://www.kupindo.com/Romani/17900353_I...c-M-Stanic

Citiraj
(18.12.2014, 22:21)duxsilni Piše: • Limundovac treba da procita Limundo Pravilnik I da ga postuje I primenjuje
• Limundovac treba da kaze ono sto misli, ali probranim rečima i ne vređajući tuđe stavove.
• Limundovac treba da kaze „hvala“ jer će vas ljudi više ceniti i rado će vam izaci u susret.
• Limundovac treba da se izvine kada pogreši
• Limundovac treba da daje  komplimente osobama koje su ljubazne
• Limundovac ne treba da se sam hvali – pustite druge da uvide vaše kvalitete i uspehe
• Limundovac treba da bude ljubazan sa kupcima/prodavcima
• Limundovac treba ono sto napise u aukciji to I da ispuni
• Limundovac ne treba da se ruga drugim Limundovcima - ako želite nekog da zasmejete napravite šalu na svoj račun
• Limundovac treba da vodi racuna  o izgledu svojih aukcija  I o napisanom tekstu    
• Limundovac treba uvek da persira prilikom obracanja drugim clanovima - to leto zvuci I nista ne kosta - osim ukoliko oni instistiraju na tome da im ne persirate.
• Limundovac treba da bude strpljiv, pazljivo da saslusa kupca/prodavca I da kratko ali jasno odgovori na postavljeno pitanje ”.
• Limundovac u vezi opšte komunikacije - preporučuje se ponašanje kao da sa ljudima razgovarate “oči u oči”
• Limundovac treba da pomogne  novim članovima savetom; setite se da ste i vi jednom bili “newbie”, novi. Niko se nije naučen rodio.
• Limundovac treba da obrati paznju na sva pisana i nepisana pravila, imajte na umu da ovde važe i državni zakoni.
• Limundovac treba da obrati paznju da sve što je ilegalno u stvarnom životu ilegalno je i na Internetu. Nemojte se zavaravati misleći da se možete sakriti iza nadimka.
• Limundovac treba da postuje  druge i bićete poštovani I uvazavani
• Limundovac ne treba da isteruje svoju pravdu! Za to postoje administratori . Preduzimajući vlastite akcije samo ćete pogoršati stanje. Sve možete prijaviti administratoru.
• Limundovac ako je nov clan – ne treba da se ponasa arogantno I bahato  jer vaše pametovanje neće naići na dobar odziv
• Limundovac ako pogresi treba svoju gresku I da ispravi
• Limundovac treba da zna da su I Admimnistratori ljudi I da se na fin nacin ponasa prema njima jer su oni tu da nam pomognu
• Limundovac nikada ne treba da se predstavlja kao neko drugi

Poštujete li ova pravila?

3 x BRAVO

Kad bi se svi članovi Limunda-Kupinda, ponašali ovako, administratori bi zaista mogli mnogo više vremena da provode u Limundo Cafe-u ili u obližnjem Cafe-u Smile

Citiraj
Ne kazem da sam bas iskusna,ali mi bude drago da nekom novom clanu objasnim neke stvari...npr. kod obuće mere spoljasnje gaziste,a ne unutrasnje. Uvek, BIRANIM RECIMA,objasnm da mi koji kupujemo koristimo unutrasnje gazsite..i bas se trudim da ne zvucim u stilu : "Slusaj bre ti...sta si napisao...to se ne radi tako.."...jer ,zaista i nas je neko ucio,citali smo u pravilnicima, gresili, ucili. I ono sto sam zaista naucila: ako ne mozes da resis problem, obrati se Limundo timu...nemas ti vise sta da se raspravljas sa kupcem/prodavcem. Ima tu uvek neko ko preuzme to da resi.
p.s i da dodam...imam sad "djaka-prvaka"...svog muza...obucavam ga...lepo napreduje,lepo opisuje,prodao ovh dana vise od mene....srecan kad ga lepo ocene. Posebdno kad mu napisu 10++++++++ :P

Citiraj
(22.12.2014, 16:48)mamahaker Piše: Ne kazem da sam bas iskusna,ali mi bude drago da nekom novom clanu objasnim neke stvari...npr. kod obuće mere spoljasnje gaziste,a ne unutrasnje. Uvek, BIRANIM RECIMA,objasnm da mi koji kupujemo koristimo unutrasnje gazsite..i bas se trudim da ne zvucim u stilu : "Slusaj bre ti...sta si napisao...to se ne radi tako.."...jer ,zaista i nas je neko ucio,citali smo u pravilnicima, gresili, ucili. I ono sto sam zaista naucila: ako ne mozes da resis problem, obrati se Limundo timu...nemas ti vise sta da se raspravljas sa kupcem/prodavcem. Ima tu uvek neko ko preuzme to da resi.
p.s i da dodam...imam sad "djaka-prvaka"...svog muza...obucavam ga...lepo napreduje,lepo opisuje,prodao ovh dana vise od mene....srecan kad ga lepo ocene. Posebdno kad mu napisu 10++++++++    :P

sad nisam bas razumela da li se meri unutra ili spolja? Hmm
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
Treba da se meri unutra, a desava se da clanovi mere spolja, sto je nepravilno, koliko sam ja razumeo, a i logicno mi je tako Smile

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Свака Вам ка` Његошева. Smile

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)