• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Glasanje: Najbolja kurirska služba?
Ovo glasanje je zatvoreno.
AKS
4.59%
69 4.59%
BEX
9.18%
138 9.18%
City Express
2.39%
36 2.39%
Post Express
66.82%
1005 66.82%
Pošta
9.18%
138 9.18%
Daily Express
3.92%
59 3.92%
Neka druga
0.33%
5 0.33%
Nijedna, sve su loše
3.59%
54 3.59%
Ukupno 1504 glasova 100%
* Vi ste glasali za ovo. [Prikaz rezultata]

Ocena teme:
  • 24 Glasova - 4.83 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iskustva sa Kurirskim sluzbama
Pozdrav svima!
Evo mene zanimaju Vasa iskustva sa kurirskim sluzbama, zasto koristiti ove, zasto ne koristiti one itd itd?!
Ja cu izneti svoje misljenje, a zanima me sta kolege misle.

Ja koristim jedino Post express i navescu prednosti i mane koje sam ja uocio.

Prednosti:
- Pracenje posiljke online(ne moram zivkati razne telefone i cekati)
-Mogu da posaljem u bilo kojoj Posti, ne moram cekati kurira ceo dan, a ne znam kada ce doci
-Za bilo kakvu reklamaciju opet mogu ici u Postu, ne moram zvati razne telefone, upucivati me od kolege do kolege i na kraju nista
-Ako nisam kuci, 5 dana me ceka posiljka
-i najbitnije, do sada sam mnogo posiljki poslao, i nikada problema nisam imao, dok sam sa ostalim sluzbama i te kako imao.

Mane:
- mora bas tacna adresa da se unese sa sve PAK-om, nece prihvatiti ako nema u njihovoj bazi
- desava se da isplatu hocu Post Net-om, a donese mi postar Smile

To je ukratko, dakle, kolege, slusam Vas Smile

Citiraj
Pitanje 
Taman sam planirao da otvorim ovu važnu temu o kurirskim službama.
Svaka čast što ste načeli ovu temu!

Malopre nam je jedan Limundovac poslao žalbu:

"vec drugi put mi se desava da mi postxpres isporucuje ostecenu kupljenu robu zbog toga sto oni ocigledno pakete bacaju jer kako drugacije mogu da objasnim lom livenog dela pumpe za vodu.Na moju prituzbu odgovaraju da oni nisu krivi zbog loseg pakovanja,moje misljenje je da je ovo veoma neodgovorno ponasanje i da bi ste vi mozda mogli svojim uticajem da doprinesete odgovornijem pristupu njihovih zaposlenih."

Voleo bih da čujem mišljenja više iskusnih prodavaca koja kurirska služba ima najprofesionalniji odnos?

Citiraj
Samo postexpres.Ranije sam saradjivao sa svim kurirskim sluzbama i raznih problema je bilo sa njima,te cekanje,te osteceni paketi bez naknade stete(AKS ubedljivo,da nepominjem sto im se na priznanicama nista nevidi) ,vidim gore se neko zalio i na postexpres,da ostecenja mogu i kod njih da se dese ali za razliku od drugih oni placaju stetu,naravno ako ste propisno spakovali paket.

Citiraj
Postexpress - sa njima najvise radim i imam najbolje iskustvo. Nikada nisam imao neki veci problem.
Aks - lose adresnice (nista se ne vidi), desava se se ceka povrat novca par dana. Dva puta sam primio ostecenu posiljku.
Bex - ne saradjujemo bas puno... Zadnju posiljku koju sam primio napaisali otkup 160 eur umesto 160din. (prodavac rece da je njihova greska - u svakom slucaju je platio on -za povrat paketa, koji nisam takav hteo da primim.
City - sa njima gotovo da ne saradjujem. Ranije nije mogao primalac da plati postarinu, ne znam kako je sada...

Citiraj
Sa AKSom sam imala par losih saradnji, sada iskljucivo saljem i trazim da mi se salje postexpressom !!!!

pozdrav svima :-)

Citiraj
Kurirske sluzbe su takve kakve jesu. Razlike ima, ali pre svega u uslugama koje pruzaju. Ono o cemu se najcesce govori (zalbe na cene, vreme dostave, rukovanje paketima I sl) ne zavisi toliko od kurirske sluzbe, koliko od kurira I njihovog odnosa prema poslu.
Vrlo je jednostavno, jagodinac trazi aks, nislija bex, opet tamo neko iz sapca trazi city I tako dalje. U stvari ne moze se reci da je neka kuriska sluzba losa na sirem podrucju. Prosto, reputacija neke kurirske sluzbe zavisi samo I jedino od Pere, Zike I tako dalje. Kao I sto ovde na sajtu ima onih koji su losi, onih koji su dobri... Kao I u svemu ostalom.

Citiraj
Slazem se sa ljubisa.va da najvise zavisi od kurira, ali ako se kuriri u jednoj firmi kaznjavaju zbog stalnih neprijatnosti, a u drugim ne, logicno je da je vremenom napravljena selekcija. Ja sam se selila i svaku neprijatnost sam imala sa AKSom, i sa kuririma i kasnije sa centralom. Malo sam radila sa BEXom, i bilo je ok, ali najpouzdaniji i najlaksi za saradnju su mi iz postexpressa.. to je moje iskustvo

Citiraj
Jeste da zavisi od kurira, ali opet sto vise ljudi slusam, sve ukazuje na to da je Aks najgori, za njim ide Bex, a najbolji je Post express. Citao sam i po mnogim forumima itd.

