• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СУСПЕНДОВАН, ЗАБРАЊЕН, ПРОТЕРАН, АНАТЕМИСАН...
Uzvičnik 
Да ли у опису члана треба писати због чега је суспендован, због чега му је статус "забрањен приступ" и слично. Да ли купци имају права да знају ако је неко вештачки подизао цену дуплим налозима тако што ће то и писати у заглављу? На тај начин могли би себе заштитити тако што би били обазриви, те тако помоћи поштеним члановима да не буду обманути.

Citiraj
Zato što ako mu-joj je istekla suspenzija valjda to znači da je odslužio kaznu. Smile Treba li te članove dodatno obeližiti,treba li tim članovima dodatno otežati bitisanje na L-K. Hmm Hmm Slažem se da ima članova koji su zaslužili  totalnu diskvalifikaciju sa L-K ali to nije na nama nago na LT. Cool
Ali...ima među njima i članova koji su igrom slučaja dospeli u tu poziciju,ima koji su se i opametili,ima koji nisu svojom krivicom dobili tu suspenziju a ima i onih verovatno koji su NEpravedno suspe. Wink
Elem ja ne podržavam ovaj predlog Thumbs up

Citiraj
(03.01.2015 16:51)BitterLemon Piše: Ниси схватио. Купим ја нешто од неког члана а он сутра суспендован. Шта да радим? Да чекам? Да дам негативну? Ако је суспендован јер није платио дуг може се претпоставити да ће то одрадити и вреди чекати, ако је због нечег другог не вреди.

Citat:Ali...ima među njima i članova koji su igrom slučaja dospeli u tu poziciju,ima koji su se i opametili,ima koji nisu svojom krivicom dobili tu suspenziju a ima i onih verovatno koji su NEpravedno suspe. Wink
Ово је управо разлог због чега би требало да пише а не супротно.
Ali ako je odslužio onda je čist.Slobodno smo društvo i svi zaslužuju DRUGU šansu.A... ako se ponovi onda bi možda trebalo na neki način upozoriti buduće kupce-prodavce.Mada se to sve vidi i iz opisa ocena.

Svakome ću priznati pravo da me prevari--osim prijatelju

Citiraj
Dobro de nemoj da si na kraj srca Smile .Evo čitam...čitam... Hmm  Hmm
Dok traje suspenzija da se vidi razlog iste. Thumbs up
Neću dalje da komentarišem dok mi Bitter nejavi dal ga ukačih ili opet promaših. Wink
A imao bi... Cool

Citiraj
Ja bi svejedno čekao propisano vreme.Da ispoštujem pravila.Sad razlog suspenzije me mnogo i ne zanima .A suspenzija je ionako privremeno stanje.
Kakvo sedište takvo gledište.
Ja još uvek više kupujem nego što prodajem tako da meni te info.razloga su. nisu bitne.
Toliko...

Citiraj
(03.01.2015 16:17)BitterLemon Piše: Било би лепо да када неки члан буде из неког разлога кажњен поред надимка и пише због чега. Неки су суспендовани због неплаћања рачуна, неки због дизања цене, неки због преваре, неки због непристојности, раније се суспендовало и због кафеа. Због чега не постоји поред надимка и разлог суспензије?

Odlican predlog.
Treba definisti  i u kojim slucajevima ti clanovi mogu ponovo da prodaju na Limundu.
Vidjao sam da neki od tih clanova ponovo nesmetano prodaju pod drugim nikovima. Lako ih je prepoznati jer prodaju iste stvari kao i na prethodnim nalozima.

