• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupindo cipele - unutrašnje gazište
Jako mi nedostaje mera unutrašnjeg gazišta na Kupindu.

Nosim cipele gazišta 23.5 - u zavisnosti od modela, kupim 23, 23.5 ili 24.
U realnom svetu je gazište 23.5 po veličini između 35 i 39... Cry

Drugim rečima, potpuno je jasno da treba da pretražujem stranice i stranice obuće, i svaki jedan par da zagledam - da ne govorim tek o tome što za mnoge nije upisano unutrašnje gazište, što mi prodavac ne odgovara uopšte ili je na pitanje "koliko santimetara" odgovor tipa - jako lepo stoje na nozi :rolf:.

Ukratko, ako meni kao kupcu nedostaje ova mera, uverena sam da nedostaje i drugima Tuzan.

Da li možda postoji šansa da se opet uvede?

Hvala i pozdrav svima Smile.
Please allow me to introduce myself...

Citiraj
(25.12.2014, 08:21)Indigo63 Piše: Jako mi nedostaje mera unutrašnjeg gazišta na Kupindu.

Nosim cipele gazišta 23.5 - u zavisnosti od modela, kupim 23, 23.5 ili 24.
U realnom svetu je gazište 23.5 po veličini između 35 i 39... Cry

Drugim rečima, potpuno je jasno da treba da pretražujem stranice i stranice obuće, i svaki jedan par da zagledam - da ne govorim tek o tome što za mnoge nije upisano unutrašnje gazište, što mi prodavac ne odgovara uopšte ili je na pitanje "koliko santimetara" odgovor tipa - jako lepo stoje na nozi :rolf:.

Ukratko, ako meni kao kupcu nedostaje ova mera, uverena sam da nedostaje i drugima Tuzan.

Da li možda postoji šansa da se opet uvede?

Hvala i pozdrav svima Smile.

pa zar gaziste nije unutrasnje? gresim? Hmm
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
(25.12.2014, 08:50)Ssvettlana Piše: pa zar gaziste nije unutrasnje? gresim?  Hmm

Sad sam videla da mi fali - U PRETRAZI Smile

Izvinjavam se, to je kad čovek nije popio kafu pa otvara temu Smile

Citiraj
(25.12.2014, 08:52)Indigo63 Piše:
(25.12.2014, 08:50)Ssvettlana Piše: pa zar gaziste nije unutrasnje? gresim?  Hmm

Sad sam videla da mi fali - U PRETRAZI Smile

Izvinjavam se, to je kad čovek nije popio kafu pa otvara temu Smile

polako, prvo Kafica2 , pa ostalo.. Wink
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
(25.12.2014, 09:11)Ssvettlana Piše: polako, prvo  Kafica2 , pa ostalo..   Wink

Hvala na razumevanju Smile.

Mislim, stvarno mi je problem kad gledam cipele po Kupindu, u pretrazi otvaram prvo 36, pa 37, pa dođem nekad do 39 - i opet nalazim gazište 24...
A kako čovek da preživi bez još jednih cipela Angel .

Citiraj
Identičan problem imam (doslovno identičan, jer i ja kupujem od 23-24 cm, zavisi od modela)

Citiraj
A sad sam videla da ima i Kupindo forum, bravo ja...Smile
Unapred hvala moderatoru koji će premestiti temu <3

Citiraj
Premešetna u Kupindo - Kupovina.
lotr

Citiraj
PROBLEM JE ŠTO PISE DOSLOVNO "DUZINA GAZISTA ", MESTO "DUZINA UNUTRASNJEG GAZISTA "
Ceo podatak je netacan jer neko je merio spolja , valjda zbog stepenica ili mesta za noge u Yugu , razmisljaju ljudi . E sad tu je neko i napisao da je merio spolja a neko nije . Uglavnom neupotrebljivi podaci za pretragu ili kupovinu.

Nasem narodu kad napisete morate to kao malom detetu da bi razumeo sta hocete .
Ovako je kao karakteristika POTPUNO NEUPOTREBLJIVA

Citiraj
Gazište po samoj suštini se odnosi na "unutrašnje" gazište. Nekome je jednostavno lakše da meri spolja pa upisuje te podatke. Šta god upisali pod gazište - neki prodavci će i dalje to unositi. Jedini način je edukacija.
Pronalazim načine, a ne izgovore.

Citiraj
@neponovljiva
upravo tako

Citiraj
Ne može npr. cipele br.42 a dužina gazišta 30cm Hmm
Samo kad bi više šnjuvali po L. ili K. lako bi sve saznali Wink
ili da izmere svoje cipele pa da uporede
gde ima volje ima i načina Smile

Citiraj
Problem su i ogromne razlike od proizvođača do proizvođača. Nekada se kod istog broja mogu naći i odstupanja od 1cm pa i više. Standardizacija nažalost nije u potpunosti prohvaćena. Sve se završilo tako što sam videla - univerzalne baletanke.
Pronalazim načine, a ne izgovore.

Citiraj
(30.12.2014, 13:10)neponovljiva Piše: Gazište po samoj suštini se odnosi na "unutrašnje" gazište. Nekome je jednostavno lakše da meri spolja pa upisuje te podatke. Šta god upisali pod gazište - neki prodavci će i dalje to unositi. Jedini način je edukacija.

Neki prodavci mere spolja obucu jer ako upisuje koliko je gaziste normalno da je spoljno . Cipela gazi sa spoljne strane kad se hoda u njoj . Ako ste mislili na unutrasnje gaziste , to jest ležiste za nogu tako ste trebali i napisati .
Kad bi se to ispravilo neki bi dobili i po koju negativnu ili opomenu pa bi se doveli u red . Ovako su u pravu  i oni i kupac robe .
Na kraju nije svrha napraviti sajt da bi ljudi midli sta je autor hteo da kaze ili da se gubi vreme na edukaciju . Treba jasno i glasno reci sta se trazi za unosenje .
A sto se tice edukacije svaki dan je sprovodim pitajuci ljude :
Dali zivete u kuci ili zgradi ?
Dali imate drugacije prezime na vratima , da nezivite mozda u iznamljenom stanu ?
Da nije adresa sa posla , Ako jeste jel mozete mi napisati i koja firma pise na zgradi ?
Dali mozete na racunu za struju da pogledate PAK , treba mi ?
Neki misle da sam debil zbog toga , a u stvari samo pokusavam da izvucem sve podatke o adresi gde saljem da mi se nevrati posiljka .

Citiraj
Nebih se složio jer po meni netreba dodavati "unutrašnje" jer:

_đon je đon
-Gazište je po meni a i po velikim proizvođačima unutrašnji deo obuće te nema potrebe naglašavati U-S

http://www.sportizmo.rs/nike-patike-down...-men/a6891

Wink Smile Wink cao

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)