Ja sam ziveo u Brusu, i saradjivao sa Aks-om, isto sam cekao otkup po ko zna koliko, lomili pakete itd. Preselio sam se u Kraljevo, jos gora situacija sa Aks-om. Sto se Bex-a tice, neke stvari su mi izlazile skuplje, kurir sam sebi uzimao baksis i onda sam odustao.

Jos jedna cinjenica je da na fb postoje grupe i za Aks i za Bex u kojima se ljudi mnogo zale, za Post express nisam video, a trazio sam, mislim da ne postoji. Meni i to nesto govori.

Okacicu linkove, pa ako nije po pravilu, ja se izvinjavam, neka izmene admini, i neka me upozore.

1.https://www.facebook.com/AKS.najgora.Kurirska.Sluzba?fref=ts

2.https://www.facebook.com/pages/BEX-kurirska-sluzba-danas-pa-za-pet-dana/322639094520836?fref=ts

Citiraj
he eh he, vesic1, kao da smo se dogovorili o komentarima :-) ,

pozdrav

Citiraj
Pozdrav svima Smile Nova sam u Cafe-u, nova na Limundu, nova uopšte u poslu online trgovine. I interesantno je da sam za ovih mesec-dva dana rada i sama uočila ama baš sve što ste dosad napisali o Post Expressu i Aksu. Sa Aksom sam samo jednom sarađivala, i gle čuda, otkupnina je kasnila dva dana, a adresnica je takva da ne bi imala pojma kome sam prodala robu da nije limundo poruka Big smile

Citiraj
Zdravo svima!
Napravio sam sada opciju da možemo svi da glasamo za najbolju kurirsku službu! Smile

BooMKidZ i Ssvettlana - dobrodošli! Smile

Citiraj
Malopre stigla poruka od člana i to je nešto što Limundovci često predlažu:

Želim da predlozim da bi bilo lepo, da povezete sistem sa nekom brzom postom ili osnujete svoju brzu postu. Jer se prodaju i ormani i gabaritne stvari, a kuriske sluzbe nekada  nece da preuzmu robu i ne moze se obaviti kupoprodaja i mislim da bi imali vise kupoporodaje.

Citiraj
Limundo sa osnuje brzu poštu?
Zanimljiv predlog ali neizvodljiv,znate li vi kolika su ulaganja za vozni park na teritoriji srbije,da jedan aks,ili postexpres imaju preko 1000 vozila?

E sad druga je stvar ako bi limundo poradio na tome da sklopi ugovor sa nekom kurirskom sluzbom,pa i postexpresom,sto da ne,i da postexpres bude u obavezi sto se slanja tice,vezano za limundo.

Citiraj
Odlična ideja za osnivanje svoje brze pošte - evo odmah apliciram za posao - imam u kući nezaposlenog vozača B,C i D kategorije Big smile

Citiraj
Поштовање свима! Хајде да и ја оставим трага, мада видим да нећу написати нешто што већ није...

АКЅ никада више! Прво сам мислио да је сарадња добра и користио сам при слању скоро искључиво њих. Били су најјефтинији, а услуга је била каква- таква. Курир је био довољно љубазан и послован, иако се видело да му услови рада нису најбољи (преоптерећеност, недостатак система, одговарајуће документације...). Нпр. када сам хтео да пошаљем неко ауто-стакло преко њих, он ме замолио да то не радим, јер "у магацину играју фудбал са пакетима". Додуше, и ја сам према њему био коректан, шетао се до краја улице да предам или преузмем пакет (стварно ми то није тешко, ако имам времена, нити ми је испод части, за разлику од појединих чланова овде), остављао бакшиш када то има смисла, пуштао га да дође сутрадан, ако ме то замоли и ако мени није хитно...

И тако је било док се није појавио први проблем са робом, тј. штета. Покушао сам да рекламирам, звао све могуће телефоне, слао поруке, мејлове, али забадава. Ни одговора, а камоли решења, надокнаде. Паралелно са тим је и курир променио ћуд, нешто му "дошло", откуд знам. Почео да касни, да се не јавља, да краде... После се и курир променио, а то је била још гора прича. Тај је тек узимао за себе шаком и капом. Њега сам видео само 2 пута, када ми је доносио, јер сам престао преко њих да шаљем.

Онда сам одлучио да пређем на Пост експрес. Препородио сам се. До тада нисам ни знао како рад такве службе треба да изгледа. Ствар је, пре свега, у систему рада. Зовеш лепо централу, издиктираш шта имаш... Курир дође, покупи робу, испише. На пријемници све лепо пише, добијеш број, пратиш пошиљку. До сада ми се није десила никаква штета. Додуше, ја пакете пакујем својски, тако да баш треба да се потруде, да нешто поломе. Паре од откупа стигну након два дана, донесе поштар. Милина

Остале службе сам користио сам по пар пура, на инсистирање купца или продавца. Немам довољно утисака, да бих формирао мишљење и став.

Мислим да много тога зависи од курира, али све док се не појави проблем. Онда наступа систем, који код АКЅ фактички не постоји.

Што се тиче предлога да Лимундо оснује своју брзу пошту, мислим да обим посла на самом сајту не би био довољан, да покрије трошкове. Е сад, ако се то искористи само као основа, а ради се и за "трећа лица", онда ко зна. Све је ствар тржишта, квалитета услуге, рекламе, пословности, нивоа улагања...

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 3 Gost(a)