Citiraj
Vidis da im je tesko da navedu razlog prekidanja aukcije, a da ne pricam o suspenziji. Nekada se sve to lepo znalo i postovalo, ali ta vremena su prosla
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
Ne razumem sta je tu greska kada sam upravo to i rekao u ovoj temi
http://cafe.limundo.com/thread-201-post-...ml#pid7704

Zar nije logicno da znas razlog prekidanja ,a ovako si u neznanju pa pomislis da je dizao cenu i odustanes od ponovne licitacije

PS. izgleda sam ja posgresno razumeo tvoj post, mislio si na njihovu gresku a ne moju, , zaboravi da sam odgovorio Smile
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
Slazem se da, ako je nekom clanu zabranjen pristup, treba da pise i zbog cega.
Za zabranjen pristup razlozi mogu biti brojni, rec je o nekom krsenju pravila, a trebalo bi da pise i o cemu se tacno radi.

Citiraj
(03.01.2015 20:26)BitterLemon Piše:
(03.01.2015 19:19)gibica Piše:
(03.01.2015 16:17)BitterLemon Piše: Било би лепо да када неки члан буде из неког разлога кажњен поред надимка и пише због чега. Неки су суспендовани због неплаћања рачуна, неки због дизања цене, неки због преваре, неки због непристојности, раније се суспендовало и због кафеа. Због чега не постоји поред надимка и разлог суспензије?

Odlican predlog.
Treba definisti  i u kojim slucajevima ti clanovi mogu ponovo da prodaju na Limundu.
Vidjao sam da neki od tih clanova ponovo nesmetano prodaju pod drugim nikovima. Lako ih je prepoznati jer prodaju iste stvari kao i na prethodnim nalozima.

Не само исте ствари, већ фотографишу предмете у истом окружењу, тако да се на фотографијама могу видети исте завесе, теписи, столице... Баш ме интересује да ли људи са чијим подацима се региструју знају да су чланови Лимунда. Smile

Neki znaju, a neki ne znaju. Imao sam jedan slucaj kada je kupac pobedio na aukciji i nije se logovao na Limundo 5-6 dana. Kada sam pozvao broj telefona koji sam dobio od Limuda, ispostavilo se da je to bio sluzbeni broj od nekog oficira koji radi u Generalstabu. Naravno, nije imao pojma da je Limundovac, pa sam jos morao da mu se izvinjavam zbog uznemiravanja.

Citiraj
Ideja je odlicna ali nije prakticna. Mislim da se ide ka tome dase maximalno zastiti clan kao takav i da bi stavljanje tagova na neke ljude dovelo do potencijalnih tuzbi zbog ugozavanja casti i ugleda.

Citiraj
Samo mi objasni da li član koji je suspendovan može da čita poruke i šalje iste na L-K.

Citiraj
Nisam siguran,ali mislim da ne može.

Ne može da se loguje i čita poruke,jedini način da pročita poruke koje ste poslali je preko email-a koji je naveo prilikom registracije.

Citiraj
Ne znam ali mislim da je @clarstias u pravu.
Poenta ako je suspe. a kupio od tebe može da proveri tvoje poruke preko email-a.Ako je"pošten" kontaktiraće te i završiće te posao.Ako nije čekaš krajni rok i naravno negativna ako možeš uopšte da ga oceniš suspendovanog.Ako ti je prodao po meni ista stvar,jedino ako platiš a njega suspe.Onda ga juriš preko mob.ako ima.
I treća solucija pro.-kup. pošten ali nedovoljno edukovan da skapira email proveru.Još ako je nekom svojom nesmotrenošću suspe.Undecided
A to da čekaš da mu istekne suspe. nema svrhe po meni jer  verovatno minimum traje 1mesec. Wink
Bio napisan razlog ili ne Smile

U svakom slučaju mi svi tupimo samo "Impa "oštri ili ti LT-tim cao

Citiraj
Mene su danas suspendovali,nakon samo 3 nedelje clanstva.Imam dva prodata predmeta,p 20 din i 199 din.Dva kupljena takodje.Poslali poruku da sam trajno suspendovana zbog krsenja pravila.Ostavila sam pdatke brata prodavcu,da posalje predmet,jer necu biti kuci.Sta mislite da li je to razlog.Zaista nista nisam zgresila.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)