• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 7 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezobrazni kupci!
Znaci, stvarno nemam vise reci za to kakvi ljudi borave na Limundu!
Lepo napisem Placanje pre slanja, pobedi clan sa dve pozitivne i jednom negativnom i ne javlja se. Posaljem racun za uplatu i kazem za rok od 5 dana, a ona kaze da posaljem pouzecem jer NJIMA NE ODGOVARA VARIJANTA UPLATI PA DOBIJES! I kaze da je njena poruka dovoljna garancija da ce platiti!

Vec drugi put mi za dve nedelje desava da me neko dokon drnda na Limundu i upropasti mi aukciju! Angry

Citiraj
Citat:Lepo napisem Placanje pre slanja

Ma to niko ne čita. Kafica
Folk is not dead!

Citiraj
Nije to nista, ja sada imam kupca koji je trazio da mu posaljem odmah, a da mi on plati za 10 dana.  Kafica2
Doduse, nije bio bezobrazan, cak je i lepo zamolio. Smile

Opcije palcanja: Placanje pre slanja/Licno

Citiraj
^^ To je istina, nazalost.

Hah, a nije mu palo na pamet da zamoli da pricekas tih 10 dana pa da saljes...

Kod mene se, nadam se, resilo, posto sam joj poslala poruku sa drskim tonom Big smile i pitala da li zeli da joj odmah dam negativnu ili da cekam da rok za uplatu prodje. Rece zena da ce uplatiti u ponedeljak Rukovanje

Citiraj
Nevezano za Limundo, najvise mrzim kad mi se neko javi porukom gde mi on diktira cenu ili navodi da mu ja platim postarinu, e to je bezobrazluk. Nemam obicaj da kao kupac ljudima spustam cenu ali i kad smatram da moze malo nize, javim se porukom da li moze po toj i toj ceni,ako ne moze, hvala lepo, a ne ja ti dajem toliko-uzmi ili ostavi. Kultura nam je na nivou, posle prozivaju buvljak, buvljak mu jos dodje opera u onosu na internet

Na ove sto ne citaju uslove sam odavno navikao. Deseti dan od zavrsene aukcije, doduse clan mi se javio da ga mrzi da dolazi do mene, pa cu sacekati jos koji dan, praznici su ipak , ali ne bi me cudilo da me namagarce ponovo Smile

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
А што су то купци безобразни???? зар требам узети купљени предмет од 500 динара који продавац тражи пост нет уплатницом, и то ми изађе на 900 динара??? Да не причам о мору "продаваца" који мало мало па понављају исте аукције, јер су са лажњака надували цене!

Citiraj
(04.01.2015, 20:26)kopiko Piše: А што су то купци безобразни???? зар требам узети купљени предмет од 500 динара који продавац тражи пост нет уплатницом, и то ми изађе на 900 динара??? Да не причам о мору "продаваца" који мало мало па понављају исте аукције, јер су са лажњака надували цене!

Dobarveče, šta ima?
Ima nekoliko tema za ovo što te muči, recimo pogledaj ove:
http://cafe.limundo.com/thread-167.html?...ght=istine
http://cafe.limundo.com/thread-37.html?h...pre+slanja
cao

Citiraj
Kome se opcije placanja i slanja ne svidjaju, ne mora da licitira i to je to.

Citiraj
(04.01.2015, 20:26)kopiko Piše: зар требам узети купљени предмет од 500 динара који продавац тражи пост нет уплатницом, и то ми изађе на 900 динара???

Ako Vam nacin placanja ne odgovara, Vi takav predmet zaobidjete.
Ne vidim razlog da kupite takav predmet pa posle necete da uplatite i redjate negativne ocene.

Citiraj
Kupac bi verovatno zaobišao takvu aukciju, da je unapred znao da će ga na kraju čekati post net uplata. Problem je u tome što se u uslovima prodaje relativno mali broj prodavaca seti da napiše šta tačno podrazumeva pod "uplatom pre slanja". Kao kupac, preferiram prodavce koji preciziraju svoje uslove.

