• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"kao sa slike"
ježim se kada pročitam ovakav opis. obično to rade novajlije, ali sam pronalazio i članove sa popriličnim stažom. ali me još više iznervira kad vidim da prodavac ima ponudu za predmet sa ovakvim opisom.

Citiraj
I mene mnogo nervira. Obično zaobiđem aukcije sa takvim ,,opisom". Bolje da ne piše ništa.....

Citiraj
najgora varijanta ovih aukcija je kad ima samo jedna slika, iz daleka da sve stane u kadar, još ako je izvrnuta... Angry
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
Najčešće se iza "takvog opisa" kriju kamuflaže. Prodavac u 95% slučajeva prodaje nešto što je neispravno, poluispravno, neprovereno .... a još ako je slika "zatamnjena" - ŠTO DALJE.

Citiraj
Ogrlica sova, predpostavim da je sa neta slika , pitam prodavca da li ste vi slikali, stize mi odgovor prodaje se ogrlica sa slike, ne bude mi tesko pa pitam ponovo, znam da se prodaje ogrlica sa slike ali me interesuje da li je slika sa neta ili vasa. Odgovora vise nije bilo.

A nije ga bilo , jer to sa slike i ono u realnosti su nebo i zemlja, prodaje maglu

Citiraj
nalazim predmete: kaiš - niti naziv brenda, niti dimenzije. opis "kao sa slike"; roleri - opet ne piše koje su marke, ne piše dužina gazišta niti veličina. opis je "kao sa slike" itd.
i sad mene zanima i može biti da je to baš to što mi treba, ali kad ja moram da postavljam pitanja, to me izluđuje. tada se okrenem i odem.

Citiraj
(02.01.2015, 23:21)salebo Piše: nalazim predmete: kaiš - niti naziv brenda, niti dimenzije. opis "kao sa slike"; roleri - opet ne piše koje su marke, ne piše dužina gazišta niti veličina. opis je "kao sa slike" itd.
i sad mene zanima i može biti da je to baš to što mi treba, ali kad ja moram da postavljam pitanja, to me izluđuje. tada se okrenem i odem.

Veoma je dobro da kupci iznose ovakva mišljenja i stavove - jer prodavci često ne shvataju važnost opisa predmeta. Bilo bi dobro da imamo što više utisaka kupaca o ovom problemu kako bi mogli da pošaljemo određenim prodavcima koji imaju nikakve ili siromašne opise specijalne poruke i newslettere u vezi sa time.

Citiraj
Meni kao kupcu ovakav "opis" govori nešto od sledećeg:
- prodavac želi nešto da sakrije;
- prodavac je suviše lenj ili nemaran da bi ubacio čak i generički, najšturiji mogući opis, i samim tim očekujem istu takvu saradnju (neodgovornu, nemarnu, površnu);
- prodavac radi na veliko, i zbog obima posla ne želi da se zamajava opisima, jer računa da će ga kupac pitati ako ga zanima. očekujem lošu saradnju, jer smatram da se ovakav prodavac neće zamajavati time da jedan kupac bude zadovoljan;

U svakom slučaju, zaobilazim ovakve aukcije. Posebno zbog loših iskustava kada sam i kupila takav predmet (od toga je jedan bio od Top Prodavca, prepunog pozitivnih ocena).

Citiraj
(05.01.2015, 14:16)moonster Piše: - prodavac radi na veliko, i zbog obima posla ne želi da se zamajava opisima, jer računa da će ga kupac pitati ako ga zanima. očekujem lošu saradnju, jer smatram da se ovakav prodavac neće zamajavati time da jedan kupac bude zadovoljan;
U svakom slučaju, zaobilazim ovakve aukcije. Posebno zbog loših iskustava kada sam i kupila takav predmet (od toga je jedan bio od Top Prodavca, prepunog pozitivnih ocena).

Koristim ovaj citat jer se delimično prepoznajem u njemu (za one sa jeftinijim ulaznicama - u prvom delu citata Smile ) Ali pitanje je upućeno generalno - šta to treba da bude obavezno u opisu ? Lično, pišem dosta kratke opise (što niko odavde ko čita moje poruke ne bi poverovao Smile ) iz par razloga :
1. Uvek sam u cajtnotu sa vremenom (da ne bi praznika teško da bi ikada i ušao u Cafe)
2. Mada prodajem dosta tehnike, duduk sam za istu (zato postoje serviseri da provere sve ono što je komplikovano, umesto mene, a ja da okačim i ako je pitanje člana stručno da opet nazovem servisera.
3. Često nemam inspiraciju. Mislim, šta napisati o aparatu za kuvanje jaja ? Radi. Kuva jaja. Šest komada. Očuvan. Štedi vam vreme. To je jedino bitno kod tog aparata. Mogu ja da napišem roman o bilo čemu (upravo to dokazujem) ali čemu ?
4. Kada napišem nešto duže često mi se dešava da me kupci pitaju za nešto što već piše u opisu.

