• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupi odmah
Ovo treba na Limundo ako neko hoce da kupi po fiksnoj ceni. Samo se povezu kupindo i limundo i kad neko oce odma da kupi , kao da je kupio sa kupinda. pritom ako su ti predmeti sa tom opcijom na limundu, onda se ne vide na kupindu u pretrazi....
imam ja napravljenu skriptu za sihronizaciju baze podataka, pritom daje na (false) na kupindo sto se tice pretrage

Citiraj
Odličan predlog. Dosadašnje molbe (vapaji, preklinjanja itd) korisnika da se uvede opcija "Kupi odmah" je bila odbacivana sa argumentom da prodavac treba da sačeka kraj aukcije, pa da prebaci predmet na Kupindo. Povezivanje Limunda i Kupinda bi na način na koji predlažeš bilo korisno, i olakšalo bi kupovinu.

Citiraj
Iako je predlog za razmatranje, odgovor ce biti: Limundo je aukciski sajt a Kupindo je oglasni sajt, i tako ce da ostane Angel

Citiraj
(20.12.2014, 15:31)Dixi26 Piše: Ovo treba na Limundo ako neko hoce da kupi po fiksnoj ceni. Samo se povezu kupindo i limundo i kad neko oce odma da kupi , kao da je kupio sa kupinda. pritom ako su ti predmeti sa tom opcijom na limundu, onda se ne vide na kupindu u pretrazi....
imam ja napravljenu skriptu za sihronizaciju baze podataka, pritom daje na (false) na kupindo sto se tice pretrage

Dajte malo detaljnije sta je zapravo predlog, u kojim slucajevima, ima ponuda, nema ponuda, uvek, vazi za zavrsene aukcije ... ?

Ako ste to zamislili:
Ja dam ponudu prvi dan, na aukciji koja traje 10 dana, odem 7 dana na zimovanje, pa kad se vratim logicno mi je da pogledam, dokle je dogurao taj predmet.
Kad ono predmet mi kupio neko po fiksnoj ceni !

To sigurno ne moze tako, niti bi bilo korektno, prema Limundovcima koji su stavili predmet u listu zelja da bi licitirali, a pogotovu ne prema onima koji su dali ponudu.
Ovako kako ste napisali, nije bas jasno - sta ce Limundu Kupindo ?!
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Dobro trazili su ideje i predloge i evo predloga... Tako su pricali i za sms placanje pa su sad uveli- isto kao za sakrivanje predmetaprodatih-kupljenih i evo sad su opet da li da biramo.

Citiraj
Pa u stvari jedino je dobro sto bi se sprecilo nudjenje u zadnji cas. Da si ti pre zimovanja dao svoju najvisu ponudu, svakako bi neko dao vise na ovaj nacin. Ali opet ne svidja mi se u potpunosti.

Citiraj
(20.12.2014, 16:19)sasacv68 Piše:
(20.12.2014, 15:31)Dixi26 Piše: Ovo treba na Limundo ako neko hoce da kupi po fiksnoj ceni. Samo se povezu kupindo i limundo i kad neko oce odma da kupi , kao da je kupio sa kupinda. pritom ako su ti predmeti sa tom opcijom na limundu, onda se ne vide na kupindu u pretrazi....

Dajte malo detaljnije sta je zapravo predlog, u kojim slucajevima, ima ponuda, nema ponuda, uvek, vazi za zavrsene aukcije ... ?

Ako ste to zamislili:
Ja dam ponudu prvi dan, na aukciji koja traje 10 dana, odem 7 dana na zimovanje, pa kad se vratim logicno mi je da pogledam, dokle je dogurao taj predmet.

To sigurno ne moze tako, niti bi bilo korektno, prema Limundovcima koji su stavili predmet u listu zelja, a pogotovu ne prema onima koji su dali ponudu.

To se zove rezervna cena, pocetna cena 10 din.za odmah (3000) vi ponudite 700din i odete na odmor. aukcija normalno tece... Dodjem ja koji bih dao odmah 3000 i pritisinem (kupi odmah) Nema tu nije fer, ja ako mi se svidja nesto dacu odmah 3000 i uzeti odmah. S'tim sto bi opcija bila sve vidljiva dok su cene ispod te rezervne. primer. pocetna cena 10 din. ja hocu da licitiram i stavim 3010 din. onda bih se dugme automatski povuklo i licitacije bi islo normalnim tokom...

Citiraj
Zašto bi dali 3010 dinara ako ste mogli da kupite za 3000? Za kupi odmah i rezervna cena su dva različita pojma...

Citiraj
(20.12.2014, 16:27)Dixi26 Piše:
(20.12.2014, 16:19)sasacv68 Piše:

Ako ste to zamislili:

To sigurno ne moze tako, niti bi bilo korektno, prema Limundovcima koji su stavili predmet u listu zelja, a pogotovu ne prema onima koji su dali ponudu.