Citiraj
(06.01.2015, 12:18)Branari Piše: Kupac bi verovatno zaobišao takvu aukciju, da je unapred znao da će ga na kraju čekati post net uplata.

Ali realno, sta ga je sprecavalo da to pita pre kupovine?

(06.01.2015, 12:18)Branari Piše: Problem je u tome što se u uslovima prodaje relativno mali broj prodavaca seti da napiše šta tačno podrazumeva pod "uplatom pre slanja". Kao kupac, preferiram prodavce koji preciziraju svoje uslove.

U pravu ste da se relativno mali broj seti da napise to, ali isto tako i relativno mali broj kupaca cita uslove prodaje, pa se zato ja, a i jos dosta njih trude da sto vise skrate taj tekst, ne bi li naterali kupce da to procitaju.

(04.01.2015, 20:26)kopiko Piše: зар требам узети купљени предмет од 500 динара који продавац тражи пост нет уплатницом, и то ми изађе на 900 динара???

I od kada je provizija 400din na ovu sumu?  Facepalm

(04.01.2015, 20:26)kopiko Piše: Да не причам о мору "продаваца" који мало мало па понављају исте аукције, јер су са лажњака надували цене!

A evo Vam i na ovo odgovor, posto vidim da gledate samo iz jednog ugla.
Ima takvih prodavaca, ali ima i brdo neozbiljnih kupaca pa se zbog tih neozbiljnih kupaca aukcija ponavlja, i onda ostali kupci pomisle da je naduvavanje cene.
Opet kazem, ima slucajeva naduvavanja cene, ali sagledajte stvar iz vise uglova.

Citiraj
(06.01.2015, 12:18)Branari Piše: Kupac bi verovatno zaobišao takvu aukciju, da je unapred znao da će ga na kraju čekati post net uplata. Problem je u tome što se u uslovima prodaje relativno mali broj prodavaca seti da napiše šta tačno podrazumeva pod "uplatom pre slanja". Kao kupac, preferiram prodavce koji preciziraju svoje uslove.

Upravo tako. O tome je već bilo reči na raznim temama, i ne vidim zbog čega Limundo/Kupindo ne doda samo jedno polje u opcije plaćanja (PostNet) -- kada je bilo potrebno dodati Limundo Cash, to je bilo ekspresno izvedeno.

Kada mi prodavac traži PostNet uplatu, kao kupac se osećam prevareno, jer je to dodatni trošak koji NIJE naveden u tekstu aukcije.

Citiraj
(06.01.2015, 12:18)Branari Piše: Problem je u tome što se u uslovima prodaje relativno mali broj prodavaca seti da napiše šta tačno podrazumeva pod "uplatom pre slanja". Kao kupac, preferiram prodavce koji preciziraju svoje uslove.

Interesantno, nikada za ovo ne bih pomislio da je problem. Za mene je plaćanje unapred uvek značilo da treba uplatiti na račun a na post net ni ne pomišljam. No, staviću i to u uslove prodaje.

A evo Vam i na ovo odgovor, posto vidim da gledate samo iz jednog ugla.
Ima takvih prodavaca, ali ima i brdo neozbiljnih kupaca pa se zbog tih neozbiljnih kupaca aukcija ponavlja, i onda ostali kupci pomisle da je naduvavanje cene.
Opet kazem, ima slucajeva naduvavanja cene, ali sagledajte stvar iz vise uglova.
[/quote]

u 100-ak aukcija iz prethodnih par dana imam već 4 koji su rekli da neće da uzmu, još toliko ih se ne javlja i jedan koji mi je dao negativnu zato što nisam hteo da pošaljem pouzećem, mada to i nije ponuđeno. I eto mene opet sumnjivog i zlog Smile

Citiraj
Mislim da je prodavac u obavezi da napise u uslovima prodaje da je uplata post netom, jer to sve utice na krajnje troskove koje ima kupac.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)