Dakle. svodim opis predmeta na - tehničke karakteristike, dimenzije tamo gde znam da su bitne, nivo očuvanosti i navođenje mana ako ih ima. To sve stane u najviše četiri rečenice. Jedino ako mi se neki predmet stvarno svidi onda prvi put budem opširniji (aparat za kuvanje jaja je stvarno super stvar ali ne i na šestom oglasu) ili ako me uhvati ludilo u toku postavljanja oglasa pa počnem da pišem neke svoje lične komentare. Znam, ponekad i samog sebe uspavam kada čitam neki svoj opis ali ne mogu biti svi MAGMilačić (valjda sam dobro napisao) ponekad naletim na nešto njegovo i simpatično mi je ali to nije moj stil. Sa druge strane, video sam neke članove, pogotovo u "Obući", koji napišu celu stranu opisa tako da, čak i ja koji volim da sve pročitam, izgubim interes posle 15 rečenice hvalospeva cipelama i prodavcu istih.

Dakle, ajde da stvarno i meni a i ostalima, ko što reče Neponovljiva...Hmm, Unikat ili Preživeli Smo značenje ? Smile ... kažete, šta je to što volite da vidite u opisu a ne samo ono što ne volite.

Citiraj
Podavce koji neinteresuju ili su totalno ne zainteresovani da opišu predmet ili ga jako nemušto opišu tako da mi nije jasno niti logučno jednostvno zaobiđem
koristim elektronski potpis

Citiraj
Moj omiljeni "opis" je "Sve se vidi sa fotografija" - koje su obicno nikakve i bez repera za velicinu. Naravno da se okrenem i odem.
@blistok Ovde nije rec o sturim opisima, vec izostanku istih, pa budite mirni, sigurna sam da dajete sasvim dovoljno informacija (a ako nekoga zanima duzina gajtana aparata za kuvanje jaja, moze da pita) Smile

Citiraj
Некад пише "све се види на фотографијама" а оне 3х2цм. То је исто као када гледате утакмицу са облакодера, знате да је испод терен за фудбал и да су на њему фудбалери, само не видите ни који су фудбалери а ни код кога је лопта. Али ето, знате да се игра фудбал.

Citiraj
(03.03.2015, 10:10)jugana Piše: @blistok Ovde nije rec o sturim opisima, vec izostanku istih, pa budite mirni, sigurna sam da dajete sasvim dovoljno informacija (a ako nekoga zanima duzina gajtana aparata za kuvanje jaja, moze da pita) Smile

Smile Hvala na lepom mišljenju za koji dan ću ponovo početi da postavljam aukcije pa ćete moći da proverite to Smile Ne uznemiravam se ja, redovno pijem Zooloft tako da ... Smile Mada, i dalje bih voleo da ima više informacija na temu šta bi bilo dobro da postoji u opisu aukcije a manje ono što ne bi bilo dobro. Bilo bi korisnije za obe strane u procesu.

@ Bitter neke utakmice je i bolje kada ne vidiš, pa tako i ovde Smile

Citiraj
(03.03.2015, 11:29)blistok Piše: @ Bitter neke utakmice je i bolje kada ne vidiš, pa tako i ovde Smile

Знам, због тога ја и прескачем такве аукције. Нарочито оне где продавци у понуди имају и фотоапарате и мобилне телефоне са камером бољом него код неких апарата. На неким понудама им буде фотографија од 20МП а на неким фотографишу тостером. У старту помислим да је неко муљање, не мора да буде, али не могу из главе да избацим ту могућност и обично прескачем такве аукције.

Десило ми се да ми је требао један предмет и повољно је истицао, поставим питање продавцу сат и по пре истека(он је био ту) јер је фотографија била неупотребљива за било какву информацију, све време до краја није ми одговорио, а онда се заврши аукција а он после 5 секунди ми шаље поруку "нисте лицитирали?" - па наравно да нисам.

Citiraj
takav opis jedino ima smisla ako je jako dobro uslikano i npr. neki jednostavan predmet u ostalim slucajevima zaobilazim predmete sa opisom sa sllike u stanju sa slike,ali ima i clanova sa vise stotina i hiljada pozitivnih a tako opisuju znaci mnogima to nesmeta...

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)