To se zove rezervna cena, pocetna cena 10 din.za odmah (3000) vi ponudite 700din i odete na odmor. aukcija normalno tece... Dodjem ja koji bih dao odmah 3000 i pritisinem (kupi odmah) Nema tu nije fer, ja ako mi se svidja nesto dacu odmah 3000 i uzeti odmah. S'tim sto bi opcija bila sve vidljiva dok su cene ispod te rezervne. primer. pocetna cena 10 din. ja hocu da licitiram i stavim 3010 din. onda bih se dugme automatski povuklo i licitacije bi islo normalnim tokom...

Pa niste tako formulisali predlog - naslov je Kupi odmah! - mislio sam da se radi o nekoj novoj ideji.

Pre nego otvorite novu temu, pogledajte da li je slicna tema vec otvorena, a za Zastitnu - rezervnu cenu jeste: http://cafe.limundo.com/thread-224.html?...t=rezervna - pa ste mogli tamo pisati, ili na temi Ideje i predlozi za Limundo. http://cafe.limundo.com/thread-21.html
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(20.12.2014, 16:34)999 Piše: Zašto bi dali 3010 dinara ako ste mogli da kupite za 3000?  Za kupi odmah i rezervna cena su dva različita pojma...

Mozda kupac smatra da predmet vredi vise od 3000, pa ne zeli da osteti prodavca.  Hihi

Citiraj
(20.12.2014, 16:35)sasacv68 Piše: Pre nego otvorite novu temu, pogledajte da li je slicna tema vec otvorena, a za Zastitnu - rezervnu cenu jeste: http://cafe.limundo.com/thread-224.html?...t=rezervna - pa ste mogli tamo pisati, ili na temi Ideje i predlozi za Limundo. http://cafe.limundo.com/thread-21.html

Tako je, ideje za rezervnu cenu možete uneti u tu temu.
Ovu temu ćemo ostaviti za diskusiju o opciji Kupi odmah, pošto jedno ne mora podrazumevati drugo (recimo, na aukciji bez rezervne cene a sa opcijom Kupi odmah, ako niko ne iskoristi tu opciju predmet može otići po ceni ispod te fiksne za Kupi odmah).

Citiraj
"Kupi odmah" bi moglo da se ubaci ako nema ponuda...
To smo predlagali i ranije i dok je bila stara kafana, ali odgovor je kao što je neko rekao, za tu svrhu imate kupindo...
Put večno ide, nikada ne prestaje...

Citiraj
Po meni ova opcija bi mogla da se koristi kod aukcija koje nemaju ponudu a kupac i prodavac se dogovore Rukovanje za cenu i da se ne bi aukcija prekidala i naplaćivala 50 dinara ona bi se automatski prebacila na kupindo i imala vremesko trajanje od 10h za koje bi se trebalo kupiti na kupindu. Ako se transakcija ne završi vraća se na limundo i naplaćuje 50 dinara kupcu sa računa.
redoslod
- postavljena aukcija
- nema ponuda
- kupac aktivira opciju kupi odmah i da svoju cenu
- prodavac potvrdi ,sagalsi se sa cenom
- aukcija prelazi na kupindo
- 10h traje ponuda
- kupac kupi predmet proviziju plaća prodavac
- kupac ne kupi predmet proviziju plaća kupac za neozbiljnost Angry sa računa id eu minus ako nema ili ne može da aktivira ovu opciju ako nema 50 dinara kredita
nešto u tom smislu bi svi bili zadovoljeni naravno korekcije predloga su dozvoljena ako je prihvatljih ovo je samo neki okvir

Citiraj
Koristi li ovde iko ebay? Kupi odmah pored aukcije je aktivno do onog trenutka dok neko ne da ponudu, a to postoji godinama i odlično radi. Samo što su tamo cene tih kupi odmah/aukcija dosta realnije pa ko neće da čeka xx dana završi posao odma. I sve je to opciono i nemojte da vičete ja neću to i kako je to glupo.

Citiraj
Razmišljali smo o opciji Kupi odmah na Limundu.
Postoji interesovanje, Limundo zajednica već dugo želi tu opciju kao dodatak aukcijskoj kupovini.

Imali smo i diskusiju na blogu (tada još nije Cafe krenuo)
i tu je kupi odmah bilo među najtraženijim opcijama na Limundu.

Odlučili smo se za prvi korak, puštajući kupi odmah kao test opciju na Limundu u toku marta.
U zavisnosti kako bude prihvaćena u prvih mesec dana, videćemo šta treba doraditi i da li ima smisla da ostane.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)